Νέα

Γνώμες για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trikardos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 668
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

silver_bullet

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2007
Μηνύματα
485
Κριτικές
1
Like
3
Πόντοι
1
Εχω διαβασει τοσα πολλα για τις βλαβερες συνεπειες του καπνισματος που αποφασισα να το κοψω.


Το διαβασμα.
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495
Να διαβάζεις όμως μπουρντέλα  :rockon:
 

Επισκέπτης
Εγώ που καπνίζω ελαφριά τσιγάρα, δεν έχω ανάγκη από υποκατάστατα ...

achat-rothmans-international-blue-cigarettes-216.gif
djarum-black.jpg
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
Δοκίμασα πριν καμια βδομάδα ενα νέο ηλεκτρονικό τσιγάρο και μου άρεσε. Πήγα και το αγόρασα και ειναι δυο μέρες τώρα  φουμάρο μόνο αυτό (εχω κάνει μόνο 3 τσιγάρα κανονικά)

Δεν το έχω πολυψαξει για τις ουσίες που περιέχει, αλλά πολύ θα ήθελα να μάθω την γνώμη σας.
Γενικα το ηλεκτρονικο τσιγαρο και τα παρεμφερεις τσιχλες κτλ, ειναι μονο ευκολες, και απλες λυσεις που προϋποθετουν πως εσυ ο ιδιος πρεπει να το εχεις παρει αποφαση.
Η δικη μου αποψη ειναι οτι ειναι απλως αντιμετρα που δεν διαρκουν και πολυ αμα ο ιδιος δεν το εχεις αποφασισει και θες απλος να δεις μεχρι που θα φτασεις.
Μετα απο ψαξιμο και συζητηση με γιατρο, μου ειπε οτι η καλυτερη λυση ειναι ληψη χαπιου [δεν θυμαμαι το ονομα] και ψυχολογικη υποστηριξη. Στα νοσοκομεια μπορουνε να στα παρεχουν αυτα μεσω ενος προγραμματος.
Το χαπι παντως εχει μερικες παρανεργειες!
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
παιδια εγω πιστευω οτι το τσιγαρο κοβεται μονο μαχαιρι...
εγω εχω 1 μηνα που το εχω κοψει και απο τωρα εχω δει 2-3 πραγματα που τα θεωρω σημαντικα:
1) ξυπνω το πρωι και δεν εχω στο στομα μου αυτη την απαισια γευση..
2) μερα με την μερα αναπναιω καλυτερα
3) οταν εχω στην τσεπη μου π.χ. 50 ευρω, εχω 50 ευρω οχι 50 μείον τα τσιγαρα..
και αυτο το τελευταιο ειναι τρομερο συναισθημα και ισως αυτο με κραταει 1 μηνα τωρα, εχω ολα τα λεφτα μου για εμενα οχι οσα περισεψουν απο τα τσιγαρα
4) οτι πλεον παω σε μαγαζια ή σε σπιτια χωρις να ασχολουμε με το αν καπνιζουν μεσα κτλ.. με αποτελεσμα να ειμαι πιο ελευθερος σε σχεση με παλια που μου ελεγαν παμε στο "ταδε" μαγαζι και υπεφερα επειδη δεν μπορουσε να αναψω μεσα...
5) γλυτωσα αυτη την αηδια που εβγαινα εξω απο οπου ημουν για να καπνισω!!!!



ο μονος λογος που τα γραφω ειναι γιατι πιστευω οτι πολλοι εχουν τα ιδια προβληματα με εμενα και ισως καποιος κοψει το βρωμο-τσιγαρο με κινητρα αυτα που εγραψα...

οσο για το ηλεκτρονικο τσιγαρο:
1) ειναι ασχημο σαν θεαμα
2) δεν ξερουμε αν ειναι επιβλαβες, μπορει να ειναι πιο καρκινογονο και απο το τσιγαρο γιατι ειναι χημεικο!!!
3) δεν το κοβει κανεις με το ηλεκτρονικο, οι περισσοτεροι που ξερω με το ηλεκτρονικο μετα απο 2-3 βδομαδες το ξαναρχισαν!!!

Ολα στη ζωη σου ειναι 1, 2, 3 ?. Χμμμμ συγκροτημενη σκεψη.... Να το κοιταξεις....  Οταν γαμας ετσι το κανεις? 1) γδυνομαι 2) καυλωνω 3) γαμαω 4) σκουπιζομαι....

Οσο για το ηλεκτρονικο τσιγαρο επειδη το χρησιμοποιω καμμια δεκαρια μερες και δεν εχω καπνισει ουτε ενα κανονικο, απλα μενει να αποδειχθει.... Μακαρι να μας βοηθησει να κοψουμε την βλαβερη συνηθεια...
 

Επισκέπτης
Η ζωή χωρίς το κωλοτσίγαρο δεν έχει καμιά σχέση με τη ζωή με αυτό. Χωρίς αυτό………

Αποκτάς γεύση.
Αποκτάς όσφρηση, που νομίζεις ότι ποτέ δεν είχες.
Αποκτάς αντοχές στο sex.
Αποκτάς χρήματα μιας που πλέον δεν τα κάνεις καπνό.
Αποκτάς αυτοσεβασμό.


Αλλά πάνω από όλα δεν θεωρείς τον εαυτό σου  γελοίο και ποταπό και εξαρτημένο από ένα τόσο άχρηστο και τιποτένιο αντικείμενο.

Ειδικά εσύ όταν το κόψεις θα μας δώσεις τη χαρά να διαβάζουμε και καμιά κριτική σου παραπάνω μιας που είσαι άριστος κριτικογράφος και τα λεφτά που θα περισσέψουν από τα τσιγάρα εκτιμώ ότι θα τα κάνεις πουτανίτσες.... ;)
Φίλε,ευχαριστώ για την απάντησή σου.
Για πρώτη φορά στη ζωή μου,έχω την επιθυμία να το κόψω και θέλω πολύ να τα καταφέρω.
Άνθρωποι που το έκοψαν και μας μεταφέρουν τις εμπειρίες τους,μου δείχνουν το δρόμο.
Και η βελτίωση στις σεξουαλικές επιδόσεις,είναι ένα κίνητρο ακόμα.(με τα περισσευούμενα λεφτά ίσως πάρω και κανά ct :grin:)
Μακάρι να τα καταφέρω και με καμάρι να το ανακοινώσω,εδώ και παντού.
 

neos123

Μέλος
Εγγρ.
18 Ιαν 2010
Μηνύματα
8.954
Κριτικές
1
Like
12
Πόντοι
66
Θ' αρχίσω το κάπνισμα τύπε και θα ξεκινήσω να βασανίζω ζωάκια όπως ο jockerx βασανίζει ιερόδουλες, ώστε να αποκτήσω κι εγώ θέση στην κοινωνία :grin:
:rockon: :rockon: :rockon:

ο τζοκερ βασανιζει ιεροδουλες? :2funny: :2funny:υπαρχει τετοια μορφη στο σαιτ και δεν την ξερω?  :rockon:
 

Επισκέπτης
Ολα στη ζωη σου ειναι 1, 2, 3 ?. Χμμμμ συγκροτημενη σκεψη.... Να το κοιταξεις....  Οταν γαμας ετσι το κανεις? 1) γδυνομαι 2) καυλωνω 3) γαμαω 4) σκουπιζομαι....

Οσο για το ηλεκτρονικο τσιγαρο επειδη το χρησιμοποιω καμμια δεκαρια μερες και δεν εχω καπνισει ουτε ενα κανονικο, απλα μενει να αποδειχθει.... Μακαρι να μας βοηθησει να κοψουμε την βλαβερη συνηθεια...
μακαρι να σε βοηθησει το τσιγαρο αλλα εγω το βρισκω μαλακια οπως και τα χαπια και τις τσιχλες κτλ αμα το παρεις αποφαση το κοβεις εστω και αν ειναι δυσκολο αν οχι τοτε ψαχνεις τετοια κολπακια και κανεις τους εμπορους πλουσιους..

τωρα για το 1,2,3,4
εσυ τι προτιμας να γραφω εναν αχταρμα ή με αυτο τον τροπο να κανω ενα κειμενο πανευκολο στην αναγνωση??

τωρα πως συνεδεσες τον τροπο που γραφω για να κανω το κειμενο μου ευαναγνωστο με το γαμησι μαλλον ειναι κατι που πρεπει να το σκεφτεις μονο σου..
 

nomercy

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Αυγ 2007
Μηνύματα
2.283
Κριτικές
15
Like
225
Πόντοι
1.240
μακαρι να σε βοηθησει το τσιγαρο αλλα εγω το βρισκω μαλακια οπως και τα χαπια και τις τσιχλες κτλ αμα το παρεις αποφαση το κοβεις εστω και αν ειναι δυσκολο αν οχι τοτε ψαχνεις τετοια κολπακια και κανεις τους εμπορους πλουσιους..

τωρα για το 1,2,3,4
εσυ τι προτιμας να γραφω εναν αχταρμα ή με αυτο τον τροπο να κανω ενα κειμενο πανευκολο στην αναγνωση??

τωρα πως συνεδεσες τον τροπο που γραφω για να κανω το κειμενο μου ευαναγνωστο με το γαμησι μαλλον ειναι κατι που πρεπει να το σκεφτεις μονο σου..

Ετσι λοιπον... Εσυ γραφεις τα ευαναγνωστα και οι αλλοι αχταρμαδες? 
Ετσι εξηγειται λοιπον.... Δεν εισαι control freak δηλαδη.....
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom