Νέα

Καλυτερη σχολη Krav Maga

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gamiarits
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 140
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
Φυσικά και ξερω τι σημαίνει...όσο για το διαφήμιση δεν κάνω φίλε μου την γνωμη μου λεω..και απο τις δοκιμές που έκανα ΚΑΤ εμε έκανε την καλύτερη προπόνηση...δεν εχω λόγο να κάνω διαφήμιση φίλε μου..απλά  αναρωτήθηκα γιατι τόσο κράξιμο...απο κάποιους εγω ξανά ρωτάω που κανείς. Εσυ;γιατι κανείς δεν απαντάει σε αυτο;

Για τον τροπο διαφημισης το κραξιμο. Αντε να σου λυθει η απορια. Στο παν και αλλοι εδω μεσα.
 

sexxxxboy

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2012
Μηνύματα
45
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
0
Δεν ξερω γιατι φοβάστε να πειτε ..αλλα δεν καταλαβαίνω εγω που έκανα διαφήμιση με το να λεω ειναι καλη σχολή;
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
Δεν ξερω γιατι φοβάστε να πειτε ..αλλα δεν καταλαβαίνω εγω που έκανα διαφήμιση με το να λεω ειναι καλη σχολή;

Γενικα τη διαφημηση που κανει... Δε λεμε για σενα. Ειδες κανεις να κραζει εσενα? Την αποψη σου λες και καλα κανεις
 

sexxxxboy

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2012
Μηνύματα
45
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
0
Οκ!τοτε κατάλαβα λάθος αν θες στείλε με ένα pm την σχολή που πας ευχαριστω!
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.136
Κριτικές
27
Like
3.917
Πόντοι
4.895
χθες έγραψα μεταξύ άλλων και μια απορία μου αλλά με τη διαμάχη που επικρατεί εδώ μέσα μάλλον προσπεράστηκε.

θα εκτιμούσα λοιπόν μια εξήγηση στα παρακάτω από του γνώστες του παρόντος θέματος :

Και τέλος  επί της ουσίας στα βίντεο που αναρτήσατε ο τύπος κάνει «πενήντα» κινήσεις για να εξουδετερώσει τον αντίπαλο. Μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί χρειάζονται όλα αυτά τα χτυπήματα όταν άλλοι πραγματικοί δάσκαλοι σε πραγματική κατάσταση χρειάζονται μόνο ένα ;;;;;

για την γνώμη μου περί της συσσώρευσης "masters" και ιδρυτών συστημάτων στην Ελλάδα γράφουν κι' άλλοι δεν χρειάζεται να επαναλάβω..
 

gerontopsolos

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
310
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
1
Φυσικά και ξερω τι σημαίνει...όσο για το διαφήμιση δεν κάνω φίλε μου την γνωμη μου λεω..και απο τις δοκιμές που έκανα ΚΑΤ εμε έκανε την καλύτερη προπόνηση...δεν εχω λόγο να κάνω διαφήμιση φίλε μου..απλά  αναρωτήθηκα γιατι τόσο κράξιμο...απο κάποιους εγω ξανά ρωτάω που κανείς. Εσυ;γιατι κανείς δεν απαντάει σε αυτο;
γιατι κανουν προπονηση σπο το σπιτι μεσω γιου τιουμπ οι αθληταραδες.και τους ποναει που ο αλλος γαμει καο δερνει.αμα.ειχαν αρχιδια θα πηγαιναν απο κει να αμφισβητισουν ,οχι στο μπουρδελα!
 

gerontopsolos

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
310
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
1
ασε που τωρα που νομιζουν οτι ειμαι εγω ο χρηστος φοβουνται οι μαλακες να πουνε που κανουν προπονηση και κραζουν,μη τους βρει και τους ξεβρακωσει χαχαααααααααα
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
γιατι κανουν προπονηση σπο το σπιτι μεσω γιου τιουμπ οι αθληταραδες.και τους ποναει που ο αλλος γαμει καο δερνει.αμα.ειχαν αρχιδια θα πηγαιναν απο κει να αμφισβητισουν ,οχι στο μπουρδελα!

Eσυ τους ξερεις προσωπικα ε? Και μιλας για τον καθενα τι ξερει και τι οχι. Οσο για το γιατι δε πανε απο εκει, ξερεις γραφουν ενηλικοι εδω μεσα .
 

gerontopsolos

Μέλος
Εγγρ.
20 Σεπ 2013
Μηνύματα
310
Κριτικές
4
Like
8
Πόντοι
1
Eσυ τους ξερεις προσωπικα ε? Και μιλας για τον καθενα τι ξερει και τι οχι. Οσο για το γιατι δε πανε απο εκει, ξερεις γραφουν ενηλικοι εδω μεσα .
ναι αλλα τον μειωνουν ρε φιλε εδω μεσα ενω δεν ειναι παρων στη συζητηση ο τυπος.αυτο ειναο συμπεριφορα ενηλικου?
συμπεριφορα κοτας ειναι
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
ναι αλλα τον μειωνουν ρε φιλε εδω μεσα ενω δεν ειναι παρων στη συζητηση ο τυπος.αυτο ειναο συμπεριφορα ενηλικου?
συμπεριφορα κοτας ειναι

Οποιος γραφει βλακειες και μειωνει καποιον χωρις να το αξιζει, αυτος εκτιθεται. Το να μπαινει στη διαδικασια να απανταει, πεφτει σε αυτο το επιπεδο και εκτιθεται και ο ιδιος
 
OP
OP
gamiarits

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Παρακολουθησα, δεν εκανα, προπονηση σε καποιες σχολες ikmf. Αρκετη γυμναστικη στην αρχη και στη συνεχεια τεχνικες. Λαβες, χτυπηματα κτλ. Σε μια κανουν και σπαρινγκ, αν το λεω καλα, δηλ. ελευθερο ξυλο με προστατευτικα.
 

jimminy

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2005
Μηνύματα
5.505
Like
21
Πόντοι
66
Μαγκες ψηνομαι να αρχισω Krav Maga.
Απ οτι βλεπω πιο γνωστες ομοσπονδιες ειναι η HKMF και η IKMF.
Ποια ειναι η καλυτερη κατα τη γνωμη σας;
Δεν εχω μιλησει με γνωστη αλλα φιλοι που ασχολουνται με αλλες πολ. τεχνες μου εχουν πει
οτι η IKMF γενικα εστιαζει πιο πολυ σε τεχνικες και φιτνες ενω η HKMF στο "βρωμοξυλο".
Υπαρχει κανεις εδω μεσα που ασχολειται να μας πει καμια γνωμη;
 

manasou

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2013
Μηνύματα
783
Like
7
Πόντοι
6
Είχε τόση πλάκα η συζήτηση για τον Χρήστο που γύρισα και διάβασα τα ποστς, είδα και το βιντεάκι, έλα πείτε αλήθεια δεν μπορεί να πιστεύετε ότι κάποιος που κάνει krav maga, wing tsun, kick box ή ότι άλλη παπαριά θέτε έχει μεγαλύτερες πιθανότητες σε φασαρία στο δρόμο. Seriously όποιος έχει παίξει ή έχει φάει ξύλο στην ζωή του ξέρει καλά ότι δεν πα να σαι χει εκπαιδεύσει η λεγιώνα των σκιών, ο fedor και ο Αχιλλέας μαζί, αν φάς το μπουκέτο στα δόντια πρώτος τελείωσες. Και μην ακούω μαλακίες αν κάνεις krav θα τον αποκρούσεις ΟΧΙ δεν θα τον αποκρούσεις ούτε θα κάνεις dodge, και θα τους πετάξεις 30.000 critical strike δεν είσαι ούτε ο Ζαμπίδης, ούτε ο Emilianenko ούτε ο Boyka. Αήντε βοσκίδια, γεμίσαμε fighters κόφτε τα πολλά ναρκωτικά και σταματήστε να βλέπεται never back down και undisputed.

Πολεμικές τέχνες πας για να γυμναστείς καταρχάς και μετά για να μάθεις 5-10 τεχνικές για αυτοπροστασία (οι οποίες για μένα ελάχιστα θα σε βοηθήσουν όταν θα φας το μπουνίδι από το πουθενά). Αν πας για αθλητής και για αγώνες κτλ αλλάζει το πράμα. Αλλά ο μέσος παπάρας νομίζει ότι αυτά που κάνει στην προπόνηση του krav maga και του κάθε krav maga θα κάνει και στο δρόμο.
 

jerk007

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2014
Μηνύματα
200
Like
4
Πόντοι
1
Είχε τόση πλάκα η συζήτηση για τον Χρήστο που γύρισα και διάβασα τα ποστς, είδα και το βιντεάκι, έλα πείτε αλήθεια δεν μπορεί να πιστεύετε ότι κάποιος που κάνει krav maga, wing tsun, kick box ή ότι άλλη παπαριά θέτε έχει μεγαλύτερες πιθανότητες σε φασαρία στο δρόμο. Seriously όποιος έχει παίξει ή έχει φάει ξύλο στην ζωή του ξέρει καλά ότι δεν πα να σαι χει εκπαιδεύσει η λεγιώνα των σκιών, ο fedor και ο Αχιλλέας μαζί, αν φάς το μπουκέτο στα δόντια πρώτος τελείωσες. Και μην ακούω μαλακίες αν κάνεις krav θα τον αποκρούσεις ΟΧΙ δεν θα τον αποκρούσεις ούτε θα κάνεις dodge, και θα τους πετάξεις 30.000 critical strike δεν είσαι ούτε ο Ζαμπίδης, ούτε ο Emilianenko ούτε ο Boyka. Αήντε βοσκίδια, γεμίσαμε fighters κόφτε τα πολλά ναρκωτικά και σταματήστε να βλέπεται never back down και undisputed.

Πολεμικές τέχνες πας για να γυμναστείς καταρχάς και μετά για να μάθεις 5-10 τεχνικές για αυτοπροστασία (οι οποίες για μένα ελάχιστα θα σε βοηθήσουν όταν θα φας το μπουνίδι από το πουθενά). Αν πας για αθλητής και για αγώνες κτλ αλλάζει το πράμα. Αλλά ο μέσος παπάρας νομίζει ότι αυτά που κάνει στην προπόνηση του krav maga και του κάθε krav maga θα κάνει και στο δρόμο.
πολυ σωστος!
 

sexxxxboy

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2012
Μηνύματα
45
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
0
Το πιο σωστό πόστ που διάβασα εδω μεσα...η διάφορα μας με τους αλλού ειναι οτι όταν κάποιος πλησιάσει τον κύκλο μας για όσους γνωρίζουν πρεπει να την φάει πρώτος κανένα κλείδωμα καμία τεχνική δεν εχει βάση αν δεν χτυπηθεί. Ο άλλος πρώτα...άμα φας πρώτος μπουνιδι θα βλέπεις καγκουρό κανένας δεν θα κάτσει να του κάνετε λαβή χωρίς αντίσταση και κανένας δεν κάτσει σαν το άγαλμα να τις τρώει...η να τους κάνετε λάβες..
 
OP
OP
gamiarits

gamiarits

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2012
Μηνύματα
3.035
Like
2
Πόντοι
16
Διαβαζω με προσοχη ολα οσα λετε. Συμφωνω οτι  3φ/βδομαδα πολεμικη τεχνη δεν θα σε κανει υπερανθρωπο ουτε θα βγεις στο δρομο και θα σαι ο γαμαω. Αλλα ρε παιδια για να φας πρωτος μπουκετο που λετε οντας στοιχειωδως εκπαιδευμενος σε κραβ η κατι αλλο πρεπει να εισαι στοκος τελειως. Δεν θα ξυπνησεις ξαφνικα και διπλα θα ναι ο αντιπαλος να σε κοπαναει ουτε θα τηλεμεταφερθει. Λογικα θα μπορεις να διαβασεις τη φαση να το δεις να ερχεται και να προετοιμαστεις ειτε για αμυνα ειτε για τρεχαλα. Λεω κατι λαθος;
 

Sea_Lover

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2013
Μηνύματα
105
Κριτικές
1
Like
5
Πόντοι
1
Το ξύλο μάγκες κατά έναν πολύ μεγάλο βαθμό ή το χεις ή δεν το χεις!
Υπάρχουν τύποι με χρόνια σε πολεμικές τέχνες που στον τσαμπουκά χέζονται, και υπάρχουν και τυπάκια που δεν τους πιάνει το μάτι σου που έχουν νεύρο και τρέλα μέσα τους...
 

manasou

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2013
Μηνύματα
783
Like
7
Πόντοι
6
εχει μια βαση αυτό που λες αλλα είναι τελειως λαθος.
Εννοείται ότι καποιος που γνωριζει πολεμικες τεχνες εχει μεγαλύτερες πιθανότητες σε φασαρια στον δρομο για δυο λογους. Ο πρωτος είναι γιατι εχει καποιες γνωσεις που ο αντιπαλος του δεν τις εχει και δευτερον γιατι παιζει ξυλο 2 ωρες την ημερα στην προπονηση. Αρα σε έναν καθημερινο καυγα κατά πασα πιθανοτητα θα βγει κερδισμένος. την ιδια αντιδραση θα εχεις εσυ όταν φας το μπουνιδι και την ιδια ενας πυγμαχος που τρωει κάθε μερα;
Το θεμα είναι ότι επειδή οι δάσκαλοι είναι μαλακες και οι μαθητες κοκορόμυαλοι επικρατει η ιδεα ότι με την ταδε πολεμικη τεχνη γινεσαι ατρωτος και ξεκιναν τις μαλακιες... Ε εκει οι τυχαιροι τρωνε λιγο ξυλο και βαζουν μυαλο, οι αλλοι μπορει να βρεθουν και σε κανενα χαντακι.

Όχι τύπε διαφωνώ γιατί στις προπονήσεις των εκάστωτε αθλημάτων μαθαίνεις να είσαι σε ετοιμότητα αφού ο διαιτητής ή ο εκπαιδευτής σας πει παίχτε ξύλο ακόμα και στο krav maga ξεκινάνε και είναι ήδη σε ετοιμότητα. Στον δρόμο απλά θα το φας το μπουνίδι εκει που δεν το περιμένεις. Έχω δει αρκετές φορές στην ζωή μου πορτιέριδες ντουλάπες με μαύρες ζώνες και νταν να τρώνε ξύλο από τσιλιμπίθρες οπότε δεν τα λέω έτσι αυτά αέρα πατέρα... Δεν είναι καθόλου το ίδιο ειδικά εφόσον ο άλλος σε δει γυμνασμένο και μπει στην διαδικασία να παίξει ξύλο μαζί σου δεν θα σου πει τώρα έρχομαι να σε δείρω απλά θα σου χωθεί στα ύπουλα. Και ξαναλέω δεν μιλάμε για ανθρώπους που είναι πρωταθλητές or whatever που έχουν και άλλες αντοχές στον πόνο μιλάμε για απλά τυπάκια που πάνε κανα 5αρι χρόνια σε μια πολεμική τέχνη και νομίζουν ότι γαμάνε και δέρνουν.
Δεν σου λέω ότι έχει ίδιες πιθανότητες στον δρόμο ένας τσιλιμπίθρας με έναν που έχει 5 νταν αλίμονο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom