Νέα

Γιώργος Γεωργίου

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 368K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

bazas

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Σεπ 2006
Μηνύματα
373
Κριτικές
61
Like
1
Πόντοι
2.062
Θεός.
Μηδενιστής...
αλλα θεός...
 

daltonsbrothers

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαΐ 2007
Μηνύματα
274
Like
30
Πόντοι
1
Nαι ειναι σιγουρο..Αρχιζει σε ενα μηνα,με την εναρξη του πρωταθληματος.Θα χει καθε Δευτερα 00.00-02.00
και οποτε το απαιτουν οι περιστασεις,βλεπε βραδυες Τσαμπιονς Λιγκ,Εθνικη κλπ..
Εχει να γινει χαμος φετο..
 

Επισκέπτης
Δεν ξέρω τι λένε οι άλλοι, εγώ πάντως τον πάω τον Γιωργάρα. Κι έχω την αίσθηση ότι ΞΕΡΕΙ από ποδόσφαιρο, απλά μερικές φορές υπερβάλλει λίγο (όπως το θεϊκό που έλεγε ότι ο Καρεμπέ πάει για προπονητής του Ολυμπιακού!). Δημοσιογράφος είναι όμως, κάπου θα υπερβάλει!

Άντε, θα έχουμε να κάνουμε κάτι Δευτέρες βράδυ!
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.290
Κριτικές
1
Like
759
Πόντοι
96
  κατα τη γνώμη μου ειναι ο Λεβεντης του αθλητικου σχολιασμου (Ο Λεβεντης μου ειναι συμπαθης edit και ειναι και σοβαρός)!!!
τελικά πως εχει χάσει τα δοντια του??? Τον εχασα τοτε στην Τατιαννα.
 

LEFTY2

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2006
Μηνύματα
3.593
Κριτικές
1
Like
110
Πόντοι
16
Υπερβολικος πυκνα συχνα αλλα ευπροσδεκτος.Αντε με το καλο
 

vasos

Σεβαστός
Εγγρ.
28 Ιουν 2006
Μηνύματα
7.928
Κριτικές
33
Like
30
Πόντοι
2.057
γεια σου ρε γιωργαρε!welcome back "φιλε του αλαμανου".... :2funny: :2funny:
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Επισκέπτης
Θυμάμαι όταν είχαμε χάσει απο τους Τούρκους , είχε βγει σε κάποιο κανάλι μαζί με τον Γεωργιάδη του ΛΑΟΣ και του μιλούσε μάλιστα υποτιμητικά χαρακτηρίζοντάς τον σε κάποια φάση ρατσιστή στο αέρα .
Πως αλλάζουν τα πράγματα όμως ε; Ο Μάγκας ο ξερόλας τώρα έχει νέο αφεντικό απο τον ίδιο χώρο που τότε με λεονταρισμούς χλεύαζε.
Ήθελα να ήξερα με τι θράσος θα βγεί να χλευάσει και να πει τις μαλακίες του τώρα .
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Ο Γεωργίου δε παίρνει χαμπάρι από αφεντικά κλπ. Τι θα πει έχει αφεντικό από τον ίδιο χώρο? Με το γιο του Καρατζαφέρη έγινε το κονέ. Απλά βρήκε κανάλι να μιλήσει.
 

Επισκέπτης
Ναι, γιατί όταν ήταν στον Alpha λίγες φορές τα είχε χώσει στον Χατζηνικολάου και το πουλέν του, τον Παπαδημητρίου.

Ή μήπως ξέχασες φίλε ότι τον έδιωξαν από τον Polis το 2004 επειδή βγήκε και τους έκραξε για τα παιχνίδια-άπατη με τα 090.  :rockon:
Ο Δημόσιος Λόγος είναι ένα πανίσχυρο εργαλείο που δεν μπορεί το κάθε σούργελο (κατά την γνώμη ) στυλ Γεωργίου ή Τριανταφυλλόπουλου να βγει να τον χειριστεί και να προασπίσει την αλήθεια ή αξίες .
Πρέπει να έχεις έναν ηθικό κώδικα και φυσικά μόρφωση να το κάνεις αυτό. Ας μείνει στον αθλητικό σχολιασμό και ας αφήσει την πολιτική και τις "αλήθειες" .
Για τις επιθέσεις που έχει κάνει μην βιάζεσαι γιατί αύριο μπορεί να τον δούμε να εργάζεται και πάλι εκεί και τότε τι θα λέμε ;
Ασυμβίβαστοι δημοσιογράφοι και παρουσιαστές ΔΕΝ υπάρχουν . Τα media είναι επιχειρήσεις που δεν επιτρέπουν τέτοια φαινόμενα .
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Ας εργαστεί όπου θέλει. Ποιο το πρόβλημά σου εσένα? Έπειτα εσύ από ότι βλέπω κρίνεις το Γεωργίου από το πως λέει κάτι και όχι από το περιεχόμενο των λόγων του- τι λέει. Αν θες πες μας κάποιον από αυτούς που βγαίνουν στο γυαλί με σοβαρότερο λόγο από το Γεωργίου. Όχι πολλούς, έναν...
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.511
Κριτικές
4
Like
1.678
Πόντοι
266
Τι να κάνουμε... θα βάλω στο τηλεκοντρόλ το τελε αστυ!!!
Από το σταρ πάντως καλύτερο είναι.
 

Επισκέπτης
Ας εργαστεί όπου θέλει. Ποιο το πρόβλημά σου εσένα? Έπειτα εσύ από ότι βλέπω κρίνεις το Γεωργίου από το πως λέει κάτι και όχι από το περιεχόμενο των λόγων του- τι λέει. Αν θες πες μας κάποιον από αυτούς που βγαίνουν στο γυαλί με σοβαρότερο λόγο από το Γεωργίου. Όχι πολλούς, έναν...
Δεν έχω πρόβλημα κανένα απλώς δεν πιστεύω κανέναν δημοσιογράφο ή παρουσιαστή . Σχετικά με το περιεχόμενο και το ύφος αυτών που λέει , άσε με να έχω μια διαφορετική άποψη . Στην τελική η ακροαματικότητα είναι το μέτρο σύγκρισης , έτσι δεν είναι ;
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Αυτό ακριβώς μας έχει φάει εδώ στο Ελλάντα. Μπερδεύουμε τη σοβαρότητα με τη σοβαροφάνεια.

Κάπως έτσι φτάσαμε κάποια στιγμή στο σημείο να θεωρείται ο Αβραμόπουλος ο νέος μεγάλος ηγέτης. :jerking:
Δώσε στους βλάχους κοστούμι, γραβάτα και αρλουμπολόγία, και θα σε ψηφίσουν με τα δύο χέρια.

Aκριβώς ρε άντε πέστα να πούμε!! Χαρακτηριστικό δείγμα βλαχιάς και ηλιθιότητας να μη σκέφτεσαι αλλά να δρας με το ένστικτο. Κοιτάνε να τους ψαρώνουν με δήθεν και καλά μούρη και σοβαροφάνεια και επισημότητες άσχετα αν αυτά που λένε είναι βλακείες. Σιγά μη μπουν και στη διαδικασία να κρίνουν κιόλας, αυτά που ακούνε δύσκολα πράγματα. Ότι βλέπουν και χτυπάει το υποσυνείδητό τους ως σοβαρό αποδέχονται! Έτσι τους έμαθαν! Ακόμη και τα σκυλιά πιο έξυπνα είναι...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Δεν έχω πρόβλημα κανένα απλώς δεν πιστεύω κανέναν δημοσιογράφο ή παρουσιαστή . Σχετικά με το περιεχόμενο και το ύφος αυτών που λέει , άσε με να έχω μια διαφορετική άποψη . Στην τελική η ακροαματικότητα είναι το μέτρο σύγκρισης , έτσι δεν είναι ;



Τρίχες κατσαρές είναι η ακροαματικότητα! Στα αλήθεια πιστεύεις ότι ποιότητα κρίνεται από το τι επιζητάει η άσχετη και στενόμυαλη μάζα?? Α ρεεε κουτόχορτο που σας ταίζουν!

Όσο για αυτά που λέει ο Γεωργίου τις αναλύσεις για μπάλα και τα ποδοσφαιρικά αλλά και πως λειτουργούν κάποια πράγματα δε τα έχει πει κανένας. Και προτιμώ να ακούσω κάτι διαφορετικό- έστω και να προσγγίζεται απλώς και ας μην είναι έτσι ακριβώς- παρά να ακούω διάφορους παπάρες να λένε τα ίδια και τα ίδια "πολιτικαλ κορέκτ" να μη θίξουν και να λένε αυτά που γουστάρει η μάζα! Η ΜΑΖΑ ΔΕ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ!
 

Επισκέπτης
Η ΜΑΖΑ ΔΕ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ!

Συμφωνώ μαζί σου για την μάζα αλλά διαφωνώ ότι ο Γεωργίου είναι ο δημοσιογράφος που είναι "εκτός συστήματος" και προσφέρει αυτό το κάτι διαφορετικό . Απόψεις είναι αυτά , μην τρελαίνεσαι ...
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
Συμφωνώ μαζί σου για την μάζα αλλά διαφωνώ ότι ο Γεωργίου είναι ο δημοσιογράφος που είναι "εκτός συστήματος" και προσφέρει αυτό το κάτι διαφορετικό . Απόψεις είναι αυτά , μην τρελαίνεσαι ...

Εντάξει εννοείται αυτό, στο κάτω κάτω κανείς δεν είναι αναγκασμένος να δει ή να μη δει κάτι. Αλλά αυτή η ρημάδα η ακροαματικότητα καθορίζει το τι θα δούμε και τι όχι. Και δυστυχώς η ηλίθια μάζα καθορίζει ότι πρέπει να βλέπουμε 'ριάλιτι" και χαζές σειρές και άλλες βλακείες στην τηλεόραση. Άμα ακουστεί μια φωνή που θα πει κάτι άλλο- ας μην είναι ο Γεωργίου, ας είναι κάτι άλλο- αμέσως θα "δυσανασχετήσει" η άμυαλη μάζα που επιβάλει τα ηλίθια κριτήριά της...
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Συμφωνώ μαζί σου για την μάζα αλλά διαφωνώ ότι ο Γεωργίου είναι ο δημοσιογράφος που είναι "εκτός συστήματος" και προσφέρει αυτό το κάτι διαφορετικό . Απόψεις είναι αυτά , μην τρελαίνεσαι ...

Εκτός συστήματος, είναι μόνο οι απλήρωτοι!!! Ακόμα κι αυτοί που περνιούνται ως "ασυμβίβαστοι", είναι αυτό ακριβώς που επιτρέπει το σύστημα, και είναι τόσο ασυμβίβαστοι, όσο αυτό επιτρέπει...Πάντως, ο Γεωργίου, όσο υπερβολικός και "κωλοτούμπας" κι αν είναι, είναι σοβαρότερος από πολλούς γελοίους-και καλά-σοβαρούς γραβατάκηδες, που πουλάνε κενότητα με περιτύλιγμα σοβαροφάνειας...
 

laplace

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιαν 2007
Μηνύματα
4.286
Like
18
Πόντοι
16
ο Γεωργίου παλια εκανε παρέα με τον θείο μου..εποχες σπριντ φμ..
αράζαμε λοιπον σε ενα καφενεδάκι στεκι τους στα Πετράλωνα και εδινε αναλύσεις..
ΓΑΜΟΥΣΕ...
ο ανθρωπος ΠΕΡΑΝ της μπάλας που ειναι μεγάλος γνώστης ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ στο να σου μιλήσει για ζωή,για έρωτα,για γυναίκες,για ρόκ..
ειναι η τέλεια παρεα...
πραγματικά παιδια οσοι δεν τον εχετε γνωρίσει απο κοντά ΧΑΝΕΤΕ..
 

Vangoal

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2007
Μηνύματα
830
Κριτικές
6
Like
254
Πόντοι
286
ο Γεωργίου παλια εκανε παρέα με τον θείο μου..εποχες σπριντ φμ..
αράζαμε λοιπον σε ενα καφενεδάκι στεκι τους στα Πετράλωνα και εδινε αναλύσεις..
ΓΑΜΟΥΣΕ...
ο ανθρωπος ΠΕΡΑΝ της μπάλας που ειναι μεγάλος γνώστης ΕΙΝΑΙ ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟΣ στο να σου μιλήσει για ζωή,για έρωτα,για γυναίκες,για ρόκ..
ειναι η τέλεια παρεα...
πραγματικά παιδια οσοι δεν τον εχετε γνωρίσει απο κοντά ΧΑΝΕΤΕ..
Ναι έναν τέτοιο φίλο ονειρευόμουνα σε όλη μου τη ζωή ... "Αλογομούρη"  (κανα σίγουρο ρεεεεε)....ξεδοντιάρη (πολύ βαράνε αυτοί στο Μενίδι)...Γκουρού της μπάλας (Β' εξάμηνο 2004 την έβγαλε σε καταφύγιο για να γλυτώσει το ξύλο από τις μαλακίες που είχε πει για την Εθνική πριν το Euro)...Γυναικά (Ευγενία όχι άλλη παντόφλα)...Ροκά (εντάξει εδώ είναι ψιλοσχετικός)
Επίσης φίλε ΧΑΝΟΥΜΕ όσοι δεν έχουμε γνωρίσει από κοντα τους : Βασίλη Λεβέντη, Γιώργο Καρατζαφέρη,Ελένη Λουκά, Παναγιώτη Τόκο και άλλους γραφικούς της Ελληνικής τηλεόρασης
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Ναι έναν τέτοιο φίλο ονειρευόμουνα σε όλη μου τη ζωή ... "Αλογομούρη"  (κανα σίγουρο ρεεεεε)....ξεδοντιάρη (πολύ βαράνε αυτοί στο Μενίδι)...Γκουρού της μπάλας (Β' εξάμηνο 2004 την έβγαλε σε καταφύγιο για να γλυτώσει το ξύλο από τις μαλακίες που είχε πει για την Εθνική πριν το Euro)...Γυναικά (Ευγενία όχι άλλη παντόφλα)...Ροκά (εντάξει εδώ είναι ψιλοσχετικός)
Επίσης φίλε ΧΑΝΟΥΜΕ όσοι δεν έχουμε γνωρίσει από κοντα τους : Βασίλη Λεβέντη, Γιώργο Καρατζαφέρη,Ελένη Λουκά, Παναγιώτη Τόκο και άλλους γραφικούς της Ελληνικής τηλεόρασης

Ενώ αν γνωρίσουμε Άκη Παυλόπουλο, ή Γιώργο Παπαδάκη, ας πούμε, γνωρίσαμε τις υπερπροσωπικότητες του πλανήτη!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom