Νέα

Κωστόπουλος-Κωστόπουλοι ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ.Η αλλοίωση των χαρακτηριστικών του Έλληνα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jstar
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
εγώ προσωπικά είναι ζήτημα αν αγόρασα έστω και δύο φορές τα περιοδικά του ΠΚ στη ζωή μου...τώρα αυτά τα περι ευθύνης του λαού κλπ δείχνουν απλά ότι δεν έχεις ιδέα του πως λειτουργεί η εκάστοτε καθεστωτική προπαγάνδα-πλύση εγκεφάλου όπως επίσης και η κοινωνική ψυχολογία :cool2:


Και τί προτείνεις;
Λογοκρισία;
Εχεις καμια λίστα εγκεκριμένων εντύπων να ξέρουμε τί να διαβάζουμε;

(τα περί καθεστωτικής προπαγάνδας μέσω ... κλικ τα αφήνω ασχολίαστα..)
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
σωστό και η προπαγάνδα ακριβώς εκεί στοχεύει...στο να μπορούν να κάνουν χρήση του νου οι λιγότεροι δυνατοί! :sunglasses:

οι της προπαγάνδας θύματα κατ'εμέ είναι άξιοι της μοίρας τους... διότι δεν χρησιμοποίησαν το δώρο της φύσης που λέγεται νούς..
 

Επισκέπτης
οι της προπαγάνδας θύματα κατ'εμέ είναι άξιοι της μοίρας τους... διότι δεν χρησιμοποίησαν το δώρο της φύσης που λέγεται νούς..

άλλο θέμα αυτό...η ουσία είναι πως οι κοινωνικοί ταγοί θα πρέπει να στοχεύουν στην αναβάθμιση της μάζας και όχι στην εκμετάλλευση των ταπεινών της ενστίκτων όπως έκανε ο ΠΚ και κατέστρεψε αρκετές γενιές Ελλήνων.
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
οι της προπαγάνδας θύματα κατ'εμέ είναι άξιοι της μοίρας τους... διότι δεν χρησιμοποίησαν το δώρο της φύσης που λέγεται νούς..

Εντάξει, το κλικ ήταν όργανο των μυστικών υπηρεσιών, όλα γίνονται για να ξεγελάσουν το λαό και ο κωστόπουλος φταίει γιατί ασκούσε το δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
άλλο θέμα αυτό...η ουσία είναι πως οι κοινωνικοί ταγοί θα πρέπει να στοχεύουν στην αναβάθμιση της μάζας και όχι στην εκμετάλλευση των ταπεινών της ενστίκτων όπως έκανε ο ΠΚ και κατέστρεψε αρκετές γενιές Ελλήνων.

κοινωνικός ταγός ο ΠΚ  :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:
 

loveforyour69

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2011
Μηνύματα
404
Κριτικές
1
Like
117
Πόντοι
1
Εντάξει, το κλικ ήταν όργανο των μυστικών υπηρεσιών, όλα γίνονται για να ξεγελάσουν το λαό και ο κωστόπουλος φταίει γιατί ασκούσε το δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου.
Δεν λέει κάποιος οτι το κλικ ήταν όργανο της προπαγάνδας...άλλωστε ιδιοκτήτης ήταν ο Τερζόπουλος και όχι ο Κωστόπουλος
 

Επισκέπτης
Και τί προτείνεις;
Λογοκρισία;
Εχεις καμια λίστα εγκεκριμένων εντύπων να ξέρουμε τί να διαβάζουμε;

(τα περί καθεστωτικής προπαγάνδας μέσω ... κλικ τα αφήνω ασχολίαστα..)

εγώ σχολίασα το ρόλο του ΠΚ...καθεστωτική προπαγάνδα και διαμόρφωση της κοινής γνώμης με κοινωνικά πρότυπα αμφιβόλου αξίας μερικές φορές συμπίπτουν...άρα και το ΚΛΙΚ και NITRO κλπ παίξαν το ρόλο τους στη διαμόρφωση αυτών των αρνητικών κατά τη γνώμη μου προτύπων...τώρα σε μια ανοιχτή κοινωνία βέβαια δεν μπορεί το κράτος να λογοκρίνει...τι προτείνω; τώρα είναι αργά για να προτείνω...η καταστροφή είναι προ των πυλών και σε αυτή τη καταστροφή που έρχεται συνέβαλε με τον τρόπο του και ο ΠΚ!
 

Gator146

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2011
Μηνύματα
1.220
Like
27
Πόντοι
16
Εντάξει, το κλικ ήταν όργανο των μυστικών υπηρεσιών, όλα γίνονται για να ξεγελάσουν το λαό και ο κωστόπουλος φταίει γιατί ασκούσε το δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου.

Το να λεμε οτι ο Κωστοπουλος ειναι πρακτορας που αλλοιωσε την αδουλωτη ελληνικη φυλη δεν ειναι λιγοτερο αστειο απο το να ισχυροζομαστε οτι ο ανθρωπος ειναι ενα απολυτα αυτοβουλο και αυτονομημενο ον και δεν δεχεται καμια απολυτως επιδραση και επιρροη απο το κοινωνικο του περιβαλλον...
 

loveforyour69

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2011
Μηνύματα
404
Κριτικές
1
Like
117
Πόντοι
1
ο Κωστόπουλος όμως ήταν αυτός που λάνσαρε το concept :sunglasses:
σωστά αλλα αντικειμενικά το κλίκ ήταν αξιοπρεπές περιοδικό για την εποχή του και όχι μόνο...απο το nitro και μετά χάλασε η κατάσταση
 

Επισκέπτης
Το να λεμε οτι ο Κωστοπουλος ειναι πρακτορας που αλλοιωσε την αδουλωτη ελληνικη φυλη δεν ειναι λιγοτερο αστειο απο το να ισχυροζομαστε οτι ο ανθρωπος ειναι ενα απολυτα αυτοβουλο και αυτονομημενο ον και δεν δεχεται καμια απολυτως επιδραση και επιρροη απο το κοινωνικο του περιβαλλον...

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
ο ρόλος του τον κατέστησε ντε φάκτο ως τέτοιο...που είναι η απορία σου? διαμορφωτής κοινωνικών προτύπων δεν ήταν?

μμμ να σου πω .. δεν έχω δεί πολλούς στον στενό (αλλά και στον ευρύτερο) κοινωνικό μου κύκλο να έχουν διαμορφώσει πρότυπα μέσω του ΠΚ...
 

Επισκέπτης
Εντάξει, το κλικ ήταν όργανο των μυστικών υπηρεσιών, όλα γίνονται για να ξεγελάσουν το λαό και ο κωστόπουλος φταίει γιατί ασκούσε το δικαίωμα στην ελευθερία του λόγου.

έχεις μια τάση να διαστρεβλώνεις τα λεγόμενα των άλλων...ποιος μίλησε για μυστικές υπηρεσίες?
 

Επισκέπτης
μμμ να σου πω .. δεν έχω δεί πολλούς στον στενό (αλλά και στον ευρύτερο) κοινωνικό μου κύκλο να έχουν διαμορφώσει πρότυπα μέσω του ΠΚ...

και ο δικός σου στενός και ευρύτερος κοινωνικός κύκλος αποτελεί δείγμα για το τι συμβαίνει στην ευρύτερη κοινωνία???
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
και ο δικός σου στενός και ευρύτερος κοινωνικός κύκλος αποτελεί δείγμα για το τι συμβαίνει στην ευρύτερη κοινωνία???

δεν ζω μέσα σε κύκλο μοναχών και δεν ανήκω σε καμμία αιρεση ώστε να συναγελάζομαι μόνο με συγκεκριμένους ανθρώπους...
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
κοινωνικός ταγός ο ΠΚ  :think: :think: :think: :think: :think: :think: :think:

Μιλάμε επί χρόνια έψαχναν πώς να διαφθείρουν την ελληνική νεολαία και μετά από χρόνια ερευνών βρήκαν το ΚΛΙΚ...
Το ότι το κλικ δεν διαμόρφωσε αλλά απλά έπιασε κάποια σημεία των καιρών του και τις αλλαγές που λάμβαναν χώρα στον τρόπο διασκέδασης, στις σχέσεις κτλ δεν παίζει κάν ως ενδεχόμενο... Όπως επίσης ότι την ίδια περίοδο κυκλοφορούσαν καμια 100στη περιοδικά για όλα τα γούστα, αρκετά με συναφή θεματολογία με το κλικ/νιτρο αλλά είπαμε, όλα ήταν στημένα...

Το να λεμε οτι ο Κωστοπουλος ειναι πρακτορας που αλλοιωσε την αδουλωτη ελληνικη φυλη δεν ειναι λιγοτερο αστειο απο το να ισχυροζομαστε οτι ο ανθρωπος ειναι ενα απολυτα αυτοβουλο και αυτονομημενο ον και δεν δεχεται καμια απολυτως επιδραση και επιρροη απο το κοινωνικο του περιβαλλον...

Είπε κανείς ότι δεν υπάρχει επηρρεασμός από εξωτερικά ερεθίσματα και ότι κάποια από αυτά μπορεί να είναι κακόβουλα;
Αυτό που λέω είναι πως ούτε ο ΠΚ ήταν ο ... σατανάς μεταμορφωμένος ούτε τα έντυπά του ήταν τα μόνα που κυκλοφορούσαν τότε, κάθε άλλο.
Στην τελική, πόσο πια πουλούσε ο κωστόπουλος; Και πόσο εύκολα διεφθάρησαν οι ελληνοπαίδες;
 

Επισκέπτης
το κλικ ενώ είχε ξεκινήσει πολύ σωστά αν θυμάμει καλά χάλασε τα 2-3 τελευταία χρόνια

μπορεί να έχεις δίκιο...εγώ αυτό που ξέρω είναι ότι από τη στιγμή που έβλεπα να το διαβάζουν και να μιμούνται το lifestyle που λάνσαρε κάτι τσόλια της γενιάς μου δεν το είχα ποτέ σε εκτίμηση.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom