Νέα

Λεττονία - Ρίγα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα theoducati
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 102
  • Εμφανίσεις 32K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.351
Πόντοι
4.765

dpk69

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2007
Μηνύματα
497
Κριτικές
1
Like
121
Πόντοι
1
1.Εμενα σε ξενοδοχειο 5 αστερων γυρω στα 100 ευρω με ολα χωρις προβλημα για τις γκομενες.
2.Η καθε γκομενα στοιχιζε γυρω στα 300 ευρω την βραδια για ολα.
3.Ολα τα κανονισα απο ενα γραφειο συνοδων και δεν απογοητευθηκα ημουν τυχερος.
4.Ολες οι γκομενες ηταν κατω απο 30 και πανεμορφεσ ετοιμες για ολα.
5.Πραγματι οι τιμες για φαι ποτο κλπ ηταν εξευτελιστικες.

Προτεινω Ριγα ειδικα τωρα το καλοκαιρακι
 

dimitrisniva

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.750
Like
3
Πόντοι
16
1.Εμενα σε ξενοδοχειο 5 αστερων γυρω στα 100 ευρω με ολα χωρις προβλημα για τις γκομενες.
2.Η καθε γκομενα στοιχιζε γυρω στα 300 ευρω την βραδια για ολα.
3.Ολα τα κανονισα απο ενα γραφειο συνοδων και δεν απογοητευθηκα ημουν τυχερος.
4.Ολες οι γκομενες ηταν κατω απο 30 και πανεμορφεσ ετοιμες για ολα.
5.Πραγματι οι τιμες για φαι ποτο κλπ ηταν εξευτελιστικες.

Προτεινω Ριγα ειδικα τωρα το καλοκαιρακι
Μπραβο ρε τυπε πολλη φθηνα σου ηρθε :uglystupid: :uglystupid: :uglystupid:
 

Dooman

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2010
Μηνύματα
25
Like
0
Πόντοι
0
Δε το περιμενα να ειναι τοσο φθηνα στη ριγα.... good to know :grin:
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
πως το κανονισες αυτο τυπε?
και μονο 2.000 ολα?
καμια φωτο εχεις να παρουμε ματι τα μωρα?
τι μονο ρε τυπε?2000 ευρω για 3-4 μερες λιγα ειναι?φτηνα το βλεπεις εσυ?φυσικα μιλαμε για γαμησι με 4-5 συνοδους απο οτι εγραψε ο φιλος αλλα και παλι δεν λεει τοσα λεφτα για τοσες λιγες μερες.
 

rovespieros1

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
124
Like
4
Πόντοι
1
ριγα
Αεροπορικη:Αιρ βαλτικ
φαγητο:1.Čili Pica(5-6 ευρω πιτσα, με 5,50 μακαροναδα)
2.στα LIDO( καλο αυτο που ειναι στα προαστια με λεωφορ. 12 ή τραμ 3,7) φθηνο και σστο πανω οροφο με 14 ευρο μπουφες
3.Mojo Cafe Bar, Pils 7 (σουπα κ 2 κρεπες-3 ευρω)

ΚΛΑΜΠ:1.Essential Club, 2 Skolas iela(τεταρτη ανοιχτο το 1 stage,Π-Σ 3stages)
2. καλο, ειδικα τριτη?? αν εχει live χορό
Ξενοδ.: Skanste Hotel, με 16 ευρω το δωμ. και foulπρωινο κοντα στο ARENA RIGA, το γηπεδο της DINAMO RIGA ομαδα χοκει.το μονο αρνητικο 7-8 λεπτα περπατημα για την πιο κοντινη σταση.Εισητηριο για χοκει μονο 3, ευρω.........

1) πολλες Βιζιτες στην παλια πολη. για να σε παρασυρουν σε δικο τους μαγαζι.Οχι μονο λεττονες αλλα ουκρανες κ λευκορωσια........
2) Καλο παιχνιδι στα κλαμπ αλλα προσοχη  μονο Π_Σ. τισ καθημερινες ή στο Skyline Bar, 55 Elizabetes iela (On the 26th floor of the Radisson Blu Hotel)κ εχει κ καζινο στο υπογειο.


 

karampinas55

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2011
Μηνύματα
15
Like
0
Πόντοι
0
ριγα
Αεροπορικη:Αιρ βαλτικ
φαγητο:1.Čili Pica(5-6 ευρω πιτσα, με 5,50 μακαροναδα)
2.στα LIDO( καλο αυτο που ειναι στα προαστια με λεωφορ. 12 ή τραμ 3,7) φθηνο και σστο πανω οροφο με 14 ευρο μπουφες
3.Mojo Cafe Bar, Pils 7 (σουπα κ 2 κρεπες-3 ευρω)

ΚΛΑΜΠ:1.Essential Club, 2 Skolas iela(τεταρτη ανοιχτο το 1 stage,Π-Σ 3stages)
2. καλο, ειδικα τριτη?? αν εχει live χορό
Ξενοδ.: Skanste Hotel, με 16 ευρω το δωμ. και foulπρωινο κοντα στο ARENA RIGA, το γηπεδο της DINAMO RIGA ομαδα χοκει.το μονο αρνητικο 7-8 λεπτα περπατημα για την πιο κοντινη σταση.Εισητηριο για χοκει μονο 3, ευρω.........

1) πολλες Βιζιτες στην παλια πολη. για να σε παρασυρουν σε δικο τους μαγαζι.Οχι μονο λεττονες αλλα ουκρανες κ λευκορωσια........
2) Καλο παιχνιδι στα κλαμπ αλλα προσοχη  μονο Π_Σ. τισ καθημερινες ή στο Skyline Bar, 55 Elizabetes iela (On the 26th floor of the Radisson Blu Hotel)κ εχει κ καζινο στο υπογειο.


πες μας και για σαλαμινα ρε βλαχο.....καλα ηταν????
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166
τι άκυρο ποστ ήταν αυτό το τελευταίο;
 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166

Οτι καλυτερο για Ριγα.
Μακρυα απο στριπ.
Μπορεις να κανεις ευκολα γνωριμιες στο δρομο με φοιτητριουλες
αλλα προσοχη, ειναι τσακαλακια...
συμφωνούμε
πολλή προσοχή στις περιπλανώμενες... δεν τις ενδιαφέρει τόσο να το δώσουνε όσο το τι θα πάρουνε.
επειδή η ζωή στη Ρίγα είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΗ, είναι πολλές οι φοιτήτριες (και γενικώς ) που έρχονται στη Ρίγα, ποντάρουνε στους ξένους στο να βγούνε έξω και να περάσουνε καλά και στο τέλος να μην τους κάτσουν ΚΑΝ.

Προσοχή πολλή - είναι απίθανες νεροφίδες και τα ποτά πανάκριβα.

 

Lastmoican

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Οκτ 2006
Μηνύματα
17.480
Κριτικές
3
Like
54
Πόντοι
166

Οτι καλυτερο για Ριγα.
Μακρυα απο στριπ.
Μπορεις να κανεις ευκολα γνωριμιες στο δρομο με φοιτητριουλες
αλλα προσοχη, ειναι τσακαλακια...
και μια ερώτηση... οι φωτό εκεί είναι αληθινές; δεν έχω ψωνίσει
 

prague

Μέλος
Εγγρ.
27 Μαΐ 2007
Μηνύματα
67
Like
33
Πόντοι
0
Πρόσφατη επίσκεψη στη Ρίγα και ένα πέρασμα καθώς θα ήμουν 5-6 ώρες απο το Barbaris το Μασατζίδικο. Η χρέωση για Φραπέ είναι 56 ευρώ περίπου αλλά υψηλές υπηρεσίες και ποιότητα Massage για 1 ολόκληρη ώρα. Εκπληκτική κοπέλα με αίσθηση και πάθος για το αντικείμενο και αναπτύξαμε φοβερή χημεία. Ίσως ακούγονται πολλά τα 56 Ευρώ αλλά η εμπειρία erotic Massage είναι ανεπανάληπτη στο συγκεκριμένο χώρο.

Για  :knockinb: δεν είχα χρόνο,αλλά απο δρόμο καλύτερα Λιθουανία.
 

Godharry

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.443
Like
2
Πόντοι
16
επισκεφτηκα την ριγα για  10 μερες πριν 4 χρονια,καταθλιπτικο και βαρετο μερος.δεν ειναι φτηνη πολη,λιθοθανια ειναι παυφτηνα.αδειοι δρομοι σεπτεβρη καιρο,αδεια εστειατορεια,club,mall.για αγορες φτηνεσ και φαγητο μονο στοcentral market,το παζαρι τισ ριγας.φτηνη διαμονι εχει,τραμ.καταθλιπτικος κοσμος,εχουν τιν 6 θεση στον κοσμο αυτοκτονιον,καθολου τυχαιο.στην παλλια πολη οπεια γιναικα περπατα ειναι πουτανα η πσαχνει να σε παρει σε ακριβα εστιατορια.λιγουσ τουριστες ειδα σε οπειον μιλισεις για αυτουσς ειμασται sextourist.ολοι σε θεορουν τετειο και σου συστυνουν τοessential club,3-4 οροφουσ.στον πανο οροφο ολεσ ειναι βιζιτς 100 ευρο
 

danni

Μέλος
Εγγρ.
26 Ιαν 2010
Μηνύματα
847
Κριτικές
3
Like
81
Πόντοι
6
Τιποτα νεωτερο για τις Βαλτικες χωρες εχουμε;
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Τιποτα νεωτερο για τις Βαλτικες χωρες εχουμε;

Έχω πάει πρόσφατα Ρίγα για δουλειά,αλλά ήμουν γενικά πολύ περιορισμένος,οπότε θα ξαναπάω το καλοκαίρι.

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι φθηνές πτήσεις της Ryanair από διάφορες πόλεις της Ευρώπης προσελκύουν
το καλοκαίρι ίδιας κλάσης πορνοτουρίστες σαν κάτι παλιοτελευταίους που έρχονται με φθηνά τσάρτερ στην
Ελλάδα να μπεκρουλιάσουν.
Παίζει πολύ Αγγλία,Τουρκία,Ιταλία,αλλά οι περισσότεροι αν δε στάξουν,δε βλέπουν μουνί ούτε σε φωτογραφία,
μιας και οι περισσότεροι είναι γτπ καβάλα χωρίς τα λεφτά τους.

Η διαμονή είναι σχετικά φθηνή,επίσης καλό φαγητό σε χαμηλή τιμή παίζει αν ξέρεις που να πας.
Αλλά τα ποτά και κάποια άλλα πράγματα τη νύχτα,ειδικά αν είσαι τουρίστας,δεν είναι τόσο φθηνά.

Το παραμύθι με τη γκόμενα που σε βλέπει σαν εισιτήριο να σωθεί από τη μιζέρια της δεν παίζει,
μιας και ξέρουν ότι τα περισσότερα βλακόμουτρα που σκάνε το πολύ να ζουν από τίποτα επιδόματα στην Αγγλία
και απλά ήρθαν για να γαμήσουν.
Αυτές που σε προσεγγίζουν μόνες τους θέλουν απλά να σε γδύσουν.

Η μέση Λεττονή,είναι πολύ πάνω σε εμφάνιση και στο δρόμο σε μερικά σημεία τα βλέπεις όλα με το πόσες μουνάρες βλέπεις ταυτόχρονα.


Επικινδυνότητα δεν ένιωσα καμία,αν και δεν απομακρινθήκαμε από τα γνωστά κεντρικά σημεία.
 
Εγγρ.
28 Ιουλ 2016
Μηνύματα
29
Κριτικές
1
Like
60
Πόντοι
0
Κάποια νεότερη πληροφορία από ριγα?Θα ανέβω σε περίπου 20 μέρες για περίπου μια εβδομάδα...
 

kavlomenos leon

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2015
Μηνύματα
2.148
Like
2
Πόντοι
16
Κάποια νεότερη πληροφορία από ριγα?Θα ανέβω σε περίπου 20 μέρες για περίπου μια εβδομάδα...
θελεισ να ξαναπαμε να γραφουμε?ειπαμε καταθλιπτικα δεν ξαναπατω,πουτανεσ πολλεσ
 

FarNorth

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουλ 2013
Μηνύματα
82
Like
20
Πόντοι
0
Γράφω την εμπειρία μου από Ρίγα, πήγα Παρασκευή με Τρίτη που μας πέρασε.
Εγω γενικά δεν ψάχνομαι με επαγγελματίες, stripshow, μπουρδέλα κτλ. Όταν πάω εξωτερικό, κοιτάζω να γνωρίσω
κανονικές γυναίκες. Έτσι λοιπόν είχα κάνει τις προεργασίες μου από το ίντερνετ και μιλούσα με κορίτσια από Ρίγα με την πρόφαση ότι θα πήγαινα εκεί για δουλειά.
Η αλήθεια είναι ότι πολλές μου απαντούσαν, (κάποια ήταν αστέρια) αλλά όταν άρxιζα να γράφω αγγλικά πολλές σταματούσαν, ενώ οι υπόλοιπες σταματούσαν όταν τους έγραφα ότι θα κάτσω στην Ρίγα 3 μέρες μόνο.
Γενικά οι Λετονές είναι πολύ επιφυλακτικές με τους ξένους και γενικά νομίζουν ότι όποιος άντρας πάει εκεί πάει για τις γκόμενες,και μάλλον δεν έχουν άδικο. Κατάφερα όμως και μιλούσα αρκετά συχνά με ένα μικρό όμορφο 22 χρονών, που μου έλεγε οτι όταν παω, θα με πάει εκεί, θα μου δείξει το ένα, θα μου δείξει το άλλο κτλ.
Έν κατακλείδι, η γκόμενα όταν έφτασα δεν ήθελε να με δει, χωρίς να μου εξηγήσει το λόγο. Τις έριξα ένα βρισιματάκι έτσι για να με θυμάται και την έσβησα από Facebook.
Αρχισα να γυρνάω στην Ρίγα μόνος μου σε μεγάλα εμπορικά και είδα ότι το μάτι των γυναικών παίζει αρκετά. Είναι και αυτοί οι άντρες εκει σαν τον Πάσπαλιε στην μούρη. Τραγικόί. Τελικά μπήκα στο Tinder και γνώρισα ένα άλλο μικρό, που χωρίς μεγάλη προσπάθεια και μετα από ένα καφέ και μια βόλτα στην παλιά πόλη ήρθε και έμεινε μαζί μου στο ξενοδοχείο το βράδυ.
Εμφανισιακά οι γυναίκες μου άρεσαν πολύ, αν και δεν καταλαβαίνεις εύκολα ποιες είναι Λετονές και ποιες είναι Ρωσίδες. Σε κλάμπ δεν πήγα γιατι δεν ήξερα τι παίζει από θέμα ασφάλειας το βράδυ με μεθυσμένους και τέτοια.   
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Σε κλάμπ δεν πήγα γιατι δεν ήξερα τι παίζει από θέμα ασφάλειας το βράδυ με μεθυσμένους και τέτοια.   

Αμα δεν πας σε κλαμπ πως να γαμησεις; Σαν συνταξιουχος την εβγαλες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom