Νέα

Γκάζι: Πυροβολισμοί έξω από νυχτερινό κέντρο

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 383
  • Εμφανίσεις 26K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
δεν ειμαι εγω λαθος μονος σου το βρηκες το λαθος
θα επρεπε να ηταν ουτε καν 5οι για θεληματα μονο οι ξενοι στην χωρα μας
αλλα καλα να παθουμε γτ εμεις τους καναμε οτι τους καναμε
ας σεβοντουσαν και οι παλιοι και να αφηναν ηνια σε ελληνες
αλλα λογια να αγαπιομαστε
δεν ειμαι ρατσιστης, αλλα πανω κατω σε καταλαβαινω.Εχεις ενα δικιο.Ενταξει δε λεω να τους εχουμε για σκυλακια αλλα καταλαβαινω τι εννοεις.
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.061
Like
9.899
Πόντοι
1.406
Και άδεια οπλοφορίας να έχεις, καλό θα είναι να έχεις πάνω σου ενσωματωμένη κάμετα φορητη αν πρόκειται να το χρησιμοποιήσεις - αλλιώς θα πας φυλακή με το που θα το βγάλεις από τη θήκη. Έτσι απλά.
Γενικά στην Ελλάδα είναι ΑΧΡΗΣΤΟ το όπλο εκτός αν είσαι έτοιμος να μπαινοβγαίνεις στα δικαστήρια και να έχεις κάθε τόσο δικάσιμους για οπλοφορίες κλπ. Είναι μπλέξιμο, και οι αστυνομικοί μου το λένε, όλοι. Χίλιες φορές άοπλος και μη προκλητικός.
το οπλο σου ειναι αχρηστο στο δρομο...ακομα και μπραβος να εισαι -ειδικα μπραβος-δεν το κουβαλας ποτε μαζι...παντα τα εχει αλλος και τα δινει οταν πρεπει...αυτος μαλλον εχει βαρεσει κοκκινα και γυρναει σιδερωμενος μεχρι να τον στριμωξουν καπου και να τελειωνει...πραγμα που τον κανει πολυ επικινδυνο και τελειως απροβλεπτο...κανονικο τζοκερ.....οσο για το αχρηστο θα διαφωνησω καθετα ομως......για την κακια στιγμη που θα ακουσεις ενα τζαμι δυο το βραδυ να σπαει και βηματα μεσα στο σπιτι σου να σαι σιγουρος θα σου φανει τοσο πολυ χρησιμο που δεν θα το πιστευεις....αρκει να μην τρεμουν τα ποδια σου.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.334
Like
467
Πόντοι
36
το οπλο σου ειναι αχρηστο στο δρομο...ακομα και μπραβος να εισαι -ειδικα μπραβος-δεν το κουβαλας ποτε μαζι...παντα τα εχει αλλος και τα δινει οταν πρεπει...αυτος μαλλον εχει βαρεσει κοκκινα και γυρναει σιδερωμενος μεχρι να τον στριμωξουν καπου και να τελειωνει...πραγμα που τον κανει πολυ επικινδυνο και τελειως απροβλεπτο...κανονικο τζοκερ.....οσο για το αχρηστο θα διαφωνησω καθετα ομως......για την κακια στιγμη που θα ακουσεις ενα τζαμι δυο το βραδυ να σπαει και βηματα μεσα στο σπιτι σου να σαι σιγουρος θα σου φανει τοσο πολυ χρησιμο που δεν θα το πιστευεις....αρκει να μην τρεμουν τα ποδια σου.
Εύχομαι σύντομα να έχει την εύλογη κατάληξη που του αξίζει ......
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.661
Πόντοι
2.606
κουραδομαγκας και κοτα ειναι ο Αλβανος που με γυρισμενη πλατη πυροβολει τον αλλο στο κεφαλι. Αλβανολαγνος και εσυ?!
ενω οι Κρητικοι που ηταν παρεα απο 13 ατομα και να πανε να τα βαλουνε με 2 δεν ειναι κοτες τυπε ε ? :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny: και οταν τους ρωτανε οι δημοσιογραφοι τι εγινε λενε τιποτα ηρθανε οι αλλοι και αρχοσαν να μας πυροβολουνε ,οτι θελαμε να πουλησουμε τσαμπουκα επειδη ειμασταν πολλοι μοκο
 

Mystery X

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Οκτ 2007
Μηνύματα
3.991
Κριτικές
4
Like
7.404
Πόντοι
2.306
ενω οι Κρητικοι που ηταν παρεα απο 13 ατομα και να πανε να τα βαλουνε με 2 δεν ειναι κοτες τυπε ε ? :2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny::2funny: και οταν τους ρωτανε οι δημοσιογραφοι τι εγινε λενε τιποτα ηρθανε οι αλλοι και αρχοσαν να μας πυροβολουνε ,οτι θελαμε να πουλησουμε τσαμπουκα επειδη ειμασταν πολλοι μοκο
Τυπε έτσι γίνεται συνήθως.
Όλοι μάγκες μέχρι να γίνει η στραβή..
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.101
Κριτικές
9
Like
13.661
Πόντοι
2.606
Τυπε έτσι γίνεται συνήθως.
Όλοι μάγκες μέχρι να γίνει η στραβή..
ο αλλος ειχε το οπλο στο χερι και ο κρητικος πηγε να του δωσει μπουνια, πιο ηλιθιος πεθαινεις.
 

txar

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαΐ 2011
Μηνύματα
4.124
Κριτικές
3
Like
1.405
Πόντοι
496

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.427
Πόντοι
3.296
Όλα αυτά θέλουν προσοχή όχι μόνο για να μη πέσεις σε κανέναν μυστήριο με όπλο,αλλά να χτυπήσεις κάποιον πρώτο και να σου κάνει μήνυση.Μου έτυχε πριν ένα μήνα ένα περιστατικό με το αμάξι που ακούμπησα στο ξεπαρκαρισμα λίγο τον μπροστινό.Αυτος ήταν μέσα...το έκανε θέμα για λίγο αλλά τον είδα και λίγο τσαμπουκαλεμενο.Του ζήτησα συγγνώμη του είπα αν θέλει να φέρει ασφάλεια και ελειξε εκεί.Ημουν όσο ήρεμος μπορούσα γιατί πήγε να το κάνει θέμα.Σκεφτηκα ότι δεν είχα και μάρτυρες ( ενώ αυτός είχε) οπότε λέω γάμησε το φύγε.Να του εσκαγα μια? Ήμουν μόνος θα έβρισκα τον μπελά μου.Αυτος είχε μια γκόμενα μέσα ( σα μάρτυρας τυχόν που του εσκαγα μια)..ήταν και ψιλομπουλης ο τύπος....δεν άξιζε να βρω τον μπελά μου...έριξα τον εγωισμό μου και το ξέχασα σε 5-10 λεπτά.
Γι αυτό πληρώνουμε τις ασφαλειες φίλε μου για να βγάζουν το φίδι από την τρύπα για μας!
Τον ακουμπήσες αυτός ήταν παραπάνω ευθικτος και τσαμπουκαλεμενος ενώ μπορούσε να είναι ευγενικός.
Αυτός θα χάσει.
Γιατί κάποια στιγμή άσχετα αν έχει δίκιο η άδικο,θα πέσει στο λάθος άνθρωπο... κρίμα
Ήταν και η γκόμενα δίπλα του ήθελε να το παίξει τσάμπα μάγκας ο καραγκιόζης...
Εσύ ξηγηθηκες Κύριος με Κ κεφαλαίο και μαγκιά σου φίλε μου!Μπράβο χίλια μπράβο πραγματικά!:thumbsup::headbang2:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.290
Like
15.948
Πόντοι
3.656
το οπλο σου ειναι αχρηστο στο δρομο...ακομα και μπραβος να εισαι -ειδικα μπραβος-δεν το κουβαλας ποτε μαζι...παντα τα εχει αλλος και τα δινει οταν πρεπει...αυτος μαλλον εχει βαρεσει κοκκινα και γυρναει σιδερωμενος μεχρι να τον στριμωξουν καπου και να τελειωνει...πραγμα που τον κανει πολυ επικινδυνο και τελειως απροβλεπτο...κανονικο τζοκερ.....οσο για το αχρηστο θα διαφωνησω καθετα ομως......για την κακια στιγμη που θα ακουσεις ενα τζαμι δυο το βραδυ να σπαει και βηματα μεσα στο σπιτι σου να σαι σιγουρος θα σου φανει τοσο πολυ χρησιμο που δεν θα το πιστευεις....αρκει να μην τρεμουν τα ποδια σου.
Καλύτερα να έχεις μέσα που καθυστερούν τη μάχη με όπλα, μέχρι να έρθει η αστυνομία.
Να μη σε χωρίζει ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΤΖΑΜΙ απο τα καθίκια έξω.
Κάμερα, σίδερα, ρολά , συναγερμοί , εννοείται συνδεδεμένοι με κέντρο λήψης σημάτων .
Ειδικά αν έχεις δύο κυκλώματα και ενεργοποιείται το περιφερικό ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΕΣΑ
σε γλυτώνει από το ενδεχόμενο να χρειαστεί να βγάλεις το όπλο .
ΔΕΝ ΘΕΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙΣ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟΥ, ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ.

Πιθανότατα αν το βγάλεις να τσακιστεί ο άλλος .
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΕΡΜΑ ΨΥΧΑΚΙΑΣ .... ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ΚΙΝΗΣΗ ΜΕ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΟΠΛΟ/ΜΑΧΑΙΡΙ
ή έρθει προς εσένα χωρίς όπλο , ενώ έχεις βγάλει εσύ .....

ΤΟΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΡΙΞΕΙΣ ..........

Και αρχίζουν τα προβλήματα. Μεγάλα προβλήματα.
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
Γι αυτό πληρώνουμε τις ασφαλειες φίλε μου για να βγάζουν το φίδι από την τρύπα για μας!
Τον ακουμπήσες αυτός ήταν παραπάνω ευθικτος και τσαμπουκαλεμενος ενώ μπορούσε να είναι ευγενικός.
Αυτός θα χάσει.
Γιατί κάποια στιγμή άσχετα αν έχει δίκιο η άδικο,θα πέσει στο λάθος άνθρωπο... κρίμα
Ήταν και η γκόμενα δίπλα του ήθελε να το παίξει τσάμπα μάγκας ο καραγκιόζης...
Εσύ ξηγηθηκες Κύριος με Κ κεφαλαίο και μαγκιά σου φίλε μου!Μπράβο χίλια μπράβο πραγματικά!:thumbsup::headbang2:
Σε ευχαριστώ αλλα αν ήμασταν οι δυο μας ερημικά δε ξέρω πόσο ευγενικός και κύριος θα ήμουν...είμαι όσο πιο ειλικρινής γίνεται
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.290
Like
15.948
Πόντοι
3.656
Και άδεια οπλοφορίας να έχεις, καλό θα είναι να έχεις πάνω σου ενσωματωμένη κάμετα φορητη αν πρόκειται να το χρησιμοποιήσεις - αλλιώς θα πας φυλακή με το που θα το βγάλεις από τη θήκη. Έτσι απλά.
Αν έχεις μία από τις ούτε 10.000 σημερινές άδειες, έχεις χοντρές άκρες. Δεν είσαι τυχαίος.
Δεν ισχύει για σένα τίποτε από όσα λέμε εδώ.


Αυτό που ξάπλωσε το άγριο ντόκο αρτζεντίνο στο κεφαλάρι .... έλεγαν ότι τον ψάχνουν ......
μάλλον σταμάτησαν μετά να τον ψάχνουν .......
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.427
Πόντοι
3.296
.
Σε ευχαριστώ αλλα αν ήμασταν οι δυο μας ερημικά δε ξέρω πόσο ευγενικός και κύριος θα ήμουν...είμαι όσο πιο ειλικρινής γίνεται
Εκεί ειδικά θα πρέπει να είσαι δύο φορές πιο προσεκτικός...
Όπως έργαψα και πιο πάνω: περισσότερο κινδυνεύουμε όταν νοιώθουμε αυτοπεποίθηση και ότι έχουμε τον αντίπαλο.
Κάτι που εμαθα στο ρινγκ είναι να μην υποτιμώ τον αντίπαλο.Αυτο μου έδινε παραπάνω δύναμη και με βοηθούσε να ψυχολογώ καλύτερα τον αντίπαλο.
Εκεί έξω αυτό είναι ακόμη πιο δύσκολο.
Υπάρχουν άνθρωποι που μοιάζουν τρομακτικοί και πέφτουν κάτω με μια μπουνιά και άλλοι που λες "τον έχω άνετα" και είναι πολύ σκληροί καριοληδες.
Άσε το άλλο.
Ωραία και τον ξαπλωνεις κάτω και μετά έρχεται με άλλους 5 σε βρίσκει και σε κάνουν μαύρο στο ξύλο.
Μακριά φίλε ευγένεια και ψυχραιμία.
Εκείνη τη στιγμή δύσκολο να το πετύχεις ειδικά αν έχεις φάει κίνηση ωρών και έχουν δοκιμαστεί οι αντοχές σου.
Προσωπικά απαξιώ να τα βάζω με πιο αδύναμους μου ή γυναίκες ενώ τους φαινομενικά ισάξιους μου τους φοβάμαι πραγματικά(με την έννοια ότι θα πρέπει να μου δώσουν πραγματικά πολύ σοβαρή αφορμή να τσακωθώ μαζί τους)
Όσο για τους ηλικιωμένους... εκεί δίνω τόπο στην οργή...
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
.

Εκεί ειδικά θα πρέπει να είσαι δύο φορές πιο προσεκτικός...
Όπως έργαψα και πιο πάνω: περισσότερο κινδυνεύουμε όταν νοιώθουμε αυτοπεποίθηση και ότι έχουμε τον αντίπαλο.
Κάτι που εμαθα στο ρινγκ είναι να μην υποτιμώ τον αντίπαλο.Αυτο μου έδινε παραπάνω δύναμη και με βοηθούσε να ψυχολογώ καλύτερα τον αντίπαλο.
Εκεί έξω αυτό είναι ακόμη πιο δύσκολο.
Υπάρχουν άνθρωποι που μοιάζουν τρομακτικοί και πέφτουν κάτω με μια μπουνιά και άλλοι που λες "τον έχω άνετα" και είναι πολύ σκληροί καριοληδες.
Άσε το άλλο.
Ωραία και τον ξαπλωνεις κάτω και μετά έρχεται με άλλους 5 σε βρίσκει και σε κάνουν μαύρο στο ξύλο.
Μακριά φίλε ευγένεια και ψυχραιμία.
Εκείνη τη στιγμή δύσκολο να το πετύχεις ειδικά αν έχεις φάει κίνηση ωρών και έχουν δοκιμαστεί οι αντοχές σου.
Προσωπικά απαξιώ να τα βάζω με πιο αδύναμους μου ή γυναίκες ενώ τους φαινομενικά ισάξιους μου τους φοβάμαι πραγματικά(με την έννοια ότι θα πρέπει να μου δώσουν πραγματικά πολύ σοβαρή αφορμή να τσακωθώ μαζί τους)
Όσο για τους ηλικιωμένους... εκεί δίνω τόπο στην οργή...
Έχω φοβερη αυτοσυγκράτηση με αυτά....με ξεχνάς τι δουλειά κάνω.Αν ήθελα θα αρπαζομουν στο δρόμο κάθε μέρα 10 φορές χαχα
 

leader96

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.709
Like
2.760
Πόντοι
456
Τελικά τα κρητικάτσα την έπεσαν ερωτικά στους τζιπατους η όχι? Γιατί τσακώθηκανε τότε?
 

STELIOS77

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Δεκ 2005
Μηνύματα
6.719
Κριτικές
28
Like
2.476
Πόντοι
6.265
Τρομερη η αστυνομια του κουλη
Ειχε εναν σεσημασμενο μπραβο να κυκλοφορει παρανομα στην χωρα
Μαλλον ηταν για τις ελιες και αυτος για αυτο τον αφηναν


Και ακομα 2 μερες μετα δεν τον πιασανε

Η ποιο αχρηστη κυβερνηση με τις ποιο αχρηστες υπηρεσιες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom