Νέα

Κονδυλώματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα arxidoulis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 362K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

papil2006

Μέλος
Εγγρ.
16 Απρ 2007
Μηνύματα
26
Like
0
Πόντοι
0
εχω παει απο την πρωτη στιγμη σε γιατρο δερματολογο,αφου ειχα ψιλιαστει οτι κατι τετοιο παιζει.επιβεβαιωσε οτι ειναι κονδυλωτατ ο γιατροσ και αμεσωσ καναμε κρυοπηξια.το θεμα ειναι οτι βρισκονται σε εκταση στην κοιλια χαμηλα  και οχι στο πεοσ.δεν ξερω αν βοηθαει  η κρυοπηξια λογο τησ εκτασησ η μηπωσ θα ηταν καλυτερα να ψαχτω για  μια αλοιφη.ο δερματολογοσ απεψυγε να μου γραψει μια αλοιψη και μου ειπε οτι θα τα καιμε μεχρι να τα ελεγχει ο οργανισμοσ μου και να σταματησουν.καλα κρασια δλδ. με την ζωη που κανω και την κουραση αποκλειεται να βρει δυναμη το σωμα να τα ελεγξει
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.702
Κριτικές
61
Like
40.168
Πόντοι
22.785
εχω παει απο την πρωτη στιγμη σε γιατρο δερματολογο,αφου ειχα ψιλιαστει οτι κατι τετοιο παιζει.επιβεβαιωσε οτι ειναι κονδυλωτατ ο γιατροσ και αμεσωσ καναμε κρυοπηξια.το θεμα ειναι οτι βρισκονται σε εκταση στην κοιλια χαμηλα  και οχι στο πεοσ.δεν ξερω αν βοηθαει  η κρυοπηξια λογο τησ εκτασησ η μηπωσ θα ηταν καλυτερα να ψαχτω για  μια αλοιφη.ο δερματολογοσ απεψυγε να μου γραψει μια αλοιψη και μου ειπε οτι θα τα καιμε μεχρι να τα ελεγχει ο οργανισμοσ μου και να σταματησουν.καλα κρασια δλδ. με την ζωη που κανω και την κουραση αποκλειεται να βρει δυναμη το σωμα να τα ελεγξει

Άγαπητέ φίλε όλα είναι είκασίες έδώ μέσα.........

Ακου ....... ξεκίνα γιά τό νοσοκομείο Ανδρέας Συγγρός ,
μόνο ό γιατρός μπορεί νά σέ βοηθήση καί δόξα τό θεό
έχουνε μεγάλη πείρα !!!!!!
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Άγαπητέ φίλε όλα είναι είκασίες έδώ μέσα.........

Ακου ....... ξεκίνα γιά τό νοσοκομείο Ανδρέας Συγγρός ,
μόνο ό γιατρός μπορεί νά σέ βοηθήση καί δόξα τό θεό
έχουνε μεγάλη πείρα !!!!!!


Λατρεμένη μου φιλουνάδα, πήγα στον γιατρό και δεν μου βρήκε τίποτης καργιόλια.

"Εισαι ακόμη παρθένα;;;;" μου είπε
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
γενικά δεν υπάρχει επιστροφή.

επίσης πές στα μαλακισμέν που φοράνε καπότα και νομίζουν ότι φοράνε ασπία σούπερ μάριο ότι τα κονδυλώματα και αλλα ΣΜΝ κολλανε με απλή δερματική επαφή......
όταν γαμάς σπανίως το κάνεις με ολόσωμη πανοπλία και γάντια αποστειρωμένα.
Αχαχαχαχα!!!
Μόνο με καλό πασάλειμα με  αντισηπτικό αποσμητικό και παντού σε όλο το σωμα!!!
Διάρκεια δράσης 1 ώρα!!!
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
Αχαχαχαχα!!!
Μόνο με καλό πασάλειμα με  αντισηπτικό αποσμητικό και παντού σε όλο το σωμα!!!
Διάρκεια δράσης 1 ώρα!!!
αμα τα κολλήσεις να κάνει μήνυση στην εταιρία του σκευάσματος.
 

Ypsolon

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
1.676
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
16
Ρέ παιδιά λίγο προσοχή , διάβασα ότι ένα μέλλος είχε κονδυλώματα
καί μόλις ξύρισε τά @@@@@ τά είδε , έλεος πόσο πιό άπλά έλληνικά
νά τό γράψω  :headbang:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΓΙΑΤΙ ... ΕΑΝ ΤΑ ΑΡΠΑΞΗΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΗ ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ..... ΠΡΟΣΟΧΗ !!!!!

τι δεν υπαρχει επιστροφη και ψωλιες γραφεις εσυ; Μια μαλακια ειναι που την εχει 1 στους 3.
 

Επισκέπτης
τι δεν υπαρχει επιστροφη και ψωλιες γραφεις εσυ; Μια μαλακια ειναι που την εχει 1 στους 3.
Ναι πολύ ευχάριστο να έχεις αυτήν την ''μαλακία'',ρώτα όσους το έχουν.

Ααα κ φτάνει μέχρι καρκίνο.

Με λίγα λόγια

Προκαλούνται από ιό που προσβάλλει το δέρμα και τους βλεννογόνους του στόματος, του εντέρου και του κόλπου (δηλαδή την εσωτερική επένδυση των κοιλοτήτων του σώματος).

Μεταδίδονται με (άμεση ή έμμεση) επαφή με κονδυλώματα.

Συμπτώματα: Σκληρά και μυτερά εξογκώματα (σαν μυρμηγκιές), άλλοτε μεμονωμένα άλλοτε πολλά μαζί στα γεννητικά όργανα και γύρω από τον πρωκτό. Αρχικά είναι ανώδυνα, στο χρώμα του δέρματος και δεν παρουσιάζουν πρήξιμο ή κοκκινίλα.

Εξέλιξη: Με τη πάροδο του χρόνου διογκώνονται και μπορεί να ματώνουν. Ορισμένα είδη του ιού των κονδυλωμάτων προδιαθέτουν για την εμφάνιση καρκίνου σε άνδρες (ορθό έντερο) και σε γυναίκες (τράχηλος της μήτρας). Ο ιός μένει για πάντα στο σώμα, αλλά το ανοσοποιητικό σύστημα καταφέρνει να τον κρατήσει υπό έλεγχο.

Θεραπεία: Αφαιρούνται με καυτηριασμό, κρυοπηξία, με επάλειψη με ειδικές ουσίες ή χειρουργικά. Η θεραπεία πρέπει να γίνει το συντομότερο δυνατό, γιατί έτσι εξασφαλίζονται περισσότερες πιθανότητες γρήγορης και πλήρους θεραπείας.

Προφύλαξη: Το προφυλακτικό προσφέρει προστασία, αλλά μόνο αν τα κονδυλώματα βρίσκονται στην περιοχή που καλύπτει.

Το προφυλακτικό είναι αποτελεσματικό για την προστασία από τα καρκινογόνα στελέχη του ιού. Για αυτά τα στελέχη και μόνον υπάρχει εμβόλιο.

Προσοχή: Επειδή τα κονδυλώματα δεν πονάνε, εύκολα διαφεύγουν της προσοχής. Εάν δείτε μικρά, ανώδυνα σπυράκια με σκληρή «μύτη» στην περιοχή των γεννητικών οργάνων, απευθυνθείτε αμέσως σε δερματολόγο. Όσο νωρίτερα, τόσο καλύτερα.

 

spi8oxyshs

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2010
Μηνύματα
165
Κριτικές
1
Like
16
Πόντοι
1
Παίδες help , έχω πάθει μολυσματική τέρμινθο ( μικρα σπυρακια στις τρίχες ).. Μιλάμε εχω γινει χαλια  :(
Έχει πάθει μήπως κανείς άλλος.?
Δευτέρα θα πάω να μου τα βγάλουν  :'(
 

akis391

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2009
Μηνύματα
37
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
μην φοβασαι ειναι κατι πολυ απλο και δεν εχει σχεση με αφροδισιο νοσημα
 

akis391

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2009
Μηνύματα
37
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
πριν 15 χροναι στα 20 φανταρος...ενα σπιρακι....περισσοτερο ευθυνεται η διατροφη
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τι δεν υπαρχει επιστροφη και ψωλιες γραφεις εσυ; Μια μαλακια ειναι που την εχει 1 στους 3.
ααααααααααααχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχα

αμα πχ 1 στους 3 είναι εγκεφαλικά ανάπηροι δεν τρέχει κάστανο.

αααααααχχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
ααααααααααααχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχα

αμα πχ 1 στους 3 είναι εγκεφαλικά ανάπηροι δεν τρέχει κάστανο.

αααααααχχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα

Ένας στους τρεις λέμε, πώς κάνεις έτσι κι εσύ? Πφφ μυγιάγγιχτοι όλοι.


:2funny:
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Eμεις που επισκεπτομαστε συχνα τα κοκκινα σπιτακια τι πιθανοτητες λετε πως εχουμε να ΜΗΝ κολλησουμε καποια στιγμη καποιο ΣΜΝ? Υπαρχει ελπιδα? Ή λογω του νομου των πιθανοτητων και λογω του τεραστιου αριθμου διαφορετικων παρτενερ το εχουμε σιγουρο το παρασημο?
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom