Νέα

Κυριάκος Μητσοτάκης-ΝΔ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stekas72
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 84K
  • Εμφανίσεις 2M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 5 άτομα (1 μέλη και 4 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.788
Κριτικές
1
Like
29.448
Πόντοι
8.006
Εισαι απιστευτος ρε τυπε.

Ομως οπως ολες οι "εξεγερσεις" ξεκινησαν απ το εξωτερικο-Ευρωπη,στην χωρα μας,ετσι ισως για ακομα μια φορα συμβει ξανα
Η μονη εξεγερση που πρεπει να γινει, ειναι εναντια στις φασιστικες λογικες οτι δεν πρεπει να μιλαμε και να λεμε την αποψη μας. Αν ειμαι απιστευτος επειδη δεν συμφωνω μαζι σας, και επιμενω να λεω την αποψη μου, τότε σορυ αλλά δεν θα σας κανω τη χαρη, οπλιστειτε με υπομονη
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.903
Κριτικές
1
Like
4.409
Πόντοι
456
Η μονη εξεγερση που πρεπει να γινει, ειναι εναντια στις φασιστικες λογικες οτι δεν πρεπει να μιλαμε και να λεμε την αποψη μας. Αν ειμαι απιστευτος επειδη δεν συμφωνω μαζι σας, και επιμενω να λεω την αποψη μου, τότε σορυ αλλά δεν θα σας κανω τη χαρη, οπλιστειτε με υπομονη
Το ιδιο λεμε τοτε τυπε μου,οπως ειπε αλλωστε και ο Καραμανλης ο νεοτερος του Αχιλλεως,-πρεπει ο θρηνος μας να ειναι βουβος και να μην βγαινουμε στα καναλια :jerking2:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.583
Like
67.681
Πόντοι
12.756
Φασιστικες λογικες οτι ο κόσμος νιωθει και αισθάνεται με αυτα που μπορει να μαθει απο πληροφορίες οτι η δικαιοσυνη στην συγκεκριμένη περίπτωση
προσπαθει με την πίεση της κυβερνησης να καλυψει ή να προστατεψει καποιους ανθρωπους απο τις ευθυνες που έχουν για οτι εγινε ..

Αυτο ειναι φασισμος για τον μαλάκα που εχει σπουδάσει κιολας ...
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.788
Κριτικές
1
Like
29.448
Πόντοι
8.006
Επισης, ευχαριστω για την πληροφορηση οτι ο Κυμπουροπουλος ειπε κατι πολυ λογικο και αυτονοητο, δεν τον ειχα ψηφισει την προηγουμενη φορα, πλεον εχει την ψηφο μου.

Να θυμισω δε οτι την προηγουμενη φορα βγηκε με ρεκορ ψηφων επειδη του επιτεθηκε ανευ λογου ο Πολακης

Θα σας γινει μαθημα ομως, οποιον κανιβαλιζετε θα τον στηριζουμε
Ετσι, για την αλητεια
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.583
Like
67.681
Πόντοι
12.756
1.500.000 κόσμος ειναι φασίστες και αυτος μαζι με ντολμα και κανα 2 μαλάκες ειναι οι δημοκρατες εδω μεσα
Μαλάκα μου τι άλλο θα διαβάσουμε
 
Τελευταία τροποποίηση:

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.916
Κριτικές
3
Like
10.407
Πόντοι
3.936
1.500.000 κόσμος ειναι φασίστες και αυτος ο ντολμας και κανα 2 μαλάκες ειναι οι δημοκρατες εδω μεσα
Μαλάκα μου τι άλλο θα διαβάσουμε
Πες ποιός θα γράψει να σου πω τι θα διαβάσεις
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.788
Κριτικές
1
Like
29.448
Πόντοι
8.006
Ακολουθει η δηλωση Κυμπουροπουλου.
Υποθετω οτι οποιοσδηποτε λογικος ανθρωπος, δεν θα βρει τιποτα επιληψιμο σε αυτην. Εκτος απο τα αρρωστα κομματοσκυλα που ψαχνουν ο,τιδηποτε για να πιαστουν.

«Ευχαριστούμε την κυρία Καρυστιανού και τον κύριο Ασλανίδη για την αναφορά και την παρουσία τους εδώ. Εκ προοιμίου, στέκομαι με απεριόριστο σεβασμό απέναντι στον πόνο σας κι όλων των οικογενειών των θυμάτων. Αλλά κι αυτών που επέζησαν και κουβαλάνε πολλά σωματικά και ψυχικά τραύματα. Κανείς δε μπορεί να σας στερήσει το δικαίωμα αναζήτησης της αλήθειας αλλά και να εκφράσετε την οδύνη και τον πόνο σας όπως το νιώθετε. Από εδώ και πέρα, το λόγο έχει, προφανώς, η Δικαιοσύνη. Η Ελλάδα είναι ένα ευνομούμενο κράτος. Έχω εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη και το δικαστικό σώμα. Kαι πιστεύω ότι θα σταθεί στο ύψος των περιστάσεων δεδομένης της σημασίας και της τραγικότητας της υπόθεσης. Θέλουμε να χυθεί φως στην υπόθεση και να τιμωρηθούν οι ένοχοι για ευθύνες και παραλείψεις, όπου κι αν αυτές βρίσκονται. Και πρέπει να γίνει ό,τι είναι δυνατόν ώστε να διευκολυνθεί η αναζήτηση της αλήθειας κι η απόδοση της δικαιοσύνης. Πρόσφατα, η Δικαιοσύνη όρισε και νέο πραγματογνώμονα. Αυτό είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Από την άλλη, μια τέτοια υπόθεση μας αφορά όλους και δεν πρέπει να έχει κομματικό πρόσημο, καθώς αυτό δε συμβάλλει προς την κατεύθυνση της απόδοσης ευθυνών. Σε κάθε περίπτωση, λοιπόν, αναμένουμε την ετυμηγορία της Δικαιοσύνης. Να ρίξει φως στην υπόθεση. Αλλά και ν’ αποτελέσει εφαλτήριο για να διασφαλίσουμε ασφαλείς σιδηροδρόμους στην Ελλάδα. Σας ευχαριστώ και πάλι για την παρουσία σας εδώ σήμερα».
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.583
Like
67.681
Πόντοι
12.756
το σκουπιδι που θα υποστηρίξει και το δικός μας σκουπιδι , μονο και μονο επειδη του πανε κόντρα ... :

ΝΔ: Η ψήφος του Στέλιου Κυμπουρόπουλου δεν μας εκφράζει​


Η ΝΔ έχει ξεκάθαρη θέση, σταθερά και διαχρονικά για το δικαίωμα των γυναικών στην άμβλωση. Το θέμα αυτό έχει λυθεί για την ελληνική κοινωνία εδώ και δεκαετίες», αναφέρει ανακοίνωση της ΝΔ και προσθέτει: «Είναι προφανές ότι η ψήφος του ευρωβουλευτή κ. Στέλιου Κυμπουρόπουλου δεν εκφράζει το κόμμα και τον πρόεδρό του».

Υπενθυμίζεται ότι ο ευρωβουλευτής ψήφισε στην Ευρωβουλή κατά του δικαιώματος γυναικών στην επιλογή άμβλωσης.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.788
Κριτικές
1
Like
29.448
Πόντοι
8.006
Οποιος μου βρει κατι επιληψιμο στην παρεμβαση αυτη, να μου το πει.

Δεν ντρεπεστε λιγακι λεω γω. Νισαφι
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.583
Like
67.681
Πόντοι
12.756
ο αλλος μας ανεβασε τι ειπε ο Κυμπουρόπουλος που αμα σβησει το ονομα του και γραψει οτι αυτα τα ειπε ο Μητσοτακης ή ο Αχιλλεας Καραμανλης κανεις δεν θα καταλάβει την διαφορα ...
Ειναι προφανες οτι ολη η δηλωση ειναι σταλμενη απο τα γραφεία της ΝΔ :tooth::tooth::tooth:

Πιο μαλάκας πεθαινεις

Σε λιγο θα μας πει και οτι η Ντορα με το σπαθι της μπηκε στην πολιτικη , οχι οτι εκανε καριερα στο πτωμα του αντρα της .. τον εχω σιχαθει τον μαλάκα
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.583
Like
67.681
Πόντοι
12.756
Αιντε μπλε παπαγάλοι απαντηστε στον λαδεμπορα οτι η δηλωση αυτη δεν ειναι επιλήψιμη
Αυτος που εκανε πριν 2-3 μηνυματα στον @riding μαθηματα επειδη τον ειπε απιστευτο μας προτεινει να ντραπουμε , λιγο φασιστικό μου ακουγεται με τα δικα του κριτηρια

Να κανει υπομονη να του πει καποιος , γιατι μεχρι να φτασει η στιγμη να ντραπουμε εμεις αυτος θα πρεπει να βγαλει απο το κωλο του τον μπλε δονητη
 

riding

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2023
Μηνύματα
1.903
Κριτικές
1
Like
4.409
Πόντοι
456
Ακολουθει η δηλωση Κυμπουροπουλου.
Υποθετω οτι οποιοσδηποτε λογικος ανθρωπος, δεν θα βρει τιποτα επιληψιμο σε αυτην. Εκτος απο τα αρρωστα κομματοσκυλα που ψαχνουν ο,τιδηποτε για να πιαστουν.

«Ευχαριστούμε την κυρία Καρυστιανού και τον κύριο Ασλανίδη για την αναφορά και την παρουσία τους εδώ. Εκ προοιμίου, στέκομαι με απεριόριστο σεβασμό απέναντι στον πόνο σας κι όλων των οικογενειών των θυμάτων. Αλλά κι αυτών που επέζησαν και κουβαλάνε πολλά σωματικά και ψυχικά τραύματα. Κανείς δε μπορεί να σας στερήσει το δικαίωμα αναζήτησης της αλήθειας αλλά και να εκφράσετε την οδύνη και τον πόνο σας όπως το νιώθετε. Από εδώ και πέρα, το λόγο έχει, προφανώς, η Δικαιοσύνη. Η Ελλάδα είναι ένα ευνομούμενο κράτος. Έχω εμπιστοσύνη στην ελληνική δικαιοσύνη και το δικαστικό σώμα. Kαι πιστεύω ότι θα σταθεί στο ύψος των περιστάσεων δεδομένης της σημασίας και της τραγικότητας της υπόθεσης. Θέλουμε να χυθεί φως στην υπόθεση και να τιμωρηθούν οι ένοχοι για ευθύνες και παραλείψεις, όπου κι αν αυτές βρίσκονται. Και πρέπει να γίνει ό,τι είναι δυνατόν ώστε να διευκολυνθεί η αναζήτηση της αλήθειας κι η απόδοση της δικαιοσύνης. Πρόσφατα, η Δικαιοσύνη όρισε και νέο πραγματογνώμονα. Αυτό είναι προς τη σωστή κατεύθυνση. Από την άλλη, μια τέτοια υπόθεση μας αφορά όλους και δεν πρέπει να έχει κομματικό πρόσημο, καθώς αυτό δε συμβάλλει προς την κατεύθυνση της απόδοσης ευθυνών. Σε κάθε περίπτωση, λοιπόν, αναμένουμε την ετυμηγορία της Δικαιοσύνης. Να ρίξει φως στην υπόθεση. Αλλά και ν’ αποτελέσει εφαλτήριο για να διασφαλίσουμε ασφαλείς σιδηροδρόμους στην Ελλάδα. Σας ευχαριστώ και πάλι για την παρουσία σας εδώ σήμερα».
Ωραιο το κειμενακινα σ θυμισω ομως πως ολα αυτα γιναν αφου απομακρυνθηκαν με γερανους εκατερωθεν τα βαγονια,αφου μπαζωθηκε ο χωρος-εως και ασφαλτοστρωση και αφου περασαν 12 μηνες,με πολλους προσωπικους (των ζωντων γονιων)αγωνες και χρηματα,μιας που για την κυβερνηση θεωρηθηκε ληξαν εξ αρχης και ο Αδωνις μας ελεγε το καλοκαιρι πως -ενδιαφερει νομιζετε τον Ελληνα το θεμα των Τεμπων;

Καποιων μας ενδιαφερει τελικα,η κα Καρυστιανου ακουγεται πια στην Ευρωπη και ο Κυμπουροπουλος μας ανεφερε πως η δικαιοσυνη ενα χρονο μετα κινειται προς την σωστη κατευθυνση.

Σα δε ντρεπεσαι
 

Rockadi-pibousk

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
138
Like
271
Πόντοι
21
Για τον λαδεμπορα δικηγόρο πάντα θα φταινει οι αλλοι και οχι η ΝΔ, και οταν πιά δεν μπορει να το υποστηριξει αυτο ξεκιναει το αφήγημα ..-Ε και τι έγινε μωρε

Έχουν καλλιεργήσει τη βλακεία σε μια μεγάλη μερίδα του πληθυσισμού, με μόνο στόχο τους ψήφους.

- Ο Άδωνις, ήθελε να πάρει την Κωνσταντινούπολη. Διάβαζε ποιήματα επί εποχές τηλεάστυ.
- Ο Πλεύρης, επίσης στο τηλεάστυ, έκανε διαφήμιση τα βιβλία του πατέρα του που ήθελε να αφανίσει τους εβραίους.
- Ο Τσίπρας είναι προδότης γιατί πούλησε τη χώρα στο Μακεδονικό και ο ΣΥΡΙΖΑ μας έφερε τους λαθρομετανάστες και τους gay.

Όταν όμως η ανοησία τελικά γιγαντώνεται και δε συμμαζεύεται και λακίζει σε άλλα κόμματα προς τα δεξιά, φταίνε οι άλλοι.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
151.788
Κριτικές
1
Like
29.448
Πόντοι
8.006
Ωραιο το κειμενακινα σ θυμισω ομως πως ολα αυτα γιναν αφου απομακρυνθηκαν με γερανους εκατερωθεν τα βαγονια,αφου μπαζωθηκε ο χωρος-εως και ασφαλτοστρωση και αφου περασαν 12 μηνες,με πολλους προσωπικους (των ζωντων γονιων)αγωνες και χρηματα,μιας που για την κυβερνηση θεωρηθηκε ληξαν εξ αρχης και ο Αδωνις μας ελεγε το καλοκαιρι πως -ενδιαφερει νομιζετε τον Ελληνα το θεμα των Τεμπων;

Καποιων μας ενδιαφερει τελικα,η κα Καρυστιανου ακουγεται πια στην Ευρωπη και ο Κυμπουροπουλος μας ανεφερε πως η δικαιοσυνη ενα χρονο μετα κινειται προς την σωστη κατευθυνση.

Σα δε ντρεπεσαι
Δεν εχω να ντραπω για τιποτα
Οσοι κατηγορουν τον Κυμπουροπουλο για μια απολυτως εύλογη παρεμβαση πρεπει να ντρεπονται, οχι εγω
 

Rockadi-pibousk

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2023
Μηνύματα
138
Like
271
Πόντοι
21
Πάρτε και τη βλαμμένη τη Βούλτεψη που προσπαθεί να μας εξηγήσει γιατί είναι ΟΚ ο Κούλης να χρησιμοποιεί το πρωθυπουργικό αεροσκάφος για να πάει διακοπές

 

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.916
Κριτικές
3
Like
10.407
Πόντοι
3.936

dantedmc

Μέγας
Εγγρ.
1 Νοε 2017
Μηνύματα
10.916
Κριτικές
3
Like
10.407
Πόντοι
3.936
Πάρτε και τη βλαμμένη τη Βούλτεψη που προσπαθεί να μας εξηγήσει γιατί είναι ΟΚ ο Κούλης να χρησιμοποιεί το πρωθυπουργικό αεροσκάφος για να πάει διακοπές

Κάτι δεν έλεγαν για τον Τσι που πήγε όχι διακοπές αλλά επίσημη επίσκεψη? Είχαν ξεσηκωθεί τα μουσχαρια όπως και για τον Βενιζέλο όταν ήταν αντιπρόεδρος...? Τώρα ξέθαψαν τον Μέγα Αλέξανδρο τον αρχαίο όχι τον δικό μας Μέγα Μαλακά δικηγόρο
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.583
Like
67.681
Πόντοι
12.756
Ωραιο το κολπο της επικοινωνιακης ομαδας του Κουλη
να βάλει τον ΑΜΕΑ και να εκμεταλλευτεί την αναπηρια και να κερδίσει συμπάθειες και εντυπώσεις βάζοντάς τον να μιλησει για εμπιστοσυνη στην δικαιοσυνη
μπας και τον λυπηθει κανείς , και η αλλη η μαλακία "κομματικο πρόσημο" ..
Μονο που ξεχασαν επιτηδες να του πουνε αλλα ουτε και αυτος ο μαλάκας το πηρε χαμπαρι
οτι εκει η Καρυστινου πηγε επειδη η εδω δικαιοσυνη φαινεται να συγκαλύπτει οτι εχει γίνει και για το ποιος ειναι υπευθυνος.
 

resp

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Μαρ 2023
Μηνύματα
4.235
Like
4.365
Πόντοι
1.706
Εντωμεταξύ ανεβαίνει ο Βελοπουλος γιατί πρεπει να πουμε πως η ΝΔ πατάει Σε αριστερή ατζέντα Σε πολλά θέματα.
Η ΝΔ, αυτή τη στιγμή, είναι αυτούσιος ο δικαιωματισμος της αριστεράς. Τον οποίον ο κόσμος, κατά τα άλλα, τον σιχαίνεται. Γι'αυτό του δίνει 41%.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom