Νέα

Γάμος με αλλοδαπή: βοήθεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kevinslipknot173
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 143
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.896
Πόντοι
216
και που αλλου να ρωταγα ρε φιλε?
φιλους για να με κραξουν απο κοντα η οικογενεια για να με κυνηγανε.εδω τουλαχιστον ειναι ανωνυμα

Ενω εδω δεν θα σε κραξει κανενας ρε τυπε....

Σορι κιολας αλλα ναι αυτα τα λες με την οικογενεια σου και τους φιλους σου(τους πραγματικους) που θα σε παρουν σιγουρα πιο σοβαρα απο δω μεσα.
Δηλαδη αυτο που σε φοβιζει ειναι το ενδεχομενο κραξιμο που θα φας επειδη θα ειστε προσωπο με προσωπο η το αν την παντρευτεις και δεν πανε ολα οπως τα περιμενεις :think:
Εκτιμω το 1ο
 

majestic69

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2009
Μηνύματα
4.811
Κριτικές
4
Like
277
Πόντοι
36
φιλαρακο τα μονα προβληματα που μπορει να σου προκυξουν ειναι το σοι της και το σοι σου.Και επισης μην τα παιδια σου αρχισουν και μιαλνε φιλιπινεζικα και δεν ακταλαβαινεις τον χριστο σου εσυ.Τι λες τα σκεφτικες αυτα?Η μαμα σου τι λεει της το ειπες?Λεφτα για το γαμο εχεις να τον κανεις μονο σου γιατι ο πατερας σου μπορει να ειναι ζορικος.....για απαντησε μας...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
φιλε αυτο ειναι το θεμα μου.ποτε δεν εκανα κατι για το οποιο μετα μετανιωσα.παντα σκεφτομαι λογικα και μετα μετανιωνω για πραγματα που δεν εκανα ποτε
Λοιπον αν καταλαβα καλα δεν εισαι ΜΙΚΡΟΣ σε ηλικια!
2ον ειστε 2 μηνες μαζι! (τραγικα λιγο) ουτε στο γυμνασιο να σασταν μαζι!
3ον για να θελει χαρτια σημαινει οτι δεν ειναι Ε.Ε. ή απο αμερικη-ασια η απο ΜΟΛΔΑΒΙΑ ΟΥΚΡΑΝΙΑ ΡΩΣΙΑ κλπ...!
εγω 1 θα σου πω! ΟΣΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ καλη και να ναι η κοπελα που γνωρισες σαν νοικουρα στο κρεβατι κλπ κλπ
θα την πατησεις κατα ενα μεγαλο ποσοστο! (οχι 100%) μπορει και να σου βγει καλη (λαχειο που λεμε)

Επειδη τις ξερω τι σκατα ειναι ΜΑΚΡΥΑ! ειδικα αν ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΑΝΑΤΟΛΙΚΟ ΜΠΛΟΚ!

Σου τα λεω φιλικα μετα απο 8 χρονια εμπειριας παρε δωσε με Αν μπλοκ!

αν σου φενονται λιγα ΟΚ! διαβαζω αλλους που λενε οτι σιγα οι δικες μας καλυτερες ειναι?
οκ δικιο εχουν ......αλλα σαν εκεινες δεν ειναι! ενας καλος γνωστης μπορει να σου επιβεβαιωσει αυτο που λεω!!

και υπογραμιζω γιατι καποιοι θα την πουν την παπαρια τους...ΟΙ ΔΙΚΕΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΕΚΕΙΝΕΣ.....

θα στο ανελυα αλλα συστυχως δεν εχω χρονο!!
 

MATADOR31

Μέλος
Εγγρ.
6 Σεπ 2010
Μηνύματα
252
Κριτικές
6
Like
0
Πόντοι
1
φιλε ειμαι τοσο ufo.ειπα βριστε ελευθερα μπας και συνελθω.και που αλλου να ρωταγα ρε φιλε?
φιλους για να με κραξουν απο κοντα η οικογενεια για να με κυνηγανε.εδω τουλαχιστον ειναι ανωνυμα

Άρα αποδεικνύεται περίτρανα ότι λες πίπες ρε φίλε: εδώ δεν έχεις το θάρρος έστω έμμεσα να κάνεις νύξη στην οικογένειά σου, θα την παντρευόσουν κιόλας ....? Και δεύτερον για πες μου κάτι ή εστω απάντα το στον εαυτό σου: μέσα στους τελευταίους 6 μήνες έχεις σκεφτεί πάνω από 6 φορές (άπαξ μηνιαίως) να αυτοκτονήσεις?

Άκου λοιπόν: Αν η απάντησή σου είναι ναι, χρειάζεσαι ΕΠΕΙΓΟΝΤΩΣ βοήθεια από ψυχίατρο. Αν η απάντησή σου είναι ΟΧΙ, πάρε τα φιλαράκια σου, ρίξτε κάνα μπούτσο σε κάνα στουντιάκι, να δεις πως θα δεις τη ζωή με άλλο μάτι και μη μας ζαλίζεις τα αρχίδια με τις φιλιππινέζικες φαντασιώσεις σου.Αυτά.ΜΕ ΑΓΑΠΗ.
 

Laser Dildo

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.095
Like
13
Πόντοι
16
Για να μιλησουμε λιγο σοβαρα παντως, πριν κανεις οτιδηποτε ρωτησε και παρε πληροφοριες απο κοσμο γιατι το θεμα ειναι σοβαρο, ο γαμος δεν ειναι αστεια υποθεση
Μπορει να εχει αρνητικες επιπτωσεις σε σενα και στη ζωη σου (δεν ξερω ακριβως τι αλλα ποτε δεν ξερεις), μπορει να χρειαστει να πληρωσεις και, δεν ξερω μεν τι επαγγελμα κανεις αλλα αν μια στις χιλιες τυγχανει να εισαι φοιτητης τοτε ισως εχεις αρνητικες επιπτωσεις σε σενα και στη ζωη σου.
Για να μην το τραβηξω παραπερα και πεταξω στο τραπεζι παραδειγματα χωρων που ισως εχουν κοντρα με τις Φιλιππινες (γρηγορα γρηγορα σου λεω ΗΠΑ, Ιαπωνια κλπ) και αν τυχον τις επισκεφτεις παθεις καμια χοντρη πλακα.
Ψάξε επίσης και το τριπτυχο Ταλιμπαν-Αλ Καιντα-φιλιππινες γιατι αν ο διαβολος σε φερει προς εκεινα τα μερη και οι Φιλιππινες ειχαν στειλει στατιωτικη αποστολη στο Ιρακ ή το Αφγανισταν και σε σταματησουν σε μπλοκο και δουνε φιλιππινεζικο διαβατηριο πας μεσα για εσχατη προδοσια  :S
 
OP
OP
kevinslipknot173

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
366
Κριτικές
4
Like
292
Πόντοι
21
ρε παιδια 1)αν μπορουσα θα εβαζα ταυτοτητα για να δειτε ηλικια
         2)οι οικογενεια μου ειναι για τον πουτσο,με τον πατερα μου δεν μιλαω
         3)ναι εδω και ενα χρονο εχω σκεφτει πολλες φορες την αυτοκτονια γιατι αν δεν εχεις ελπιδα ποιος ο λογος να ζεις
         4)και ξαναλεω οτι δεν με ενδιαφερει να με κραξουν εδω γιατι ουτε σας ξερω ουτε με ξερετε
 
OP
OP
kevinslipknot173

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
366
Κριτικές
4
Like
292
Πόντοι
21
Για να μιλησουμε λιγο σοβαρα παντως, πριν κανεις οτιδηποτε ρωτησε και παρε πληροφοριες απο κοσμο γιατι το θεμα ειναι σοβαρο, ο γαμος δεν ειναι αστεια υποθεση
Μπορει να εχει αρνητικες επιπτωσεις σε σενα και στη ζωη σου (δεν ξερω ακριβως τι αλλα ποτε δεν ξερεις), μπορει να χρειαστει να πληρωσεις και, δεν ξερω μεν τι επαγγελμα κανεις αλλα αν μια στις χιλιες τυγχανει να εισαι φοιτητης τοτε ισως εχεις αρνητικες επιπτωσεις σε σενα και στη ζωη σου.
Για να μην το τραβηξω παραπερα και πεταξω στο τραπεζι παραδειγματα χωρων που ισως εχουν κοντρα με τις Φιλιππινες (γρηγορα γρηγορα σου λεω ΗΠΑ, Ιαπωνια κλπ) και αν τυχον τις επισκεφτεις παθεις καμια χοντρη πλακα.
Ψάξε επίσης και το τριπτυχο Ταλιμπαν-Αλ Καιντα-φιλιππινες γιατι αν ο διαβολος σε φερει προς εκεινα τα μερη και οι Φιλιππινες ειχαν στειλει στατιωτικη αποστολη στο Ιρακ ή το Αφγανισταν και σε σταματησουν σε μπλοκο και δουνε φιλιππινεζικο διαβατηριο πας μεσα για εσχατη προδοσια  :S

φιλε αυτα δεν τα ηξερα.αυτο ρωταγα τοση ωρα.εγω δεν θελω να κατσω εδω μολις τελειωσω της σπουδες μου θελω να φυγω εξωτερικο για αυτο θελω να ξερω αν θα χω προβλημα με αλλες χωρες λογο αυτου
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
ναι εδω και ενα χρονο εχω σκεφτει πολλες φορες την αυτοκτονια γιατι αν δεν εχεις ελπιδα ποιος ο λογος να ζεις

εννοείς ότι παίζει θέμα υγείας και λες ότι δεν έχεις ελπίδα ?
 

tyras

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2009
Μηνύματα
45
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
ρε φιλε δυστυχως δεν κανω πλακα.την εχω γνωρισει εδω και 2 μηνες,και απο τοτε ειμαι ευτυχισμενος.πριν απο αυτη πολλες φορεσ σκεφτομουν να αυτοκτονησω γιατι απλα δεν γουσταρω την ζωη μου.τωρα που μιλαμε νιωθω τελεια εχω ορεξη να κανω τα παντα.τη θεωρω καλη φιλη αλλα την εχω καψουρευτη κιολας.

φιλε τη εννοεις θα με σκισει?εμενα με ενδιαφερει αν την παντρευτω να μην χρειαστει να πληρωσω τιποτα και να μην εχει επιπτωσεις σε εμενα.στην ζωη μου,ειμαι φοιτητης ακομα.γενικα φοβαμαι μην εχει επιπτωσεις στην ζωη μου
καντο επειδη απ οτι καταλαβαινω δεν θα σου παρουσιαστουν αργοτερα αλλες τετοιες ευκαιριες!απλα βεβαιωσου οτι αυτη σε θελει πραγματικα
 
OP
OP
kevinslipknot173

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
366
Κριτικές
4
Like
292
Πόντοι
21
εννοείς ότι παίζει θέμα υγείας και λες ότι δεν έχεις ελπίδα ?

βασικα εχω ενα θεμα υγειας το οποιο με εχει ριξει αλλα το χειροτερο ειναι οτι δεν εχω καποιον να βασιστω και να με βοηθησει να βοηθησω εγω τον εαυτο μου.
 

canibal

Μέλος
Εγγρ.
4 Νοε 2012
Μηνύματα
7.794
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
βασικα εχω ενα θεμα υγειας το οποιο με εχει ριξει αλλα το χειροτερο ειναι οτι δεν εχω καποιον να βασιστω και να με βοηθησει να βοηθησω εγω τον εαυτο μου.

e τότε κανε παιχνίδι με την τύπισσα που λες ότι σε στηρίζει...
τι το σκέφτεσαι
 
OP
OP
kevinslipknot173

kevinslipknot173

Μέλος
Εγγρ.
9 Μαρ 2012
Μηνύματα
366
Κριτικές
4
Like
292
Πόντοι
21
καντο επειδη απ οτι καταλαβαινω δεν θα σου παρουσιαστουν αργοτερα αλλες τετοιες ευκαιριες!απλα βεβαιωσου οτι αυτη σε θελει πραγματικα
φιλε εγω θελω απλα να μεινει εδω στην ελλαδα γιατι με κανει χαρουμενο,αν τελικα καταληξουμε μαζι θα ειναι τελειο.απλα δεν θελω να φυγει.
 

Επισκέπτης
Λεφτα για το γαμο εχεις να τον κανεις μονο σου γιατι ο πατερας σου μπορει να ειναι ζορικος.....για απαντησε μας...

Δεν του δίνεις καμιά ιδέα για μπίζνα?
Να τα κονομήσει και να παντρευτεί με δικά του έξοδα..
 

soul3

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2010
Μηνύματα
4.115
Like
1.896
Πόντοι
216
Υπομονη μεχρi τo νεο χρονο που θα αρχισουν τα franchise στα donuts :2funny:
 

tyras

Μέλος
Εγγρ.
25 Απρ 2009
Μηνύματα
45
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
φιλε εγω θελω απλα να μεινει εδω στην ελλαδα γιατι με κανει χαρουμενο,αν τελικα καταληξουμε μαζι θα ειναι τελειο.απλα δεν θελω να φυγει.
φιλε βοηθησε την τοτε να μεινει και προσπαθησε απο τη μερια σου να τελειωνεις ολες τις υποχρεωσεις που εχεις επειδη ειπες οτι εισαι φοιτητης, ωστε να την παντρευτεις, μονο ετσι θα μεινει σιγουρα..αν και ολα αυτα στην πραξη γινονται δυσκολα με την κριση που υπαρχει πως να ανοιξεις σπιτι κτλπ κτλπ
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom