Νέα

Lost

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Nearxos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 104K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Σας αρεσε το φιναλε του Lost?

  • Οχι

    Ψήφοι: 4 21,1%
  • Ναι

    Ψήφοι: 6 31,6%
  • Μετριο

    Ψήφοι: 3 15,8%
  • Περιμενα κατι αλλο....

    Ψήφοι: 6 31,6%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    19

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
Το φιναλε ξαναλεω, ηταν ενα πολυ καλογυρισμενο Δραμα...και αρκετα ευφυες...

Θεωρω ομως και εγω τον εαυτο μου εξαπατημενο, με την εννοια οτι τοσα χρονια με "βαλαν" στο τρυπακι να ψαχνω, να ρωτω, να διαβαζω λοστπεδιες, να ειμαι μελος θρεντ σαν κι αυτο, να αναρωτιεμαι, και 1002 αλλα....

Συμφωνω με την αποψη του τζοι, οτι αν εξαρχης, εστω φανταζομουν το τελευταιο επεισοδιο να ειναι ετσι, δεν θα εβλεπα ποτε την Σειρα...
Γιατι τοσα χρονια το "τυρακι" ηταν οτι καποια στιγμη θα μου δινανε απαντησεις....οχι να μου τα πεταξουν κατω απο το χαλακι αφου εισπραξαν τα μπιλιονςς οφ ντολαρς (απο μενα ναι..ΝΟΒΑ ειχα και τις 6 σεζον)...

Συμφωνω με τον Χαους οτι η τεχνη δημιουργει ερωτηματα, αλλα το θεωρω ουτοπικο στο συγκεκριμενο σεγκμεντ κοινου!!! Εξαλλου εγω, θα επισκεπτομουν πιο ευχαριστα ενα Πλανηταριο, ή ενα μουσειο Φυσικης Ιστοριας, παρα το μουσειο του Νταλι με τα χυμενα ρολογια!!!

Νομιζω οτι για 3 σεζον "παιξανε" με μας...αφου πια , σου λενε, το παραξηλωσαμε και ΔΕΝ ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ πια, τουλαχιστον ΔΩΣΤΕ κι αλλες μουφες, να παρουμε τα φραγκα, και μετα, θα φαμε-που-θα-φαμε το κραξιμο, ας το φαμε ζαμπλουτοι...σορρυ, αλλα για τους 2 ευφυεστατους παραγωγους, αυτη η επιγευση μου εμεινε...!!!


 

Συνημμένα

  • Clock_Dali_Salvador.jpg
    Clock_Dali_Salvador.jpg
    39,6 KB · Εμφανίσεις: 17

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Τα παραπάνω βίντεο τα έβαλα για βοήθεια και κατανόηση όχι για πλάκα,αν δε βαριέστε διαβάστε,δείτε
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Φίλε μου GFE σε καταλαβαίνω να νιώθεις "προδομένος" κι εσύ και πολλοί άλλοι εδώ.Δε το λέω ειρωνικά ειλικρινά,βλέπαμε όλοι μας "άλλη σειρά".Το ποιος έβλεπε τη "σωστή" το ανάλυσα σχετικά μην επεκταθούμε.Διαφωνίες καλοδεχούμενες.
Θα συμφωνήσω πως η σειρά απέκτησε πολύ μεγαλύτερο κοινό από αυτό που της αναλογούσε είτε σαν σαπουνόπερα-δράμα χαρακτήρων είτε σαν μεταφυσική(ότι θέλετε βάλτε)περιπέτεια.Ναι οι λευκές αρκούδες σε τροπικό νησί,το μαγικό φως και αριθμοί που φέρνουν την συντέλεια ή τη σωτηρία του κόσμου τραβάνε τηλεθεατές.Καλώς ή κακώς δε θα σου απαντήσω.Οπτικά-δραματουργικά-οφθαλμολαγνικά όλα αυτά με τις αρκούδες,τις βόμβες και τις χρΟνοκαθυστερήσεις-3 σε 1 αν θες τη γνώμη ήταν σούπερ ντούπερ.Κανονική οφθαλμοπορνεία.
Στην ουσία τι ήταν?Πιθανότατα παπάρια μάντολες.Χαλιέστε το ξέρω.Θα σας το χρυσώσω λιγο με μια υποθεση:
Ποιος απο σας θα πήγαινε να πληρώσει εισητήριο για να δει το Fight Club αν σας έλεγαν πως είναι η ιστορία ενός γιάπη που μάχεται εναντίον του άλλου του εαυτού ο οποίος του γαμάει και τη γκόμενα ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΞΥΛΟ? Βρε ουςτ για μαλάκες αμερικανάκια μας περνάνε σας ακούω ήδη να λέτε.
Ακόμα χειρότερα: Φανταστείτε ταινία που αρχίζει με πυρηνική καταστροφή-ταρατατζούμ μπαμ μπουμ κλπ και οι υπόλοιπες 2 ώρες είναι με 2 παρθένους-έφηβους(μοναδικούς επιζώντες) σε μια γαλάζια λίμνη.Ποιος θα το έβλεπε?Δεν βλέπω χεράκια να σηκώνονται...
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Και στη τελική χέστηκα για το πως βρέθηκε η πολική αρκούδα στη Χαβάι,το θέμα μας είναι ποιος από τους 2 εαυτούς του ήρωα(Τζακ)θα κέρδιζε.
Ε μα ειδες τι λες? 6 σαιζον φλυαρια για αρκουδες, φαντασματα, μυστηριωδεις ξενους, ταξιδια στον χρονο, ευαισθητοι ιρακινοι βασανιστες, πρεζακηδες ροκ σταρ, υποβρυχια νησια, παραλληλες διαστασεις κλπ, για να καταλαβεις στο τελος οτι η σειρα ηταν για τις εσωτερικες συγκρουσεις του τζακ! Και ακομα και τοτε:

Για το ποιος κέρδισε-αν κέρδισε τελικά και με ποιο τρόπο θα σας γελάσω.

OK εγω πιστευω οτι οποια μαλακια ερχονταν στο μυαλο του σεναριογραφου την πεταγε μεσα
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Ποιος απο σας θα πήγαινε να πληρώσει εισητήριο για να δει το Fight Club αν σας έλεγαν πως είναι η ιστορία ενός γιάπη που μάχεται εναντίον του άλλου του εαυτού ο οποίος του γαμάει και τη γκόμενα ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΤΟ ΞΥΛΟ? Βρε ουςτ για μαλάκες αμερικανάκια μας περνάνε σας ακούω ήδη να λέτε.
Εμενα μου το ειχανε πει αλλα πηγα ρε γμτ :headbang:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Υπενθυμίζω επίσης πως το Lost δεν έβρισκε χρηματοδότηση καθόλου εύκολα και καθόλου θετικό κλίμα για να γυριστει μέσα στο ABC.Mε τα χίλια ζόρια παίχτηκε τελικά ο πιλότος(το πιο ακριβό επεισόδιο τηλεοπτικής σειράς που γυρίστηκε ποτέ)και το είδαν 18,65 εκατομμύρια τηλεθεατές στις 22 Σεπτεβρίου του 2004.Ξεκινούσε φυσικά με μια θεαματικόταση έκρηξη και πτώση αεροπλάνου.Είχαν περάσει βλέπετε μόλις 3 χρόνια και 11 μέρες από  τότε που.....
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
OK εγω πιστευω οτι οποια μαλακια ερχονταν στο μυαλο του σεναριογραφου την πεταγε μεσα
όχι,εδώ έχεις άδικο μαν,είναι πολύ ακριβό σπορ για να αφήνεται στην τύχη του πίστεψέ με
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Ε μα ειδες τι λες? 6 σαιζον φλυαρια για αρκουδες, φαντασματα, μυστηριωδεις ξενους, ταξιδια στον χρονο, ευαισθητοι ιρακινοι βασανιστες, πρεζακηδες ροκ σταρ, υποβρυχια νησια, παραλληλες διαστασεις κλπ, για να καταλαβεις στο τελος οτι η σειρα ηταν για τις εσωτερικες συγκρουσεις του τζακ!
Που είναι το κακό σ αυτό?
απλά το καταλαβαίνεις νωρίς,το αποδέχεσαι,γουστάρεις και προχωράς  :rockon:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Να σας πω την αλήθεια ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά με τις διάφορες "επεξηγηματικές" θεωρίες του Lost.Eδώ με το ζόρι θυμόμουν τι είχε γίνει στο προγούμενο επισόδιο.Αλλά αυτό που έβλεπα μου άρεσε πάρα πολύ.Ποιος τη γαμάει την αρκούδα στο κάτω κάτω
 

Επισκέπτης
Να σας πω την αλήθεια ποτέ δεν ασχολήθηκα σοβαρά με τις διάφορες "επεξηγηματικές" θεωρίες του Lost.Eδώ με το ζόρι θυμόμουν τι είχε γίνει στο προγούμενο επισόδιο.Αλλά αυτό που έβλεπα μου άρεσε πάρα πολύ.Ποιος τη γαμάει την αρκούδα στο κάτω κάτω
το να δημιουργεις ερωτηματα μονο χωρις απαντησεις δεν αρκει
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
όχι,εδώ έχεις άδικο μαν,είναι πολύ ακριβό σπορ για να αφήνεται στην τύχη του πίστεψέ μου
Δεν το εννοουσα ετσι ακριβως...Θελω να πω οτι ειχε αρκετες εμβολιμες καταστασεις και hints προς μελλοντικη αξιοποιηση η οποια δεν ηρθε ποτε γιατι στη πορεια ο σεναριογραφος αλλαζε γνωμη.Κατι τετοιο τελος παντων
Που είναι το κακό σ αυτό?
απλά το καταλαβαίνεις νωρίς,το αποδέχεσαι,γουστάρεις και προχωράς

Ενταξει τι νωρις, μεχρι το τελευταιο επεισοδιο περιμεναν ολοι! Κατα τα αλλα ειπα οτι μου αρεσε απλα δεν ηταν κατι εξαιρετικο... Αν εσυ το βρισκεις ετσι respect.Δεν θα πω κατι εγω που πιστευω οτι η καταπληκτικοτερη σειρα ever ηταν το Twilight Zone του 1956! :2funny:
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Να το πω λίγο αλλιώς,οταν δυο ομάδες παίζουν στον τελικό 90 λεπτά μπαλάρα και η μία κερδίζει τελικά 5-4 θα ασχοληθείς αν στο 12 λεπτό έδωσε ένα πλάγιο ή ένα φάουλ ανάποδα? ήταν φάουλ τελικά ρε μαλάκα ή δεν ήταν? Θες τη γνώμη μου? Στα παπάρια μου αν ήταν ή δεν ήταν
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Δεν το εννοουσα ετσι ακριβως...Θελω να πω οτι ειχε αρκετες εμβολιμες καταστασεις και hints προς μελλοντικη αξιοποιηση η οποια δεν ηρθε ποτε γιατι στη πορεια ο σεναριογραφος αλλαζε γνωμη.Κατι τετοιο τελος παντων
Ενταξει τι νωρις, μεχρι το τελευταιο επεισοδιο περιμεναν ολοι! Κατα τα αλλα ειπα οτι μου αρεσε απλα δεν ηταν κατι εξαιρετικο... Αν εσυ το βρισκεις ετσι respect.Δεν θα πω κατι εγω που πιστευω οτι η καταπληκτικοτερη σειρα ever ηταν το Twilight Zone του 1956! :2funny:
Respect για το παλιό Twilight Zone,απλά το LOST είναι κάτι εντελώς άλλο.Αν το είδες επειδή στο θύμησε οκ απλά δεν
 

george234

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2008
Μηνύματα
3.102
Like
1
Πόντοι
16
Respect για το παλιό Twilight Zone,απλά το LOST είναι κάτι εντελώς άλλο.Αν το είδες επειδή στο θύμησε οκ απλά δεν
Οχι καμμια σχεση, αλλωστε το Τwilight ηταν σε αυτοτελη επεισοδια δεν το συγκρινω, ειναι και απο αλλη εποχη. Τα τελευταια χρονια βλεπω κυριως σειρες γιατι μαλλον εχω εξαντλησει τον κινηματογραφο. Δεν τις βαζω σε κατηγοριες (αστυνομικα, κοινωνικα,scifi κλπ) αλλα τις αξιολογω με κριτηριο το ποσο μπορουν να μου κρατησουν το ενδιαφερον να συνεχιζω να τις βλεπω
Με αυτο το κριτηριο λοιπον το λοστ ειναι σε πολυ καλη θεση. Στους πρωτους κυκλους παντως ηταν σε καλυτερη
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
House φιλε μου,
μην ξεχνας, οτι ΠΑΝΤΟΤΕ, μα ΠΑΝΤΟΤΕ οι 2 παραγωγοι, ρωτωμενοι αν ξερουν τι κανουν, ελεγαν ναι, και σε ολα θα δωθουν ικανοποιητικες απαντησεις...
Σε ολα τα 6 χρονια που παρακολουθω ΛΟΣΤ, και στην τβ, και πλαγιως σε θρεντ, πεδιες, κλπ, ξεραμε και ΠΙΣΤΕΥΑΜΕ οτι οι παραγωγοι θα μας λυσουν τις αποριες...

Πάρτε για ΑΠΟΔΕΙΞΗ...ημερομηνια συνεντευξης [size=14pt]7 Φεβ 2007[/size] (υποψιν, εχουν δωσει 1000αδες αναλογες)

Is there a mystery you will never solve?
LINDELOF: We will never give story time to revealing the construction of the infamous rope bridge.
CUSE: And honestly, we're never going to tell you why the French lady has a Yugoslavian accent.
Οοοοοολα τ'αλλα θα απαντηθουν δηλαδη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Μονο η σχοινογεφυρα και το αξαν θα μεινουν φλου!!!!!
πηγη: www.ew.com/ew/article/0,,20010504,00.html]http://www.ew.com/ew/article/0,,20010504,00.html[/url]
ΠΟΣΟ ΜΑ ΠΟΣΟ ΕΙΡΩΝΙΚΟ ΜΟΙΑΖΕΙ ΠΙΑ????!!!

και συνεχιζω...πάντα μα παντα επαιρνα feedback, για το αν τελικα ΟΛΑ αυτα τα ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ που εβλεπα θα απαντηθουν...και οι Κυριοι αυτοι με ειρωνια (οπως τελικα φαινεται) απαντουσαν "οτι μονο η γιουγκοσλαβικη προφορα της Ρουσω δεν θα απαντηθει"..Κι εγω, ΣΥΝΕΧΙΖΑ ΝΑ ΒΛΕΠΩ!!!!!

ΑΡΑ, ΕΙΜΑΙ ή ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ εξαπατημενος????

Εσυ αδελφε, πηρες μια απαντηση, μια θεωρια και βολευτηκες...Επετρεψε σε μενα και σε τοσα εκατομυρια ΠΑΡΑΠΟΝΕΜΕΝΩΝ να θεωρουμε τον εαυτο μας εξαπατημενους, μιας και οι δηλωσεις ΤΩΝ ΠΑΡΑΓΩΓΩΝ οσο τα κονομουσαν ηταν παντελως διαφορετικες απο το εφιαλτικο κουκουλωμα-φιασκο του τελους!!!!
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Το αναλύσαμε αρκετά νομίζω,δε θέλω να σου αλλάξω γνώμη
Σεβαστή η άποψη περί εξαπάτησης αλλά προσωπικά δεν νιώθω έτσι
Ολα καλά,ήταν 6 ωραία τηλεοπτικά χρόνια
Thanks for the memories :rockon:
 

GFE

Σεβαστός
Εγγρ.
30 Νοε 2009
Μηνύματα
3.962
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
2.007
φυσικα αδελφε,
ολες οι αποψεις σεβαστες! 

 
OP
OP
N

Nearxos

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.000
Κριτικές
1
Like
45
Πόντοι
16
Μεγάλη ανατροπή στη ψηφοφορία πάντως. Δε το περίμενα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom