Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 363K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
Οποτε, μυνημα προς ολους τους συναγωνιστες...παιδες, οποιος πεσει στην ατυχια, θα λεει οτι ειναι απο παλια σχεση του γιατι δεν ειχε κανει τπτ προσφατα...

Επίσης, είναι σιγουρο οτι μεταδιδεται μονο απο σεξουαλικη επαφη?
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Επίσης, είναι σιγουρο οτι μεταδιδεται μονο απο σεξουαλικη επαφη?
Αν η γκόμενα έκανε ακάποτα τσιμπούκια ή εσύ γλυφομούνι και ο άλλος σύντροφος ήταν φορέας το πέρνεις κι εσύ. Αν στη συνέχεια κάνεις γλοσσόφιλο με άλλη και παραμείνει εκεί χωρίς να προχωρήσεται σε ολοκληρωμένη επαφή πάλι το αλληλοτσιμπάτε(έχει βρεθεί ότι ο υιός "φωλιάζει" στο λαιμό).
Γι'αυτό προσοχή και πάλι.
Εντάξει δεν θα κόψουμε και τα φιλιά αλλά ποτέ ακάποτο σε οποιαδήποτε φάση.
 

pathos gia ta temachia

Τιμημένος
Εγγρ.
16 Φεβ 2009
Μηνύματα
11.388
Κριτικές
132
Like
129
Πόντοι
2.266
Δυστυχώς ναι. Μπορεί να είσαι φορέας και ποτέ να μην έχεις συμπτώματα, για όλη σου τη ζωή.

σε τί ποσοστό μπορεί να συμβαίνει αυτό?απο τη στιγμή μάλιστα που η αμυνα του οργανισμού των περισσότερων ανθρωπων δεν ειναι σε ασφαλή επίπεδα για μή εξαρση ειδικά τέτοιων νοσημάτων.
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
Kι'όμως σημαντικό ποσοστό δεν νοσεί.  Αυτό δεν συμαίνει ότι μπορούμε να εφυσηχάζουμε.
 

επιβητωρ7

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2007
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Και μια διευκρινηση.
Τους πρωτους εξη μηνες (στους αντρες τουλαχιστον) θα βγαινουν συνεχεια μετα απο μια πληρη θεραπεια.
Ειναι το σταδιο της εκτονωσης οπως μου ανεφερε η γιατρος που πηγα σημερα.

Το ανοσοποιητικο συστημα αρχιζει και ελεγχει τον Ιο μετα τον 1ο Χρονο και αναλογα τον οργανισμο του καθενος.
Εμενα η διαγνωση εγινε τον Μαρτιο και απο τοτε 2 φορες εκδηλωθηκαν.
Την πρωτη φορα το αμελησα και γιναν παρα πολλα.
Πριν μια εβδομαδα ξαναβγηκανε.
Αμεσως εκλεισα ραντεβου σε ιδιωτη για να μπορω να ξεμπερδευω και πηγα σημερα.

Ευτυχως ειναι πολυ μικρα και με τις αλοιφες θα μπορεσω να τα καταστρεψω.
Προληπτικα και για ενα μηνα οποσδηποτε Aldara για να δυναμωσει η αμυνα της περιοχης που εκδηλωθηκαν.
Πηρα βιταμινες με βιταμινη C,και παρα πολυ καλες βιταμινες με Προβιοτικα μου το προτεινε η Φαρμακοποιος για τα κονδυλωματα και για το ανοσοποιητικο συστημα η οποιες ειναι πολυ καλες και κανουν δουλεια.

Οποτε υπομονη για αυτους που εχουν κολλησει τον Ιο προσφατα.Θα εχουν πολλες εξαρσεις το πρωτο διαστημα μεχρι να σταθεροποιησει τον Ιο το ανοσοποιητικο συστημα.

Ευτυχως που ειμαι πολυλογας και σημερα κρατησα την Γιατρο για 1 ωρα να μου εξηγησει τα παντα.Δεν την αφησα να παρει ανασα.Τα ρωτησα ολα!

φιλε μου και εγω το μαρτιο μου κανε η γιατρος τη πρωτη διαγνωση...και μου προτεινε κρυοπηξια και aldara δεν εκανε κουβεντα για wartec....δε καπνιζω και δεν πινω πολυ....εχεις να μου προτεινεις καποιες βιταμινες ? τι ειναι τα προβιοτικα???? και μια τελευταια ερωτηση...με τη κοπελα εχω σχεση ενα χρονο. κανουμε ερωτα με προφυλακτικο αλλα στοματικο ερωτα χωρις....εχει καποιο κινδυνο για την κοπελα μου αυτο?κατι διαβασα οτι μπορει να κολησει η στοματικη κοιλοτητα. παντως εχει κανει τεστ παπ και ειναι καθαρη. εχω εμφανισει κονδηλωματα στη βαση του πεους και οχι στον κορμο..παιζει ρολο αυτο?
σε ευχαριστω πολυ
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.243
Κριτικές
5
Like
61.838
Πόντοι
12.056
φιλε μου και εγω το μαρτιο μου κανε η γιατρος τη πρωτη διαγνωση...και μου προτεινε κρυοπηξια και aldara δεν εκανε κουβεντα για wartec....δε καπνιζω και δεν πινω πολυ....εχεις να μου προτεινεις καποιες βιταμινες ? τι ειναι τα προβιοτικα???? και μια τελευταια ερωτηση...με τη κοπελα εχω σχεση ενα χρονο. κανουμε ερωτα με προφυλακτικο αλλα στοματικο ερωτα χωρις....εχει καποιο κινδυνο για την κοπελα μου αυτο?κατι διαβασα οτι μπορει να κολησει η στοματικη κοιλοτητα. παντως εχει κανει τεστ παπ και ειναι καθαρη. εχω εμφανισει κονδηλωματα στη βαση του πεους και οχι στον κορμο..παιζει ρολο αυτο?
σε ευχαριστω πολυ


Παιχτη??? Ιατρικες συμβουλες και φαρμακα δινουν οι ιατροι και οχι nickname μεσα σε φορουμ... ;)
 

helios747

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2009
Μηνύματα
1.009
Like
0
Πόντοι
16
Τα  κονδυλωματα  ιδιως  στους  ανδρες  είναι  παιδικη  ασθενεια! (στις  γυναικες  λιγο πιο  πολυπλοκο)   κανεις  απλα  καυτηριαση,   εάν  δεν  ξαναβγουν  ποτε  σε  ένα  διαστημα  3-4   ετων   εχεις « αυτοιαθει»  πληρως!  Τοσο  που  κατά  πασα  πιθανοτητα  δε  το  μεταδιδεις!   Αυτό το  χω   τσεκαρει  από  προσωπικη  εμπειρια  και  από   ένα  φιλο,  που  ειχαμε  κολλησει  σχεδον μαζι  πιτσιρικαδες,  καναμε  καυτηριαση  δεν  μας  ξαναπαρουσιαστηκε!  Ουτε  κολλησαμε ποτε  και  καποιες  μακροχρονιες  συντροφους!  Το  κακο   με  τα  κονδυλωματα  είναι  ότι  το  προφυλακτικο  δε μας  εξασφαλιζει!  (απαιραιτητο  πλεον  και  με  τη  γυναικα  μας) :2funny: :2funny:  καθως  μπορουνε  να  τρεξουν  κολπικα  υγρα,  η   σαλιο,  σε  περιοχες  που  δεν  καλυπτονται   όπως  η   βαση  του  πεους  και  οι   ορχεις!          Ας   μην  υπαρχει    ασθενειοφοβια   κανεις  ανδρας  δεν  πεθανε  από  κονδυλωματα!    Οι   «παπουδες»  μας   ζησανε  μ  αυτα   ως  τα  90!     Τις   πιτσες  κοψτε  τα  τυρια  και  τα  σουβλακια  για  να  πεσει   η  χοληστερινη! :)
 

stranger1

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2009
Μηνύματα
51
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
Έκανα τελευταίο καυτηριασμό τον Ιούλιο 2009, και εκτοτε δεν έχει παρουσιαστεί τίποτα! Ευτυχώς! Προγενέστερα είχα δοκιμάσει κρυοπηξία και Aldara. Η κρυοπηξία δεν με έπεισε, διότι είχα πάλι συμπτώματα σε σύντομο χρονικό διάστημα (περίπου 15 ημέρες).
Η Aldara (90 € περίπου) είναι καλή αλλά εμένα προσωπικά μου έκαψε σχεδόν όλη την περιοχή όπυ την εφάρμοζα.
Ο καυτηριασμός είναι καλός και δεν πονά καθόλου. Προτιμήστε όμως να σας κάνουν πρώτα δίπλα σε κάθε κονδύλωμα ένεση αναισθητικού για να μην καταλάβετε τον καυτηριασμό. Την βελόνα του αναισθητικού την αισθάνεσαι απειροελάχιστα.
Δεν άλαξε τίποτα στην διατροφή μου... ίσως χειροτέρεψε θα έλεγα.. και όμως δεν έχω σύμπτωμα.
Ξέχασα να σας αναφέρω ότι μετά τον καυτηριασμό, ο γιατρός μου συνέστησε να ψεκάζομαι με octenisept (αντισηπτικό υγρό). Αν η περιοχή σας είναι βρώμικη (μιλάμε για μη ορατή βρωμιά) τότε θα νιώσετε ένα ελαφρύ τσούξιμο για 1-2 λεπτά το οποίο θα σας ανακουφίσει.
Αν θέλετε άλλες πληροφορίες ρωτήστε με. Δεν είμαι γιατρός, αλλά παθών....


PS:Κάποιοι γιατροί προτείνουν κάποια βότανα και κάτι άλλες βλακείες... Μην διανοείθείτε και τα δοκιμάσετε.Είναι πανάκριβα και παίρνουν ποσοστά από τις εταιρείες... το μόνο που ακόμα συνεχίζω και παίρνω είναι 1-2 την εβδομάδα αναβράζουσες πολυβιταμίνες (VitaSper). Μην κολλάτε στην συγκεκριμένη μάρκα.Πάρτε ότι να'ναι.Αρκεί να είναι πολυβιταμίνες.Τουλάχιστον εγώ αυτό έκανα.Κόστος 4,5 €/20 ταμπλέτες
 

enallaktikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
5.490
Like
280
Πόντοι
86
φιλε μου και εγω το μαρτιο μου κανε η γιατρος τη πρωτη διαγνωση...και μου προτεινε κρυοπηξια και aldara δεν εκανε κουβεντα για wartec....δε καπνιζω και δεν πινω πολυ....εχεις να μου προτεινεις καποιες βιταμινες ? τι ειναι τα προβιοτικα???? και μια τελευταια ερωτηση...με τη κοπελα εχω σχεση ενα χρονο. κανουμε ερωτα με προφυλακτικο αλλα στοματικο ερωτα χωρις....εχει καποιο κινδυνο για την κοπελα μου αυτο?κατι διαβασα οτι μπορει να κολησει η στοματικη κοιλοτητα. παντως εχει κανει τεστ παπ και ειναι καθαρη. εχω εμφανισει κονδηλωματα στη βαση του πεους και οχι στον κορμο..παιζει ρολο αυτο?
σε ευχαριστω πολυ
Μίλησέ της ανοιχτά και συζητήστε την αντιμετώπιση  μαζί στο γιατρό.
Είναι θετικότατο που το τεστ παπ βγαίνει καθαρό.
 

man27forsex

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.103
Κριτικές
18
Like
8
Πόντοι
2.945
πες της πως στανταρ ειναι απο το παρελθον φιλε...αφου οπως λενε εδω, ειναι κατι που μπορει να το εχει κανεις χρονια πριν..επισης δεν ξερω μηπως μπορουμε να ισχυριζομαστε πως δεν ειναι απο σεξ επαφη σε μια τετοια περιπτωση...ψαξτο
 

bene

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2005
Μηνύματα
588
Κριτικές
1
Like
9
Πόντοι
6
περιτο να σας πω οτι τα κονδυλωματα τα τσιμπησα απο την τωρινη μου σχεση.μην νομιζετε πως ειναι και τοσο απιθανο λοιπον.για παραδειγμα εστω οτι γνωρισατε μια γκομενα στη δουλεια μια χαρα κοπελα τα φτιαχνετε και μετα απο κανα 3 μηνο αρχιζετε να δινετε χωρις μπαλονακι.η γκομενα μπορει να εχει και να μην το ξερει και η ιδια οποτε κολατε με συνοπτικες διαδικασιες..με μικρες πιθανοτηττες και συμφωνα με τον γιατρο μου κολαει απο υγρα παθοντος που περνανε στους πορους του δερματος δλδ απο πετσετα,σαλιο και κολπικα υγρα οπως ειπε ενας φιλος.

τωρα θα μου πεις μπορουμε να ζηταμε και ιατρικες εξετασεις απο οσες γκομενες ειχαμε-θα εχουμε..μαλλον οχι αλλα για εμενα ειναι και θεμα τυχης.

αυτα για να ξερουμε τι παιζει.και σας μιλαω για γκομενες ουτε καν βιζιτες-φυλης κλπ
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.132
Like
4.155
Πόντοι
456
Εγω πριν πολλα χρονια για κανενα μηνα και 2 φορες την εβδομαδα εκανα καυτιριασμους σε δερματολογο στην Βεικου και , ΤΕΛΟΣ......................(με κατι σαν βαμα ιωδιου,και αρκετο τσουξιμο-πονο )
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Ο ιός που προκαλεί τα κονδυλώματα έχει αναφερθεί οτι προκαλεί και καρκίνο της μήτρας στις γυναίκες.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όσο τα παρουσιάζετε. Ο γιατρός δεν σας τα έχει πει αυτά ??
 

ZeroTolerance

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
21.013
Κριτικές
490
Like
36.753
Πόντοι
41.447
Ο ιός που προκαλεί τα κονδυλώματα έχει αναφερθεί οτι προκαλεί και καρκίνο της μήτρας στις γυναίκες.
Δεν είναι τόσο απλά τα πράγματα όσο τα παρουσιάζετε. Ο γιατρός δεν σας τα έχει πει αυτά ??

βασικά υπάρχουν αρκετά ήδη ιών που προκαλούν κονδυλώματα...
σας μεταφέρω λόγια δερματολόγου...
δεν είναι όλες οι μορφές κονδυλωμάτων επικίνδυνες να προκαλέσουν καρκίνο στον κόλπο της γυνάικας,
ειναί κάποιοες απο αυτές (λίγες)
 

black crow

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Σεπ 2006
Μηνύματα
4.224
Κριτικές
255
Like
10.907
Πόντοι
19.505
τελευταίως φοριέται πολύ και η μολυσματική τέρμινθος
έχουν γεμίσει τα μπουρδέλα και τα στούντια

Η μολυσματική τέρμινθος είναι νόσος που επίσης οφείλεται σε ιό, ο οποίος ανήκει στους pox ιούς. Έχει χρόνο επώασης 2-7 εβδομάδες. Αποτελεί σεξουαλικώς μεταδιδόμενο νόσημα στους ενήλικες, με κύρια εντόπιση το εφήβαιο και τα έξω γεννητικά όργανα. Μπορεί όμως να παρατηρηθούν και βλάβες τερμίνθου σε πρόσωπο, λαιμό και άλλες περιοχές (μηροί ,γλουτοί κλπ).

Κλινικά, οι βλάβες της τερμίνθου μοιάζουν με μικρές μαργαριταροειδείς βλατίδες, μεγέθους 3-6 χιλιοστών, με ομφαλωτό κέντρο, που περιέχουν ένα παχύρευστο υλικό, το σωμάτιο της τερμίνθου. Τις περισσότερες φορές εκλαμβάνονται από τους ασθενείς ως θυλακικά στοιχεία (σπυράκια),τα οποία σταδιακά πολλαπλασιάζονται. Συνήθως παρατηρούνται 10-20 βλάβες, αλλά σε ανοσοκατεσταλμένα άτομα μπορεί να παρατηρηθούν πολύ περισσότερες. Η μολυσματική τέρμινθος είναι νόσημα που αυτοιάται μέσα σε μερικούς μήνες, ωστόσο θεραπεύουμε τις βλάβες για να περιορίσουμε την εξάπλωσή τους στο ίδιο ή άλλα άτομα.

Η θεραπεία συνίσταται σε αφαίρεση των βλαβών και σύνθλιψή τους με χειρουργική λαβίδα ή κοχλιάριο και στη συνέχεια εφαρμογή βάμματος ιωδίου. Άλλες μέθοδοι είναι η αντιμετώπιση των βλαβών με κρυοθεραπεία, με διαθερμοπηξία, με κρέμα ιμικουιμόδης, ή με κυτταροστατικές ουσίες (ποδοφυλλίνη και ποδοφυλοτοξίνη).
 

nonameman

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2007
Μηνύματα
116
Κριτικές
8
Like
97
Πόντοι
1
Παίδες Καλησπέρα.
Εγώ κόλησα κονδυλώματα απο κάπου,που δεν ξέρω..
εννοώ οτι πάντα χρησιμοποιώ προφυλακτικό, αλλά παρόλα
αυτά κόλησα.. Πριν 4 μήνες έγινε η διάγνωση ,και ο γιατρός
μου είπε να χρησιμοποιήσω την Wartec την κρέμα..
με τη μαλακία που έκανα μία φορά και ξυρισα το ΄πεος
με ξυραφάκι, πολλαπλασιάστηκαν και τώρα έχω σε 2 σημεία..
Απο τον Νοέμβριο είμαι με μια καινούρια κοπέλα.. κάνουμε
πάντα με προφυλακτικό.. αλλα ξέρουμε όλοι οτι δεν μας καλυπτει.
και επειδή είναι αρχή στη σχέση μας, δεν μπορώ να της το πω..
ναι ξέρω.. κάνω μαλακία.. αλλά δεν μπορώ..
Υπάρχουν πιθανότητες να μην έχει κολήσει;;;
 

erinal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
68.111
Like
88
Πόντοι
866
περιτο να σας πω οτι τα κονδυλωματα τα τσιμπησα απο την τωρινη μου σχεση.μην νομιζετε πως ειναι και τοσο απιθανο λοιπον.για παραδειγμα εστω οτι γνωρισατε μια γκομενα στη δουλεια μια χαρα κοπελα τα φτιαχνετε και μετα απο κανα 3 μηνο αρχιζετε να δινετε χωρις μπαλονακι.η γκομενα μπορει να εχει και να μην το ξερει και η ιδια οποτε κολατε με συνοπτικες διαδικασιες..με μικρες πιθανοτηττες και συμφωνα με τον γιατρο μου κολαει απο υγρα παθοντος που περνανε στους πορους του δερματος δλδ απο πετσετα,σαλιο και κολπικα υγρα οπως ειπε ενας φιλος.

τωρα θα μου πεις μπορουμε να ζηταμε και ιατρικες εξετασεις απο οσες γκομενες ειχαμε-θα εχουμε..μαλλον οχι αλλα για εμενα ειναι και θεμα τυχης.

αυτα για να ξερουμε τι παιζει.και σας μιλαω για γκομενες ουτε καν βιζιτες-φυλης κλπ
Παίδες Καλησπέρα.
Εγώ κόλησα κονδυλώματα απο κάπου,που δεν ξέρω..
εννοώ οτι πάντα χρησιμοποιώ προφυλακτικό, αλλά παρόλα
αυτά κόλησα.. Πριν 4 μήνες έγινε η διάγνωση ,και ο γιατρός
μου είπε να χρησιμοποιήσω την Wartec την κρέμα..
με τη μαλακία που έκανα μία φορά και ξυρισα το ΄πεος
με ξυραφάκι, πολλαπλασιάστηκαν και τώρα έχω σε 2 σημεία..
Απο τον Νοέμβριο είμαι με μια καινούρια κοπέλα.. κάνουμε
πάντα με προφυλακτικό.. αλλα ξέρουμε όλοι οτι δεν μας καλυπτει.
και επειδή είναι αρχή στη σχέση μας, δεν μπορώ να της το πω..
ναι ξέρω.. κάνω μαλακία.. αλλά δεν μπορώ..
Υπάρχουν πιθανότητες να μην έχει κολήσει;;;

να πως κολλανε...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
καλά κάνω εγώ και χρησιμοποιώ το νάιλον που βάζουμε πάνω από το τραπεζομάντιλο.
καλύπτει μέχρι το λαιμό,ανάλογα τι τραπεζαρία έχει σπίτι
.... τελειώνεις το πλένεις και περιμένεις το σεχ
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.252
Πόντοι
7.045
Παίδες Καλησπέρα.
Εγώ κόλησα κονδυλώματα απο κάπου,που δεν ξέρω..
εννοώ οτι πάντα χρησιμοποιώ προφυλακτικό, αλλά παρόλα
αυτά κόλησα.. Πριν 4 μήνες έγινε η διάγνωση ,και ο γιατρός
μου είπε να χρησιμοποιήσω την Wartec την κρέμα..
με τη μαλακία που έκανα μία φορά και ξυρισα το ΄πεος
με ξυραφάκι, πολλαπλασιάστηκαν και τώρα έχω σε 2 σημεία..
Απο τον Νοέμβριο είμαι με μια καινούρια κοπέλα.. κάνουμε
πάντα με προφυλακτικό.. αλλα ξέρουμε όλοι οτι δεν μας καλυπτει.
και επειδή είναι αρχή στη σχέση μας, δεν μπορώ να της το πω..
ναι ξέρω.. κάνω μαλακία.. αλλά δεν μπορώ..
Υπάρχουν πιθανότητες να μην έχει κολήσει;;;
Έπρεπε να το πεις για να κάνει το εμβόλιο (αν δε το 'χει κάνει ήδη)
Κανονικά σου χρειάζονται βρισίδια αλλά καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο γιατί φοβάσαι μην τη χάσεις.
Μπορείς να τεστάρεις πάντως έτσι αν πραγματικά σε θέλει
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom