Νέα

Με τον κομμουνισμο γαμάμε καλύτερα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostas3d
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 129
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

teras exinta ennea

Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2010
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
και τωρα καλύτερα...
 

Συνημμένα

  • P6190748 (390x293).jpg
    P6190748 (390x293).jpg
    67,1 KB · Εμφανίσεις: 22
  • P6190748 (390x293).jpg
    P6190748 (390x293).jpg
    67,1 KB · Εμφανίσεις: 23

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Διότι ἀνέκαθεν κάμνουν τὸν βίον ἀβίωτον εἰς ἑτέρους λαούς. Μὲ διαφόρους μικρόνοας (Ἰβὰν ὁ τρομερός, Μέγας Πέτρος) καὶ προοδευτικῶς ὡς τὴν ἀπόλυτον παραφροσύνην (Marx - Lenin - Stalin & co.)

:cheesy:
Μικρόνοος ο Μ. Πέτρος; Ο Marx ήταν Γερμανός
 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
απλα θα ηθελα να κανω μια εικασια πως εν μερει δικαιολογουνται απο την παρεκτοπιση της εκκλησιας και της θρησκειας γενικοτερα στα κομμουνιστικα καθεστωτα ,με αυτον τον τροπο αδυνατισαν τα ηθη...με αποτελεσμα απο το 91 να γεμιζουν τα μπουρδελα μας χρηματο μανιακα  πορνο-δουλακια

Η παρεκτοπιση της θρησκείας και της εκκλησίας απελευθερωνει και μόνο, τον άνθρωπο !
Τα περι εκκλησίας και ηθικής να τα αναπτύξετε στους αρσενοκοιτες, παιδόφιλους ιερείς, ημεδαπους κι αλλοδαπούς.

Τα μπουρδελα και τα πεζοδρόμιά μας τα γεμίζουν οι οικονομικες κρίσεις και οι πόλεμοι...

Δεν υπαρχουν "ηθικοί" κι "ανηθικοι" πολιτισμοί !
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Η οικονομια δεν ειναι ποιηση...οχι μονο δεν ειναι ποιηση αλλα ειναι πιο αδιστακτη  απο οτι φανταζεσαι
ειναι καταπληκτικο το ποσο προβλεψιμα ομοιες ειναι οι απαντησεις που παιρνω απο τους ευπορους αντικαπιταλιστες/αριστεροφρονες , φαινεται ειναι κατι σαν "ταυτοτητα"

Το "πονανε" το χρημα σαν παιδι τους , προβαλλουν απροσφορους φοβους για να συνεχισουν να το εχουν , στα δικα μου τα ματια αυτη η τραγικοποιηση ειναι στην ουσια κωμικη:

...μερικες φορες πηγαινα βολτα με εναν βαθυπλουτο φιλο μου , κομμουνιστη , ειχε ενα παλιο αυτοκινητακι, ντυνοταν φτωχικα και μου ελεγε μαρξιστικες θεωριες και φυσικα περι των καταστροφων που ερχονται με την οικονομικη κριση, οτι θα πεινασουμε , θα εξαθλιωθουμε κτλ κτλ...
...ο μπαμπας του εβγαζε 20000 ε. το μηνα και ο ιδιος ηταν εξισου υψηλομισθος , ειχε νεοχτιστη βιλα 3-4 εκ. ευρω ...αλλα και μονιμη συνδρομη ριζοσπαστη , και ολο μου ελεγε οτι σε λιγο θα γινουμε σαν τα παιδακια στην Αφρικη που πεθαινουν απο ελονοσια...αν δεν δουλευουμε πολυ και δεν επιδιωκουμε το πολυ κερδος

Αυτη την αντιφατικοτητα την βρισκω αστεια δε νομιζω οτι μπορει να παρει καποιος σοβαρα τετοια ατομα

η ιδια η τραγικοτητα με την οποια αντιμετωπιζουν τα πραγματα κατανταει κωμικη...
 

Επισκέπτης
Τα περι εκκλησίας και ηθικής να τα αναπτύξετε στους αρσενοκοιτες, παιδόφιλους ιερείς, ημεδαπους κι αλλοδαπούς.


Δεν υπαρχουν "ηθικοί" κι "ανηθικοι" πολιτισμοί !

Ὤωπ! Ἀέναος βρόχος (loop). Τὸ πρόγραμμα δὲν τερματίζεται.
 

Επισκέπτης
ειναι καταπληκτικο το ποσο προβλεψιμα ομοιες ειναι οι απαντησεις που παιρνω απο τους ευπορους αντικαπιταλιστες/αριστεροφρονες , φαινεται ειναι κατι σαν "ταυτοτητα"

Το "πονανε" το χρημα σαν παιδι τους , προβαλλουν απροσφορους φοβους για να συνεχισουν να το εχουν , στα δικα μου τα ματια αυτη η τραγικοποιηση ειναι στην ουσια κωμικη:

...μερικες φορες πηγαινα βολτα με εναν βαθυπλουτο φιλο μου , κομμουνιστη , ειχε ενα παλιο αυτοκινητακι, ντυνοταν φτωχικα και μου ελεγε μαρξιστικες θεωριες και φυσικα περι των καταστροφων που ερχονται με την οικονομικη κριση, οτι θα πεινασουμε , θα εξαθλιωθουμε κτλ κτλ...
...ο μπαμπας του εβγαζε 20000 ε. το μηνα και ο ιδιος ηταν εξισου υψηλομισθος , ειχε νεοχτιστη βιλα 3-4 εκ. ευρω ...αλλα και μονιμη συνδρομη ριζοσπαστη , και ολο μου ελεγε οτι σε λιγο θα γινουμε σαν τα παιδακια στην Αφρικη που πεθαινουν απο ελονοσια...αν δεν δουλευουμε πολυ και δεν επιδιωκουμε το πολυ κερδος

Αυτη την αντιφατικοτητα την βρισκω αστεια δε νομιζω οτι μπορει να παρει καποιος σοβαρα τετοια ατομα

η ιδια η τραγικοτητα με την οποια αντιμετωπιζουν τα πραγματα κατανταει κωμικη...

Ναὶ μὲν ἀλλὰ ἐπικινδυνωδέστεροι τῶν ὑποκριτῶν εἶναι οἱ συνεπεῖς πρὸς τὴν ἰδεολογίαν των...
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Η παρεκτοπιση της θρησκείας και της εκκλησίας απελευθερωνει και μόνο, τον άνθρωπο !
τον ανθρωπο που σκεφτεται μονο

στατιστικα ενα πολυ μικρο κομματι του πληθυσμου σκεφτεται , το υπολοιπο απλα μιμειται

η μαζα θελει την θρησκεια για να διατηρησει την συνεκτικοτητα της , αλλιως γινεται ερμαιο του χρηματος και των ιδιοτελων συμφεροντων.
 

Επισκέπτης
ειναι καταπληκτικο το ποσο προβλεψιμα ομοιες ειναι οι απαντησεις που παιρνω απο τους ευπορους αντικαπιταλιστες/αριστεροφρονες , φαινεται ειναι κατι σαν "ταυτοτητα"

Το "πονανε" το χρημα σαν παιδι τους , προβαλλουν απροσφορους φοβους για να συνεχισουν να το εχουν , στα δικα μου τα ματια αυτη η τραγικοποιηση ειναι στην ουσια κωμικη:

...μερικες φορες πηγαινα βολτα με εναν βαθυπλουτο φιλο μου , κομμουνιστη , ειχε ενα παλιο αυτοκινητακι, ντυνοταν φτωχικα και μου ελεγε μαρξιστικες θεωριες και φυσικα περι των καταστροφων που ερχονται με την οικονομικη κριση, οτι θα πεινασουμε , θα εξαθλιωθουμε κτλ κτλ...
...ο μπαμπας του εβγαζε 20000 ε. το μηνα και ο ιδιος ηταν εξισου υψηλομισθος , ειχε νεοχτιστη βιλα 3-4 εκ. ευρω ...αλλα και μονιμη συνδρομη ριζοσπαστη , και ολο μου ελεγε οτι σε λιγο θα γινουμε σαν τα παιδακια στην Αφρικη που πεθαινουν απο ελονοσια...αν δεν δουλευουμε πολυ και δεν επιδιωκουμε το πολυ κερδος

Αυτη την αντιφατικοτητα την βρισκω αστεια δε νομιζω οτι μπορει να παρει καποιος σοβαρα τετοια ατομα

η ιδια η τραγικοτητα με την οποια αντιμετωπιζουν τα πραγματα κατανταει κωμικη...

BLIAH, αηδίασα πρωί πρωί Κυριακάτικα...
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Ναὶ μὲν ἀλλὰ ἐπικινδυνωδέστεροι τῶν ὑποκριτῶν εἶναι οἱ συνεπεῖς πρὸς τὴν ἰδεολογίαν των...
...συμφωνω, απλα θελω να τονισω οτι δεν ειναι υποκριτες (συνειδητα) , αυτοι οι ευποροι εχουν πειστει για την ορθοτητα της ιδεολογιας τους...
...για μενα αυτο το κωμικοτραγικο αποτελεσμα τροφοδοτειται απο τη φοβια απωλειας του πλουτου τους , γι'αυτο και προβαλουν κομμουνιστικες θεωριες , οτι δηθεν οι κυβερνησεις παιρνουν αντιλαικα μετρα εξουθενωσης των πολιτων, χωρις να καταλαβαινουν οτι οι ιδιοι ειναι τα αφεντικα...  
 

gatoni9

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2008
Μηνύματα
448
Like
1
Πόντοι
1
ειναι καταπληκτικο το ποσο προβλεψιμα ομοιες ειναι οι απαντησεις που παιρνω απο τους ευπορους αντικαπιταλιστες/αριστεροφρονες , φαινεται ειναι κατι σαν "ταυτοτητα"

Το "πονανε" το χρημα σαν παιδι τους , προβαλλουν απροσφορους φοβους για να συνεχισουν να το εχουν , στα δικα μου τα ματια αυτη η τραγικοποιηση ειναι στην ουσια κωμικη:

...μερικες φορες πηγαινα βολτα με εναν βαθυπλουτο φιλο μου , κομμουνιστη , ειχε ενα παλιο αυτοκινητακι, ντυνοταν φτωχικα και μου ελεγε μαρξιστικες θεωριες και φυσικα περι των καταστροφων που ερχονται με την οικονομικη κριση, οτι θα πεινασουμε , θα εξαθλιωθουμε κτλ κτλ...
...ο μπαμπας του εβγαζε 20000 ε. το μηνα και ο ιδιος ηταν εξισου υψηλομισθος , ειχε νεοχτιστη βιλα 3-4 εκ. ευρω ...αλλα και μονιμη συνδρομη ριζοσπαστη , και ολο μου ελεγε οτι σε λιγο θα γινουμε σαν τα παιδακια στην Αφρικη που πεθαινουν απο ελονοσια...αν δεν δουλευουμε πολυ και δεν επιδιωκουμε το πολυ κερδος

Αυτη την αντιφατικοτητα την βρισκω αστεια δε νομιζω οτι μπορει να παρει καποιος σοβαρα τετοια ατομα

η ιδια η τραγικοτητα με την οποια αντιμετωπιζουν τα πραγματα κατανταει κωμικη...
Το κακό είναι ότι κάτι τέτοια ατομάκια συνήθως είναι υποκινητές παράνομων πράξεων όπως το να κλείνεις το λιμάνι του Πειραιά το καλοκαίρι χάνοντας το κράτος εκατομμύρια ευρώ + την δυσφήμιση για τον τουρισμό μας.Πάντα οι πράξεις τους κινούνται έξω απο τα όρια της νομιμότητας και φυσικά ειναι οι αποκλειστικοί υπεύθυνοι για το κλεισιμο των ναυπηγείων αλλά και για το κλείσιμο της Pirelli στην Πάτρα.
 

Επισκέπτης
...συμφωνω, απλα θελω να τονισω οτι δεν ειναι υποκριτες (συνειδητα) , αυτοι οι ευποροι εχουν πειστει για την ορθοτητα της ιδεολογιας τους...
...για μενα αυτο το κωμικοτραγικο αποτελεσμα τροφοδοτειται απο τη φοβια απωλειας του πλουτου τους , γι'αυτο και προβαλουν κομμουνιστικες θεωριες , οτι δηθεν οι κυβερνησεις παιρνουν αντιλαικα μετρα εξουθενωσης των πολιτων, χωρις να καταλαβαινουν οτι οι ιδιοι ειναι τα αφεντικα...  
κάτι τέτοια κάναν κι οι Εβραίοι το 30 και δεν κατάλαβαν από που τους ήρθε...
 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Το κακό είναι ότι κάτι τέτοια ατομάκια συνήθως είναι υποκινητές παράνομων πράξεων όπως το να κλείνεις το λιμάνι του Πειραιά το καλοκαίρι χάνοντας το κράτος εκατομμύρια ευρώ + την δυσφήμιση για τον τουρισμό μας.Πάντα οι πράξεις τους κινούνται έξω απο τα όρια της νομιμότητας και φυσικά ειναι οι αποκλειστικοί υπεύθυνοι για το κλεισιμο των ναυπηγείων αλλά και για το κλείσιμο της Pirelli στην Πάτρα.

Σιγά τύπε, μην σκίσουν κάνα καλσόν. Η πολιτική υποστήριξη του πασόκ;
 
OP
OP
kostas3d

kostas3d

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2009
Μηνύματα
733
Like
5
Πόντοι
6

αν στηρίζομασταν όλοι στη γενικευση με τον ίδιο τρόπο που στηρίζεσαι και εσυ θα βρισκόμασταν ακόμα στην εποχή που θα νομίζαμε ότι η γη ειναι επίπεδη και μολις φτασεις στα ακρα της θα καταποντιστείς στο συμπαν.Επίσης οι αρρωστιες μεταδίδονται από τα αερικά και όχι απο τα μικρόβια κτλ Και εμενα ο διπλανός μου στο σχολείο διαβαζε Καβαφη και παραμένει μεχρι σήμερα ενας αποτυχημενος αργοσχολος που στα 35 του σπουδαζει ακομα για να σπουδαζει..Λες να ισχυει και για σενα αυτό?Δεν επιχειρηματολογείς λογικά φίλε..
Πες μου ενα επιτυχημενο παραδειγμα που το ΔΝΤ μπηκε στις ζωες των ανθρωπων και η φτωχεια δεν πολλαπλασιαστηκε και η εξαθλίωση και θα σου πω εχεις δικιο...Και μην μου πεις στην Τουρκία γιατι ακόμα στην πλειοψηφία η τουρκοι ειναι θεοκρατικό κρατος με 200 ευρω μεσο μισθό και ελλειμματική παιδεία και υγεία για το μεσο πολίτη..
Αλλά ξεχασα...Και αυτα στα είπε ο φίλος σου ο αριστερος...
Η πραγματικότητα ειναι μία...Με το ΔΝΤ καλύτερα...Και ας πληρωνει ο ανεργος στο σκαρμαγκα για το σπιτι στη δραπετσωνα έκτακτη εισφορα για το σπιτι που ακομα πληρωνει δόσεις...Σα βγεις στον πηγαιμο για την Ιθακη να ευχεσαι να ειναι μακρύ το αγγούρι

 

Hirayama

Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2011
Μηνύματα
3.258
Like
3
Πόντοι
16
φιλε μου μπολσεβίκε...θα σου πω ένα απλό παράδειγμα...τα παιδιά της δυτικής Γερμανίας μπορεί να κλαίγανε επειδή τέλειωσε η σοκολάτα. (ξέρεις αυτή που την ξετυλίγεις απο το αλουμινόχαρτο) και στην κομμουνιστική ανατολική Γερμανία τα παιδιά δεν ήξεραν ότι υπάρχει αλουμινόχαρτο.

Πραγματικό ντοκουμέντο απο έρευνα κοινωνιολόγων που κατέγραφαν τις αντιδράσεις παιδιών on camera στις 2 τότε χώρες.

Για να μη μιλήσω για την Β.Κορεά που νομίζουν οι πολίτες (τηλεόραση,ιντερνετ δεν υπαρχει) ότι υπάρχει παγκόσμιος πόλεμος και ο στρατός τους κρατά την χώρα σε ασφάλεια.

ΞΥΠΝΑ ΜΕΓΑΛΕ!!!!!! Μπορεί να μην είμαστε τώρα καλά οικονομικά αλλά δε θα ρθει η αστυνομία στις 11 όπως στην Γεωργία μέχρι πριν 7 χρόνια να σου πει να κλείσεις το φως.Εκτίμησε ακόμα και το τελευταίο 50νταύερο που έχεις.Είσαι 10 φορές πλουσιότερος απ τον μέσο πολίτη ενός Κομμουνιστικού κράτους,όπου και λεφτα να έχεις δεν υπάρχει κάτι να ψωνήσεις.

Τύπε κι εγω έτσι νόμιζα, ωσπου την έπεσα σε μια Γεωργιανή...καλό μιλφάκι...
Αρχισα τις παπαριες για να την εντυπωσιασω, ξερεις εμεις στη Δυση...ελευθερια, δημοκρατια...μπλα μπλα, εσεις κουμουνισμο και φτωχεια κτλ κτλ Σταλιν, γκουλαγκ κτλ κτλ

Ξερεις τι μου ειπε το μιλφακι και μ' εστειλε ; "Εγκω παλι νομιζω με Σταλλλιν καλλλλύτερα ! Ειχαμε ολοι ντουλεια και νοσοκομεία και κατολου ανεργκία. Κι εσεις εντω λετε ντιμοκρατια, ντιμοκρατια κι ολο παπαντρεο και καραμαλη ακούω "(φαινεται είχε ερθει Ελλάδα μετα τον κινεζο). Και τι να τη γκανω τη ελεφτερία και τις εκλουγες, άμα ντεν εχω ντουλεια και πανεπιστημιο γκια τα παιντιά μου;

Ψιλοκώλωσα και της λεω, καλα ενταξει , τοτε αφου εισασταν καλύτερα γιατι ριξατε τον κουμουνισμο ; Και γιατι φυγατε μετα ολοι στη δυση ; Και λεει, κοιτα ουτε και με κουμουνιστι ήταν καλα, αλλα τωρα με καπιταλισμο ντεν εχει τίποτα για μας. Ολα οι πλουσιοι και η μαφια, τωρα ντεν μπορω να κανω τιποτα γκια τα παιντια μου, ειμαστε πολυ φτωχοι πια !
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ο κομμουνισμός είχε βαθιές συνέπειες και πραγματικά δημιούργησε στρατιές διαθέσιμων γυναικών.Ας δούμε πώς έγινε αυτό.
1.Κατέστρεψε τις τάξεις.Αυτό σήμαινε οτι όλοι έγιναν ίσοι και οι γκόμενες έπαψαν να έχουν ψηλά τη μύτη.Γενικά στον καπιταλισμό οι μουνάρες τείνουν σταδιακά να έχουν και τα υψηλότερα εισοδήματα(και λόγω ευκολότερης πρόσληψης και λόγω πλουσιότερου γάμου αφού ως γνωστόν οιγυναίκες τείνουν να παντρεύονται άντρες υψηλότερης κοινωνικής καιεισοδηματικής τάξης) κάτι που δε συνέβαινε στον κομμουνισμό.
2.Αύξησε τον πληθυσμό διότι έδωσε στις γυναίκες κίνητρα για αναπαραγωγή(μεγάλες περίοδοι εκτός εργασίας,σπίτι κτλ).Με αυτό τον τρόπο πρόεκυψε ένα πλήθος νεαρών γυναικών ενώ με τον καπιταλισμό ο πληθυσμός αυτών των χωρών έχει αρχίσει να μειώνεται αισθητά
3.Απελευθέρωσε τις γκόμενες από παραδοσιακές θρησκευτικές αντιλήψεις προβάλλοντας την αθεία.Τρανό  παράδειγμα οι Τσέχες.
4.Δημιούργησε πλήθος μορφωμένων γυναικών με τη δωρεάν εκπαίδευση που παρείχε και ως γνωστόν οι μορφωμένες είναι ευκολότερες.
5.Εβγαλε τις γυναίκες στην παραγωγή οπότε σκληραγωγήθηκαν επαρκώς και δέχτηκαν να υποστούν και αλλες σκληραγωγίες.

Είναι απίθανο τι έκανε ο κομμουνισμός για να ικανοποιήσει τα βίτσια του βαλκάνιου τσοπανη.Δόξα και τιμή στο Στάλιν που μας επιτρέπει να απολαμβάνουμε τους καρπούς των κόπων του.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Τώρα επειδή οι παραπάνω διαδικασίες αναστρέφονται οι γκόμενες γίνονται όλο και δυσκολότερες.Το πρότυπο του καπιταλισμού είναι ο μαλάκας.Μόνο ο μαλάκας μπορεί να δουλέψει απερίσπαστος πολλές ώρες για το αφεντικό αφού δε δαπανά χρόνο να γαμήσι.Υστερα ο μαλάκας έχει πάντα το κίνητρο να περάσει στην κατηγορία του γαμέως κάτι που πιστεύει οτι θα πετύχει εάν συσσωρεύσει πλούτο για το αφεντικό του μέσω της σκληρής εργασίας.Τα παγανιστικά ήθη δεν ταιριάζουν με την αυστηρή προτεσταντική ηθική που προάγει την παραγωγή ούτε με το μουλτικούλτι.Επίσης η επαναφορά της θρησκείας της παρθενίας και πάνω από όλα η επέλαση του φεμινισμού τείνουν να μεταβάλλουν τη Δύση σε λεσβιακό εργοτάξιο και βασίλειο των δονητών.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Επίσης κάτι σημαντικό επί κομμουνισμού ήταν η κοινοκτημοσύνη στις γκόμενες.Δεν υπήρχε ιδιοκτησία με τη στενή καπιταλιστική έννοια που εξουθενώνει τον άντρα και περιορίζει τη γυναίκα.Γαμούσες ελευθέρως το κοινό κτήμα και δεν είχες αντιρρήσεις όταν οι άλλοι έκαναν το ίδιο.
Εφαρμοζόταν στην πληρότητά της η μαρξιστική αρχή από την καθεμιά ανάλογα με τις δυνατότητές της και στον καθένα ανάλογα με τις ανάγκες του.Δεν υπήρχε ανισότητα στην κατανομή πέους κάθε γυναιλκα εισέπραττε την ίδια(άφθονη) ποσότητα.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
αν στηρίζομασταν όλοι στη γενικευση με τον ίδιο τρόπο που στηρίζεσαι και εσυ θα βρισκόμασταν ακόμα στην εποχή που θα νομίζαμε ότι η γη ειναι επίπεδη και μολις φτασεις στα ακρα της θα καταποντιστείς στο συμπαν.Επίσης οι αρρωστιες μεταδίδονται από τα αερικά και όχι απο τα μικρόβια κτλ Και εμενα ο διπλανός μου στο σχολείο διαβαζε Καβαφη και παραμένει μεχρι σήμερα ενας αποτυχημενος αργοσχολος που στα 35 του σπουδαζει ακομα για να σπουδαζει..Λες να ισχυει και για σενα αυτό?Δεν επιχειρηματολογείς λογικά φίλε..
Πες μου ενα επιτυχημενο παραδειγμα που το ΔΝΤ μπηκε στις ζωες των ανθρωπων και η φτωχεια δεν πολλαπλασιαστηκε και η εξαθλίωση και θα σου πω εχεις δικιο...Και μην μου πεις στην Τουρκία γιατι ακόμα στην πλειοψηφία η τουρκοι ειναι θεοκρατικό κρατος με 200 ευρω μεσο μισθό και ελλειμματική παιδεία και υγεία για το μεσο πολίτη..
Αλλά ξεχασα...Και αυτα στα είπε ο φίλος σου ο αριστερος...
Η πραγματικότητα ειναι μία...Με το ΔΝΤ καλύτερα...Και ας πληρωνει ο ανεργος στο σκαρμαγκα για το σπιτι στη δραπετσωνα έκτακτη εισφορα για το σπιτι που ακομα πληρωνει δόσεις...Σα βγεις στον πηγαιμο για την Ιθακη να ευχεσαι να ειναι μακρύ το αγγούρι

...συμφωνω μαζι σου , συνεχισε απερισπαστος εχεις εξαλλου ακλωνητο  κινητρο , εγω ειμαι ενας απλος παρατηρητης ουτε πετυχημενος ουτε αποτυχημενος,γιατι πολυ απλα δεν πιστευω στην τυχη...

Τώρα επειδή οι παραπάνω διαδικασίες αναστρέφονται οι γκόμενες γίνονται όλο και δυσκολότερες.Το πρότυπο του καπιταλισμού είναι ο μαλάκας.Μόνο ο μαλάκας μπορεί να δουλέψει απερίσπαστος πολλές ώρες για το αφεντικό αφού δε δαπανά χρόνο να γαμήσι.Υστερα ο μαλάκας έχει πάντα το κίνητρο να περάσει στην κατηγορία του γαμέως κάτι που πιστεύει οτι θα πετύχει εάν συσσωρεύσει πλούτο για το αφεντικό του μέσω της σκληρής εργασίας.Τα παγανιστικά ήθη δεν ταιριάζουν με την αυστηρή προτεσταντική ηθική που προάγει την παραγωγή ούτε με το μουλτικούλτι.Επίσης η επαναφορά της θρησκείας της παρθενίας και πάνω από όλα η επέλαση του φεμινισμού τείνουν να μεταβάλλουν τη Δύση σε λεσβιακό εργοτάξιο και βασίλειο των δονητών.
πολυ ενδιαφερουσες σκεψεις ,

το "ειναι" τους εχει ταυτιστει με την "παραγωγικοτητα" τους
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
:s&m_1:
κάτι τέτοια κάναν κι οι Εβραίοι το 30 και δεν κατάλαβαν από που τους ήρθε...
...η γενοκτονια.

Βεβαια εγω ειμαι περισσοτερο της προληψης για να μην χρειαστει τετοια θεραπεια
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom