Νέα

Κωστόπουλος-Κωστόπουλοι ΝΕΟΕΛΛΗΝΕΣ.Η αλλοίωση των χαρακτηριστικών του Έλληνα..

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα jstar
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 96K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Κωστόπουλος-Κωστόπουλοι..Η ΚΑΤΑΡΑ ΤΟΥ ΠΑΣΟΚ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΟΡΦΩΣΕ ΤΟ DNA ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΑ...
Ο δουλευταρας και φιλοτιμος ελληνας μετα την ελευση στην εξουσια του πασοκ του ανδρεα και του κωστοπουλου,μεταμορφωθηκε στο σημερινο βλαχομπαροκ αποβρασμα που ειναι σημερα...
Ο τίτλος του θρεντ μιλάει απο μόνος του.

εδω θα μιλαμε για τον κωστοπουλο και ολους τους αχρηστους βλαχομπαροκ συμπολιτες μας...

μαγκια κλανια αμορφωσια και πασοκ...ολα σε αυτο το θρεντ..

η αιτια που χρεοκοπησαμε...ηθικα.πολιτικα,κοινωνικα,οικονομικα..
ελευση κωστοπουλου στα κοινα:η ημερα που οι ανδρες εγιναν βλαχομπαροκ κοκκινιστοι που πετουν λουλουδια στην καθε αχαρη φρατζολα ελλεεινιδα στυλ μουνιτσας...Η ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΠΕΘΑΝΕ Ο ΑΝΔΡΑΣ ΜΕΣΑ ΣΤΟΝ ΕΛΛΗΝΑ..
Με ενθουσιασες ρε φιλε,
δεν περιμενα να βρω ενα ποστ που να περιγραφει
με τοση σαφηνεια και ακριβεια τον πυρηνα του
νεοελληνικου προβληματος που μας οδηγησε στην
κριση

lifestyle νοοτροπια-πασοκ

ειναι δυο εννοιες που γεννανε: αναξιοκρατια-φαυλοκρατια-γραφειοκρατια-υπερμεγεθες δημοσιο-
υπερδανεισμο-διαφθορα-φοροδιαφυγη.

Την φιλοσοφια του Κωστοπουλου το ΠΑΣΟΚ την εκανε πραξη απο την μεταπολιτευση και μετα
οχι οτι δεν υπαρχουν και πολλα "μπουμπουκια" στην ΝΔουλα , αλλα μιλαμε για τον πυρηνα του
προβληματος και οχι τις προεκτασεις του...
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
Απ' όσο θυμάμαι τα περιοδικά του στα περίπτερα κρέμονταν και όποιος ήθελε τα αγόραζε, με το ζόρι δεν έμπαιναν στο σπίτι κανενός...
Και όπως επισής θυμάμαι, γιατί τα διάβαζα όταν ήμουν μικρός, πουθενά δεν έλεγε δανείσου για να πουλάς μούρη ή πούλα το χωράφι της γιαγιάς για να έχεις καλύτερο αμάξι.
Και φυσικά, το ότι κάποιος σου δείχνει ένα τρόπο ζωής, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον ακολουθήσεις... Στα αυτά περίπτερα ήταν δεκάδες άλλα περιοδικά... Και ακόμη και αν διάβαζες τα έντυπά του, δεν σημαίνει ότι συμμεριζόσουν τις όποιες απόψεις εκφράζονταν εκεί... Μπορεί να το αγόραζες για να δεις κανα κώλο ή αν άνοιξε κανά κλαμπάκι- στα late 80s early 90s δεν είχες και ίντερνετ να ψάχνεις και να ενημερώνεσαι για τέτοια θέματα...
Στην τελική, τί θα θέλαμε; Να απαγορεύουμε έντυπα που θεωρούμε ότι αλλοιώνουν το ... απαράμμιλο ήθος του έλληνα (ο οποίος βέβαια δεν πιάνεται ποτέ κώτσος και δεν κινδυνευει από τέτοιες απόπειρες αλλοτρίωσης κτλ κτλ)...

Για κάνε μια δεύτερη ανάγνωση σε ότι έγραψες
 

loveforyour69

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2011
Μηνύματα
404
Κριτικές
1
Like
117
Πόντοι
1
Να πάνε στον διάολο ρε,αλλά βλέπεις δεν πάνε,ακόμα εδώ είναι .....και γεμίζουν την οθόνη της τηλεόρασης με τα σκουπίδια και τους πούστηδες.....κατά τ΄άλλα ,ο Μπομπ σφουγγαράκης ήταν το πρόβλημα και έγινε ολόκληρο θέμα με το ραδιοτηλεοπτικό συμβούλιο...και το κόψανε πριν 2-3 χρόνια....Το μουνί της μάνας τους κι αυτών των γαμημένων ....δεν βλέπουν τις πούστρες και τις πουτάνες που έχουν κατακλήσει την οθόνη και προβάλλοντε ως  παραδείγματα και πρότυπα στα παιδιά...τα κινούμενα σχέδια ήταν το πρόβλημα....Κατά τ' άλλα εκπομπές από Θέμιδες,Πέτριδες κτλ κτλ...και άντε στο διάολο καθίκια, λέρες !!!!
:rockon: :rockon: :rockon:
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Για κάνε μια δεύτερη ανάγνωση σε ότι έγραψες

Εύγε- βρηκες τα κρυμμένα νοήματα που προσπαθώ να περάσω υποσυνείδητα!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Αν μάλιστα διαβάσεις ανάποδα αυτά που έγραψα, θα βρεις ύμνους στο σατανά!
 

SinBarr

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.279
Κριτικές
18
Like
193
Πόντοι
5.775
Απ' όσο θυμάμαι τα περιοδικά του στα περίπτερα κρέμονταν και όποιος ήθελε τα αγόραζε, με το ζόρι δεν έμπαιναν στο σπίτι κανενός...

.......

Στην τελική, τί θα θέλαμε; Να απαγορεύουμε έντυπα που θεωρούμε ότι αλλοιώνουν το ... απαράμμιλο ήθος του έλληνα (ο οποίος βέβαια δεν πιάνεται ποτέ κώτσος και δεν κινδυνευει από τέτοιες απόπειρες αλλοτρίωσης κτλ κτλ)...

Δεν αντιλέγει κανείς.
Και εγώ του τα ακουμπούσα κάθε μήνα μέχρι το 92-93.

Αλλάζει το γεγονός ότι για τις τελευταίες δεκαετίες είναι ίσως ο μεγαλύτερος -και πιο ύπουλος- εκμαυλιστής της ελληνικής κοινωνίας, ιδίως των νέων ανθρώπων;

Δεν έχω δει κανέναν έμπορο ναρκωτικών να καρφώνει σύριγγες στους περαστικούς.
Γυρεύοντας πάνε τα πελατάκια...
 

loveforyour69

Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2011
Μηνύματα
404
Κριτικές
1
Like
117
Πόντοι
1
Ο Κωστοπουλος ηταν απλα το ιδεολογικο συμβολο που εψαχνε για να πιαστει ολη η νεοελληνικη μεσαια ταξη για να κανει την συντηρητικη της "επανασταση" και να χαρει τα υλικα προνομια που τοσο απλοχερα της χαρισε το πολιτικο συστημα...Θα μπορουσε να ηταν αλλος στην θεση του απλα αυτος βρεθηκε στο καταλληλο timing....
Με τον Λαλιώτη κρυφό σπόνσορα απο πίσω....
 

Επισκέπτης
Απ' όσο θυμάμαι τα περιοδικά του στα περίπτερα κρέμονταν και όποιος ήθελε τα αγόραζε, με το ζόρι δεν έμπαιναν στο σπίτι κανενός...
Και όπως επισής θυμάμαι, γιατί τα διάβαζα όταν ήμουν μικρός, πουθενά δεν έλεγε δανείσου για να πουλάς μούρη ή πούλα το χωράφι της γιαγιάς για να έχεις καλύτερο αμάξι.
Και φυσικά, το ότι κάποιος σου δείχνει ένα τρόπο ζωής, δεν σημαίνει ότι πρέπει να τον ακολουθήσεις... Στα αυτά περίπτερα ήταν δεκάδες άλλα περιοδικά... Και ακόμη και αν διάβαζες τα έντυπά του, δεν σημαίνει ότι συμμεριζόσουν τις όποιες απόψεις εκφράζονταν εκεί... Μπορεί να το αγόραζες για να δεις κανα κώλο ή αν άνοιξε κανά κλαμπάκι- στα late 80s early 90s δεν είχες και ίντερνετ να ψάχνεις και να ενημερώνεσαι για τέτοια θέματα...
Στην τελική, τί θα θέλαμε; Να απαγορεύουμε έντυπα που θεωρούμε ότι αλλοιώνουν το ... απαράμμιλο ήθος του έλληνα (ο οποίος βέβαια δεν πιάνεται ποτέ κώτσος και δεν κινδυνευει από τέτοιες απόπειρες αλλοτρίωσης κτλ κτλ)...

εγώ προσωπικά είναι ζήτημα αν αγόρασα έστω και δύο φορές τα περιοδικά του ΠΚ στη ζωή μου...τώρα αυτά τα περι ευθύνης του λαού κλπ δείχνουν απλά ότι δεν έχεις ιδέα του πως λειτουργεί η εκάστοτε καθεστωτική προπαγάνδα-πλύση εγκεφάλου όπως επίσης και η κοινωνική ψυχολογία :cool2:
 

Επισκέπτης
Δεν αντιλέγει κανείς.
Και εγώ του τα ακουμπούσα κάθε μήνα μέχρι το 92-93.

Αλλάζει το γεγονός ότι για τις τελευταίες δεκαετίες είναι ίσως ο μεγαλύτερος -και πιο ύπουλος- εκμαυλιστής της ελληνικής κοινωνίας, ιδίως των νέων ανθρώπων;

Δεν έχω δει κανέναν έμπορο ναρκωτικών να καρφώνει σύριγγες στους περαστικούς.
Γυρεύοντας πάνε τα πελατάκια...

σωστά αλλά αυτό δεν αθωώνει τον έμπορο! :sunglasses:
 

Waaam

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
205
Like
0
Πόντοι
1
Εύγε- βρηκες τα κρυμμένα νοήματα που προσπαθώ να περάσω υποσυνείδητα!  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Αν μάλιστα διαβάσεις ανάποδα αυτά που έγραψα, θα βρεις ύμνους στο σατανά!

Όχι αγαπητέ. Εσύ δεν προσπαθείς να περάσεις τίποτα. Εσύ είσαι ο αποδέκτης των ιδεολογημάτων αυτών.
Και φυσικά δεν είσαι υπεύθυνος γι αυτό μια και συνέπεσε να ανήκεις στο target group του ΚΛΙΚ κλπ.
 

Επισκέπτης
Ο Κωστοπουλος ηταν απλα το ιδεολογικο συμβολο που εψαχνε για να πιαστει ολη η νεοελληνικη μεσαια ταξη για να κανει την συντηρητικη της "επανασταση" και να χαρει τα υλικα προνομια που τοσο απλοχερα της χαρισε το πολιτικο συστημα...Θα μπορουσε να ηταν αλλος στην θεση του απλα αυτος βρεθηκε στο καταλληλο timing....

"ο κόσμος είναι ένα θέατρο αλλά και η διανομή των ρόλων" Οσκαρ Ουάιλντ
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
εγώ προσωπικά είναι ζήτημα αν αγόρασα έστω και δύο φορές τα περιοδικά του ΠΚ στη ζωή μου...τώρα αυτά τα περι ευθύνης του λαού κλπ δείχνουν απλά ότι δεν έχεις ιδέα του πως λειτουργεί η εκάστοτε καθεστωτική προπαγάνδα-πλύση εγκεφάλου όπως επίσης και η κοινωνική ψυχολογία :cool2:

Μπορεί να μην γνωρίζουμε από καθεστωτικές προπαγάνδες-πλύσεις εγκεφάλου αλλά γνωρίζουμε πολύ καλά ότι ο άνθρωπος δικαρίνεται από τα λοιπά όντα για ένα πράγμα .. ότι διαθέτει νούν..

εκτός φυσικά αν οι πλενόμενοι εγκέφαλοι δεν διαθέτουν...
 

Επισκέπτης
Μπορεί να μην γνωρίζουμε από καθεστωτικές προπαγάνδες-πλύσεις εγκεφάλου αλλά γνωρίζουμε πολύ καλά ότι ο άνθρωπος δικαρίνεται από τα λοιπά όντα για ένα πράγμα .. ότι διαθέτει νούν..

εκτός φυσικά αν οι πλενόμενοι εγκέφαλοι δεν διαθέτουν...

η ιστορία όμως έχει αποδείξει ότι οι περισσότεροι άνθρωποι δεν διαθέτουν νου! :birdman:
 
Εγγρ.
23 Ιουλ 2009
Μηνύματα
1.416
Like
2
Πόντοι
16
Ο Κωστοπουλος ηταν απλα το ιδεολογικο συμβολο που εψαχνε για να πιαστει ολη η νεοελληνικη μεσαια ταξη για να κανει την συντηρητικη της "επανασταση" και να χαρει τα υλικα προνομια που τοσο απλοχερα της χαρισε το πολιτικο συστημα...Θα μπορουσε να ηταν αλλος στην θεση του απλα αυτος βρεθηκε στο καταλληλο timing....

:thumbsup:
Τρεις αράδες, τέλος!
 

Επισκέπτης
Την ψυχολογια της μάζας την γνωρίζουν καλά και την εκμεταλέυονται

εγώ προσωπικά είναι ζήτημα αν αγόρασα έστω και δύο φορές τα περιοδικά του ΠΚ στη ζωή μου...τώρα αυτά τα περι ευθύνης του λαού κλπ δείχνουν απλά ότι δεν έχεις ιδέα του πως λειτουργεί η εκάστοτε καθεστωτική προπαγάνδα-πλύση εγκεφάλου όπως επίσης και η κοινωνική ψυχολογία :cool2:

ακριβώς αυτό είπα :sunglasses:

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom