Νέα

Ερωτική Ατζέντα Του ΤΑΚΜΑΝ,του γυπα τα 9μερα,τσαρκες,Κα ΝΙκη κτλ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ΤΑΚΜΑΝ
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 251K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kasparov

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2006
Μηνύματα
298
Like
11
Πόντοι
1
Ρε βοιδι σου ειπα εγω αν τα δεδομενα θα τα παρει απο ερωτηματολογιο η θα τα τραβηξει απο κατανομη?...που βεβαια στην mle πρεπει να το κανεις αυτο!!!!Πρεπει να ξερεις την πυκνοτητα πιθανοτητα...Εισαι ηλιθιος?
Α περιττο να σου πω οτι αυτο το pdf απλα λεει αυτα που λεω απλα ειναι τεζα στα μαθηματικα και σε οτι και να σε παραπεμψω εκει δεν θα καταλαβεις τπτ....

ΕΛΕΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
Λοιπόν, συνεχίζω.

ΔΕΥΤΕΡΑ 13/08/2012
Ξύπνησα στις 07:17. Ήπια καφέ, έφαγα πρωινό και έριξα το κλασσικό ημερήσιο χέσιμο.  Στις 09:35 πήγα στο Southampton City Council, για να γραφτώ στους εκλογικούς καταλόγους και μετά πήγα στα Digital Currys, για να συννενοηθώ για το lap-top του Lion King. Στις 13:15 πήγα στο Πανεπιστήμιο. Στις 14:20 έφαγα Mega chicken tikka masala στη διπλανή pub. Ωστόσο, στις 15:25 επέστρεψα σπίτι, γιατί το ραντεβού με το supervisor είχε αλλάξει ώρα. Στις 17:00 επέστρεψα στο πανεπιστήμιο, συναντήθηκα με το supervisor και κανονίσαμε το θέμα του διδακτορικού. Στις 18:30 γύρισα σπίτι και έκλεισα το εισίτηριό μου για Αθήνα (06-13 Σεπτεμβρίου θα είμαι Ελλάδα). Το απόγευμα προσπαθούσα να συγκεντρωθώ στο διάβασμά μου, αλλά σκεφτόμουν τη Σταυρούλα, αισθανόμουν μοναξιά και χαϊδευα το μαξιλάρι μου. Κοιμήθηκα στις 00:34. Εξαιτίας της έλλειψης μεσημεριανής σιέστας, με έπιασε ο ύπνος σε dt και δεν πρόλαβα να την παίξω.
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
ΤΡΙΤΗ 14/08/2012

Ξύπνησα στις 07:25. Αφού ήπια τον πρωινό καφέ και έριξα ένα παχύ χέσιμο, πήγα στο πανεπιστήμιο, για να συνεννοηθώ για το γραφείο μου. Στις 10:21 επέστρεψα σπίτι, έφαγα τα δημητριακά μου και έριξα ένα δεύτερο χέσιμο. Στις 11:25 πήρα τη Σταυρούλα στο στούντιο. Μιλήσαμε συνολικά 3 λεπτά και 52 δευτερόλεπτα, γιατί την πήρα κατά λάθος από το T-mobile (σου τρώει την κάρτα σε χρόνο ρεκόρ). Ένα ενδιαφέρον απόσπασμα από τη στιχομυθία μας, ήταν το ακόλουθο:

ΤΑΚΜΑΝ: Έκλεισα εισιτήριο για Αθήνα. Θα έρθω 6 με 13 Σεπτεμβρίου. Δεν μπορώ να καθίσω περισσότερες μέρες, γιατί 19 με 24 Σεπτεμβρίου θα έρθουν οι γονείς μου στην Αγγλία. Αυτή τη φορά όμως, στο υπόσχομαι ότι θα σε δώ αρκετές φορές. Την προηγούμενη φορά δεν μπόρεσα να σε δώ όσο ήθελα, γιατί τις μισές μέρες έλειπα επαρχία.
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ: Εντάξει αγάπη μου. Εγώ θέλω πάνω από όλα να είσαι καλά.
ΤΑΚΜΑΝ (κλαίγοντας από τη συγκίνηση): Ο λόγος, που έρχομαι Αθήνα τόσο συχνά, είναι για να σε βλέπω. Πραγματικά είσαι το πρώτο άτομο, που θέλω να επισκεφτώ, όταν έρχομαι Ελλάδα. Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο σε αγαπάω.
ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ (συγκινημένη): Αχ Τακούλη μου. Και εγώ σε αγαπάω.
ΤΑΚΜΑΝ: Καθημερινά προσεύχομαι για σένα. Η Παναγίτσα να σε έχει καλά. Σε ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου, για την παρέα που μου κάνεις.

Αυτή τη στιγμή με διακόπτει ο Lion King, για να απολαύσω το σεξουαλικότατο κοτοπουλάκι.
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
ωπα,τι εγινε εδω...εκλασσε ο γαιδαρος απ'τη μυτη?   :rockon:
Ξέρεις κανένα γαϊδαρο να κλάνει από τη μύτη; Αν ναι, στείλε μου με πμ τη διεύθυνση, για να τον βγάλω φωτογραφία με τη μηχανή του Τηλεκόλλα και να το δημοσιεύσω στο μουτροβιβλίο.
 

ΤΖΟΟΟΝ1989

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
361
Like
4
Πόντοι
1
αττακες του χρησταρα ειναι αυτες φιλε μου,...τι εγινε,εχεσες σημερα?βγηκε η σαρδελλα η χθεσινη?
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
Για να γελάσετε το έγραψα το τελευταίο.

Λοιπόν, συνεχίζω.

Μετά το τηλεφώνημα στη Σταυρούλα, αισθάνθηκα απίστευτα συγκινημένος. Προσπαθούσα να συγκεντρωθώ στο διάβασμά μου, αλλά διαρκώς σκεφτόμουν την καρδουλίτσα μου και έκανα προσευχή.
Στις 11:15, στις 11:28, στις 11:53, στις 12:08 και στις 12:16 πήρα τηλέφωνο την κυρία Νίκη, αλλά δεν την πέτυχα σπίτι.
Τώρα πάω με τον Lion King για μουνοψώνισμα.
 

ΤΖΟΟΟΝ1989

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
361
Like
4
Πόντοι
1
ΕΧΕΣΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙ Η ΣΑΡΔΕΛΑ Η ΜΗΠΩΣ Η ΜΟΡΤΑΔΕΛΑ? ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑ
 
OP
OP
Τ

ΤΑΚΜΑΝ

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2009
Μηνύματα
2.184
Κριτικές
61
Like
65
Πόντοι
1.316
Στις 14:46 πέυτχα την κυρία Νίκη σπίτι. Μιλήσαμε συνολικά 4 λεπτά. Επειδή σκόπευε να μεταλάβει, ήταν αρκετά φιλική μαζί μου. Μάλιστα μου είπε ότι χαίρεται να μιλάμε στο τηλέφωνο. Θα την ξαναπάρω στις 21 Αυγούστου.
Το απόγευμα το διάβασμα συνοδεύτηκε από δάκρυα. Νοσταλγούσα το παρελθόν και με έπιασε το παράπονο.
Το βράδυ κοιμήθηκα στις 01:12. Άφησα ανοιχτό το ελληνικό κινητό, γιατί η καρδουλίτσα μου υποσχέθηκε ότι στις 15/08/2012 θα με έπαιρνε για τη γιορτή μου.
Στις 02:35 έχυσα στο βρακί μου. Αντικείμενο πόθου; Όλες οι α-καπέλο τσατσάδες του νομού Αττικής.
 

Obi-Wan

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2007
Μηνύματα
9.367
Κριτικές
3
Like
3.180
Πόντοι
786
Σοβαρή ερώτηση. :grin: Τί ερωτηματολόγιο θά έφτιαχνες καί τί μέθοδο ανάλυσης θά εφάρμοζες άν ήθελες νά ανακαλύψεις καί άλλους παραπλήσιους σέ ένα δείγμα Χ πληθυσμού άν έψαχνες μέλη γιά επάνδρωση ενός TAKMAN Club;
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.710
Κριτικές
6
Like
8.879
Πόντοι
1.686
Ρε βοιδι σου ειπα εγω αν τα δεδομενα θα τα παρει απο ερωτηματολογιο η θα τα τραβηξει απο κατανομη?...που βεβαια στην mle πρεπει να το κανεις αυτο!!!!Πρεπει να ξερεις την πυκνοτητα πιθανοτητα...Εισαι ηλιθιος?
Α περιττο να σου πω οτι αυτο το pdf απλα λεει αυτα που λεω απλα ειναι τεζα στα μαθηματικα και σε οτι και να σε παραπεμψω εκει δεν θα καταλαβεις τπτ....

ΕΛΕΟΣ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Επειδή ειναι μαθηματικό το άρθρο ,σε παρέπεμψα ΑΣΧΕΤΕ Κασπαροβ-Παπαροβ !  :2funny:

Είναι βέβαιο ,μετά την φράση σου "ειναι τέζα στα μαθηματικά " ,ΟΤΙ

ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ Μαθηματικά καλα !

Πρώτα απ' όλα δεν ξερεις ουτε πως να αποδόσεις στα Ελληνικά τον όρο likelihood .

Μπορει η likelihood και η probability να μεταφράζονται σε ένα λεξικό

σαν "πιθανότητα " ,όμως η έννοιά του κάθε όρου είναι διαφορετική .

Πως θα απεδιδες σε μαθηματικο βιβλιο στα ελληνικά το likelihood ?

Οσο για την διαφορά του maximum likelihood estimation γενικά ,από

το ειδικότερο empirical likelihood estimation , η διαφορά αναλύεται

μαθηματικά στο άρθρο που δεν καταλαβαινεις ! :2funny:

 

kasparov

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2006
Μηνύματα
298
Like
11
Πόντοι
1
Ρε βοιδι εκ νεου το διδακτορικο μου κανω ΜΑΛΑΚΑ και τα χρησιμοποιω!!!Ελεος!!!Επειδη εισαι μαλακας και κοιτας το translator που οπως ειδα το μεταφραζει πιθανοτητα στα ελληνικα ΜΑΛΑΚΑ το likelihood μεταφραζεται πιθανοφανεια!!Αντε και γαμησου επιτελους!
Ας με κανεις report ας κανεις οτι θες!
Εκανε η μυγα κωλο και εχεσε το κοσμο ολο!
9 ειχα στα μαθηματα του διδακτορικου στην οικονομετρια και στατιστικη....Αει στο διαολο!ζωο!
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.710
Κριτικές
6
Like
8.879
Πόντοι
1.686
Ρε βοιδι εκ νεου το διδακτορικο μου κανω ΜΑΛΑΚΑ και τα χρησιμοποιω!!!Ελεος!!!Επειδη εισαι μαλακας και κοιτας το translator που οπως ειδα το μεταφραζει πιθανοτητα στα ελληνικα ΜΑΛΑΚΑ το likelihood μεταφραζεται πιθανοφανεια!!Αντε και γαμησου επιτελους!
Ας με κανεις report ας κανεις οτι θες!
Εκανε η μυγα κωλο και εχεσε το κοσμο ολο!
9 ειχα στα μαθηματα του διδακτορικου στην οικονομετρια και στατιστικη....Αει στο διαολο!ζωο!

Εισαι ΑΣΧΕΤΟΣ με τα μαθηματικα και ας πηρες 9 με παπαγαλια ,εκει

που κανεις το "διδακτορικο " σου .

Ενας παπαγαλος εισαι που πηρε 9 ,και δεν εχει καταλαβει

στην ουσια  τιποτα !

Εσυ προηγουμένως εγραφες τον αγγλικο όρο likelihood και δεν ηξερες

να τον αποδωσεις στα ελληνικα .

Με τα χίλια ζόρια ,βρηκες τον όρο "πιθανοφάνεια " .

Τουλάχιστον κατάλαβες οτι ο ΤΑΚΜΑΝ κάνει μεταπτυχιακό

στις ΚΟΙΝΩΝΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ? (Social sciences )  :2funny: :2funny: :2funny:

Για εξήγησε την διαφορά "πιθανοφάνειας " από

την "πιθανότητα " ,να δουμε αν καταλαβαινεις την ουσία

ή εισαι ένα Παπαγαλάκι !



100322_maths.jpg
images



 

kasparov

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουλ 2006
Μηνύματα
298
Like
11
Πόντοι
1
Ok εχεις δικιο...

Για τελευταιο και το εννοω μνμ ας πω 2 πραγματα(sorry Takman που εγινε λιγο μπουρδελο το θεμα αλλα δεν απαντω ξανα)

Λεγομενα του βλακα...

Εμπειρικη εκτίμηση πιθανοτητων γινεται ΜΟΝΟ στις ανθρωπιστικες επιστημες

που δεν μπορουν να εφαρμοστουν τα αυστηρα μαθηματικα μοντελα .

Ειναι εκτίμηση πιθανοτητων με βαση την εμπειρια  και οχι

με βαση τα καθαρα μαθηματικα .


Θα κανει submit paper και θα γραφει ε να μωρε ετσι το κοβω βασει της εμπειριας μου...


Μπορει η likelihood και η probability να μεταφράζονται σε ένα λεξικό

σαν "πιθανότητα " ,όμως η έννοιά του κάθε όρου είναι διαφορετική .


Εγω στο μετεφρασα...τωρα αν πιστευεις οτι μου το μετεφρασαν δικο σου θεμα...Εσυ ουτε περιφραστικα δεν το ειδες...


Οσο για την διαφορά του maximum likelihood estimation γενικά ,από

το ειδικότερο empirical likelihood estimation , η διαφορά αναλύεται

μαθηματικά στο άρθρο που δεν καταλαβαινεις !


This paper proposed to use empirical likelihood framework for estimation and testing in structural equation
and covariance structure models. Based on the asymptotic theory of empirical likelihood and its extensions,
the method has been expected to produce asymptotically efficient estimates as well as to provide a test of fit
that has a pivotal 2 distribution regardless of the underlying distribution.

Που το βρηκες?Το αρθρο απλα δεν χρησιμοποιει την Mle αλλα ενα παραγωγο της οπως εχω κανει copy paste ακριβως παρακατω...

The concept of empirical likelihood stems from MLE estimation of the distribution function. For i.i.d. data,
a non-parametric likelihood can be constructed as a product of probabilities...

Καταλαβαινεις η να στο μεταφρασω?

Και παλι σορρυ Τακμαν...

Δύο πράγματα είναι άπειρα: το σύμπαν και η ανθρώπινη ηλιθιότητα και δεν είμαι τόσο σίγουρος για το σύμπαν..

 

vanos

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2010
Μηνύματα
22
Κριτικές
11
Like
15
Πόντοι
10
Χρονια πολλα ,καλες επιτυχιες
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.710
Κριτικές
6
Like
8.879
Πόντοι
1.686
Κασπαροβ ,εισαι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ !

Δεν μπορεις ουτε να ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ !

Το άρθρο που παρεθεσα εξηγει ακριβώς

τη χρήση της empirical likelihood estimation .

Αν δεν το καταλαβαινεις ,εισαι ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΣΧΕΤΟΣ .

Και βεβαια αφου εχεις σπουδασει οικονομικα ,ειναι


δεδομενο ότι δεν εισαι καλος στα μαθηματικα
.

Αλλά δεν μπορεις να καταλαβεις ουτε τι γραφουν τα άρθρα ?

Empirical likelihood (EL) theory, as a non-parametric inference method, has been developed first for
moments of i.i.d. data (Owen 1990), then for regression, i.e., non-i.i.d. data (Owen 1991), and then forthus allowing
arbitrary estimating equations (Qin & Lawless 1994), thus allowing one to incorporate auxiliary information
in estimation procedures. Since then it has been extended by many researchers into a systematic theory
(Owen 2001) and found a great amount of following in econometrics (Mittelhammer, Judge & Miller 2000,
Imbens 2002, Kitamura 2007). Computational algorithms and corrections improving on numerical and small
sample issues have been proposed (Hall & La Scala 1990, Owen 2001, Chen, Variyath & Abraham 2008).
We adopt empirical likelihood estimation and testing procedures for structural equation models. The
general theory of EL for estimating equations allowed us to identify the optimal estimating equations which
turned out to be simply the moment conditions. A test of model fit naturally arises from the EL theory, and
the bootstrap can be used to approximate Bartlett correction factor. A simulation compared EL to maximum
(quasi-)likelihood and least squares, and showed that the former indeed provides improved estimates whenthe normality conditions are violated .

The concept of empirical likelihood stems from MLE estimation of the distribution function.


ΚΑΣΠΑΡΟΒ ΠΑΠΑΓΑΛΕ !  :2funny: :2funny: :2funny:

100322_maths.jpg
images
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom