Νέα

Κοινωνικό μέρισμα 2018

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kiriakoboy
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 79
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.897
Κριτικές
38
Like
4.924
Πόντοι
2.696
Πές τα χρυσόστομε! :thumbsup:

Μόνο οι άνεργοι έπρεπε να το πάρουν!

ΥΓ: Αυτά τα 'κοινωνικά μερίσματα' είναι Συριζέικα κόλπα για να πάρει περισσότερους ψήφους στις ερχόμενες εκλογές του 19'. :shit:

Άνεργος δε σημαίνει και άπορος.Μπορεί ο άλλος να είναι εισοδηματίας και να μην εργάζεται.Ένας άπορος όμως μπορεί να είναι και άνεργος...

Τα ίδια κόλπα κάνουν όλοι.Όλοι έδωσαν κάτι.Ο Καραμανλής δεν είχε δώσει επιδόματα θέρμανσης,σε τρίτεκνους,δεν είχε απαλλάξει από τα τέλη ταξινομησης τα αυτοκίνητα για να ξεστοκάρουν οι αντιπροσωπίες το 2009;Όλα τα κόμματα δίνουν παροχές για να κερδίσουν τις εκλογές.Και ο ΣΥΡΙΖΑ αντιγράφει τους άλλους.Όπως και με την πατέντα του μπόνους των 50 εδρών.Αν δεν την είχε κάνει η ΝΔ αυτή τη μαλακία δε θα τρώγαμε στη μάπα τον ΤΣΥΡΙΖΑ 4 χρόνια τώρα
 

kostaskostas11

Μέλος
Εγγρ.
21 Νοε 2018
Μηνύματα
94
Like
39
Πόντοι
0
Τι κοινωνικό μέρισμα και μαλακίες...
Δλδ από που το δίνει?
Παράχθηκε επιπλέον χρήμα και δεν το ξέρουμε?
Γίναν νέες επιχειρήσεις Που φορολογηθηκαν ?
Σκατά....
Πάλι παίρνει από τους τελευταίους που έχουν μείνει να βγάζουν κάτι, για να το μοιράσει σε πιθανούς ψηφοφόρους.
Άντε σιγά σιγά να καταστραφούν κι οι τελευταίοι εναπομείναντες υγειείς και μετά να δούμε τι θα γίνει...
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.002
Κριτικές
47
Like
6.243
Πόντοι
11.445
Ποιοι επαγγελματίες;Οι μόνιμοι φοροφυγάδες;Και όχι τώρα που υπάρχει η πρόφαση των υψηλών φόρων,που εγώ σαν μισθωτός τους πληρώνω επίσης,αλλά και παλιότερα που ο ΦΠΑ ήταν 18% και το αφορολόγητο στις 12000€.Ερχόταν ο ηλεκτρολόγος/υδραυλικός/επισκευαστής ηλεκτρικών συσκευών,"πόσο πάει μάστορα η επισκευή;" "50€" το έφτιαχνε,"θα μου δώσετε απόδειξη;" "α,δεν είπαμε για απόδειξη,είναι +18% φπα"...Στο τέλος ο "μάγκας" δήλωνε 11000€ αφορολόγητος.Εγώ σαν μαλάκας πλήρωνα φόρο κανονικά.Δεν είναι για λύπηση..


καλα μπες στη σειρα με τους πακι να παρεις κανενα μερισμα, τα λεφτα που δινει ξεκινουσαν ενα ελληνικο που θα δουλευανε 10,000 οικογενειες που σημαινει 30,000 κοσμος θα ειχε αξιοπρεπη διαβιωση , δεν θα παρακαλαγε ...
 

Manost

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2017
Μηνύματα
274
Κριτικές
4
Like
470
Πόντοι
301
Καλημέρα σε όλους,
Λένε ότι φέτος θα μοιρασθεί το κοινωνικό μέρισμα για το 2018! Πληροφορίες δίνονται στην ιστοσελίδα , ελπίζω να πάρουν μία ανάσα αυτοί που πραγματικά την έχουν ανάγκη κι όχι όσοι έχουν!!!!! Θα δείξει!
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Υπερηφανευόμαστε και λέμε στα παιδιά μας ότι είμαστε ο εξυπνότερος λαός του κόσμου! Η κυβέρνηση μας θεωρεί ντιπ ηλίθιους.
2,3 εκ. συμπατριώτες μας εργάζονται εκτός Δημοσίου. Μερικοί πληρώνουν φόρο εισοδήματος και όλοι έμμεσους φόρους και ΕΝΦΙΑ. Με τους φόρους που καταβάλλουν πληρώνονται δημόσιοι υπάλληλοι, συνταξιούχοι, κληρικοί, άνεργοι και διάφοροι άλλοι συνδεδεμένοι με το Δημόσιο. Κάπου 4 εκ. συμπολίτες μας.
Η κυβέρνηση αυξάνει τα εισοδήματα των 4 εκ. που εξαρτώνται από τους εργαζόμενους εκτός Δημοσίου. Θα αρμέξουν την αγελάδα μέχρι να ψοφήσει.
Επιδιώκει το άμεσο όφελος των ψήφων των 4 εκ. Στηρίζεται στη βεβαιότητα ότι ο λαός είναι πράγματι ντιπ ηλίθιος.

Στέφανος Μάνος
Στέφανος Μάνος....Αλλατίνη κλπ κλπ
 

Επισκέπτης
Εγω ειμαι ανεργος με καρτα ανεργιας 4 χρονια. Δεν εχω κανενα εισοδημα. Δικαιουμαι το κοινωνικο μερισμα ? Στο ονομα μου εχω ενα Nissan αγροτικο 10ετιας κι ενα χωραφι 2 στρεμματα.
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537

IanAlderson

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.603
Like
128
Πόντοι
16
Εγω ειμαι ανεργος με καρτα ανεργιας 4 χρονια. Δεν εχω κανενα εισοδημα. Δικαιουμαι το κοινωνικο μερισμα ? Στο ονομα μου εχω ενα Nissan αγροτικο 10ετιας κι ενα χωραφι 2 στρεμματα.
Γιατί δεν δουλεύεις το χωράφι σου?
 

IanAlderson

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.603
Like
128
Πόντοι
16
[instagram][/instagram]
που να τρέχει τώρα και να χάσει και το μήνα που τρέφει τους 11
Εγω ξέρω ότι με ένα αγροτικό και 2 στρέμματα δεν θα γίνεις πλούσιος αλλά ένα μεροκάματο θα το βγάλεις.
 

Επισκέπτης
Γιατί δεν δουλεύεις το χωράφι σου?

Δεν αξιζει. Εδω πουλησαμε τη σταφιδα και τις ελιες. Μονο 4 ριζες κρατησαμε που ειναι διπλα στο σπιτι για το λαδι μας.
Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Κανονικα σαν ανεργος πιστευω οτι δικαιουμαι το κοιν. μερισμα, αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως ζητανε λογαριασμο της ΔΕΗ οπως για ενα αλλο επιδομα, νομιζω αλληλεγγυης που μου ζητησαν λογαριασμο ΔΕΗ. Που κανουμε αιτηση ?

 

IanAlderson

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.603
Like
128
Πόντοι
16
Γιατί λες ότι δεν είναι αυτό το θέμα μας? Αυτό ακριβώς είναι το θέμα! Πάρε το χωράφι δούλεψε το και μη καταδέχεσαι ελεημοσύνες από το κράτος!
 

Sorath

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2018
Μηνύματα
7
Like
0
Πόντοι
0
Δηλαδή η λύση είναι, όποιος έχει χωράφι να πάει να το καλλιεργήσει; Ότι και να'ναι αυτό;
 

IanAlderson

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.603
Like
128
Πόντοι
16
Μήπως είναι λύση να το αφήσει να κάθεται και να πίνει καφέδες στα καφενεία περιμένοντας πότε θα στάξει γάλα το βυζί του κράτους?
 

SANIM

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2006
Μηνύματα
8.061
Κριτικές
10
Like
1.397
Πόντοι
2.537
Εγώ πάντως έβαλα καρυδιές...σε 20 χρόνια θα τους έχω γραμμένους!!!
 

singer

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
2.686
Κριτικές
5
Like
7.507
Πόντοι
1.056
Δεν αξιζει. Εδω πουλησαμε τη σταφιδα και τις ελιες. Μονο 4 ριζες κρατησαμε που ειναι διπλα στο σπιτι για το λαδι μας.
Αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα μας. Κανονικα σαν ανεργος πιστευω οτι δικαιουμαι το κοιν. μερισμα, αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως ζητανε λογαριασμο της ΔΕΗ οπως για ενα αλλο επιδομα, νομιζω αλληλεγγυης που μου ζητησαν λογαριασμο ΔΕΗ. Που κανουμε αιτηση ?
Για να κάνεις αίτηση πρέπει να φαίνεται στο ε1 ότι μένεις σε σπίτι στο όνομά σου ή να νοικιάζεις.
Αν στο ε1 φαίνεσαι ότι σε φιλοξενεί τρίτο πρόσωπο τότε αυτό έχει το δικαίωμα να κάνει αίτηση.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.325
Κριτικές
16
Like
13.406
Πόντοι
5.577
τα μελη του bou θα πρεπει να εξαιρεθουν απο το επιδομα γιατι για να ασχολουνται με τα κοριτσια εχουν λεφτα  :headbaning1:
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom