Νέα

Γνώμες για τα ηλεκτρονικά τσιγάρα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα trikardos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 668
  • Εμφανίσεις 40K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sargiris

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαΐ 2006
Μηνύματα
723
Κριτικές
8
Like
756
Πόντοι
366
Απολυτα σωστοι και οι 2!!!!!!!
 

irairaira

Νέο Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
το κοιταγα και εγω αλλα γνωστος μου ειπε οτι εχουν απαγορευτει σε καποιες χωρες γιατι οι υδρατμοι δημιουργουν προβλημα στα πνευμονια
βιλαδι???το χρισιμοπιο καπιοθσ μινες,δεν εχο παρατιρισι κατ.Αν καπιοσ κσερι κατι να μασ πι λεπτομεριεσ.
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
Οτι ουσιες και να εχει μεσα, χειροτερο απο το πραγματικο τσιγαρο δεν παιζει να ειναι...

Το κανονικο ειναι καρκινος. Απλα.
έκανε ένας γνωστός αυτή'την παπαριά και μου είχε πει ότι οι καπνοβιομηχανίες έκαναν έρευνα για αυτό το υγρό που καπνίζεις και έχουν βρει 4-5 καρκινογόνες ουσίες .
στο τσιγάρο όμως υπάρχουν μερικές χιλιάδες.


(με μια μικρή επιφύλαξη στα νούμερα)
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
Πώς είναι φίλε η ζωή χωρίς το κωλοτσίγαρο;
Πες μας αν έχεις δει αλλαγές πάνω σου.Δώσε κανά κίνητρο ακόμη να το κόψουμε.
Σχετικά ευκολα το εκοψα αν αναλογιστεις οτι εφτανα τα 3 πακετα την μερα ο μαλακας.
Τωρα δεν μου λείπει καθολου.
Αλλα επειδη φοβάμαι τον εαυτό μου δεν λεω πολλα λογια!!!!!!!!!!!!!
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
Φιλε δεν πρόκειται να κανεις τίποτα. Σε λιγο θα ξαναγυρίσεις στο γαμημένο τσιγάρο. Φιλος το εκανε για 3 μήνες και τωρα καπνίζει ποιο πολύ απο πριν!!!!!!!!!!!!
218 μερες ατσιγαρος και συνεχίζω ακάθεκτα!!!!!!!


9 χρόνια! απλά τις πρώτες ημέρες φρόντιζα να είμαι μόνιμα απασχολημένος ώστε να μην δώσω χρόνο στον εγκέφαλο μου να σκεφτεί την έλλειψη...και τώρα μπορώ να πω ότι το νίκησα το γαμημένο, 20 χρόνια με έσκιζε.
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
9 χρόνια! απλά τις πρώτες ημέρες φρόντιζα να είμαι μόνιμα απασχολημένος ώστε να μην δώσω χρόνο στον εγκέφαλο μου να σκεφτεί την έλλειψη...και τώρα μπορώ να πω ότι το νίκησα το γαμημένο, 20 χρόνια με έσκιζε.
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Μακάρι να σε φτασω!!
 

xronistiktak

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2011
Μηνύματα
1.509
Like
0
Πόντοι
16
καπνιζα 20 χρονια marlboro (το σκληρο πακετο) κ το εκοψα μαχαιρι.
το γεναρη που ερχεται κλεινω 3 χρονια που δν καπνιζω.
τα ωφελη παρα πολλα κ στην υγεια κ οικονομικα.
δν ποναει το στηθος μου,ανασαινω βαθια με ευχαριστηση.
δ ν γινεται γαλοτζα ουτε μυριζει το στομα μου.νιωθω καθαρος.
εχω πολυ περιισοτερες αντοχες κ στη μπαλιτσα που παιζω αλλα κ στο σεξ.
για το ηλεκτρονικο τσιγαρο δν εχω αποψη,αλλα δν μου καθεται καλα οταν το βλεπω να το κανουν.
ισως τα αυτοκολητα η καποιες τσιχλες κ καραμελες να ειναι καλυτερες....
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
2
Πόντοι
16
αρχοντας .....

εννημερωσε και για κοστος χρησης, ποσα μπουκαλακια υγρο αγοραζεις τον μηνα

Θελω να αγορασω κι εγω ενα για την μητερα μου.... (εγω ουτε το εχω δοκιμασει το τσιγαρο)


Δευτερα με τριτη αν ευκαιρησω θα παω εκει που πουλανε χονδρικη να ρωτησω 5 πραγματα....
μπας και ξεκινησω να πουλαω κι εγω....
Πρεπει να εχει πολυ καλο κερδος σαν ποσοστο, γιατι εναν γνωστο που ρωτησα, μου αρχισε ενα κλαμα, αλλο πραγμα  :2funny:
ρε εσυ κανα 2 μικρομαγαζα που εχω δει και πουλανε απο δαυτα τι αδεια λες να εχουν παρει?γενικο εμποριο?
 

GAMEOVER

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Οκτ 2010
Μηνύματα
3.566
Κριτικές
223
Like
500
Πόντοι
3.250
Πώς είναι φίλε η ζωή χωρίς το κωλοτσίγαρο;
Πες μας αν έχεις δει αλλαγές πάνω σου.Δώσε κανά κίνητρο ακόμη να το κόψουμε.

Η ζωή χωρίς το κωλοτσίγαρο δεν έχει καμιά σχέση με τη ζωή με αυτό. Χωρίς αυτό………

Αποκτάς γεύση.
Αποκτάς όσφρηση, που νομίζεις ότι ποτέ δεν είχες.
Αποκτάς αντοχές στο sex.
Αποκτάς χρήματα μιας που πλέον δεν τα κάνεις καπνό.
Αποκτάς αυτοσεβασμό.


Αλλά πάνω από όλα δεν θεωρείς τον εαυτό σου  γελοίο και ποταπό και εξαρτημένο από ένα τόσο άχρηστο και τιποτένιο αντικείμενο.

Ειδικά εσύ όταν το κόψεις θα μας δώσεις τη χαρά να διαβάζουμε και καμιά κριτική σου παραπάνω μιας που είσαι άριστος κριτικογράφος και τα λεφτά που θα περισσέψουν από τα τσιγάρα εκτιμώ ότι θα τα κάνεις πουτανίτσες.... ;)
 

osie.0909

Μέλος
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
5.360
Κριτικές
2
Like
8
Πόντοι
66
:rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
Μακάρι να σε φτασω!!


θα με φτάσεις αν σκέφτεσαι πως τα πρώτα χρόνια πρέπει να συνεχίζεις τη μάχη, γιατί αν αφεθείς ο εχθρός καραδοκεί.
πλέον κάθε μέρα που περνά και μένεις άκαπνος το νικάς περισσότερο το γαμημένο.
 

VASILIAS

Μέλος
Εγγρ.
8 Νοε 2005
Μηνύματα
1.544
Like
2
Πόντοι
16
παντως και ηλεκτρονικο που εχω δοκιμασει,δε νομιζω να ειναι τελειως αθωο.λειτουργει παντως καλα σαν υποκαταστατο καπνισματος.
 

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66
θα με φτάσεις αν σκέφτεσαι πως τα πρώτα χρόνια πρέπει να συνεχίζεις τη μάχη, γιατί αν αφεθείς ο εχθρός καραδοκεί.
πλέον κάθε μέρα που περνά και μένεις άκαπνος το νικάς περισσότερο το γαμημένο.
Αν και μικρο το χρονοικο διάστημα που το εχω κοψει με θαυμαζω!!!!!!!!!!!!  :2funny: :2funny:
Μεγαλυτερη εξάρτηση απο αυτο το γαμημένο δεν υπάρχει!!!!!!!!
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866

pantremenos(1)

Μέλος
Εγγρ.
17 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.478
Like
12
Πόντοι
66

lagonisian

Τιμημένος
Εγγρ.
11 Ιουν 2011
Μηνύματα
12.585
Κριτικές
282
Like
12.425
Πόντοι
25.846
εγω αντιστεκομαι τυπε :grin:
πάντως πέρα από την πλάκα εγώ πήρα δώρο στην κοπέλα μου ηλεκτρονικό τσιγ΄ζρο και έχει αρχίσει να βλέπει διαφορά...πέραν ότι σε ξεγελάει αφού κάνεις την ίδια κίνηση αλλά χωρίς τις περιττές ουσίες σου αφήνει και ωραία γεύση στο στόμα....πχ βανίλια....απλά από ότι μου είπε άμα κάνεις αρκετές φορές την ίδια μέρα σου κάνει το λαιμό λίγο <<άγριο>>...
 

Επισκέπτης
παιδια εγω πιστευω οτι το τσιγαρο κοβεται μονο μαχαιρι...
εγω εχω 1 μηνα που το εχω κοψει και απο τωρα εχω δει 2-3 πραγματα που τα θεωρω σημαντικα:
1) ξυπνω το πρωι και δεν εχω στο στομα μου αυτη την απαισια γευση..
2) μερα με την μερα αναπναιω καλυτερα
3) οταν εχω στην τσεπη μου π.χ. 50 ευρω, εχω 50 ευρω οχι 50 μείον τα τσιγαρα..
και αυτο το τελευταιο ειναι τρομερο συναισθημα και ισως αυτο με κραταει 1 μηνα τωρα, εχω ολα τα λεφτα μου για εμενα οχι οσα περισεψουν απο τα τσιγαρα
4) οτι πλεον παω σε μαγαζια ή σε σπιτια χωρις να ασχολουμε με το αν καπνιζουν μεσα κτλ.. με αποτελεσμα να ειμαι πιο ελευθερος σε σχεση με παλια που μου ελεγαν παμε στο "ταδε" μαγαζι και υπεφερα επειδη δεν μπορουσε να αναψω μεσα...
5) γλυτωσα αυτη την αηδια που εβγαινα εξω απο οπου ημουν για να καπνισω!!!!



ο μονος λογος που τα γραφω ειναι γιατι πιστευω οτι πολλοι εχουν τα ιδια προβληματα με εμενα και ισως καποιος κοψει το βρωμο-τσιγαρο με κινητρα αυτα που εγραψα...

οσο για το ηλεκτρονικο τσιγαρο:
1) ειναι ασχημο σαν θεαμα
2) δεν ξερουμε αν ειναι επιβλαβες, μπορει να ειναι πιο καρκινογονο και απο το τσιγαρο γιατι ειναι χημεικο!!!
3) δεν το κοβει κανεις με το ηλεκτρονικο, οι περισσοτεροι που ξερω με το ηλεκτρονικο μετα απο 2-3 βδομαδες το ξαναρχισαν!!!
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495
Εγώ μάγκες δεν το κόβω το τσιγάρο γιατί αν είναι όπως τα λέτε και μεγαλώνουν οι αντοχές στο σεξ, θα ξοδεύω όλα τα λεφτά μου στα μπουρδέλα!

 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom