Νέα

Με τον κομμουνισμο γαμάμε καλύτερα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kostas3d
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 129
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Καὶ ὅτι οἱ περισσότεροι τῶν συμπατριωτῶν μας διαθέτουσι ἔστω καὶ κατ' ἐλάχιστον μίαν ἰδιότηταν ἀνέκαθεν ἄγνωστον ἐν Ῥωσσίᾳ.

Τὴν... αἰδῶ.

Oύτε ο Μακάρθι τόση... ρωσοφοβία αδερφέ!
 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
οσο σκεφτεστε το νορμαλ γαμησι ως ενα απιαστο ονειρο,και πατε μονο σε εκδιδομενες,οχι κομμουνισμος να ερθει,αλλα αμαζονισμος,δεν προκειται να γαμησετε.
 

stam_90

Τιμημένος
Εγγρ.
8 Οκτ 2009
Μηνύματα
36.095
Κριτικές
158
Like
450
Πόντοι
2.046
οσο σκεφτεστε το νορμαλ γαμησι ως ενα απιαστο ονειρο,και πατε μονο σε εκδιδομενες,οχι κομμουνισμος να ερθει,αλλα αμαζονισμος,δεν προκειται να γαμησετε.
:jerking: :jerking: :jerking:

μαλακα εσυ εισαι φεμινηστης δεν παιζει αλλιως  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

medaphoar

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2007
Μηνύματα
154
Κριτικές
41
Like
0
Πόντοι
11
...συμφωνω μαζι σου , συνεχισε απερισπαστος εχεις εξαλλου ακλωνητο  κινητρο , εγω ειμαι ενας απλος παρατηρητης ουτε πετυχημενος ουτε αποτυχημενος,γιατι πολυ απλα δεν πιστευω στην τυχη...
Τελικα οσοι ασχολουμαστε με τη μοντελοποιηση του τυχαιου μαλλον ειμαστε μαλακες.Πιθανως να αγνοεις τη φυση των περισσοτερων επιστημων σημερα.

...στην Ελλαδα το προβλημα δεν ειναι αμιγως καπιταλιστικο ειναι περισσοτερο θα ελεγα κομμουνιστικο (γραφειοκρατικο , τεραστιο δημοσιο) φοροδιαφυγη , μιζες ρεμουλες πραγματα που διδαχθησαν απο την μεταπολιτευση και κυριως απο τον σοσιαλιστη Α.Παπανδρεου ...
Κοιτα ρε πουστη που  νομιζα οτι το προβλημα της ρωσσικης γραφειοκρατειας ειχε ηδη εμφανιστει και διογκωθει στη τσαρικη ρωσσια και ειχε μαλιστα εντονως κατακριθει απο τους συγχρονους ρωσσους λογοτεχνες.
Σε λιγο θα ξεχασουμε κι αυτα που ξεραμε .

Καὶ ὅτι οἱ περισσότεροι τῶν συμπατριωτῶν μας διαθέτουσι ἔστω καὶ κατ' ἐλάχιστον μίαν ἰδιότηταν ἀνέκαθεν ἄγνωστον ἐν Ῥωσσίᾳ.

Τὴν... αἰδῶ.
Ευτυχως που υπαρχουν και τα γηπεδα και θυμιζουν,τουλαχιστον σ'εμας τους γαυρους,την  ασχολια των ατυχουντων ελληνιδων κορασιδων τις δεκαετιες που ακολουθησαν μετα το δευτερο παγκοσμιο και που βεβαια εχουν καταγραψει και οι μη εθελοτυφλουντες ελληνες λογοτεχνες της εποχης.
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Μαγκες γνωρισα μια ρωσσιδα γιαγια που φιλάει τον παππού ενος φίλου μου και της την ανοιξα για τον κομμουνισμο.Μου λέει καλύτερα τα πραγματα τότε.Ο κόσμος είχε δουλείά και οι κοπέλες πήγαιναν με τους ανδρες από κέφι και όχι για τα λεφτά!!
Συμπέρασμα:  Πρέπει να απελευθερώσουμε το γαμήσι που καπιταλισμός εχει δεσμευσει και μετατρέψει σε εργαλείο εκμετάλλευσης από τις γυναίκες. Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΙ ΤΟ ΓΑΜΗΣΙ :kissass: :kissass: :kissass: :kissass:
εεεεεεεεεεετσι....... :grin:
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Τελικα οσοι ασχολουμαστε με τη μοντελοποιηση του τυχαιου μαλλον ειμαστε μαλακες.Πιθανως να αγνοεις τη φυση των περισσοτερων επιστημων σημερα.
Κοιτα ρε πουστη που  νομιζα οτι το προβλημα της ρωσσικης γραφειοκρατειας ειχε ηδη εμφανιστει και διογκωθει στη τσαρικη ρωσσια και ειχε μαλιστα εντονως κατακριθει απο τους συγχρονους ρωσσους λογοτεχνες.
Σε λιγο θα ξεχασουμε κι αυτα που ξεραμε .
Ευτυχως που υπαρχουν και τα γηπεδα και θυμιζουν,τουλαχιστον σ'εμας τους γαυρους,την  ασχολια των ατυχουντων ελληνιδων κορασιδων τις δεκαετιες που ακολουθησαν μετα το δευτερο παγκοσμιο και που βεβαια εχουν καταγραψει και οι μη εθελοτυφλουντες ελληνες λογοτεχνες της εποχης.
α) η μοντελοποιηση του τυχαιου δεν ειναι τυχαια , αλλα αναγκαια
εγω εγραψα οτι δεν πιστευω στην τυχη οχι στην αναγκαιοτητα μοντελοποιησης της
οποτε μην βιαζεσαι στις κρισεις σου κυριε μοντελοποιητη γνωστη της φυσης των περισσοτερων επιστημων σημερα

β)ασχοληθηκα  εγω με το που εμφανιστηκε η γραφειοκρατεια και εγραψα οτι δεν κατακριθηκε απο ρωσους λογοτεχνες?
Λες να μην εχω διαβασει τον Φιοντορ ?

γ)για πες τι καναν οι ατυχες ελληνιδες μετα τον δευτερο παγκοσμιο πολεμο?
 

Επισκέπτης
Συμπερασμα απο το νημα:Μπηκε στη ναφθαλινη για τα καλα το"ευτυχως που δεν ειχαμε κομμουνισμο,γιατι θα γαμιοσαντε στα κωλομπαρα και τα ντελα οι αδερφες μας και οι κορες μας"...
 

Επισκέπτης
Συμπερασμα απο το νημα:Μπηκε στη ναφθαλινη για τα καλα το"ευτυχως που δεν ειχαμε κομμουνισμο,γιατι θα γαμιοσαντε στα κωλομπαρα και τα ντελα οι αδερφες μας και οι κορες μας"...

Συμπέρασμα ἐκ τοῦ νήματος: Κι ἡ μυλωνοῦ τὸν ἄντρα της μὲ τοὺς πραματευτάδες.
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
Μαγκες γνωρισα μια ρωσσιδα γιαγια που [size=17pt]φιλάει[/size] τον παππού ενος φίλου μου και της την ανοιξα για τον κομμουνισμο.Μου λέει καλύτερα τα πραγματα τότε.Ο κόσμος είχε δουλείά και οι κοπέλες πήγαιναν με τους ανδρες από κέφι και όχι για τα λεφτά!!
Συμπέρασμα:  Πρέπει να απελευθερώσουμε το γαμήσι που καπιταλισμός εχει δεσμευσει και μετατρέψει σε εργαλείο εκμετάλλευσης από τις γυναίκες. Ο ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΜΟΣ ΑΠΕΛΕΥΘΕΡΩΝΕΙ ΤΟ ΓΑΜΗΣΙ :kissass: :kissass: :kissass: :kissass:

Κώστα..  :grin:

Τον [size=18pt]Φυλάει[/size] ή τον [size=18pt]Φιλάει[/size] ;;;;

Η και τα 2 μαζί (συνδυασμός)  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

:grin:

Ωραίος ο ΠΑΠΠΟΥΣ  :cheesy:
 

ventuzator

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2011
Μηνύματα
3.973
Like
0
Πόντοι
16
Πουτανα ζωη,πως τα φερνεις...

Ποντικα... :grin:

Εσυ που ησουν ΚΚΕς ετσι τα κανατε εσεις;;;


Αταξικά.... αλλα... ΠΑΡΤΟΥΖ - ΠΑΡΤΟΥΖ ;;;


για λεγε ρε ποντικα :cheesy:  ΜΠορει να γίνω ΚΚΕς και εγω  :grin::uglystupid: )
 

medaphoar

Μέλος
Εγγρ.
10 Μαρ 2007
Μηνύματα
154
Κριτικές
41
Like
0
Πόντοι
11
α) η μοντελοποιηση του τυχαιου δεν ειναι τυχαια , αλλα αναγκαια
εγω εγραψα οτι δεν πιστευω στην τυχη οχι στην αναγκαιοτητα μοντελοποιησης της
οποτε μην βιαζεσαι στις κρισεις σου κυριε μοντελοποιητη γνωστη της φυσης των περισσοτερων επιστημων σημερα

β)ασχοληθηκα  εγω με το που εμφανιστηκε η γραφειοκρατεια και εγραψα οτι δεν κατακριθηκε απο ρωσους λογοτεχνες?
Λες να μην εχω διαβασει τον Φιοντορ ?

γ)για πες τι καναν οι ατυχες ελληνιδες μετα τον δευτερο παγκοσμιο πολεμο?
Απο τη στιγμη που δε πιστευεις στη τυχη ποιος ο λογος να τη παρεις υποψη σου στα μοντελα?Γνωστης ολων των επιστημων δεν υποστηριξα οτι ειμαι αλλα γνωριζω την εφαρφογη της στατιστικης και των πιθανοτητων σε πολλους τομεις αλλων επιστημων.Οταν γραφεις "κομμουνιστικο (γραφειοκρατικο , τεραστιο δημοσιο)" δεν εννοεις οτι ειναι βασικα του χαρακτηριστικα?Για το τελευταιο ρωτα να μαθεις αρχοντοπουλο.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Απο τη στιγμη που δε πιστευεις στη τυχη ποιος ο λογος να τη παρεις υποψη σου στα μοντελα?Γνωστης ολων των επιστημων δεν υποστηριξα οτι ειμαι αλλα γνωριζω την εφαρφογη της στατιστικης και των πιθανοτητων σε πολλους τομεις αλλων επιστημων.Οταν γραφεις "κομμουνιστικο (γραφειοκρατικο , τεραστιο δημοσιο)" δεν εννοεις οτι ειναι βασικα του χαρακτηριστικα?Για το τελευταιο ρωτα να μαθεις αρχοντοπουλο.

a)γιατι εχω ορια , ακομα και ντετερμινιστικη να ειναι η τυχη δεν μπορω να την προσεγγισω πληρως
πιστευω στην αναγκαιοτητα λοιπον και στα ορια μου

β) δεν ξερω αν ειναι απο τα βασικα αλλα οντως ανηκει στα χαρακτηριστικα του κομμουνισμου η γραφεικοκρατια και ο κρατισμος

γ) δεν καταλαβαινω τι θελεις να πεις για τις ελληνιδες μετα τον 2ο παγκοσμιο και ακομα περισσοτερο τι σχεση εχουν με τις ρωσιδες μετα το 91...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom