Νέα

Αλλοδαποί Ιστορίες μεταναστευτικής τρέλας

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 205K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Τι μουσικη θα ειναι το soundtrack του "Μein kampf και η ιστορια μου" ?

  • Rock

    Ψήφοι: 12 14,8%
  • Punk

    Ψήφοι: 10 12,3%
  • Heavy metal

    Ψήφοι: 5 6,2%
  • Ska - Reggae

    Ψήφοι: 5 6,2%
  • Jazz

    Ψήφοι: 3 3,7%
  • Blues

    Ψήφοι: 1 1,2%
  • Rap

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Καψουρικα λαικα

    Ψήφοι: 1 1,2%
  • Ρεμπετικα

    Ψήφοι: 5 6,2%
  • Κλασικη μουσικη

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Δημοτικα

    Ψήφοι: 2 2,5%
  • Τσιφτετελια τουρκικα

    Ψήφοι: 4 4,9%
  • Στ΄αρχιδια μου. αρκει να εχει γκομενες

    Ψήφοι: 8 9,9%
  • Β. Τερλεγκα

    Ψήφοι: 8 9,9%
  • Αλλο

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Βυζαντινη μουσικη

    Ψήφοι: 4 4,9%
  • Dance- Electronica

    Ψήφοι: 1 1,2%
  • street-punk Oi

    Ψήφοι: 5 6,2%
  • Disco

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Δεν ξερω δεν απαντω

    Ψήφοι: 5 6,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    81

Βασιλοφρων13

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2014
Μηνύματα
34.299
Like
5.082
Πόντοι
1.406
Παραλιμνιε εισαι ετοιμος να διαπραξεις ρατσιστικο εγκλημα  :new_shocked:
 

Επισκέπτης
Ο μικρος ειχε φτάσει στα 15 με 20 μετρα από μένα. Εκοψε και πλέον ερχόταν πιο σιγα προς το μερος μου. Ηταν τσαμπουκαλεμενος αλλά δεν φαινοταν σιγουρος για τον εαυτό του. Τον καταλαβα σχεδόν αμεσως.
Ειχα δυο επιλογες. Να τρέξω απεναντι και μετα δεξια κι αριστερα για το σπιτι.  Αν όμως οι φιλοι του αποφάσιζαν να περασουν το δρομο κι αυτοι θα τους ειχα μπροστα μου και πισω αυτόν που με πλησίαζε. Αλλιώς θα επρεπε να περασω απεναντι και μετά να φυγω αριστερα. Κι ένα θεος ξέρει πως και ποτε θα εφτανα σπίτι.
Κοιταξα το δρόμο δεξια κι αριστερα. Αυτοκίνητα δεν υπήρχαν. Μετα γυρισα και ειδα τον πιτσιρικά. Ειχε φτασει σχεδον διπλα μου. Γυρισα κι εκανα 2-3 βήματα προς το μερος του.  Του εσκασα μια δυνατή γροθια στο μαγουλο με το αριστερό. Εβγαλε μια κραυγη και σωριαστηκε με τη μια στο πεζοδρομιο. Επεσε μπρούμυτα με τα χερια ανοιχτα. Πέρασα απεναντι και γυρισα να δω τι γινεται. Ο ενας από τους φιλους του τον ειχε φτασει και προσπαθούσε να τον συνεφερει. Όπως τον ειδα τον μικρό από απεναντι καλα φαινοταν. Δεν του ειχα κάνει ζημια.  Ο άλλος ήταν πιο πισω και μαλλον με εβριζε. Δεν τους  εκοψα να εχουν διαθεση να περασουν το δρόμο. Ευτυχως γιατι δεν ειχα όρεξη για φασαριες αποψε. Ηταν μια σχετικά καλη μερα και επρεπε να τελειώσει καλα. Δεν επρεπε να αφήσω  ένα ατυχες γεγονός  να χαλασει τη βραδια μου και να ξανα κάνει την διαθεση μου χάλια.

Εφτασα σπίτι χωρις καμια άλλη ενοχληση.  Ο Ρώσος συγκατοικος μου ηταν στην κουζινα ετρωγε κι επινε βότκα.  Τον χαιρετησα πηρα μια μπυρα από το ψηγειο, εβαλα κι ένα σφηνακι από τη βοτκα του και πηγα στο δωματιο μου.
Ανοιξα το laptop εβαλα μουσική εστριψα ένα μπάφο και προσπαθησα να ηρεμισω.  Ηρεμος ημουν δηλαδη αλλα με πονουσε το μικρο δάχτυλο στο αριστερο χέρι.
Όπως καπνιζα μου ηρθαν στο νου τα λογια της μάνας  μου.
  “ Να κάνεις οικονομια, να μην τσακώνεσαι με τον κοσμο και να βρεις μια γυναίκα για οικογενεια”.
Και δεν εκανα τίποτα από αυτά που ζητουσε.
Εκατσα και σκεφτηκα.  Δεν μπορω να συνεχισω ετσι για πολύ. Κάτι πρεπει να αλλαξει ή μαλλον πολλά πρεπει να αλλαξουν.
Εβαλα μια τσόντα να δω αλλα γρηγορα τη βαρεθηκα.
Tο μικρο δάχτυλο του αριστερού χεριου με πονουσε. Το πρωι που ξυπνησα ειχε πρηστεί. Ειπα στον Ηρακλή πως δεν θα πηγαινα για δουλεια.  Ευτυχως την επόμενη μερα αρχιζε σιγα –σιγα να ξεπρήζεται και να πονάει λιγοτερο.


 

Επισκέπτης
Συνεχισα να δουλευω στον Ηρακλή.  Η γριά πλεον ειχε καλμάρει αρκετα. Σχεδον ειχαμε γινει “φιλαρακια”. Εγω όπως ηθελα να φύγω, δεν μπορουσα να ξεχασω  το πρώτο διαστημα μαζι της και τι ειχα τραβηξει από δαυτην.

Μια μερα με πήραν τηλεφωνο το ζευγαρι που ημασταν μαζι στο urban. Με ρωτησαν αν ημουν στη δουλειά και όταν τους απαντησα θετικα μου ειπαν πως θα ερχονταν στο μαγαζι για φαγητο. Θα ηταν μαζι τους και η κοπέλα που ηθελαν να μου γνωρισουν.  Τους ειπα αφου ηταν ετσι να ερχονταν λιγο αργά ώστε μεχρι να φανε  να τελειωνα με τη δουλεια και να καθόμουν μαζι τους.  Οντως ετσι εγινε. Τελειωσα τη δουλεια στην κουζινα, αλλαξα και πηγα να κατσω μαζι τους εξω.
Την παρεα αποτελουσαν το φιλικο μου ζευγάρι , η κοπελα που θα μου γνωριζαν η Μάγδα, ενας Γερμανος ο Στέφαν  κι ακομα μια γερμανιδα που δεν συγκρατησα το ονομα της. Ηταν μια χοντρουλα περιπου 30 χρονων αδιαφορη.  Η Μαγδα μου φανηκε όμορφη. Ηταν αδυνατη, ντυμενη λιγο εκεντρικα, ειχε αρκετά τατουαζ μετρησα 4. Στο λαιμο, στα μπρατσα και στον καρπο. Σιγουρα θα ειχε και σε αλλα μερη του σωματος της  που ελπιζα καποια στιγμή να τα ανακαλυπτα.  Το προβλημα μου ηταν ο Στέφαν. Ηταν κοντα στην ηλικια μου, ειχε ξυρισμένο το κεφαλι του, μουσι, πολλα τατουάζ κι αυτος και φορουσε ένα δερματινο παντελονι. Μου τον συστησαν σαν φιλο της Μάγδας. Εμενα παντως μου φανηκε σαν γκομενος της.
Το μαγαζι σιγα- σιγα αδειαζε. Όταν εφυγαν και οι τελευταιοι πελάτες, εφυγε και η θεια του Ηρακλη. Μετα από λιγο εφυγε και η αδιάφορη χοντρουλα γερμανίδα. Εκανε λιγο κρυο και ο Ηρακλης προτεινε να κατσουμε μεσα. Θα κλειδωνε τις πορτες ώστε να μπορουμε να πιουμε κανα μπαφο χωρις ενοχλητικούς. Εγω πριν κατσω στο τραπεζι αλλαξα τη μουσικη. Εβαλα ένα cd με reggae, αλλα γρηγορα το αλλαξαν. H Μαγδα ηθελε να ακουσει ηλεκτρονικη μουσική. Συνδεσαν το laptop και η Μάγδα εβαλε electro dark και  psychedelic trance  κατι μαλακίες δλδ που είναι της μοδας, αλλα εμενα που φέρνουν πονοκεφαλο.
Ολοι στην παρεα μιλουσαν γερμανικά, εκτος από εμενα, αλλα και όλοι μιλουσαν ελληνικά εκτος από τον Στέφαν.  Ετσι όταν μιλουσαν γερμανικα καποιοςα αναλαμβανε να μεταφραζει σε μένα και όταν μιλουσαμε ελληνικα καποιοι μετάφραζαν στον Στεφαν.
Σκοπευα να της την πεσω, αλλα η παρουσια του τυπου με αποθάρρυνε. Ο Ηρακλης προς τιμη του αποφασισε να πιάσει την κουβεντα στον Στέφαν για να εχω το πεδιο ελευθερο.
Μεχρι εκεινη την ωρα η κουβέντα περιστρεφόταν γύρω από ασχετα θεματα ας πουμε. Προσπαθουσα να βρω κατι εξυπνο να πω για να ξεκινησω το πέσιμο στην Μάγδα αλλα δεν μου εβγαινε, οσπου ξεκινησε αυτή μια συζητηση και για λιγο με αιφνιδίασε.
 

papazits

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.287
Κριτικές
6
Like
152
Πόντοι
16
Συνεχισα να δουλευω στον Ηρακλή.  Η γριά πλεον ειχε καλμάρει αρκετα. Σχεδον ειχαμε γινει “φιλαρακια”. Εγω όπως ηθελα να φύγω, δεν μπορουσα να ξεχασω  το πρώτο διαστημα μαζι της και τι ειχα τραβηξει από δαυτην.

Μια μερα με πήραν τηλεφωνο το ζευγαρι που ημασταν μαζι στο urban. Με ρωτησαν αν ημουν στη δουλειά και όταν τους απαντησα θετικα μου ειπαν πως θα ερχονταν στο μαγαζι για φαγητο. Θα ηταν μαζι τους και η κοπέλα που ηθελαν να μου γνωρισουν.  Τους ειπα αφου ηταν ετσι να ερχονταν λιγο αργά ώστε μεχρι να φανε  να τελειωνα με τη δουλεια και να καθόμουν μαζι τους.  Οντως ετσι εγινε. Τελειωσα τη δουλεια στην κουζινα, αλλαξα και πηγα να κατσω μαζι τους εξω.
Την παρεα αποτελουσαν το φιλικο μου ζευγάρι , η κοπελα που θα μου γνωριζαν η Μάγδα, ενας Γερμανος ο Στέφαν  κι ακομα μια γερμανιδα που δεν συγκρατησα το ονομα της. Ηταν μια χοντρουλα περιπου 30 χρονων αδιαφορη.  Η Μαγδα μου φανηκε όμορφη. Ηταν αδυνατη, ντυμενη λιγο εκεντρικα, ειχε αρκετά τατουαζ μετρησα 4. Στο λαιμο, στα μπρατσα και στον καρπο. Σιγουρα θα ειχε και σε αλλα μερη του σωματος της  που ελπιζα καποια στιγμή να τα ανακαλυπτα.  Το προβλημα μου ηταν ο Στέφαν. Ηταν κοντα στην ηλικια μου, ειχε ξυρισμένο το κεφαλι του, μουσι, πολλα τατουάζ κι αυτος και φορουσε ένα δερματινο παντελονι. Μου τον συστησαν σαν φιλο της Μάγδας. Εμενα παντως μου φανηκε σαν γκομενος της.
Το μαγαζι σιγα- σιγα αδειαζε. Όταν εφυγαν και οι τελευταιοι πελάτες, εφυγε και η θεια του Ηρακλη. Μετα από λιγο εφυγε και η αδιάφορη χοντρουλα γερμανίδα. Εκανε λιγο κρυο και ο Ηρακλης προτεινε να κατσουμε μεσα. Θα κλειδωνε τις πορτες ώστε να μπορουμε να πιουμε κανα μπαφο χωρις ενοχλητικούς. Εγω πριν κατσω στο τραπεζι αλλαξα τη μουσικη. Εβαλα ένα cd με reggae, αλλα γρηγορα το αλλαξαν. H Μαγδα ηθελε να ακουσει ηλεκτρονικη μουσική. Συνδεσαν το laptop και η Μάγδα εβαλε electro dark και   psychedelic trance  κατι μαλακίες δλδ που είναι της μοδας, αλλα εμενα που φέρνουν πονοκεφαλο.
Ολοι στην παρεα μιλουσαν γερμανικά, εκτος από εμενα, αλλα και όλοι μιλουσαν ελληνικά εκτος από τον Στέφαν.  Ετσι όταν μιλουσαν γερμανικα καποιοςα αναλαμβανε να μεταφραζει σε μένα και όταν μιλουσαμε ελληνικα καποιοι μετάφραζαν στον Στεφαν.
Σκοπευα να της την πεσω, αλλα η παρουσια του τυπου με αποθάρρυνε. Ο Ηρακλης προς τιμη του αποφασισε να πιάσει την κουβεντα στον Στέφαν για να εχω το πεδιο ελευθερο.
Μεχρι εκεινη την ωρα η κουβέντα περιστρεφόταν γύρω από ασχετα θεματα ας πουμε. Προσπαθουσα να βρω κατι εξυπνο να πω για να ξεκινησω το πέσιμο στην Μάγδα αλλα δεν μου εβγαινε, οσπου ξεκινησε αυτή μια συζητηση και για λιγο με αιφνιδίασε.
Εμπρός για φάγωμα Μάγδας λοιπόν  :rockon: :rockon: :rockon:
 

tzutzukos 36

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2016
Μηνύματα
159
Κριτικές
10
Like
453
Πόντοι
291
Παραλιμνιε απο τη συχνοτητα και της ωρες που ποσταρεις το τελευταιο καιρο μαλλον εχεις βγει στην ανεργια  :zzzzz:
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.197
Κριτικές
7
Like
2.926
Πόντοι
786
εγώ έδινα 10 γιούρο να αγοράσω παραλίμνιο σε έντυπο βιβλίο.
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
Προς παρτουζα με εκστασυ παει το θεμα.
 

Επισκέπτης
Παραλιμνιε απο τη συχνοτητα και της ωρες που ποσταρεις το τελευταιο καιρο μαλλον εχεις βγει στην ανεργια  :zzzzz:

Ειναι σχεδον ετσι. Δεν δουλευω αυτες τις μερες γιατι το μαγαζι που ειμαι τωρα ειχε κλεισει για μια βδομάδα να παει το αφεντικο διακοπες. Απο αυριο ξεκιναμε δουλειά παλι.

 

papazits

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.287
Κριτικές
6
Like
152
Πόντοι
16
Ειναι σχεδον ετσι. Δεν δουλευω αυτες τις μερες γιατι το μαγαζι που ειμαι τωρα ειχε κλεισει για μια βδομάδα να παει το αφεντικο διακοπες. Απο αυριο ξεκιναμε δουλειά παλι.
Η Μαγδα τελικα εχει κι αλλα τατού? Σε απόκρυφα σημεία?  :rolleyes:
 

tzutzukos 36

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2016
Μηνύματα
159
Κριτικές
10
Like
453
Πόντοι
291
Ειναι σχεδον ετσι. Δεν δουλευω αυτες τις μερες γιατι το μαγαζι που ειμαι τωρα ειχε κλεισει για μια βδομάδα να παει το αφεντικο διακοπες. Απο αυριο ξεκιναμε δουλειά παλι.
Καλη δυναμη να ευχηθω, να παει καλα η καινουρια δουλεια και ας αργησεις να γραψεις τη συνεχεια  :hi:
 

arcans86

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2012
Μηνύματα
2.076
Like
442
Πόντοι
36
Συνεχισα να δουλευω στον Ηρακλή.  Η γριά πλεον ειχε καλμάρει αρκετα. Σχεδον ειχαμε γινει “φιλαρακια”. Εγω όπως ηθελα να φύγω, δεν μπορουσα να ξεχασω  το πρώτο διαστημα μαζι της και τι ειχα τραβηξει από δαυτην.

Μια μερα με πήραν τηλεφωνο το ζευγαρι που ημασταν μαζι στο urban. Με ρωτησαν αν ημουν στη δουλειά και όταν τους απαντησα θετικα μου ειπαν πως θα ερχονταν στο μαγαζι για φαγητο. Θα ηταν μαζι τους και η κοπέλα που ηθελαν να μου γνωρισουν.  Τους ειπα αφου ηταν ετσι να ερχονταν λιγο αργά ώστε μεχρι να φανε  να τελειωνα με τη δουλεια και να καθόμουν μαζι τους.  Οντως ετσι εγινε. Τελειωσα τη δουλεια στην κουζινα, αλλαξα και πηγα να κατσω μαζι τους εξω.
Την παρεα αποτελουσαν το φιλικο μου ζευγάρι , η κοπελα που θα μου γνωριζαν η Μάγδα, ενας Γερμανος ο Στέφαν  κι ακομα μια γερμανιδα που δεν συγκρατησα το ονομα της. Ηταν μια χοντρουλα περιπου 30 χρονων αδιαφορη.  Η Μαγδα μου φανηκε όμορφη. Ηταν αδυνατη, ντυμενη λιγο εκεντρικα, ειχε αρκετά τατουαζ μετρησα 4. Στο λαιμο, στα μπρατσα και στον καρπο. Σιγουρα θα ειχε και σε αλλα μερη του σωματος της  που ελπιζα καποια στιγμή να τα ανακαλυπτα.  Το προβλημα μου ηταν ο Στέφαν. Ηταν κοντα στην ηλικια μου, ειχε ξυρισμένο το κεφαλι του, μουσι, πολλα τατουάζ κι αυτος και φορουσε ένα δερματινο παντελονι. Μου τον συστησαν σαν φιλο της Μάγδας. Εμενα παντως μου φανηκε σαν γκομενος της.
Το μαγαζι σιγα- σιγα αδειαζε. Όταν εφυγαν και οι τελευταιοι πελάτες, εφυγε και η θεια του Ηρακλη. Μετα από λιγο εφυγε και η αδιάφορη χοντρουλα γερμανίδα. Εκανε λιγο κρυο και ο Ηρακλης προτεινε να κατσουμε μεσα. Θα κλειδωνε τις πορτες ώστε να μπορουμε να πιουμε κανα μπαφο χωρις ενοχλητικούς. Εγω πριν κατσω στο τραπεζι αλλαξα τη μουσικη. Εβαλα ένα cd με reggae, αλλα γρηγορα το αλλαξαν. H Μαγδα ηθελε να ακουσει ηλεκτρονικη μουσική. Συνδεσαν το laptop και η Μάγδα εβαλε electro dark και   psychedelic trance  κατι μαλακίες δλδ που είναι της μοδας, αλλα εμενα που φέρνουν πονοκεφαλο.
Ολοι στην παρεα μιλουσαν γερμανικά, εκτος από εμενα, αλλα και όλοι μιλουσαν ελληνικά εκτος από τον Στέφαν.  Ετσι όταν μιλουσαν γερμανικα καποιοςα αναλαμβανε να μεταφραζει σε μένα και όταν μιλουσαμε ελληνικα καποιοι μετάφραζαν στον Στεφαν.
Σκοπευα να της την πεσω, αλλα η παρουσια του τυπου με αποθάρρυνε. Ο Ηρακλης προς τιμη του αποφασισε να πιάσει την κουβεντα στον Στέφαν για να εχω το πεδιο ελευθερο.
Μεχρι εκεινη την ωρα η κουβέντα περιστρεφόταν γύρω από ασχετα θεματα ας πουμε. Προσπαθουσα να βρω κατι εξυπνο να πω για να ξεκινησω το πέσιμο στην Μάγδα αλλα δεν μου εβγαινε, οσπου ξεκινησε αυτή μια συζητηση και για λιγο με αιφνιδίασε.
γειτονα αλλαξε λιγο το σεναριο ρε φιλε. θα πεσει η τηλεθεαση.
ολο φασαριες-μπαφους-μπυρες- και γαμησι σε καμια τελειωμενη που δουλευει στην  λαντζα η στο bar.

βγες λιγο εξω καμακωσε καμια γερμανιδα, κανε κανενα καμακι σε καμια πλατεια η στο μετρο οπως ο πορνομεταναστης στην πετρουπουλη. στην τελικη πηδα και κανενα πουστη γερμανο να βγαλεις κανενα φραγκο. αλλα κατι κανε και αλλαξε λιγο το story. θα πεσει η τηλεθεαση εντελως.

καλη δυναμη σου ευχομε στο μπουρδελο που πηγες να μεινεις, αν σου εμεινε ακομα μυαλο γυρνα στο χωριο 1000000000000000 φορες καλυτερα θα εισαι εκει.
 

papazits

Μέλος
Εγγρ.
5 Δεκ 2009
Μηνύματα
1.287
Κριτικές
6
Like
152
Πόντοι
16
γειτονα αλλαξε λιγο το σεναριο ρε φιλε. θα πεσει η τηλεθεαση.
ολο φασαριες-μπαφους-μπυρες- και γαμησι σε καμια τελειωμενη που δουλευει στην  λαντζα η στο bar.

βγες λιγο εξω καμακωσε καμια γερμανιδα, κανε κανενα καμακι σε καμια πλατεια η στο μετρο οπως ο πορνομεταναστης στην πετρουπουλη. στην τελικη πηδα και κανενα πουστη γερμανο να βγαλεις κανενα φραγκο. αλλα κατι κανε και αλλαξε λιγο το story. θα πεσει η τηλεθεαση εντελως.

καλη δυναμη σου ευχομε στο μπουρδελο που πηγες να μεινεις, αν σου εμεινε ακομα μυαλο γυρνα στο χωριο 1000000000000000 φορες καλυτερα θα εισαι εκει.
παραλίμνιε? Εισαι καλά? Ζεις? Μονάχα αυτό
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom