Νέα

iPhone 8 και iPhone 8 plus

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Manolis Honda
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 41
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Το καλυτερο κινητο του 2017

  • iPhone X

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Samsung Note 8

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Samsuns S8

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • LG V30

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Xiaomi Mi Mix 2

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • Sony XZ1

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • OnePlus 5

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • HTC U11

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    0

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Ναι ρε μαν, ποιος θελει καρτες τωρα; Ειναι εποχες για εξοδα;
 

nickpie2008

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2010
Μηνύματα
8.786
Like
4.379
Πόντοι
506
Ναι ρε μαν, ποιος θελει καρτες τωρα; Ειναι εποχες για εξοδα;

:2funny:

Ρε φιλε εκνευριζομαι ας πουμε γιατι ειναι ο ορισμός της χειραγώγησης!!!!
(Να μην παρεξηγηθώ ΜΑΓΚΙΑ τους βεβαια)
Αν θυμάσαι  η εξέλιξη των κινητών συνοδεύτηκε απο την πρόοδο στις καρτες μνήμης πχ οπου τα 8gb απο 100€ φτασαμε να τα πληρώνουμε 4-5€
Δεκα χρονια μετα η apple νταβατζιλικι σου χρεώνει τα 8gb 100-150€,Bluetooth κλειδωμενο ραδιόφωνο α μεσω app να κονομησω....
Μαγκιά τους
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
Τι να σου πω ρε τυπε για καρτες ραδια και μαλακιες που μου λες...
εγω 3/11 θα ειμαι ετοιμος να παραλαβω το iphone X μου 64gb σε ασημι χρωματακι!
 

urban

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2017
Μηνύματα
354
Like
6
Πόντοι
1
Αν κάποιος δίνει περισσότερα απο 500 ευρώ για κινητά με κινέζικα ονοματα που δεν μπορείς να προφέρεις ή για samsung που βρίσκεις και με 100 ευρώ, τοτε τα 1000 για το iphone δικαιολογούνται
 

Gatekeeper

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2015
Μηνύματα
1.902
Like
1.786
Πόντοι
216
Μια χαρα συσκευη ειναι το Χ, στο οποιο η apple κανει απλα επιδειξη τεχνογνωσίας. Το προβλημα οπως παντα ειναι η τιμή, η οποια ειναι αποτελεσμα των παχυλων μισθών και μπονους μανατζαρεων και μετοχων.
 

kzen3

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2017
Μηνύματα
112
Κριτικές
3
Like
104
Πόντοι
1
Πολλοί δίνουν τόσα χρήματα για κινητό μόνο καί μόνο επειδή είναι i-phone..brand name..για να το ακομπούν πάνω στο τραπέζι της καφετέριας που πίνουν καφέ και οι τριγύρω να βλέπουν οτι αυτός-ή έχει iphone.Με αυτά τα χρήματα μπορείς να αγοράσεις πολύ καλύτερο κινήτο με τεχνικά χαρακτηριστικά ή και ακόμα καλύτερα να ψυχαγώγησεις τον ευατό σου (πηγαίνωντας διακοπές,βλέπωντας νέα μέρη κτλ).Σε κάνα τρίμηνο θα βγεί και το iphone 8s???,όπως έγίνε και με τις προηγούμενες εκδόσεις, τρεχάτε να κάνετε παραγγελία και το 8s και μετά το iphone 9 και το 9s και......Βέβαια με 1000ευρώ να μην ξεχνάμε οτι σημαίνει 10(ώρες)*100(ευρώ)=1000(ευρώ)...<10 ώρες με δέκα διαφορετικές κοπέλες της επιλογής σου!>=iphone?...να τα δώσεις αύτα τα χρήματα γιά κινητό?...Αν το κάνεις ,στο τέλος θα έχεις στο ένα χέρι το κινητό και στό αλλο να παίζεις το πουλί σου...ούτε τσόντα δεν μπορείς να κάνεις copy paste απο το κομπιούτερ κατευθείαν σ'αυτό...
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
Πολλοί δίνουν τόσα χρήματα για κινητό μόνο καί μόνο επειδή είναι i-phone..brand name..για να το ακομπούν πάνω στο τραπέζι της καφετέριας που πίνουν καφέ και οι τριγύρω να βλέπουν οτι αυτός-ή έχει iphone.Με αυτά τα χρήματα μπορείς να αγοράσεις πολύ καλύτερο κινήτο με τεχνικά χαρακτηριστικά ή και ακόμα καλύτερα να ψυχαγώγησεις τον ευατό σου (πηγαίνωντας διακοπές,βλέπωντας νέα μέρη κτλ).Σε κάνα τρίμηνο θα βγεί και το iphone 8s???,όπως έγίνε και με τις προηγούμενες εκδόσεις, τρεχάτε να κάνετε παραγγελία και το 8s και μετά το iphone 9 και το 9s και......Βέβαια με 1000ευρώ να μην ξεχνάμε οτι σημαίνει 10(ώρες)*100(ευρώ)=1000(ευρώ)...<10 ώρες με δέκα διαφορετικές κοπέλες της επιλογής σου!>=iphone?...να τα δώσεις αύτα τα χρήματα γιά κινητό?...Αν το κάνεις ,στο τέλος θα έχεις στο ένα χέρι το κινητό και στό αλλο να παίζεις το πουλί σου...ούτε τσόντα δεν μπορείς να κάνεις copy paste απο το κομπιούτερ κατευθείαν σ'αυτό...

Τυπε 10 γαμησια (οι οποιες 9 θα ειναι ξεπετα) δεν ειναι και ιδιαιτερα μεγαλο νουμερο.
Αυτοι που εχουνε σχεση 10 γαμησια τα ριχνουνε σε 3-4 ημερες και ακαποτα μαλιστα :S :S :S
 

kzen3

Μέλος
Εγγρ.
11 Σεπ 2017
Μηνύματα
112
Κριτικές
3
Like
104
Πόντοι
1
Το 9 στις 10 είναι πολύ υποκειμενικό.Προτού πας έχεις τσεκάρει που πας και με ποιά,οπότε η ξεπέτα δεν ισχύει σε ποσοστό 9/10.Σιγουρα θα τύχει κάποια στιγμή αλλα να είναι 1,2,3 αντε 4.Όσο για το θέμα σχέση που λές θα σου πώ οτι και ο καθένας μας είχε ή έχει ή θα αποκτήσει σχέση,ωστόσο θα σου πώ ένα παράδειγμα άσχετο και σχετικό μαζί...Όταν οδηγεις καθε μερα audi,είναι και κατι μερες που θα ηθελες να δοκιμασεις και ενα alfa romeo,μια bmv κτλ...Oταν ξερεις οτι το αμαξι σου είναι αυτό και βλέπεις στο δρόμο πολλα άλλα διαφορετικα αμάξια,θέλεις να τα κάνεις μια δοκιμή,χώρις να σημαίνει οτι θα τα κάνεις και δικά σου...όταν οδηγείς καθε μέρα το αμάξι σου γινεται βαρετό,θες και κάτι άλλο να οδηγήσεις...έτσι για να ξεμουδιάσεις που λένε...Πιστεύω να έγινα σαφής τι θέλω να πώ με το παράδειγμα αυτό.
 

DrJack

Μέλος
Εγγρ.
5 Σεπ 2005
Μηνύματα
23
Like
12
Πόντοι
0
Όποιος δίνει €1000 για ένα κινητό όντως είναι βλαξ. Εγώ με αυτά τα λεφτά παίρνω τελευταίας τεχνολογίας υπολογιστή τσέπης και κάνω παπάδες απ' όπου κι αν είμαι. Α, παίρνει και τηλέφωνο!
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
φανατικος  samsung  εγω
 

Georgezerv76

Μέλος
Εγγρ.
2 Αυγ 2006
Μηνύματα
2.632
Like
167
Πόντοι
16
ta αιφονς ειναι μεγαλες μουνοπαγιδες... προσωπικα με τα δυο τελευταια μοντελα που πηρα το 6 και το 7 πλας που εχω τωρα εχω βαρεθει να γαμαω.... με το δε Χ, οποιος το παρει θα μετρησει παρα πολυ!
ειδικα σε μια χωρα που το 90% των κατοικων της κρατανε τα γαμοσαμσουνγ τα σαραβαλα η τα κινεζικα της πλακας, γιατι δεν εχουν 5 φραγκα παραπανω να παρουν ενα αιφον να δουνε ασπρη μερα!

Ανυπομονω για την 3η Νοεμβριου που θα παραλαβω το ασημι μου Χ!
 

polax

Μέγας
Εγγρ.
25 Ιουν 2008
Μηνύματα
1.067
Κριτικές
57
Like
704
Πόντοι
3.995
ta αιφονς ειναι μεγαλες μουνοπαγιδες... προσωπικα με τα δυο τελευταια μοντελα που πηρα το 6 και το 7 πλας που εχω τωρα εχω βαρεθει να γαμαω.... με το δε Χ, οποιος το παρει θα μετρησει παρα πολυ!
ειδικα σε μια χωρα που το 90% των κατοικων της κρατανε τα γαμοσαμσουνγ τα σαραβαλα η τα κινεζικα της πλακας, γιατι δεν εχουν 5 φραγκα παραπανω να παρουν ενα αιφον να δουνε ασπρη μερα!

Ανυπομονω για την 3η Νοεμβριου που θα παραλαβω το ασημι μου Χ!

Κατούρα και λιγο .....εεεε....
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
ta αιφονς ειναι μεγαλες μουνοπαγιδες... προσωπικα με τα δυο τελευταια μοντελα που πηρα το 6 και το 7 πλας που εχω τωρα εχω βαρεθει να γαμαω....

nintchdbpict0002954533811.jpg
 

Brutal.Fv

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2017
Μηνύματα
720
Like
2.058
Πόντοι
446
Όποιος δίνει €1000 για ένα κινητό όντως είναι βλαξ. Εγώ με αυτά τα λεφτά παίρνω τελευταίας τεχνολογίας υπολογιστή τσέπης και κάνω παπάδες απ' όπου κι αν είμαι. Α, παίρνει και τηλέφωνο!
Υπολογιστης τσεπης ειναι το iphone, αυτο που υπονοεις ειναι υπολογιστης τσαντας στην καλυτερη περιπτωση. Γιατι το ενα δικαιολογει την τιμη του και το αλλο οχι?
 

digit_ten

Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.240
Κριτικές
4
Like
69
Πόντοι
16
ta αιφονς ειναι μεγαλες μουνοπαγιδες... προσωπικα με τα δυο τελευταια μοντελα που πηρα το 6 και το 7 πλας που εχω τωρα εχω βαρεθει να γαμαω.... με το δε Χ, οποιος το παρει θα μετρησει παρα πολυ!
ειδικα σε μια χωρα που το 90% των κατοικων της κρατανε τα γαμοσαμσουνγ τα σαραβαλα η τα κινεζικα της πλακας, γιατι δεν εχουν 5 φραγκα παραπανω να παρουν ενα αιφον να δουνε ασπρη μερα!

Ανυπομονω για την 3η Νοεμβριου που θα παραλαβω το ασημι μου Χ!

Θα μας τρελάνεις, τύπε...; Τα iPhone μουνοπαγιγες...;;


Αυτό είναι μουνοπαγιδα...!!!!  :
 

Συνημμένα

  • IMG_6472.JPG
    IMG_6472.JPG
    68 KB · Εμφανίσεις: 51

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836

Συναγερμός για τα iPhone8: Μπαταρίες «φουσκώνουν» και τα κινητά ανοίγουν στα δύο


Ένα από τα πέντε περιστατικά καταγράφηκε στην Ελλάδα!

- Στις φωτογραφίες που αναρτήθηκαν από χρήστες του Twitter φαίνονται κινητά τηλέφωνα να έχουν ανοίξει στα δύοΣυναγερμός έχει σημάνει στην Apple μετά τα τουλάχιστον πέντε ξεχωριστά περιστατικά με iPhone8 που άνοιξαν επειδή οι μπαταρίες τους «φούσκωσαν».


Στις φωτογραφίες που αναρτήθηκαν από χρήστες του Twitter φαίνονται κινητά τηλέφωνα να έχουν ανοίξει στα δύο επειδή οι μπαταρίες «έσκασαν».

Οι αναφορές έχουν έρθει, σύμφωνα με τον Guardian, από την Ιαπωνία, την Ταϊβάν, τον Καναδά και την Ελλάδα.
Και στα πέντε περιστατικά τα συμπτώματα είναι ίδια «και άρα είναι λιγότερο πιθανό να πρόκειται απλά για μια σκάρτη παρτίδα», γράφει η βρετανική εφημερίδα.
Εκπρόσωπος της Apple είπε ότι η εταιρεία ερευνά τα περιστατικά.

Σημειώνεται ότι αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που η Apple έχει τέτοιο θέμα με τις μπαταρίες νέων μοντέλων με την βρετανική εφημερίδα να σημειώνει ότι το πρόβλημα μπορεί και να προκαλείται κατά τη μεταφορά των συσκευών.



Μετά το κάζο της Samsung με τα Galaxy Note 7 τα οποία ανακάλεσε πριν από περίπου έναν χρόνο καθώς υπήρξαν αλλεπάλληλα περιστατικά εκρήξεων των συγκεκριμένων κινητών, οι εταιρίες έχουν γίνει ιδιαίτερα προσεκτικές στο θέμα των μπαταριών.

Η κορεατική εταιρεία είχε ανακαλέσει την πρώτη παρτίδα των Galaxy Note 7 αλλά προβλήματα είχαν παρουσιαστεί και στα μοντέλα με την αλλαγμένη μπαταρία με αποτέλεσμα να αποφασιστεί η οριστική απόσυρση του συγκεκριμένου μοντέλου, μια απόφαση που είχε κοστίσει στη Samsung δεκάδες δισεκατομμύρια.

Όπως σημειώνει η βρετανική εφημερίδα αν και μια «φουσκωμένη» μπαταρία δεν είναι πιθανό να πιάσει φωτιά, η χημική σύνθεσή των μπαταριών λιθίου και η ενέργεια που μπορούν να αποθηκεύσουν μπορεί να προκαλέσουν κάθε είδους πρόβλημα.

«Η Apple το μόνο που μπορεί να κάνει είναι να ελπίζει ότι πρόκειται για μεμονωμένα περιστατικά και δεν αποτελούν προοίμιο περαιτέρω προβλημάτων» καταλήγει το άρθρο του Guardian



 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom