Νέα

Κοίμησις Χριστόδουλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα χχχχχ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια τα συναισθήματα σας από την είδηση θανάτου του Χριστόδουλου

  • Λύπη

    Ψήφοι: 3 50,0%
  • Συντριβή

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Απλή Στενοχώρια

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αδιαφορία

    Ψήφοι: 2 33,3%
  • Χαρά

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ευτυχία

    Ψήφοι: 1 16,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    6

arkas

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
130
Like
22
Πόντοι
1
παντως ο ιδιος οταν ηταν μητροπολιτης δημητριαδος ηταν γνωστος ως "μπουλα" η "τζενη"...ξεχασαμε μηπως τον κουλουσουσα?...την τρελλη αδερφη που εβγαλε το σχημα οταν την ξεφωνησανε τα καναλια..ο κουλουσουσας ηταν παρα τω χριστοδουλω για χρονια και οχι μονο αυτος βεβαια...ενταξει ο ανθρωπος πεθανε και σεβασμος μπροστα στο θανατο...αλλα οχι και πνευματικος ηγετης...τελειως ανυποψιαστο ειναι ολο αυτο το σκυλολοι για το τι ειναι πνευματικοτητα...
Να θυμίσω ότι έφυγε στη ηλικία 69 ετών.
Βιογραφικό του μπορείτε να βρείτε www.skai.gr/master_story.php?id=72188] εδώ [/url]. Ο τόπος γέννησής του ήταν η Ξάνθη και όχι η Αθήνα όπως αναφέρεται.
Στα θέματα που αφορούν και το site (με μιά ευρεία έννοια) να σημειώσω ότι είχε χαρακτιρίσει την ομοφυλοφυλία "κουσούρι"
 
OP
OP
Χ

χχχχχ

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
528
Κριτικές
34
Like
6
Πόντοι
1.230
Ασ δούμε λοιπόν τι συναισθήματα μας προκλήθηκαν από την είδηση θανάτου του Αρχιεπισκόπου.
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.898
Πόντοι
366
Τετραήμερο εθνικό πένθος

Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ ON LINE
Δευτέρα, 28 Ιανουαρίου 2008 11:20
Τελευταία Ενημέρωση : 28/01/2008 11:33

Τετραήμερο πένθος για το θάνατο του Αρχιεπισκόπου Χριστόδουλου κηρύχθηκε στη χώρα με Κοινή Υπουργική Απόφαση που δόθηκε στη δημοσιότητα από το υπουργείο Εσωτερικών.

Συγκεκριμένα όπως ανακοινώθηκε, από σήμερα οι σημαίες στα κτίρια των δημόσιων υπηρεσιών θα κυματίζουν μεσίστιες. Η Πέμπτη -ημέρα της κηδείας- θα είναι αργία για τους δημόσιους υπαλλήλους.

Κλειστά θα είναι την Πέμπτη και τα σχολεία, ενώ ο δήμος Αθηναίων ανακοίνωσε ότι η ημέρα της κηδείας θα είναι αργία για τους δημοτικούς υπαλλήλους.

Η κηδεία του Αρχιεπισκόπου θα γίνει δημοσία δαπάνη από το Α' Νεκροταφείο Αθηνών [size=10pt]με τιμές αρχηγού κράτους[/size].

Μάλιστα....
 

player21

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2008
Μηνύματα
35
Like
6
Πόντοι
0
ψυχραιμία παιδιά. κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να συγχωρέσει κάποιον αν δεν το αισθάνεται. Είπαμε όμως η μαγκιά και η ανωτερώτητα είναι να μπορείς να το κάνεις. Προσωπικά δεν το έχω καταφέρει σε πολλές περιπτώσεις αλλά τουλάχιστον το προσπαθώ. Μπορεί να σωμφωνώ με πολλούς που κατηγορούν τον Χριστόδουλο για διάφορα πράγματα αλλά όταν αρχίζουν και βρίζουν χάνουν το δίκιο τους και παύω να συμφωνώ μαζί τους. Όποιος έχει επιχειρήματα και λόγο σίγουρα μπορεί να πείσει άλλους ανθρώπους. Θεωρώ όμως αδόκιμο αυτό που γίνεται σήμερα την ημέρα που πέθανε κάποιος, όποιος και αν είναι αυτός. Ας σεβαστούμε πρώτα τον εαυτό μας για να μπορέσουμε να σεβαστούμε και τους άλλους.
 

pakara

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2007
Μηνύματα
2.016
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
Aν υπαρχει ο θεος που πιστευε (?) ας τον συγχωρεσει.

Για τον ανθρωπο που εκανε τις λαοσυναξεις και σηκωνε τα λαβαρα, και εκανε την Ελλαδα να μοιαζει περισσοτερο με το Ιραν παρα με μια ευρωπαικη χωρα δεν εχω καλη κουβεντα να πω. Ουτε προκειται να τον συγχωρεσω. Αν αυτο δεν αρεσει σε καποιους προβλημα τους.
Ο σεβασμός στους νεκρούς είναι δείγμα πολιτισμού.
Σημειώσατε Χ. Η αλήθεια είναι ότι ήταν αμφιλεγόμενη προσωπικότητα, με ακόμη περισσότερο αμφιλεγόμενο παρελθόν, και με πρόσφατο παρελθόν που δεν βοήθησε όσο του επέτρεπε η θέση του.
Πάντως προβλέπονται ακρότητες στο τριήμερο
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Περιμένω να διαβάσω δικανικές μονοδιάστατες απόψεις για το 'ιερό' έργο του και τις 'άγιες' πράξεις του απο φασίστες,ναζιστές,χουντικούς,βασιλικούς,θεόπληκτους,μεταξικούς,ακροδεξιούς και πάει λέγοντας.Έχει πολύ ενδιαφέρων το thread τελικά  :)
 

aries62

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2007
Μηνύματα
192
Like
0
Πόντοι
1
ενταξει ο ανθρωπος πεθανε και σεβασμος μπροστα στο θανατο...αλλα οχι και πνευματικος ηγετης...τελειως ανυποψιαστο ειναι ολο αυτο το σκυλολοι για το τι ειναι πνευματικοτητα...
Εξυπηρετούσε ένα σύστημα εξουσίας κι αυτός! Οσο για πνευματικότητα και τα σχετικά... Αυτά τα ξεχνούν απ' τη στιγμή που θα αποφασίσουν ν' ανέβουν τα σκαλοπάτια της ιεραρχίας και να πάρουν εξουσία στα χέρια τους!
 

Kinsey

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
164
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Τετραήμερο εθνικό πένθος
Η Πέμπτη -ημέρα της κηδείας- θα είναι αργία για τους δημόσιους υπαλλήλους.

Κλειστά θα είναι την Πέμπτη και τα σχολεία, ενώ ο δήμος Αθηναίων ανακοίνωσε ότι η ημέρα της κηδείας θα είναι αργία για τους δημοτικούς υπαλλήλους.

:idiot: :idiot: :idiot:
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
ANIKHTH είναι όχι επιλογή...  Άντε να τα βγάλεις πέρα με τους βλάκες...
και ανικητη ειναι
αλλα το λεω γιατι μερικοι θελοντας να το παιξουν διαφορετικοι κανουν βλακειες
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
Ο Θεος να τον αναπαυσει....εγω ρε μαγκες οσο κι αν σας φαινεται παραξενο το ειδα στον υπνο μου οτι πεθανε...και μολις ξυπνησα πριν δεκα λεπτα το ειδα στην τηλεοραση!!!!!!!!!!!!!!!τι ειναι αυτο παλι......
 

giorgospapa

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Ιουλ 2006
Μηνύματα
15.922
Κριτικές
10
Like
39
Πόντοι
2.157
Ο Θεος να τον αναπαυσει....εγω ρε μαγκες οσο κι αν σας φαινεται παραξενο το ειδα στον υπνο μου οτι πεθανε...και μολις ξυπνησα πριν δεκα λεπτα το ειδα στην τηλεοραση!!!!!!!!!!!!!!!τι ειναι αυτο παλι......
μαλλον ειχες την τι βι ανοιχτη οταν κοιμοσουν και εκανες κατα λαθος ''υπνο-ενημερωση''.. :grin: :grin:
 

Mr. Nice Guy

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2007
Μηνύματα
82
Like
2
Πόντοι
0
Καποιος ψηφισε οτι ο θανατος του Χριστοδουλου του προκαλεσε ευτυχια. Μα καλα ειναι δυνατον, ουτε κανιβαλος να ησουνα φιλαρακο.
Τι να σου πω , οτι και να σου πω ειναι λιγο. Λυπαμαι που υπαρχουν και αναπνεουν ανθρωποι σαν κι εσενα. Κριμα........Ουτε κι εγω τον συμπαθουσα, μαλλον το αντιθετο , αλλα σημερα δεν μπορει να τον κρινει κανεις μας παρα μονο ο Κριτης ολων μας. 
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Ο Θεος να τον αναπαυσει....εγω ρε μαγκες οσο κι αν σας φαινεται παραξενο το ειδα στον υπνο μου οτι πεθανε...και μολις ξυπνησα πριν δεκα λεπτα το ειδα στην τηλεοραση!!!!!!!!!!!!!!!τι ειναι αυτο παλι......

[size=13pt] Θαύμα, θαύμα!!!! [/size]
 

NiLe

Μέλος
Εγγρ.
19 Φεβ 2007
Μηνύματα
1.626
Like
5
Πόντοι
16
Απορω ποιος ειναι αυτος ο εξηπνος που εβαλε και ψηφοφορια.....

τελος παντων...
ο θεος να αναπαυση την ψυχη του...Καλο Ταξιδι


Aν υπαρχει ο θεος που πιστευε (?) ας τον συγχωρεσει.

Για τον ανθρωπο που εκανε τις λαοσυναξεις και σηκωνε τα λαβαρα, και εκανε την Ελλαδα να μοιαζει περισσοτερο με το Ιραν παρα με μια ευρωπαικη χωρα δεν εχω καλη κουβεντα να πω. Ουτε προκειται να τον συγχωρεσω. Αν αυτο δεν αρεσει σε καποιους προβλημα τους.
... :jerking:...
 

psaxnw(1)

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2006
Μηνύματα
4.744
Κριτικές
5
Like
31
Πόντοι
16
μαλλον ειχες την τι βι ανοιχτη οταν κοιμοσουν και εκανες κατα λαθος ''υπνο-ενημερωση''.. :grin: :grin:
[size=13pt] Θαύμα, θαύμα!!!! [/size]
καλα...λετε εσεις μαλακιες....ειδικα εσυ παπα ζηλευεις που δεν το ειδες εσυ το ονειρο :grin:
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Ντροπη σας ψευτόμαγκες να γελοιποιείτε τόσο πολύ έναν θάνατο. Οποιος κι αν ήταν αυτός. Τελικά το επίπεδο πολλών εδώ μέσα είναι ανάλογο των βρώμικων σεντονιών των μπουρδέλων που κατηγορούμε.Ούτε εγώ είμαι fun της εκκλησίας αλλά λίγο σεβασμός δεν βλάπτει. Πολλή μαγκιά ρε έπεσε εδώ μέσα...Οκ, όποιος δεν γουστάρει, ας μην μπαίνει σε θέματα που γράφουν για τον Χριστόδουλο. Πρέπει να μπουν για να βρίσουν? Είστε αξιολύπητοι μερικοί.Σε θέματα ασθένειας, που όλοι μπορεί να έχουμε συναντήσει στις οικογένειές μας, θα πρεπε να μαστε πιο σοβαροί. Λίγη τσίπα δεν βλάπτει. Βρωμιάρηδες...
Kαλα, Ηρεμησε ομως λιγο. Δεν κανει.... μερα που ειναι
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom