Νέα

Κοίμησις Χριστόδουλου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα χχχχχ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 37K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ποια τα συναισθήματα σας από την είδηση θανάτου του Χριστόδουλου

  • Λύπη

    Ψήφοι: 3 50,0%
  • Συντριβή

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Απλή Στενοχώρια

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Αδιαφορία

    Ψήφοι: 2 33,3%
  • Χαρά

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Ευτυχία

    Ψήφοι: 1 16,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    6

player21

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιαν 2008
Μηνύματα
35
Like
6
Πόντοι
0
μου φαίνεται πως είναι γνώρισμα της φυλής μας. Γιατί τόση κακία ρε παιδιά. Τι είναι μεγαλύτερη μαγκιά να βρίζεις κάποιον που τώρα δεν υπάρχει ή να μπορέσεις να πεις μιά καλή κουβέντα για αυτόν έστω και αν δεν συμφωνούσες με αυτά που έκανε και έλεγε. Τόσο εύκολοι κριτές όλοι μπορούμε να είμαστε όπως και τσάμπα μάγκες βεβαίως. Αύτά ισχύουν για όλους τους ανθρώπους και όχι μόνο για τον Χριστόδουλο. Προσωπικά πολλές φορές συμφωνούσα μαζί του και άλλες με έκανε εντελώς έξαλο. Αυτό όπως είναι καθαρά υποκειμενικό. Μαγκιά είναι να μπορείς συγχωρείς κάποιον και όχι να τον κατακεραυνώνεις. Τέλος πάντων ο καθένας έχει τις απόψεις του αλλά ας κοιτάξουμε πρώτα όλοι τον ευατόν μας.
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
μου φαίνεται πως είναι γνώρισμα της φυλής μας. Γιατί τόση κακία ρε παιδιά. Τι είναι μεγαλύτερη μαγκιά να βρίζεις κάποιον που τώρα δεν υπάρχει ή να μπορέσεις να πεις μιά καλή κουβέντα για αυτόν έστω και αν δεν συμφωνούσες με αυτά που έκανε και έλεγε. Τόσο εύκολοι κριτές όλοι μπορούμε να είμαστε όπως και τσάμπα μάγκες βεβαίως. Αύτά ισχύουν για όλους τους ανθρώπους και όχι μόνο για τον Χριστόδουλο. Προσωπικά πολλές φορές συμφωνούσα μαζί του και άλλες με έκανε εντελώς έξαλο. Αυτό όπως είναι καθαρά υποκειμενικό. Μαγκιά είναι να μπορείς συγχωρείς κάποιον και όχι να τον κατακεραυνώνεις. Τέλος πάντων ο καθένας έχει τις απόψεις του αλλά ας κοιτάξουμε πρώτα όλοι τον ευατόν μας.
σωστος

οπως λεει και ο φιλος gatto στην υπογραφη του
Η ΒΛΑΚΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΟΓΗ
 

avenger

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2007
Μηνύματα
108
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
:2funny: Πλακα εχετε εσεις. :'(
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
ηλίθια παιδάκια, μάλλον προσχολικής ηλικίας βρήκαν την ευκαιρία να κάνουν....πλάκα με το θάνατο ενός ανθρώπου,που προσωπικά δεν τον συμπαθούσα....
τι ελεεινά ανθρωπάκια υπάρχουν,που ψηφίζουν κι όλας και καθορίζουν τις τύχες όλων μας
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Και εάν καταργηθεί τελείως ο θεσμός της εκκλησίας και οι παλιάτσοι που έχουν για εικόνες ακόμα καλύτερα.Αρκετά με τους νταβατζήδες της 'μεταθάνατον ζωής'.
 
OP
OP
Χ

χχχχχ

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
528
Κριτικές
34
Like
6
Πόντοι
1.230
Να συμπληρώσω στην σωστή τοποθέτηση του player21 και το εξής:
Ένας από τους λόγους που πιστεύω ότι δεν θέλησε να πάει σε νοσοκομείο είναι διότι όσο πλησιάζεις στο θάνατο πλησιάζεις το Θείο και αυτό σε κάνει σοφότερο. Με αυτή την παραδοχή λέω ότι ο Χριστόδουλος επέλεξε να πεθάνει στο σπίτι του για να μη ρεζιλευτει στα στερνά του με δημοσιογραφίσκους, ιατρικά ανακοινωθέντα κτλ. Αν μη τι άλλο πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι επέλεξε να πεθάνει με αξιοπρέπεια
 

stabit

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
3.289
Like
3
Πόντοι
16
Και εάν καταργηθεί τελείως ο θεσμός της εκκλησίας και οι παλιάτσοι που έχουν για εικόνες ακόμα καλύτερα.Αρκετά με τους νταβατζήδες της 'μεταθάνατον ζωής'.
Kατω οι Θανατολαγνοι, οι σαβανολατρες
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Να συμπληρώσω στην σωστή τοποθέτηση του player21 και το εξής:
Ένας από τους λόγους που πιστεύω ότι δεν θέλησε να πάει σε νοσοκομείο είναι διότι όσο πλησιάζεις στο θάνατο πλησιάζεις το Θείο και αυτό σε κάνει σοφότερο. Με αυτή την παραδοχή λέω ότι ο Χριστόδουλος επέλεξε να πεθάνει στο σπίτι του για να μη ρεζιλευτει στα στερνά του με δημοσιογραφίσκους, ιατρικά ανακοινωθέντα κτλ. Αν μη τι άλλο πρέπει να του αναγνωρίσουμε ότι επέλεξε να πεθάνει με αξιοπρέπεια

μεγαλο πραμα φιλε
ξερεις τι μαγκια ειναι να ξερεις οτι πεθαινεις και οτι προτιμας σπιτι σου παρα στο νοσοκομειο
 

ShowLover

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2006
Μηνύματα
327
Κριτικές
3
Like
2
Πόντοι
1
Ντροπη σας ψευτόμαγκες να γελοιποιείτε τόσο πολύ έναν θάνατο. Οποιος κι αν ήταν αυτός. Τελικά το επίπεδο πολλών εδώ μέσα είναι ανάλογο των βρώμικων σεντονιών των μπουρδέλων που κατηγορούμε.Ούτε εγώ είμαι fun της εκκλησίας αλλά λίγο σεβασμός δεν βλάπτει. Πολλή μαγκιά ρε έπεσε εδώ μέσα...Οκ, όποιος δεν γουστάρει, ας μην μπαίνει σε θέματα που γράφουν για τον Χριστόδουλο. Πρέπει να μπουν για να βρίσουν? Είστε αξιολύπητοι μερικοί.Σε θέματα ασθένειας, που όλοι μπορεί να έχουμε συναντήσει στις οικογένειές μας, θα πρεπε να μαστε πιο σοβαροί. Λίγη τσίπα δεν βλάπτει. Βρωμιάρηδες...
 

taz1975

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
587
Like
4
Πόντοι
6
Καλημέρα σε όλους. Ας γνωρίζουμε όλοι όποιες απόψεις και αν έχουμε, ότι όλοι οι μεγάλοι πνευματικοί άνθρωποι έχουν αναφαίρετο δικαίωμα απέναντι στον Θάνατο. Ο Χριστόδουλος απέδειξε ότι είναι μεγάλος πνευματικός ηγέτης ακριβώς επειδή όλοι σέβονται και αναγνωρίζουν το πνευματικό ύψος του.
Όσοι κρίνουν ας γνωρίζουν από την Ιστορία ότι ο πνευματικός άνθρωπος είναι ο ηγέτης που ο κόσμος αναγνωρίζει. Ο Χριστόδουλος ήταν ηγέτης και το απέδειξε όσες φορές και αν συγκρούστηκε με όποιον και αν συγκρούστηκε...Άλλοι πήδαγαν από μπαλκόνια, την κοπάναγαν στο εξωτερικό και κοροίδευαν τον κόσμο.
Θα ήταν λοιπόν φρόνιμο να μάθουμε να αναγνωρίζουμε τους λίγους πλέον ανθρώπους που καταφέρνουν να κάνουν ακόμα γκελ στην κοινωνία μας. Και αυτοί που το καταφέρνουν είναι λίγοι. Μόνο αυτό από εμένα και φυσικά σεβασμός στις απόψεις όλων εδώ μέσα.
Ας κοιμηθεί ειρηνικά και ας βρεί αυτό που κρατά τον άνθρωπο σε εγρήγορση: την μετά θάνατον ζωήν. Εξάλλου όπως είπε και ο ίδιος λίγο πριν φύγει:"Εκεί που βρίσκεται το Τέλος εκεί ξεκινά και η Αρχή".
Καλημέρα σε όλους.
σωστος
 

nikos278

Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2007
Μηνύματα
5.078
Κριτικές
3
Like
10
Πόντοι
66
Ντροπη σας ψευτόμαγκες να γελοιποιείτε τόσο πολύ έναν θάνατο. Οποιος κι αν ήταν αυτός. Τελικά το επίπεδο πολλών εδώ μέσα είναι ανάλογο των βρώμικων σεντονιών των μπουρδέλων που κατηγορούμε.Ούτε εγώ είμαι fun της εκκλησίας αλλά λίγο σεβασμός δεν βλάπτει. Πολλή μαγκιά ρε έπεσε εδώ μέσα...Οκ, όποιος δεν γουστάρει, ας μην μπαίνει σε θέματα που γράφουν για τον Χριστόδουλο. Πρέπει να μπουν για να βρίσουν? Είστε αξιολύπητοι μερικοί.Σε θέματα ασθένειας, που όλοι μπορεί να έχουμε συναντήσει στις οικογένειές μας, θα πρεπε να μαστε πιο σοβαροί. Λίγη τσίπα δεν βλάπτει. Βρωμιάρηδες...
+1000000000
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
επειδή συμφωνώ απολύτως.....
Ντροπη σας ψευτόμαγκες να γελοιποιείτε τόσο πολύ έναν θάνατο. Οποιος κι αν ήταν αυτός. Τελικά το επίπεδο πολλών εδώ μέσα είναι ανάλογο των βρώμικων σεντονιών των μπουρδέλων που κατηγορούμε.Ούτε εγώ είμαι fun της εκκλησίας αλλά λίγο σεβασμός δεν βλάπτει. Πολλή μαγκιά ρε έπεσε εδώ μέσα...Οκ, όποιος δεν γουστάρει, ας μην μπαίνει σε θέματα που γράφουν για τον Χριστόδουλο. Πρέπει να μπουν για να βρίσουν? Είστε αξιολύπητοι μερικοί.Σε θέματα ασθένειας, που όλοι μπορεί να έχουμε συναντήσει στις οικογένειές μας, θα πρεπε να μαστε πιο σοβαροί. Λίγη τσίπα δεν βλάπτει. Βρωμιάρηδες...
 

ptr2112

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιαν 2007
Μηνύματα
160
Like
2
Πόντοι
1
Θελω να δω πολλους απο τους ψευτομαγκες που λενε μα......ες και καλα να το παιξουν αθεοι (τρομαρα τους ποσες φορες εχουν πει παναγια μου οταν κινδυνευουν)οταν παθουν αυτοι καρκινο αν θα μεινουν σπιτι να παλευουν με τους πονους αλλα αυτο θελει αρχιδια και καμια φορα αυτοι που δεν γαμανε εχουν περισοτερα κιλα αρχιδια απο αυτους που γαμανε καλο ταξιδι χριστοδουλε εγω πρωσοπικα σε πηγαινα....
 

latex

Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2007
Μηνύματα
220
Like
0
Πόντοι
1
Ο πολιτισμένος κόσμος πάει μπροστά και επιζητεί το καλύτερο για να απαλλαγεί απο την κτηνώδη κατάσταση των καταλοίπων του Μεσαίωνα.Εδώ γουστάρουμε βλέπω τον Βυζαντινό Θεοκρατικό Μεσαίωνα.Μπράβο.
 

Kinsey

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2007
Μηνύματα
164
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
1
Aν υπαρχει ο θεος που πιστευε (?) ας τον συγχωρεσει.

Για τον ανθρωπο που εκανε τις λαοσυναξεις και σηκωνε τα λαβαρα, και εκανε την Ελλαδα να μοιαζει περισσοτερο με το Ιραν παρα με μια ευρωπαικη χωρα δεν εχω καλη κουβεντα να πω. Ουτε προκειται να τον συγχωρεσω. Αν αυτο δεν αρεσει σε καποιους προβλημα τους.
 
OP
OP
Χ

χχχχχ

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
528
Κριτικές
34
Like
6
Πόντοι
1.230
Ο σεβασμός στους νεκρούς είναι δείγμα πολιτισμού.
 

GVG

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
Ντροπη σας ψευτόμαγκες να γελοιποιείτε τόσο πολύ έναν θάνατο. Οποιος κι αν ήταν αυτός. Τελικά το επίπεδο πολλών εδώ μέσα είναι ανάλογο των βρώμικων σεντονιών των μπουρδέλων που κατηγορούμε.Ούτε εγώ είμαι fun της εκκλησίας αλλά λίγο σεβασμός δεν βλάπτει. Πολλή μαγκιά ρε έπεσε εδώ μέσα...Οκ, όποιος δεν γουστάρει, ας μην μπαίνει σε θέματα που γράφουν για τον Χριστόδουλο. Πρέπει να μπουν για να βρίσουν? Είστε αξιολύπητοι μερικοί.Σε θέματα ασθένειας, που όλοι μπορεί να έχουμε συναντήσει στις οικογένειές μας, θα πρεπε να μαστε πιο σοβαροί. Λίγη τσίπα δεν βλάπτει. Βρωμιάρηδες...
+10000
 

GVG

Μέλος
Εγγρ.
14 Δεκ 2005
Μηνύματα
206
Like
0
Πόντοι
1
Aν υπαρχει ο θεος που πιστευε (?) ας τον συγχωρεσει.

Για τον ανθρωπο που εκανε τις λαοσυναξεις και σηκωνε τα λαβαρα, και εκανε την Ελλαδα να μοιαζει περισσοτερο με το Ιραν παρα με μια ευρωπαικη χωρα δεν εχω καλη κουβεντα να πω. Ουτε προκειται να τον συγχωρεσω. Αν αυτο δεν αρεσει σε καποιους προβλημα τους.
πρεπει να σαι πολυ εξυπνος........μπραβο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom