Νέα

Γυμνισμό κάνετε;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tromeros
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 696
  • Εμφανίσεις 131K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

iwcg

Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2006
Μηνύματα
635
Like
17
Πόντοι
6
Μόνο με την κοπέλα που ζω χρόνια, τη ξέρω και προφανώς μας βγει σε κάποια ερημική-ιδιωτική παραλία. Δε μιλάω αποκλειστικά για να γίνει μια πράξη σεξ αλλά να κάνουμε μια βουτιά, κάποια παιχνίδια μικρής χρονικής διάρκειας και ίσως ολιγόλεπτο ξάπλωμα για στέγνωμα στον ήλιο (όχι πολύ μην καούμε κιόλας)...!
 

free

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Σεπ 2005
Μηνύματα
3.119
Κριτικές
148
Like
2.744
Πόντοι
6.925
Με γκομενα ή χωρίς είναι ότι καλύτερο, όπου σε παίρνει βέβαια δλδ ερημιά ή τόπος που θεωρείται "παραλία γυμνιστών". Τώρα πια με παιδί μικρό έχω καιρό να κάνω, αλλά στο παρελθόν παντού.
Πολλές από τις παραλίες γυμνιστών αλώθηκαν από ξαπλώστρες δεδομένου ότι ήταν από τις καλύτερες και απόμερες, παραμένουν όμως τα βράχια. Στον Σχινιά με βοριά τα νερά είναι κρυστάλλινα. Δεν ξέρω τι έχει γίνει η Ραμνούντα - θυμάται κανείς - στα αρχαία με αμμουδίτσα και βότσαλα οπου περπατούσες στα χόρτα και σε γκρεμους κάνα 15'
Στις ερημιές το  :knockinb: έρχεται από μόνο του παρόλο που το έχω κάνει και στον Σχινιά σε ένα βαθυ σημείο των βράχων και στην Ραμνούντα πάνω στα βότσαλα (πόναγε λίγο γιατί η γκομενα σκεφτόμενη εξυπνότερα ηθελε από πάνω)στο Paradise στα βράχια προς Παράγκα έχει ένα παραλιάκι 1x2 μ. και από πάνω περνάνε οι οδοιπόροι, στην Ιο κλπ κλπ.
 

peskandritsos

Μέλος
Εγγρ.
7 Μαρ 2007
Μηνύματα
826
Κριτικές
8
Like
3
Πόντοι
6
Εγω ντλεπομε γιατι εχω μικλο τσουτσουνι και φοβαμαι οτι μπολει να με κολοιδεψουν... :2funny:Πλακα κανω,καποτε πηγαινα Κρητη διακοπες συνεχεια για 13 χρονια και ειχε γινει σχεδον τροπος ζωης για εμενα και την παρεα μου.Και σας πληροφορω οτι δεν υπηρχε καμια πονηρη σκεψη εκ μερους μου οταν εβλεπα τα γυμνα κορμακια των γυναικων φιλων μου η μη.Αντιθετως οταν εβλεπα η βλεπω κατι ημιγυμνα η κατι στρινγκακια με φτιαχνουν αφανταστα. :rockon: :rockon: :rockon: :jerking: :jerking: :jerking:
 

aleksandrosbig

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2007
Μηνύματα
124
Like
0
Πόντοι
1
Ξέρη κανείς καμία καλή παράλια  κόνιδα Αττική ώμος ??????
 

spt

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
1) Πριν λίγες μέρες πήγα στον Ραμνούντα.
Είχε κύμα και η παραλία ήταν σκουπιδότοπος.
Το μονοπάτι που υπήρχε παλαιότερα έχει κλείσει λόγω των αρχαίων αλλά υπάρχει δρόμος.
Αν έχεις τα κατάληλλα λάστιχα στο αυτοκίνητο ή προσέχεις πολύ δεν υπάρχει πρόβλημα.
Προσοχή να δώσουν οι κάτοχοι 4x4 που όμως έχουν ασφάλτινα λάστιχα.Στις κοτρώνες δεν παίζει ρόλο μόνο το ύψος του
αυτοκινήτου αλλά και ο τύπος των ελαστικών,εκτώς αν έχετε όρεξη να αλλάζετε λάστιχο με ντάλα τον ήλιο.

2) Η καλύτερη χώρα για γυμνησμό είναι η Κροατία.Σχεδόν όλες οι παραλίες είναι τουλάχιστον 50-50.
Ο γυμνιστής πλάι με τον ντυμένο χωρίς κανείς από τους δυό να τραβάει ζόρι.
Έχω πάει αρκετά καλοκαίρια διότι εκεί υπάρχουν και resort γυμνιστών όπου κρεμάς τα ρουχα σου και τα ξαναφοράς φεύγοντας.΄Μιλάμε για resorts των 4000-5000 ατόμων με πληθυσμό από όλες τις ηλικίες αλλά με οικογενιακό προσανατολισμό.Δηλαδι όσοι από εσας σκέφτονται για δημόσια γαμίσια ή φωτογράφιση καλύτερα να μην πάτε.
Οι τιμές είναι πολύ καλύτερες από την Ελλάδα και ο επαγγελματισμός τους ευρωπαϊκού επιπέδου.
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
Η καλύτερη χώρα για γυμνησμό είναι η Κροατία. Μιλάμε για resorts των 4000-5000 ατόμων με πληθυσμό από όλες τις ηλικίες αλλά με οικογενιακό προσανατολισμό. Δηλαδι όσοι από εσας σκέφτονται για δημόσια γαμίσια ή φωτογράφιση καλύτερα να μην πάτε.
Γυμνισμός στην παραλία, παρέα με τη γυναίκα/κοπέλα/γκόμενά σου και χωρίς sex στην αμμουδιά εκεί που σκάει το κύμα, είναι χωριάτικη σαλάτα χωρίς τομάτα!

Πριν 10-15 μέρες που ήμουν Χαλκιδική σε παραλία γυμνιστών παρέα με ΑΣΤΕΡΙ γκόμενα, δεν έκανα και τίποτε άλλο με το "μωρό" που είχα μαζί, ενώ την ίδια στιγμή στα 20-30 μέτρα μακρυά από εμάς και σε οπτική επαφή φυσικά, είχε στήσει αντίσκηνο μια οικογένεια γυμνιστών! Τους γράψαμε κανονικά! Αν αυτοί δεν έχουν πρόβλημα να εμφανίζονται γυμνοί μπροστά στα μικρά παιδιά τους τα οποία βλέπουν την παπάρα του μπαμπά και το μουνί της μάνας τους φόρα απαρτίδα χωρίς να ενοχλούνται... γιατί ρε να ντραπούμε εμείς και να μην κάνουμε το ΑΠΟΛΥΤΩΣ φυσιολογικό που κάνει κάθε ζευγάρι?

ΥΓ. Tipos... χαμογελάς το ξέρω!
 

spt

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
1) Όπως είπα ... όποιοι από εσάς δεν είστε naturist καλύτερα να μην πάτε.

2) Είναι τελείως διαφορετικό ένα παιδί να βλέπει ανθρώπους γυμνούς από το να τους βλέπει να πηδιούνται.Το γυμνό δεν είναι κατ'ανάγκη και σεξουαλικά "πονηρό".Αυτό διδάσκει ο γονιός το παιδί του με τον γυμνισμό,με αποτέλεσμα μεθαύριο το παιδί να έχει μια ισορροπημένη και υγειή σεξουαλική ζωή.

Υ.Γ.
Τα παραπάνω σχόλια σε καμία περίπτωση δεν αποτελούν κριτική ή μομφή σε όσους έχουν διαφορετική άποψη ή γούστα.
 

akis35

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
128
Like
2
Πόντοι
1
Διαθετουμε τις καλυτερες παραλιες ακριβος γι αυτο το σκοπο .Καλος ο γυμνησμος και ευχαριστος αλλα με σεβασμο και επιπεδο.Ως τοσο με καλυψε και ο PTHFINDER πληρως σχετικα με την χωριατικη σαλατα συμφωνο απολυτος οπως και μου εχει συμβη και μενα το σκηνικο του με γκομενα στην παραλια .Θαλασσα ηλιος ζεστη θυληκο διπλα σου (και δεν χρειαζεται να την γδυσης)τι περιμενης να κανεις ;;; Οσο για τα παιδια που ανεφερε καποιος παραπανω ,εξαρταται, διφορουμενες αποψεις.Εχει να κανει με το πως τα μεγαλωνεις(π.χ.ο γιος μου εμενα ειδε να κατουραω ορθιος και το εμαθε να το κανει και αυτος,αλλα ειναι αγορι)Αν ειχα κορη μαλλον θα ηταν διαφορετικα.Προβληματιστικα τωρα :think:.Μαλλον καλυτερα που εχω γιο ,και διαθετουμε πολλες παραλιες για ολες τις χρησεις
 

akis35

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2006
Μηνύματα
128
Like
2
Πόντοι
1
1) Όπως είπα ... όποιοι από εσάς δεν είστε naturist καλύτερα να μην πάτε.

2) Είναι τελείως διαφορετικό ένα παιδί να βλέπει ανθρώπους γυμνούς από το να τους βλέπει να πηδιούνται.Το γυμνό δεν είναι κατ'ανάγκη και σεξουαλικά "πονηρό".Αυτό διδάσκει ο γονιός το παιδί του με τον γυμνισμό,με αποτέλεσμα μεθαύριο το παιδί να έχει μια ισορροπημένη και υγειή σεξουαλική ζωή.

Συμφωνο και επαυξανω επ'αυτου .
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
με καλυψε και ο PTHFINDER πληρως σχετικα με την χωριατικη σαλατα συμφωνο απολυτος οπως και μου εχει συμβη και μενα το σκηνικο του με γκομενα στην παραλια. Θαλασσα ηλιος ζεστη θυληκο διπλα σου (και δεν χρειαζεται να την γδυσης)τι περιμενης να κανεις;;
Μπα! Εγώ το έχω κανε καθεστώς τα τελευταία 10 χρόνια! Τι είναι το καλοκαιράκι στην παραλία χωρίς γυμνισμό και τι είναι ο γυμνισμός χωρίς sex στην παραλία? Μέσα ή έξω από το νερό, πάνω ή κάτω από τα βράχια, μέρα ή νύκτα, σε πολυσύχναστη ή ερημική παραλία... δεν κολλάμε πουθενά! Κι αν ακόμη κάποιος εξυπνάκιας αποφασίσει να μας αποθανατίσει (δεν έχει συμβεί ή δεν έχουμε αντιληφθεί κάτι τέτοιο έως σήμερα), τον έχουμε γραμμένο! Το πολύ - πολύ να δώσουμε "υλικό" στη φαντασία κανενός κάνγκουρα για την βραδυνή του αυτοικανοποίηση. Έτσι κι αλλιώς, δεν μας παίρνουν μάτι... αλλά μας καμαρώνουν!

Σωστός?
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
Είναι τελείως διαφορετικό ένα παιδί να βλέπει ανθρώπους γυμνούς από το να τους βλέπει να πηδιούνται.Το γυμνό δεν είναι κατ'ανάγκη και σεξουαλικά "πονηρό".
Ως άποψή σου, είμαι υποχρεωμένος να τη σεβαστώ. Εγώ όμως δεν θα ήθελα ΠΟΤΕ να τριγυρνάω με την ψωλή μου έξω και να με παρατηρεί η μικρή μου κόρη και δεν θα ήθελα επίσης ο μικρός μου γιος να βλέπει το μουνάκι της ολόγυμνης μαμάς του... και να λέμε οτι κάνουμε camping.

...για να μην αναφέρω περιπτώσεις που αυτό ξεπερνάει τα στενά πλαίσια μιας φυσικής οικογένειας και ο κύκλος ανοίγει σε 2, 3 ή περισσότερες οικογένειες μαζί.
 

spt

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Παιδιά,
δεν διαφωνώ,παρά μόνο με το να κάνει κανείς sex μπροστά σε παιδία.Το οτι οι γονείς μπορεί να είναι γυμνοί μπροστά στα παιδία τους δεν σημαίνει οτι γαμιούνται και μπροστά τους.Το αν τώρα είναι σωστό ή λάθος οι γονείς να είναι γυμνοί μπροστά στα παιδιά τους, μπορούμε να συζητάμε μέχρι τη δευτέρα συνουσία(!).Υπάρχουν απόψεις και από τις δύο πλευρές το ίδιο σημαντικές.
Και εγώ έχω κάνει σε ερημική παραλία sex,αλλά όπως διαβάσατε σε Ε Ρ Η Μ Ι Κ Η.Ο εγωισμός μου δεν είναι τόσο ανεπτυγμένος ώστε να πιστεύω οτι το να πηδιέμε δημόσια απότελεί βάλσαμο στα μάτια των άλλων.
Όσον αναφορά το naturism,απλά είναι μία στάση ζωής που βρήσκω οτι μου ταιριάζει για διαφόρους λόγους.Δεν σημαίνει βέβαια οτι ταιρίαζει σε όλους.Σε αυτά τα θέματα δεν υπάρχει σωστό και λάθος,υπάρχει μόνο το τι ταιρίαζει στον καθένα.
Όσοι από εσας θέλετε το κάτι παραπάνω από αυτό και έχετε την δυνατότητα, ρίξτε μία ματιά για τα resorts Hydonism ή και ακόμα την πόλη Cap D'Adge μητρόπολη κάποτε του naturism αλλά τα τελευταία χρόνια έχει μετατραπεί σε ένα ταιρίαστιο μπουρδέλο.(καλό κι αυτό !!! χι χι χι)
 

spt

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Επίσης,αν η κόρη σου σε δει γυμνό,θα ασχολιθεί με το σώμα σου την πρώτη φορά,
μετά δεν θα της κάνει εντύπωση,και όταν μεγαλώσει δεν θα έχει υπέρμετρη περιέργια για το αντίθετο φύλο.Έρευνες έχουν δείξει οτι τα παιδία που κάνανε γυμνισμό μικρά μαζί με τους γονείς τους, ξεκινάνε την σεξουαλική τους ζωή πολύ αργότερα,σε μεγαλύτερη ηλικία,από αυτά που δεν έκαναν.Δεν ξέρω για σένα αλλά εγώ θα ήθελα η κόρη μου να μην αρχίσει να πηδιέτε από τα 14.
 

spt

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Αυτό το άκουσες?
Αμερικανοί επιστήμονες αποφάνθηκαν οτι οι γυναίκες που καταπίνουν 2 φορές την εβδομάδα σπέρμα έχουν 80% λιγότερες πιθανότητες να παρουσιάσουν καρκίνο του στήθους !!!
Πρίν μερικούς μήνες το λέγανε και στις ειδήσεις !
 

spt

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Προπαντώς!
Παρόλο που μας είναι τόοοοοσο δυσάρεστο .... αλλά αν είναι να τους σώσει τη ζωή .... κομμάτια να γίνει.
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
Αυτό το άκουσες?

Αμερικανοί επιστήμονες αποφάνθηκαν οτι οι γυναίκες που καταπίνουν 2 φορές την εβδομάδα σπέρμα έχουν 80% λιγότερες πιθανότητες να παρουσιάσουν καρκίνο του στήθους !!!

Πρίν μερικούς μήνες το λέγανε και στις ειδήσεις !
Φυσικά και το θυμάμαι! Στο STAR! Στο κανάλι που έγινε συνώνυμο της παραπληροφόρησης και της γελοιότητας του δελτίου ειδήσεών του! Και βγήκανε μετα από 1 - 2 μέρες και είπανε πως τελικά ήτανε ΦΑΡΣΑ Αμερικανού φοιτητή που κατασκευασε ένα link ΔΗΘΕΝ επιστημονικού ενδιαφέροντος στο οποίο έγραφε τις αρλούμπες του. Ο συγκεκριμένος φοιτητής συνελλήφθη διότι πουλούσε παραμύθι οτι το site του ήταν εγκεκριμένο από το MIT και διαφημιζόταν από το CNN... Tρίχες δηλαδή!!!

...αν είναι έτσι και τα αποτελέσματα των "επιστημονικών ερευνών" για τα κοριτσια που από μικρά περιεργάζονται τα παπάρια του μπαμπά τους, να χαρώ εγώ τι τσιμπουκόλες θα γίνουν σαν μεγαλώσουν!
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
Και πως το λεω τωρα στη δικια μου , που της ελεγα οτι ειναι για το καλο της;  :'(
Πες της πως αφού τόσο καιρό που στον ρουφάει δεν έπαθε κάτι... πάει να πει οτι είναι ΟΚ! Εγκεκριμένο και από τον ΕΟΦ πες της!
 

spt

Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
31
Like
0
Πόντοι
0
Αυτό πρώτα απ'όλα το μεταδώσανε σχεδόν όλα τα κανάλια και τα ραδιόφωνα.
Το ανέφερα σαν αστείο.
Μην πιάνεσαι τωρα από ένα αστείο για να κάνεις επιχειρηματολογία.
Αλλά από τη στιγμή που εσύ δεν είσαι άνετος να διαπαιδαγογίσεις τα παιδία σου μ'αυτό τον τρόπο, τότε μην το κάνεις,γιατί απλά θα αποτύχει.
Απλά παρατηρώ οτι ως Χριστιανοί του 10λέπτου (5 λεπτά πριν την Ανάσταση εως 5 λεπτά μετά) έχουμε μια πολύ περίεργη (υποκριτική?) ηθική όσον αφορά το γυμνό.Το παράξενο είναι οτι όσο πιό σεξουαλικά απελευθερωμένοι είμαστε τόσο πιό δύσκολα μπορούμε να ξεχωρίσουμε το γυμνό από το πρόστυχο.
 

bbwlover

Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2007
Μηνύματα
3.359
Like
13
Πόντοι
16
Εγω την γυναίκα μου δεν εχουμε κανένα πρόβλημα να κάνουμε γυμνισμό αν πολύ δύσκολα βρίσκουμε παραλία γυμνιστών. Η γυνάικα μου εχει τα κιλακια της (150 κιλα) αλλα δεν εχει κανένα προβλημα. Τα παιδια εχουν συνηθισει να μας βλέπουν γυμνους και τα πέρνουμε μαζι μας.
Ετσι και αλλιως και οι κορη μου και ο γιος μου μας βλέπουν ολη την ωρα ολογυμνους μεσα στο σπίτι.Το καλοκαίρι βέβαια.
 

PATHFINDER

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουλ 2006
Μηνύματα
2.435
Κριτικές
4
Like
26
Πόντοι
16
Η γυνάικα μου εχει τα κιλακια της (150 κιλα) αλλα δεν εχει κανένα προβλημα. Τα παιδια εχουν συνηθισει να μας βλέπουν γυμνους και τα πέρνουμε μαζι μας. Ετσι και αλλιως και οι κορη μου και ο γιος μου μας βλέπουν ολη την ωρα ολογυμνους μεσα στο σπίτι.
:new_shocked: :new_shocked: :new_shocked:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom