Νέα

Καλυτερη σχολη Krav Maga

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gamiarits
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 140
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ANDREIOS

Μέγας
Εγγρ.
22 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.148
Κριτικές
13
Like
1.691
Πόντοι
4.655
Σου πρωτεινω την IKMF και θα παρεις πληροφοριες από εδώ  εγω εχω παρει διπλωμα από την IKMF
 

Συνημμένα

  • 264946_226629457366083_3142570_n.jpg
    264946_226629457366083_3142570_n.jpg
    68,2 KB · Εμφανίσεις: 15

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Oχι δεν ηταν φουσκωτο ηταν ισιο που μου φτανε ως το μπουτι. Αλλα η ζωνη κρεμοταν απο κατω και φαινοταν τη χρωμα ηταν ( κιτρινη πρασινη κλπ )

καταλαβα ψωμολυσσα ησουν εμεις οι πλουσιοι φοραγαμε σεβινιον κ στο γυμνασιο φλαιτ απο το μοναστηρακι
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
καταλαβα ψωμολυσσα ησουν εμεις οι πλουσιοι φοραγαμε σεβινιον κ στο γυμνασιο φλαιτ απο το μοναστηρακι

Oχι ρε τετοιο σεβινιον ειχα παρει πιο μεγαλος. Τωρα ετοιμαζομουν αν στο γραψω κιολας για να μη με περασεις για φτωχο :grin:
 

billGor

Μέγας
Εγγρ.
9 Μαΐ 2008
Μηνύματα
3.160
Κριτικές
27
Like
3.946
Πόντοι
4.895
Η εμπειρία μου από πολεμικές τέχνες είναι μικρή και αντικειμενικά δεν μπορώ να κρίνω αν κάποιος είναι καλός ή όχι σε αυτό που κάνει ούτε να απαντήσω στο αρχικό ερώτημα. Μπορώ όμως να πω ότι από τότε που παρακολουθώ το χώρο (σχολές, σεμινάρια, επιδείξεις κλπ. ) έχω αποκτήσει μια ισχυρή δυσπιστία σε εγχώριους (αυτοχαρακτηριζόμενους συνήθως) Grand Masters, ιδρυτές συστημάτων, τύποι που οι σχολές τους είναι πανευρωπαϊκά/ παγκόσμια αρχηγεία κλπ. φιορητούρες...
Έχετε κάποια εξήγηση γιατί στην Ελλάδα (κυρίως ή αποκλειστικά) έχουμε τόσους πολλούς  «ιδρυτές»  συστημάτων;; συμφορουμίτης παραπάνω  σχολίασε εύστοχα το γιατί γίνεται αυτό (λέγε με ευρόπουλα).

Για να προλάβω τους  «fans» του Χρήστου (και παρόμοιων «δασκάλων» ) με τα παραπάνω δεν κρίνω την μαχητική του επάρκεια, μπορεί  όντως ο τύπος να δέρνει και δέκα με ένα χέρι, απλά τα παραπάνω δείχνουν στοιχεία χαρακτήρα που σχολίασαν και οι προηγούμενοι και καθόλου (κατά τη γνώμη μου βέβαια) δεν συνάδουν με την εικόνα ενός δασκάλου, πόσο μάλλον ιδρυτή πολεμικής τέχνης ή συστήματος.

Και τέλος  επί της ουσίας στα βίντεο που αναρτήσατε ο τύπος κάνει «πενήντα» κινήσεις για να εξουδετερώσει τον αντίπαλο. Μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί χρειάζονται όλα αυτά τα χτυπήματα όταν άλλοι πραγματικοί δάσκαλοι σε πραγματική κατάσταση χρειάζονται μόνο ένα ;;;;;
 

sexxxxboy

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2012
Μηνύματα
45
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
0
Νομίζω οτι ο κάθε άσχετος που δεν εχει ιδέα απο πολεμικές τέχνες  λέει την παπαρια του..και το παίζει ειδημων πίσω απο το PC του...το Krav Maga στην Ελλάδα το έφερε ο παπαβλαχοπουλος τωρα τελευταία εχει γίνει μόδα και ο κάθε άσχετος το παίζει instructor με ένα 3μηνο σεμινάριο στην ikmf και σας μαθενουν αφοπλισμό πιστολιου και δεν ξέρετε να ρίχνετε ούτε direct...κάνεις δεν είπε οτι ο Χρήστος ειναι θεός αλλα οτι ειναι καλός σε αυτο που κανει..επίσης το ελάττωμα του ειναι οτι όταν πανε ξερολες και πουλάνε μούρη δεν τους δέχεται στην σχολή του....καλο θα ειναι να μιλάτε ενώ ξέρετε κατι..τωρα αυτά τα ξεροχυνω και τις παπαριες δεν τα κατάλαβα εγω την γνώμη μου ειπα αν δεν σαρεσει στα παπαρια μου..αν έχεις κάποιον καλύτερο δείξε των και σε μας να πάμε εκει να μάθουμε και μεις καλύτερα..επεισης γιατι δεν πάτε στην σχολή του να του τα πειτε αυτά..και να τον κάνετε  τοπι όπως λέτε ;;
Σας ειπα την γνώμη μου και αρχίσατε τις ειρωνίες σκουπίστε ρε γαμιαδες το ποντίκι το πάσαλιψατε με χυσια...δεν μιλάω σε όλους παρά μόνο σε όσους γραφαν ξεροχυνω και παπαριες..άσχετοι αν εχετε να πειτε κατι να βοηθήσετε αυτόν που άνοιξε το τοπικ κάντε το μην γράφετε οτι σας κατέβει ...πειτε μας για το δάσκαλο σας βάλτε βίντεο και βοηθήστε αυτόν που ρωτάει ..να κρίνει τι να επιλέξει...
 

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.542
Κριτικές
56
Like
6.319
Πόντοι
4.806
Η μεγαλη ας το πουμε μαστιγα των ελληνικων πολεμικων τεχνων ειναι οτι εχουμε πολλους παγκοσμιους πρωταθλητες. Πχ ενας νεος ανερχομενος μπορει να εχει δωσει πεντε αγωνες ολους κι ολους,  θα πουνε οτι εχει δωσε 45 και οι 2 για παγκοσμιο πρωταθλημα καποιας ανυπαρκτης ομοσπονδιας. Επιπλεον στο muay thai συχνο ειναι το φαινομενο να πηγαινουν τελευταιοι αθλητες να δινουν αγωνες σε τελευταια σταδια(στην ταυλανδη καθς μερα και σχεδον παντου γινονται αγωνες) με τελειωμενους ταυλανδους που αν τους δωσεις ενα καλο ποσο θα καθισουν να τις φανε,  και να γυριζουν στην ελλαδα οι αθληταραδες μας τροπαιοφοροι και γαματοι απο αγωνες ΕΛΛΑΔΑ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ και καλα με παγκοσμιο ενδιαφερον και καλα που στην πραγματικοτητα ειναι σαν να λεμε μαχη ερασιτεχνικου ποδοσφαιρου κατω δρπετσωνας-ανω δραπετσωνας. Και φυσικα κανεις δεν βγαινει να θιξει τους "αθληταραδες" γιατι ολοι φοβουνται τις συνεπειες.
 

jerk007

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2014
Μηνύματα
200
Like
4
Πόντοι
1
Η μεγαλη ας το πουμε μαστιγα των ελληνικων πολεμικων τεχνων ειναι οτι εχουμε πολλους παγκοσμιους πρωταθλητες. Πχ ενας νεος ανερχομενος μπορει να εχει δωσει πεντε αγωνες ολους κι ολους,  θα πουνε οτι εχει δωσε 45 και οι 2 για παγκοσμιο πρωταθλημα καποιας ανυπαρκτης ομοσπονδιας. Επιπλεον στο muay thai συχνο ειναι το φαινομενο να πηγαινουν τελευταιοι αθλητες να δινουν αγωνες σε τελευταια σταδια(στην ταυλανδη καθς μερα και σχεδον παντου γινονται αγωνες) με τελειωμενους ταυλανδους που αν τους δωσεις ενα καλο ποσο θα καθισουν να τις φανε,  και να γυριζουν στην ελλαδα οι αθληταραδες μας τροπαιοφοροι και γαματοι απο αγωνες ΕΛΛΑΔΑ-ΤΑΥΛΑΝΔΗ και καλα με παγκοσμιο ενδιαφερον και καλα που στην πραγματικοτητα ειναι σαν να λεμε μαχη ερασιτεχνικου ποδοσφαιρου κατω δρπετσωνας-ανω δραπετσωνας. Και φυσικα κανεις δεν βγαινει να θιξει τους "αθληταραδες" γιατι ολοι φοβουνται τις συνεπειες.
σωστος..καθε γυμναστηριο εχει και εναν παγκοσμιο πρωταθλητη !
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
Νομίζω οτι ο κάθε άσχετος που δεν εχει ιδέα απο πολεμικές τέχνες  λέει την παπαρια του..και το παίζει ειδημων πίσω απο το PC του...το Krav Maga στην Ελλάδα το έφερε ο παπαβλαχοπουλος τωρα τελευταία εχει γίνει μόδα και ο κάθε άσχετος το παίζει instructor με ένα 3μηνο σεμινάριο στην ikmf και σας μαθενουν αφοπλισμό πιστολιου και δεν ξέρετε να ρίχνετε ούτε direct...κάνεις δεν είπε οτι ο Χρήστος ειναι θεός αλλα οτι ειναι καλός σε αυτο που κανει..επίσης το ελάττωμα του ειναι οτι όταν πανε ξερολες και πουλάνε μούρη δεν τους δέχεται στην σχολή του....καλο θα ειναι να μιλάτε ενώ ξέρετε κατι..τωρα αυτά τα ξεροχυνω και τις παπαριες δεν τα κατάλαβα εγω την γνώμη μου ειπα αν δεν σαρεσει στα παπαρια μου..αν έχεις κάποιον καλύτερο δείξε των και σε μας να πάμε εκει να μάθουμε και μεις καλύτερα..επεισης γιατι δεν πάτε στην σχολή του να του τα πειτε αυτά..και να τον κάνετε  τοπι όπως λέτε ;;
Σας ειπα την γνώμη μου και αρχίσατε τις ειρωνίες σκουπίστε ρε γαμιαδες το ποντίκι το πάσαλιψατε με χυσια...δεν μιλάω σε όλους παρά μόνο σε όσους γραφαν ξεροχυνω και παπαριες..άσχετοι αν εχετε να πειτε κατι να βοηθήσετε αυτόν που άνοιξε το τοπικ κάντε το μην γράφετε οτι σας κατέβει ...πειτε μας για το δάσκαλο σας βάλτε βίντεο και βοηθήστε αυτόν που ρωτάει ..να κρίνει τι να επιλέξει...

Eσεις του παπαβλαχοπουλου παντου στο ιντερνετ τα ιδια λετε. Δεν εχετε καλη τακτικη καταλαβετε το. Αυτο που κανετε ειναι καραγιοζιλικι.
Οσο για το κραβ μαγκα, τεχνικα, περα απο μικρολεπτομερειες πανω κατω τα ιδια κανουν ολες οι σχολες . Δε βγαζει τπτ σουπερμαν  ο παπαβλαχοπουλος ουτε οι αλλοι. Χωρια που κανει και πολλα λαθη σε πολλες τεχνικες. Οποιος προπονειται σωστα γινεται καλος
 

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Eσεις του παπαβλαχοπουλου παντου στο ιντερνετ τα ιδια λετε. Δεν εχετε καλη τακτικη καταλαβετε το. Αυτο που κανετε ειναι καραγιοζιλικι.
Οσο για το κραβ μαγκα, τεχνικα, περα απο μικρολεπτομερειες πανω κατω τα ιδια κανουν ολες οι σχολες . Δε βγαζει τπτ σουπερμαν  ο παπαβλαχοπουλος ουτε οι αλλοι. Χωρια που κανει και πολλα λαθη σε πολλες τεχνικες. Οποιος προπονειται σωστα γινεται καλος


ο παπαβλαχοπουλος κανει καρατε?
 

sexxxxboy

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2012
Μηνύματα
45
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
0
Για να μην παρεξηγούμε δεν σας ειπα οτι ειναι ο καλύτερος ...απλά λεω ποτε ήρθε το Κραβ Μαγκα στην Ελλάδα...εκτός απο το να τους κραζετε γιατι δεν λέτε κάποιον καλύτερο..;εμένα αυτη ειναι η απορία μου ..
 

sexxxxboy

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2012
Μηνύματα
45
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
0
Eσεις του παπαβλαχοπουλου παντου στο ιντερνετ τα ιδια λετε. Δεν εχετε καλη τακτικη καταλαβετε το. Αυτο που κανετε ειναι καραγιοζιλικι.
Οσο για το κραβ μαγκα, τεχνικα, περα απο μικρολεπτομερειες πανω κατω τα ιδια κανουν ολες οι σχολες . Δε βγαζει τπτ σουπερμαν  ο παπαβλαχοπουλος ουτε οι αλλοι. Χωρια που κανει και πολλα λαθη σε πολλες τεχνικες. Οποιος προπονειται σωστα γινεται καλος
Θες να μας πεις που κανείς εσυ να έρθω να κάνω μια προπόνηση;
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
Για να μην παρεξηγούμε δεν σας ειπα οτι ειναι ο καλύτερος ...απλά λεω ποτε ήρθε το Κραβ Μαγκα στην Ελλάδα...εκτός απο το να τους κραζετε γιατι δεν λέτε κάποιον καλύτερο..;εμένα αυτη ειναι η απορία μου ..

Ας το φερε ρε τυπε. Και το τζουντο ηρθε πριν 40 χρονια τι παει να πει μονο αυτος που το φερε ξερει και ολοι οι αλλοι ειναι οι βλακες? Δε λεω αν ειναι καλος ο ανθρωπος η οχι στη δουλεια του λεω πως ειναι σα τους αλλους. Παει ο αλλος στη σχολη κανει μαθημα βλεπει αν του κανει.
Τωρα αυτα το ποιος ειναι καλυτερος πες καναν καλυτερο σας δερνω και λοιπα, αν εισαι σωας τας φρενας ενηλικος καταλαβαινεις πως ειναι καραγκιοζιλικια. Σα παιδακια 10 χρονων  :headbang:
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
Θες να μας πεις που κανείς εσυ να έρθω να κάνω μια προπόνηση;

Και να σου πω και να ερθεις τι θα καταλαβεις δηλαδη? Θα πεις οτι ειναι καλα η δεν ειναι? Αντε εγω σου λεω οτι δεν ειναι και οτι ο παπαβλαχο η η ελλας κραβα μαγκα ειναι καλυτερη. Αυτο που λες που κανετε σα παιδακια ειναι καραγκιοζιλικι μεγαλο αυτο λεω. Δε λεω τωρα ποια σχολη και ποιος ειναι καλυτερος. Αλλα αυτη η ιντερνετικη εκστρατεια " ειμαι καλυτερος ελα να τις βγαλουμε να τις μετρησουμε" Δε το καταλαβαινεις οτι ειναι απο καθυστερημενους για καθυστερημενους? Καντε πιο σοβαρη διαφημηση.
 

sexxxxboy

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2012
Μηνύματα
45
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
0
Οχι ρε φίλε δεν στο λεω ειρωνικά μην παρεξήγηται τα παντα...λεω να έρθω να δω σε τι ειναι καλύτερος  ούτε ειπα θα  δείτε κανέναν αυτά ειναι για χάζους....
 
Εγγρ.
8 Μαρ 2013
Μηνύματα
788
Like
4
Πόντοι
6
Οχι ρε φίλε δεν στο λεω ειρωνικά μην παρεξήγηται τα παντα...λεω να έρθω να δω σε τι ειναι καλύτερος  ούτε ειπα θα  δείτε κανέναν αυτά ειναι για χάζους....

Δεν ειπα οτι το λες ειρωνικα. Δε μιλαω τοση ωρα για το ποιος ειναι καλυτερος ουτε μπορω να εχω αποψη. Απλα για τον τροπο διαφημισης λεω. Και ουτε το λεω για κακο, την αποψη μου στα ισια λεω. Κανει κακη αισθηση αυτος ο τροπος προβολης. Τωρα σου λεω πανω κατω ιδια ειναι ολα απλα στο ταδε θα κανεις την ταδε τεχνικη ετσι στο αλλο ετσι. Ετσι και αλλιως το "κραβ μαγκα" , κατι το αδιορατο και απροσδιοριστο ειναι. Λιγο μπουνιες, λιγο μπλοκ, καμια κλωτσια. Τι θα πει κραβ μαγκα στα εβραικα ξερεις?
 

Slavyanka Delicatessen

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2013
Μηνύματα
10.012
Κριτικές
1
Like
7
Πόντοι
166
Δεν ειπα οτι το λες ειρωνικα. Δε μιλαω τοση ωρα για το ποιος ειναι καλυτερος ουτε μπορω να εχω αποψη. Απλα για τον τροπο διαφημισης λεω. Και ουτε το λεω για κακο, την αποψη μου στα ισια λεω. Κανει κακη αισθηση αυτος ο τροπος προβολης. Τωρα σου λεω πανω κατω ιδια ειναι ολα απλα στο ταδε θα κανεις την ταδε τεχνικη ετσι στο αλλο ετσι. Ετσι και αλλιως το "κραβ μαγκα" , κατι το αδιορατο και απροσδιοριστο ειναι. Λιγο μπουνιες, λιγο μπλοκ, καμια κλωτσια. Τι θα πει κραβ μαγκα στα εβραικα ξερεις?

μαχη επαφης αλλα καρατε ειναι
 

sexxxxboy

Μέλος
Εγγρ.
21 Απρ 2012
Μηνύματα
45
Κριτικές
4
Like
29
Πόντοι
0
Φυσικά και ξερω τι σημαίνει...όσο για το διαφήμιση δεν κάνω φίλε μου την γνωμη μου λεω..και απο τις δοκιμές που έκανα ΚΑΤ εμε έκανε την καλύτερη προπόνηση...δεν εχω λόγο να κάνω διαφήμιση φίλε μου..απλά  αναρωτήθηκα γιατι τόσο κράξιμο...απο κάποιους εγω ξανά ρωτάω που κανείς. Εσυ;γιατι κανείς δεν απαντάει σε αυτο;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom