Νέα

Γιώργος Γεωργίου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 369K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

alexandros1976

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.446
Like
0
Πόντοι
16
ΣΚΑΛΕΣ ανωτερος ο Γεωργιου απο κατι αλλους "παπαρολογους" τυπου "Πανουτσος". Αυτος ειδικα ειναι ΜΕΓΑΣ μαλακας!
Και 'προοδευτικος" ΚΑΙ μαλακας! δυο σε ενα!   
Ε τωρα καλα ενταξει και εγω διαφωνω σε πολλα με τον πανουτσο αλλα μην τα μηδενιζουμε ολα
αμα ειναι να συγκρινουμε ενα δημοσιογραφο που εχει γραψει στις μεγαλυτερες εφημεριδες του τοπου(Βημα-Θεμα κτλ) με το γεωργιου(για το ειδος του καλος ειναι) ε τοτε τι να πουμε...
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
Μάλλον κάποιοι έχουν πρόβλημα στο να ξεχωρίσουν τους "γραφικούς" βλέπε...Γεωργίου από τους υπόλοιπους .... στο You Tube λοιπόν θα βρείτε (όπως οι περισσότεροι γνωρίζετε άλλωστε)πολύ Γεωργίου, πολύ Τσουκαλά και πολύ Λεβέντη. Όπως και τα καινούργια του Γεωργίου στο Τηλεάστυ θα "παιξουν" πολύ την επόμενη σεζόν.
Ο Γεωργίου είναι καλός στις "Φιφες".."Φου και φου" και στην παπαρολογία αλλά από μπάλα είναι κανονικά για τον τσοπου.
Όσο προπονητής είναι ο  Αλέφαντος άλλο τόσο δημοσιογράφος υπήρξε και ο Γεωργίου.
Για την Δανία δεν χρειάζεται να επανέλθω. Απλά φίλε Px μάλλον ενημερώθηκες από τον Γεωργίου και νομίζεις ότι οι Δανοί εχουν ερασιτεχνικό πρωτάθλημα ...Ασχετος αυτός, ασχετος κι εσύ .
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Eσύ έχεις δει ποτέ Γεωργίου ή απλά τον έχεις δει στο youtube ή έβλεπες το Μητσικώστα να τον κάνει?
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
Eσύ έχεις δει ποτέ Γεωργίου ή απλά τον έχεις δει στο youtube ή έβλεπες το Μητσικώστα να τον κάνει?
Εγώ φίλε δούλευα και στον φίλαθλο ένα φεγγάρι ...το ποιός είναι ο Γεωργίου το ξέρω καλά ...
Από το '81 ... όταν πήγε να βγάλει το μέγα θέμα του Ιπποδρόμου...για άλογα έγραφε ... και ζητιάνευε καμιά πληροφορία από τον Αλαμάνο για το ρεπορτάζ του Απόλλωνα ...μπορώ ακόμα να σου πω και ποιός ήταν ο αποδυτηριάκιας εκείνη την εποχή !!!
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
Φίλε μάλλον είσαι πολύ μικρός για να θυμάσαι πότε κυκλοφόρησε ο "Φίλαθλος" και πως ακριβώς ξεκίνησε ο Γεωργίου ...εσύ μιλάς για το 1990 και μετά
Αν νομίζεις οτι τον αποδυτηριάκια τον έγραφε ο Καραγιαννίδης όπως σήμερα πάλι κανεις λάθος.
Αν πάλι πιστεύεις ότι όποιος μαζεύει και ξεφουρνίζει ατάκες στην τηλεόραση είναι και δημοσιγράφος ... τότε να χαίρεσαι τον κ. Γεωργίου ....ξαναέγραψα οτι το συνάφι έχει μπόλικους τέτοιους.
Να ξέρεις ότι δεν έχω ανάγκη να πολιτικολογώ .... όπου χρειάζεται τεκμηριώνω την αποψη μου.
Απλά το ποδόσφαιρο έχει ανάγκη από καλούς δημοσιογράφους αλλα δυστυχώς στην Ελλάδα επιβιώνουν οι Γεωργιου και οι Συριγοι .
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Aποδυτηριάκιας ήταν ο Κώστας Καίσαρης. Τώρα δεν αποκλείεται να είναι και ο ίδιος ο Γεωργίου. Αφού ήσουνα στο Φίλαθλο γιατί ανέφερες ως πηγή το youtube κλπ? Ας έλεγες κατευθείαν αυτό που είπες. Και εγώ φυσικά τον ξέρω από σπριντ fm κλπ. Και αυτό που ξέρω είναι ότι αυτά που έχει πει και γράψει δε τα έχει πει άλλος. Για μπάλα κλπ κλπ. Δε μπορώ να καταλάβω τι ακριβώς σε ενοχλεί στο Γεωργίου και τα λεγόμενά του. - Μη μου πεις κι εσύ την καραμέλα για την εθνική. Για να τον ξέρεις όπως λες, θα έχεις κάποιον άλλο- άλλους λόγους να σου είναι αντπαθής. Αυτά για την εθνική τα λένε αυτοί που γενικά δε τον ξέρουν όπως δεν έχουν ιδέα από αυτό το ρεύμα του Φίλαθλου ( όπως ήταν παλιότερα ντάξει)
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
vangog έχεις παρακολουθήσει εκπομπή του Γεωργίου για να δεις οτι δεν είναι μόνο ατάκες?Μάλλον απ το youtube τον ξέρεις μόνο.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Kαι να συμφωνήσω και με τον Laplace ότι στο ραδιόφωνο λέει μακράν πιο ωραία μεστά με νόημα και ψαγμένα πράγματα από ότι στην τηλεόραση. Ακόμη και στον alpha radio όταν ήταν πρόσφατα άκουγα πράγματα που δε τα πίστευα! Και ίσως έβρισκες στις εκπομπές του την καλύτερη μουσική σε ραδιόφωνο.

Επίσης καρασυμφωνώ με τον laplace στα περί 4-0 από Ολλανδία και Αγγλία!!!
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
Ακριβώς φίλε ήταν ο Κώστας Καίσαρης του οποίου κάποιες ατάκες του διόρθωνε ο Άκης ο Φιτσόπουλος.
Εγω δεν έχω προσωπική εμπάθεια με τον Γεωργίου.
Απλά ξέρω ότι όταν όλοι μιλάγανε για ποδόσφαιρο ο Γεωργίου έλεγε μόνο τις μαλακίες που ακούς στο γήπεδο. Απο ποδόσφαιρο και τακτικές πάντα ήταν άσχετος και όλοι γελάγανε μαζί του.
Δεν είναι μόνο η Εθνική Ελλάδος. Ο άνθρωπος έχει πει απίστευτες μαλακίες.
Θυμάμαι εκπομπές στο ραδιόφωνο να μιλάει για Αργεντινή Βουλγαρία Γερμανία και την επόμενη μέρα να τρώει το κράξιμο της Αρκούδας.
Έκανε εκπομπή με το 090 ....πέταγε 2 μαλακίες για να τσιμπήσουν οι πορωμένοι και να πλακώνουν τα τηλέφωνα για την κονόμα.
Δεν τον κατηγορώ σαν άνθρωπο αλλά και δημοσιγράφος ? όχι ρε παιδιά. Τα ίδια θα σου πω και για το 90% των αθλητικογράφων στην Ελλάδα. Πλέμπα των γηπέδων όλοι τους.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Vangon εγώ και πριν το είπα, ποτέ δεν είπα ότι λέει τα σωστά πράγματα. Δηλαδή δε κρίνω το περιεχόμενο. Είπα ότι ΜΙΛΑΕΙ για αυτά. Από εκεί και ύστερα αυτά που λέει δε τα επιβάλλει σε κάποιον. Είναι ανοιχτός σε κουβέντα, σε συζήτηση σε διαφωνία σε κράξιμο! Κράξτον να άμα πει βλακεία! Αλλά ξέρεις γιατί τον γουστάρω? Γιατί ακριβώς ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΤΗΝ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΕΚΕΙ! Ποιοι άλλοι δημοσιογράφοι το κάνουν? Ποιοι τα θίγουν? Το σημαντικό που κάνει ο Γεωργίου είναι ότι ανοίγει τη συζήτηση! Έστω και αν ξεκινήσει με κορυφαία μαλακία! Μπες στην κουβέντα και διόρθωσέ τον!!! Αυτό που πάντα ήθελε στις εκπομπές του ήταν ΌΧΙ να μιλήσει αυτός! Αλλά να τσιγκλήσει, να δώσει τα ερεθίσματα στους ακροατές ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΝ - ΕΠΕΙΤΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΟΥΝ! Ενώ σε άλλες εκπομπές τι βλέπεις? Τι θεματολογία έχουν? Ποιάνουν τα θέματα αυτά? Ο Γεωργίου το σημαντικό είναι ότι τα πιάνει! Ε λοιπόν λέει " η τακτική του Παναθηναικού είναι αυτή, θέλει το τάδε στυλ παίκτη αυτός κάνει" κλπ κλπ π.χ. Ε μπες εσύ και πες του "τρίχες κατσαρές, συμβαίνει αυτό, είναι έτσι κλπ κλπ". Παράδειγμα έφερα, μη πιαστείς από εκεί. Αλλά το σημαντικό, αυτό που τον κάνει να ξεχωρίζει είναι ότι ανοίγει τη συζήτηση. Δεν είπε ποτέ ότι είναι κάποιος αλάνθαστος γκουρού. Αν ήθελε αυτό θα έκανε θρησκεία, ή πολιτικό κόμμα. ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΗΣΗ θέλει να κάνει. Με τη "μέθοδο" της μαιευτικής. Και στο ραδιόφωνο- αλλά και σε παλιότερες εκπομπές του, όπουδήποτε το κοινό του ήταν περιορισμένο και ψαγμένο, άκουγες εκπληκτικά πράγματα στην ΚΟΥΒΕΝΤΑ- και όχι από το Γεωργίου τον ίδιο. Όταν ήταν στον ελεύθερο ΑLPHA εκεί όπου ως κοινό ήταν κάθε καρυδιάς καρύδι, άκουγες να παίρνουν τηλέφωνο και να λένε " πως τη βλέπεις την αεκάρα γιώργο" Ε τι πεις από εκεί και ύστερα? Το Γεωργίου δες τον σα την ψυχή και τον οργανωτή της "παρέας" του "καφενείου" και όχι σαν έναν αλάνθαστο "ειδικό" όπως άλλοι τρόμπες πλασάρονται.
 

gangstaXZ

Πορνορεπόρτερ
Εγγρ.
19 Μαρ 2007
Μηνύματα
1.642
Κριτικές
5
Like
27
Πόντοι
1.516
Πάνσωστος ο skidoo :thumbsup:
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
όλοι τα παίρνουνε.....,
όλοι τα παίρνουνε.....,
όλοι τα παίρνουνε.....,
ΚΑΝΟΝΙΚΑ......
 

Carlos

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Αυγ 2005
Μηνύματα
2.302
Κριτικές
11
Like
2
Πόντοι
2.945
...μπορει καποιος να μην συμφωνει με τις αποψεις του Γεωργιου αλλα δεν μπορει να πει οτι ειναι υποκινουμενος και  γλειφτης Κοκκαλη/Βαρδηνογιαννη . Ισως ετσι να εξηγειται και η εξορια του στο ΤηλεΑστυ...Τον παω με χιλια γιατι ειναι αυθεντικος και ξεκινησε απο χαμηλα σε αντιθεση με τους γονους δημοσιογραφων οπου για ολα φροντισε ο μπαμπας βλ.Τσωχο , Κατσαρο κλπ κλπ . Οι περισσοτεροι κατοικοεδρευουν στην κρατικη ΕΡΑΣΠΟΡ..
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
1. Ο Κατσαρός δεν είναι γιος του Νίκου Κατσαρού αλλά του Μουσικοσυνθέτη Γιώργου Κατσαρού
2. Η εξορία του στο Τηλεάστυ είναι λογικόν επόμενον ... ίσως να τον δούμε και στο Τηλεφως μια μέρα.
3. Αμα ρε παιδιά θεωρείτε ότι προκαλεί κάποιος μια συζήτηση πετώντας μια μαλακία για να μιλήσουν. ή να κράξουν οι άλλοι, τότε να πάω στην Ομόνοια και να φωνάξω ότι γαμιέται η Αλβανία, τότε θα ακούσω πολλές απόψεις διαφορετικές... αν προλάβω
4. Σοβαροί δημοσιογράφοι είναι δημοσιογραφοι σαν τον Κούλογλου και σαν τον Τέλογλου ...οι άλλοι είναι για τον τσοπου καβάλα.
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
1. Ο Κατσαρός δεν είναι γιος του Νίκου Κατσαρού αλλά του Μουσικοσυνθέτη Γιώργου Κατσαρού
2. Η εξορία του στο Τηλεάστυ είναι λογικόν επόμενον ... ίσως να τον δούμε και στο Τηλεφως μια μέρα.
3. Αμα ρε παιδιά θεωρείτε ότι προκαλεί κάποιος μια συζήτηση πετώντας μια μαλακία για να μιλήσουν. ή να κράξουν οι άλλοι, τότε να πάω στην Ομόνοια και να φωνάξω ότι γαμιέται η Αλβανία, τότε θα ακούσω πολλές απόψεις διαφορετικές... αν προλάβω
4. Σοβαροί δημοσιογράφοι είναι δημοσιογραφοι σαν τον Κούλογλου και σαν τον Τέλογλου ...οι άλλοι είναι για τον τσοπου καβάλα.

Το 3 ήταν απάντηση προς εμένα. Θεωρείς ότι όντως ήταν επαρκής απάντηση?
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
Για την επάρκεια της όποιας απάντησης δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.... είπα όμως ότι όποιος προκαλεί για να ακούσει απόψεις και μάλιστα σε ακριβοπληρωμένα τηλέφωνα ... μόνο δημοσιογράφος δεν είναι...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Για την επάρκεια της όποιας απάντησης δεν μπορώ να είμαι σίγουρος.... είπα όμως ότι όποιος προκαλεί για να ακούσει απόψεις και μάλιστα σε ακριβοπληρωμένα τηλέφωνα ... μόνο δημοσιογράφος δεν είναι...

Mη ξεχνάς ότι ο ίδιος δυσανασχετούσε με αυτού του είδους τα 090. Και επίσης όταν έλεγε μαλακίες κάποιος του υπενθύμιζε ότι πλήρωνε. Και πολλές φορές τόνιζε θετικά την κίνηση του Ευαγγελάτου στο κανάλι 9 να κόψιε τα 090 και να βάλει νούμερο με αστική χρέωση
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
Φίλε όταν δεν γουστάρεις κάτι ...δεν το κανεις καθόλου .... Όχι το κάνεις και το κατακρίνεις... αν δυσανασχετουσε να το σταμάταγε επι τοπου ...
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
Επίσης το να ζητάς βήμα σε ενα σοβαρο κανάλι ειναι καλύτερο απο΄το να παίρνεις βήμα απο ένα κανάλι της πλάκας.
Επίσης για να πω και δυο κουβέντες σε αυτούς που έχουν μπλεχτει λιγο και μιλάνε για νούμερα τηλεθέασης κ.λ.π. Εχω να πω τα εξής :
1. Η δημοσιογραφία δεν είναι επάγγελμα ειναι λειτούργημα.
2. Η δημοσιογραφία οφείλει να έχει και να προβάλλει αρχές και ήθος
3. Ο δημοσιογραφος οφείλει να προβάλλει γεγονότα τα οποία κρίνει η κοινή γνώμη και μόνον αυτή
4. Ο δημοσιογράφος οφείλει να αντικειμενολογει σε κάθε λόγο του ανεξάρτητα με τα οποια πιστευω του.
5. Ο δημοσιγράφος που κρύβει με δόλο έστω και ένα απειροελάχιστο ψήγμα αλήθειας δεν ειναι δημοσιογραφος είναι αλήτης
6. Όλα τα παραπάνω δεν δίνουν νούμερα τηλεθέασης αλλά ο ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΣ δεν ενδιαφέρεται γι αυτά.
Για κάποιους -όχι βέβαια όλους- τους παραπάνω λόγους ο κ. Γεωργίου δεν είναι δημοσιογράφος όπως δεν είναι και χιλιάδες άλλοι
Σε όποιους κάνει κέφι μπορουν να παρακολουθούν χιλιάδες γραφικούς τύπους που παρελαύνουν απο τα ΜΜΕ ... από Πανουτσοκαρπετόπουλους έως Μητσικώστες  και Λαζόπουλους ...το κάνω κι εγω άλλωστε...και τον Γεωργίου θα καθήσω να τον δω κι ας φωνάζει η γυναίκα μου να μην βλέπω μαλακίες νυχτιάτικα .... ξέρω όμως τι βλέπω και γιατί το βλέπω ...λυπάμαι αλλά δεν θα ωραιοποιήσω ούτε θα ηροποιήσω τύπους σαν τον Γεωργίου.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom