Νέα

Γάμος με αλλοδαπή: βοήθεια

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kevinslipknot173
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 143
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
ρε φιλε δυστυχως δεν κανω πλακα.την εχω γνωρισει εδω και 2 μηνες,και απο τοτε ειμαι ευτυχισμενος.[size=10pt][size=20pt]πριν απο αυτη πολλες φορεσ σκεφτομουν να αυτοκτονησω γιατι απλα δεν γουσταρω την ζωη μου[/size][/size].τωρα που μιλαμε νιωθω τελεια εχω ορεξη να κανω τα παντα.τη θεωρω καλη φιλη αλλα την εχω καψουρευτη κιολας.

φιλε τη εννοεις θα με σκισει?εμενα με ενδιαφερει αν την παντρευτω να μην χρειαστει να πληρωσω τιποτα και να μην εχει επιπτωσεις σε εμενα.στην ζωη μου,ειμαι φοιτητης ακομα.[size=10pt][size=20pt]γενικα φοβαμαι μην εχει επιπτωσεις στην ζωη μου[/size][/size]

;;;;;;;;;
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.921
Κριτικές
14
Like
3.703
Πόντοι
2.777
ρε παιδια αν παντρευτω αλλοδαπη για να τησ δωσω την υπηκοοτητα τι αρνητικα θα εχει στην ζωη μου?
βριστε ελευθερα,ξερω οτι λεω μαλακιεσ αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να το κανω γιατι νομιζω ειμαι ερωτευμενοσ

Πρώτα από όλα θα βγάλεις πλοκάμια
 
Εγγρ.
24 Νοε 2012
Μηνύματα
157
Like
3
Πόντοι
1
Φίλε η δική μου άποψη είναι:

1. Άσε να κυλήσει λίγος χρόνος, γιατί 2 μήνες είναι πολύ λίγος καιρός.
2. Μάθε καλά το βιογραφικό της, πχ μπορεί να την έχει στείλει εδώ η μαφιόζικη οικογένειά της (ναρκέμποροι, όπλα, τοκογλύφοι, μαστρωποί) για να ρουφήξει το αίμα κανενός θύματος. Αν η οικογένεια σου έχει φράγκα (αδιάφορο αν έχεις εσύ ή όχι, που λογικά δε θάχεις) πρόσεχε 2 φορές παραπάνω
3. Αν είναι πόρνη πρόσεχε ακόμα περισσότερο.
Αυτά
 

koulamaria

Σεβαστός
Εγγρ.
6 Ιαν 2012
Μηνύματα
1.435
Κριτικές
39
Like
6.985
Πόντοι
1.936
ρε παιδια αν παντρευτω αλλοδαπη για να τησ δωσω την υπηκοοτητα τι αρνητικα θα εχει στην ζωη μου?
βριστε ελευθερα,ξερω οτι λεω μαλακιεσ αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να το κανω γιατι νομιζω ειμαι ερωτευμενοσ

Ο νόμος έχει αλλάξει οπότε ώς τα 10 χρόνια κατά τα οποία παραμένει εν έγγαμο βίο μαζί σου,δεν μπορεί να διεκδικήσει τίποτα εκτός αν είσαι αρκετά στόκος και μετά το γάμο της τα γράψεις όλα με συμβολαιογραφική πράξη στο όνομα της.Η μόνη διευκόλυνση που θα της κάνεις είναι ότι θα αποκτήσει μόνιμο τόπο διαμονής και εσένα εγγυητή οπότε άδεια παραμονής και άδεια εργασίας έρχονται πιο εύκολα.Κάνε πολιτικό και όταν ξε-ερωτευτείς πήγαινε μόνος σου και λύσε την πράξη του πολιτικού γάμου!
 

oxi_agapes_mono_sex

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαρ 2012
Μηνύματα
2.107
Like
9
Πόντοι
16
ρε παιδια αν παντρευτω αλλοδαπη για να τησ δωσω την υπηκοοτητα τι αρνητικα θα εχει στην ζωη μου?
βριστε ελευθερα,ξερω οτι λεω μαλακιεσ αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να το κανω γιατι νομιζω ειμαι ερωτευμενοσ

παντρεψου να γαμησουμε
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
3
Πόντοι
16
Ρε φίλε να σου πώ κάτι?Το πιο σοβαρό πρόβλημα που έχεις ξέρεις ποιο είναι ; Ότι μία στο τρισεκατομμύριο να λες αλήθεια και να μην trollaρεις (γεγονός μάλλον απίθανο), μπαίνεις τώρα sto bou και έστω και για πλάκα περιμένεις να ακούσεις έστω και μία σοβαρή γνώμη. Αν σε αυτό προσθέσεις και τη μαλακία που μας είπες ότι δήθεν ήθελες να αυτοκτονήσεις και εν συνεχεία τη γνώρισες και τώρα πια δεν θέλεις, ξέρεις που καταλήγουμε?
Α. Μάλλον είναι η πρώτη σου γνωριμία (δεν θα πω σχέση διότι δεν έχεις συνουσιασθεί ποτέ σου με γυναίκα προφανώς, παρουσία και της γυναίκας)
Β. Μάλλον δεν είσαι ούτε καν καταθλιπτικός (όπως υπονοείς)
Γ. Είσαι τελείως ακοινώνητος και αστοιχείωτος γενικά, πολύ αμφιβάλλω δε, και φοιτητής (μακάρι παναγία μου να μην είσαι...): Είναι δυνατόν να έχεις πρόβλημα αν πατρευτείς νόμιμα μια αλλοδαπή? Από ποιόν να έχεις ρε πρόβλημα; Από τη Χρυσή Αυγή??? Μας δουλεύεις ρε μεσημεριάτικα ή είσαι τόσο UFO?

Ευγε ματαντορ κονκισταντορ γι'αλλη μια φορα εδωσες τη πιο εμπεριστατωμενη απαντηση :thumbsup:!!!
Γιατι αραγε σε αυτο το ποστ δεν απαντουν οι λακακηδες και λοιποι νεοναζι να μας πουν τη γνωμη τους για τη νομιμοποιηση των αλλοδαπων.. ;) :cheesy: :grin: :dancing: :dancing:
 

Επισκέπτης
Ευγε ματαντορ κονκισταντορ γι'αλλη μια φορα εδωσες τη πιο εμπεριστατωμενη απαντηση :thumbsup:!!!
Γιατι αραγε σε αυτο το ποστ δεν απαντουν οι λακακηδες και λοιποι νεοναζι να μας πουν τη γνωμη τους για τη νομιμοποιηση των αλλοδαπων.. ;) :cheesy: :grin: :dancing: :dancing:

συμπερασμα:και για την αλλοδαπη μελουσα νυφη η χρυση αυγη φταιει  :2funny:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
να χαμε να λεγαμε....!

στην τελικη μεγαλε θα κανεις αυτο που γουσταρεις εσυ!!

εδω βλεπεις οτι αν ρωτησεις για τετοιο θεμα 10 ανθρωοπους δεν θα σου δωσουν οι 7 αλλη αποψη και οι 3 αλλοι......ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ 10 απο μια διαφορετικη αποψη...!  :2funny:
 

loxxos

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2009
Μηνύματα
2.362
Like
3
Πόντοι
16
να χαμε να λεγαμε....!

στην τελικη μεγαλε θα κανεις αυτο που γουσταρεις εσυ!!

εδω βλεπεις οτι αν ρωτησεις για τετοιο θεμα 10 ανθρωοπους δεν θα σου δωσουν οι 7 αλλη αποψη και οι 3 αλλοι......ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΟΙ 10 απο μια διαφορετικη αποψη...!  :2funny:

Σωστο ρε φιλε Θανο αλλα μιλα πραγματικα ο τυπος ειναι τοσο χαλια η ζωη του ή μας τρολαρει ασυστολα.. :huh: :S :humpleg:???
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Σωστο ρε φιλε Θανο αλλα μιλα πραγματικα ο τυπος ειναι τοσο χαλια η ζωη του ή μας τρολαρει ασυστολα.. :huh: :S :humpleg:???
παιζει και τα 2 να συμβαινουν!!
ισως και να υπερβαλει .....να γουσταρει να κλαψομουνιαζει!!
 

GSAKKI

Μέλος
Εγγρ.
28 Νοε 2010
Μηνύματα
2.777
Κριτικές
1
Like
209
Πόντοι
36
nikoskontos περιμένουμε κάτι απο εσένα! δες και το p.m !
 

Motardos

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2016
Μηνύματα
649
Like
52
Πόντοι
6
ποιοι εχουν παντρευτει αλλοδαπη? αλβανιδα, ρωσιδα, βουλγαρα, ρουμανα, πολωνεζα, ουκρανιδα κτλ?

μετα απο αυτη την επιλογη σας τι θα συμβουλευατε καποιον που τα εχει με ξένη? το προχωράει ή οχι?
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
Τι εγινε ρε παιδια, τελικα την παντρευτηκε ο topic starter τη φιλιπινεζα;
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
ΜΗΝ τό κάνεις φίλε. ΟΧΙ...
 

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
H ελληνικη υπηκοοτητα δε δινεται ετσι ευκολα, απλα με ενα γαμο. Θελει καποια χρονια εγγαμου βιου, διαμονη στην Ελλαδα για καποια χρονια και αν δεν κανω λαθος να υπαρχει και παιδι. Παρομοιοι νομοι υπαρχουν και στα αλλα Ευρωπαικα κρατη. Μονο στο Αμερικα δινεται η υπηκοοτητα μετα απο γαμο χωρις ιδιαιτερες προυποθεσεις  :rockon:


ποιοι εχουν παντρευτει αλλοδαπη? αλβανιδα, ρωσιδα, βουλγαρα, ρουμανα, πολωνεζα, ουκρανιδα κτλ?

μετα απο αυτη την επιλογη σας τι θα συμβουλευατε καποιον που τα εχει με ξένη? το προχωράει ή οχι?

Τυπε το ερωτημα ειναι αλλο: παντρεμενος ή ανυπαντρος; Τι σημασια εχει αν θα ειναι Ελληνιδα ή οχι...
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.803
Like
1.252
Πόντοι
216
Ολα ειναι θεμα πιθανοτητων.
Γαμος με ελληνιδα = κολαση κατα 90%.
Γαμος με αλλοδαπη= παραδεισος κατα 90%.
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.644
Like
14.672
Πόντοι
3.656
φιλε δεν σκεφτομαι να το κανω επειδη με εχει ερωτευτει,απλα δεν μπορω να την χασω απο κοντα μου απλα επειδη δεν μπορει να ανανεωσει την αδεια της.ειμαστε καλη φιλοι τωρα απλα εχουμε συζητηση πολλες φορες και οι δυο οτι θα θελαμε να ειμαστε μαζι.αυτη την στιγμη την βλεπω σαν ενα καλο φιλο αλλα και σαν μια κοπελα που θα ηθελα να ειμαι μαζι της για παντα


τυποι ανοιγονταν και παλια δυνατα θεματα ομως  :grin: :grin: :grin:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom