Νέα

Επαγγέλματα/πόστα που βοηθούν να γαμάς Ελληνίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 293K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Αν είσαι μαλάκας και υπευθυνο ξεχαρμανιάσματος χαρεμιού να σε βάλουν πάλι  με :jerking: θα τη βγάζεις.Μέτράει πολύ το άτομο σε αυτά.

ʼ ρε να υπήρχε τέτοιο πόστο... τώρα που είμαι και Μ.Ανατολή!!!
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
Σουπερ
Αυτα τα Εμιρατα ειναι πολυ μπροστα!!!! Ειχα παει περυσι στο Ντουμπαι και επαθα μεγαλη πλακα.  Πολιτισμικο σοκ. Ειχα ακουσει, αλλα δεν το περιμενα οτι θα ναι ετσι!!!
Και σε γενικες γραμες ηταν σχετικα φθηνα.
Και το καλυτερο, οτι ειχε πολλα πουτανακια και ιδαιτερα σχιστοματικα :dancing:(που ειμαι λατρεις τους)
Πηρα  ενα κινεζακι φωτια(με βυζαρες) μεσα απ το μπαρ του hotel astoria στο κεντρο.
Το μαγαζι ηταν γεματο πουτανακια καθε εθνικοτητας :P
Μιλαμε αρρωστησα εκει μεσα :crazy: :crazy:
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Σουπερ
Αυτα τα Εμιρατα ειναι πολυ μπροστα!!!! Ειχα παει περυσι στο Ντουμπαι και επαθα μεγαλη πλακα.  Πολιτισμικο σοκ. Ειχα ακουσει, αλλα δεν το περιμενα οτι θα ναι ετσι!!!
Και σε γενικες γραμες ηταν σχετικα φθηνα.
Και το καλυτερο, οτι ειχε πολλα πουτανακια και ιδαιτερα σχιστοματικα :dancing:(που ειμαι λατρεις τους)
Πηρα  ενα κινεζακι φωτια(με βυζαρες) μεσα απ το μπαρ του hotel astoria στο κεντρο.
Το μαγαζι ηταν γεματο πουτανακια καθε εθνικοτητας :P
Μιλαμε αρρωστησα εκει μεσα :crazy: :crazy:

Δεν υπάρχει μπαρ /  ντίσκο χωρίς πουτανάκια. Ακόμα και σε παμπ αγγλική που πήγα να δω Μουντιάλ βρήκα 3 μαύρες! ΜΕ το καλό να μας ξανάρθεις!
 

johnkayliaris

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2005
Μηνύματα
96
Like
0
Πόντοι
0
παιδια και εγω πιστευω οτι αν δεν εχεις μπλα μπλα δεν κανεις τιποτα.αλλα μετρανε και αλλα για αρχη η εμφανιση οχι μονο αν εισαι ωραιος αλλα και τα ρουχα,τα παπουτσια,το αρωμα,αν εχεις αυτοκινητο και για οσους δεν ξερουν το προτιμουν απο της μηχανες.και πολλα αλλα παιδια μην ξεχνατε οτι η γυναικες ειναι περιεργες πολυ.κοιταχτα ολα τα επαγγελματα που ειναι καπος σπουδαια η' τους κανει κατα καποιο τροπο να ξεχωριζουν απο τους υπολοιπους αυτα αρεσουν περισοτερο.εξαλου μην ξεχνατε καθε γυναικα θελει να νιωθει ξεχωριστη.
 

jedai

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
σωστα αλλα γιατι ρε γαμωτο θελει ναι μεν μπλα μπλα αλλα υπαρχουν υψηλες προδιαγραφες!δλδ ποσες πιθανοτητες εχω εγω να ρικσω καποια και ποσες ενας με μηχανη η αμακσι δλδ για να ρικσω γκομενα πρεπει να ειμαι απο 18 και ανω? ασε εχει ανεβει πολυ ο πηχης αν δεν πας γυμναστηριο δεν εχει μουνι! ξηγημενα πραματα!
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Για την ακρίβεια βοηθούν να γαμάς γενικώς, αλλά στις βλαμμένες τις δικές μας βοηθουν ακόμη περισσότερο, αφού είναι σε μεγαλύτερο ποσοστό κολλημένες σε κάποια κλισέ και σπάνια αποκλίνουν.Εχουμε και λέμε λοιπόν:

1)Μπαρμαν/Σερβιτόρος/Πορτιέρης/Δημοσιοσχετίστας/DJ. Ειδικά σε μουράτα μαγαζιά από αυτά που διαφημίζονται στο ... Nitro και σε άλλους καθοδηγητές του Ελληνικού "lifestyle". Οι Ελληνίδες τους έχουν για περιζήτητους όλους αυτούς. Το έχουν διαβάσει σε περιοδικά, το έχουν ακούσει από φίλες, είναι πολύ της μόδας, είναι trendy είναι ... τρέχα γύρευε.Σε όλα τα γυναικεία περιοδικά τύπου cosmopolitan,glamour,pink woman κτλ κτλ κτλ όπου δείτε αναφορά σε ωραίο άνδρα, φοβερό εραστή, μάγκα, έξυπνο , προσωπικότητα κτλ κτλ αυτός συνήθως είναι σε κάποια τέτοιο πόστο. Επιπλέον , οι Ελληνίδες , επειδή φοβούνται ότι θα χαρακτηρισθουν "πουτάνες", πιστεύουν ή τους έχουν πει ότι αν είναι γαμηθούν στα σβέλτα και το κάνουν με κάποιο από αυτά τα παληκάρια, τότε δεν θα είναι πουτάνες, δεν θα μαθευτεί κτλ. Ενώ αν το κάνουν με κάποιο πελάτη του μαγαζιού που δουλεύουν οι παραπάνω, τότε κινδυνεύουν τα ... μάλα! ʼσχετο αν αυτός την επομενη μέρα διηγείται σε όλο το μαγαζί τι έκανε με εκείνη την ξανθιά/μελαχροινή/καστανή/κοκκινομάλλα που ήταν χθες εκεί. Αυτό δεν το λέει ούτε το Νίτρο, ούτε το κοσμοπόλιταν, άρα δεν ισχύει.

2)Καρεκλάς. Το παληκάρι που νοικιάζει τις ξαπλώστρες σε παραλία. Φοβερή μούρη. Το λένε κι αυτό σε όλα τα περιοδικά. Ειδικά αν είναι και σε γκλαμουράτο νησί τύπου Μύκονος-Πάρος-Σαντορίνη τότε είναι πολύ trendy-glamorous-σκατα . Είναι μια εμπειρία που κάθε προχωρημένη Ελληνίδα θέλει να ζήσει. Το λέει κι αυτό άλλωστε και το Νίτρο και το Κοσμοπόλιταν. Οι τύποι αυτοί είναι περιζήτητοι και όλες οι Ελληνο-γκόμενες τους θέλουν . Αδιάφορο αν τους την πέσουν κι άλλοι 1500 θαμώνες της ίδιας παραλίας.

3)Πολίστας. Μεγάλο όνειρο. Διαθέτουν και χαλάουα, που κάνει ακόμη πιο έντονο το στυλ του μετροσέξουαλ λελέ. Κελεπούρι.


Θυμάμαι πριν χρόνια (γύρω στο '97), ένας γνωστός μου, φοιτητής Ιατρικής τότε, πλήρωνε 50.000δρχ έναν μπάρμαν για να τον αντικαθιστά μερικά Σάββατο βράδια. Του έδινε 50.000δρχ τότε για κάθε Σάββατο που πήγαινε να δουλέψει στη θέση του και το μεροκάματο από το αφεντικό!Όταν τον ρώτησα "ρε μαλάκα τι κάνεις; έχεις κάψει φλάτζα;" μου το ανέλυσε οικονομοτεχνικά και μου απέδειξε ότι ήταν συμφέρουσα επένδυση. Μου είπε ότι με τα 50.000 δρχ τότε, θα γαμούσε δύο CG της σειράς. Θα έριχνε δύο πούτσους δηλαδή. Με τα ίδια λεφτά δουλεύοντας ένα Σάββατοβράδυ εκεί, τσιμπούσε καμιά 15αρα τηλέφωνα τουλάχιστον, από τα οποία γαμούσε τουλάχιστον τις 5 κι όχι μόνο μια φορά. Οπότε με  τα 50 χιλιάρικα όπως μου εξήγησε, έριχνε καμιά 50αριά ψωλές. Του ερχόταν δηλαδή γαμήσι και χιλιάρικο. Πολύ φθηνά.Και επιπλέον γαμούσε ερασιτέχνιδες κι όχι CG.

Μετά από τέτοια ανάλυση, δεν μπόρεσα να πω τίποτε. Τότε ανακάλυψα το μεγαλείο του τρεντισμού να είσαι ... μπάρμαν.

Στο σημείο αυτό μπορεί να πει κάποιος ότι οι μπάρμαν είναι ωραίοι και θα γαμούσαν έτσι κι αλλιώς..Εχω έναν δεύτερο ξάδελφο, που ήταν μπάρμαν για 4-5 χρόνια. Όταν ήταν μπάρμαν τον βλέπαμε κάθε βδομάδα με άλλη και πολλές φορές με παρέες γυναικών, κάποιες από τις οποίες (παρέες) τις γαμούσε ολόκληρες! Αφότου σταμάτησε, εδώ και δύο-τρία χρόνια έχει βγάλει μία γκόμενα, που τη σχόλασε στο μήνα και είναι μόνος  ένα χρόνο τώρα. Δεν ασχήμυνε μόλις άφησε το μπαρ.
ρε λακη εγραφες τοσο ωραια παλια ποστ??σωστοτατος.ισως οταν δεν μιλας με φανατισμο για πολιτικη να γινεσαι πολυ περιεκτικος και σωστος.γραφω για να κοιτανε οι παλιοι το ποστ σου και να μαθαινουν οι νεωτεροι. :rockon:
 

Επισκέπτης
Και σκουπιδιαρης να εισαι, αμα εισαι ετσι γαμας!
 

Συνημμένα

  • 406361_10150486222233940_125986828939_8852007_858716139_n.jpg
    406361_10150486222233940_125986828939_8852007_858716139_n.jpg
    89 KB · Εμφανίσεις: 74
  • 322300_10150432565323940_125986828939_8622982_1002045504_o.jpg
    322300_10150432565323940_125986828939_8622982_1002045504_o.jpg
    176,2 KB · Εμφανίσεις: 79

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Και σκουπιδιαρης να εισαι, αμα εισαι ετσι γαμας!
φυσικα αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το θεμα.απλως μιλαει για επαγγελματα που βοηθουν και ο λακης με αυτο του το ποστ κεντησε...ειπε τα πραγματα οπως ειναι η οπως ηταν πριν κρισης αν και νομιζω δεν αλλαζουν αυτα...
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Για την ακρίβεια βοηθούν να γαμάς γενικώς, αλλά στις βλαμμένες τις δικές μας βοηθουν ακόμη περισσότερο, αφού είναι σε μεγαλύτερο ποσοστό κολλημένες σε κάποια κλισέ και σπάνια αποκλίνουν.Εχουμε και λέμε λοιπόν:

1)Μπαρμαν/Σερβιτόρος/Πορτιέρης/Δημοσιοσχετίστας/DJ. Ειδικά σε μουράτα μαγαζιά από αυτά που διαφημίζονται στο ... Nitro και σε άλλους καθοδηγητές του Ελληνικού "lifestyle". Οι Ελληνίδες τους έχουν για περιζήτητους όλους αυτούς. Το έχουν διαβάσει σε περιοδικά, το έχουν ακούσει από φίλες, είναι πολύ της μόδας, είναι trendy είναι ... τρέχα γύρευε.Σε όλα τα γυναικεία περιοδικά τύπου cosmopolitan,glamour,pink woman κτλ κτλ κτλ όπου δείτε αναφορά σε ωραίο άνδρα, φοβερό εραστή, μάγκα, έξυπνο , προσωπικότητα κτλ κτλ αυτός συνήθως είναι σε κάποια τέτοιο πόστο. Επιπλέον , οι Ελληνίδες , επειδή φοβούνται ότι θα χαρακτηρισθουν "πουτάνες", πιστεύουν ή τους έχουν πει ότι αν είναι γαμηθούν στα σβέλτα και το κάνουν με κάποιο από αυτά τα παληκάρια, τότε δεν θα είναι πουτάνες, δεν θα μαθευτεί κτλ. Ενώ αν το κάνουν με κάποιο πελάτη του μαγαζιού που δουλεύουν οι παραπάνω, τότε κινδυνεύουν τα ... μάλα! ʼσχετο αν αυτός την επομενη μέρα διηγείται σε όλο το μαγαζί τι έκανε με εκείνη την ξανθιά/μελαχροινή/καστανή/κοκκινομάλλα που ήταν χθες εκεί. Αυτό δεν το λέει ούτε το Νίτρο, ούτε το κοσμοπόλιταν, άρα δεν ισχύει.

2)Καρεκλάς. Το παληκάρι που νοικιάζει τις ξαπλώστρες σε παραλία. Φοβερή μούρη. Το λένε κι αυτό σε όλα τα περιοδικά. Ειδικά αν είναι και σε γκλαμουράτο νησί τύπου Μύκονος-Πάρος-Σαντορίνη τότε είναι πολύ trendy-glamorous-σκατα . Είναι μια εμπειρία που κάθε προχωρημένη Ελληνίδα θέλει να ζήσει. Το λέει κι αυτό άλλωστε και το Νίτρο και το Κοσμοπόλιταν. Οι τύποι αυτοί είναι περιζήτητοι και όλες οι Ελληνο-γκόμενες τους θέλουν . Αδιάφορο αν τους την πέσουν κι άλλοι 1500 θαμώνες της ίδιας παραλίας.

3)Πολίστας. Μεγάλο όνειρο. Διαθέτουν και χαλάουα, που κάνει ακόμη πιο έντονο το στυλ του μετροσέξουαλ λελέ. Κελεπούρι.


Θυμάμαι πριν χρόνια (γύρω στο '97), ένας γνωστός μου, φοιτητής Ιατρικής τότε, πλήρωνε 50.000δρχ έναν μπάρμαν για να τον αντικαθιστά μερικά Σάββατο βράδια. Του έδινε 50.000δρχ τότε για κάθε Σάββατο που πήγαινε να δουλέψει στη θέση του και το μεροκάματο από το αφεντικό!Όταν τον ρώτησα "ρε μαλάκα τι κάνεις; έχεις κάψει φλάτζα;" μου το ανέλυσε οικονομοτεχνικά και μου απέδειξε ότι ήταν συμφέρουσα επένδυση. Μου είπε ότι με τα 50.000 δρχ τότε, θα γαμούσε δύο CG της σειράς. Θα έριχνε δύο πούτσους δηλαδή. Με τα ίδια λεφτά δουλεύοντας ένα Σάββατοβράδυ εκεί, τσιμπούσε καμιά 15αρα τηλέφωνα τουλάχιστον, από τα οποία γαμούσε τουλάχιστον τις 5 κι όχι μόνο μια φορά. Οπότε με  τα 50 χιλιάρικα όπως μου εξήγησε, έριχνε καμιά 50αριά ψωλές. Του ερχόταν δηλαδή γαμήσι και χιλιάρικο. Πολύ φθηνά.Και επιπλέον γαμούσε ερασιτέχνιδες κι όχι CG.

Μετά από τέτοια ανάλυση, δεν μπόρεσα να πω τίποτε. Τότε ανακάλυψα το μεγαλείο του τρεντισμού να είσαι ... μπάρμαν.

Στο σημείο αυτό μπορεί να πει κάποιος ότι οι μπάρμαν είναι ωραίοι και θα γαμούσαν έτσι κι αλλιώς..Εχω έναν δεύτερο ξάδελφο, που ήταν μπάρμαν για 4-5 χρόνια. Όταν ήταν μπάρμαν τον βλέπαμε κάθε βδομάδα με άλλη και πολλές φορές με παρέες γυναικών, κάποιες από τις οποίες (παρέες) τις γαμούσε ολόκληρες! Αφότου σταμάτησε, εδώ και δύο-τρία χρόνια έχει βγάλει μία γκόμενα, που τη σχόλασε στο μήνα και είναι μόνος  ένα χρόνο τώρα. Δεν ασχήμυνε μόλις άφησε το μπαρ.
Λοιπόν από εμπειρία 1,5 έτους ενασχόλησης ερασιτεχνικά με το θέατρο θα προσθέσω κ το επάγγελμα του''καλλιτέχνη'' κ ας παίζεις κ το πουλί σου βαφτιζοντάς το τέχνη.

Είμαι σε μια από τις τελευταίες σχολές-εργαστήρια κ όλες μα όλες είναι τσιμπημένες ή συμπαθούν τον νεαρό σχετικά δασκαλό μας(και μιλάμε για ηθοποιό-σκηνοθέτη-θεατρολόγο που τον ξέρουν 100 το πολύ 200 άτομα σε όλη την πόλη κ φυσικά δεν κουβαλάει διακρίσεις).
 

Επισκέπτης
φυσικα αλλα αυτο δεν εχει να κανει με το θεμα.απλως μιλαει για επαγγελματα που βοηθουν και ο λακης με αυτο του το ποστ κεντησε...ειπε τα πραγματα οπως ειναι η οπως ηταν πριν κρισης αν και νομιζω δεν αλλαζουν αυτα...
Καλό post!
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
ρε λακη εγραφες τοσο ωραια παλια ποστ??σωστοτατος.ισως οταν δεν μιλας με φανατισμο για πολιτικη να γινεσαι πολυ περιεκτικος και σωστος.γραφω για να κοιτανε οι παλιοι το ποστ σου και να μαθαινουν οι νεωτεροι. :rockon:

Που το ξέθαψες μετά από 6 χρόνια;   :think:
 

aoratos2010

Μέλος
Εγγρ.
31 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.189
Like
2
Πόντοι
16
Λοιπόν από εμπειρία 1,5 έτους ενασχόλησης ερασιτεχνικά με το θέατρο θα προσθέσω κ το επάγγελμα του''καλλιτέχνη'' κ ας παίζεις κ το πουλί σου βαφτιζοντάς το τέχνη.

Είμαι σε μια από τις τελευταίες σχολές-εργαστήρια κ όλες μα όλες είναι τσιμπημένες ή συμπαθούν τον νεαρό σχετικά δασκαλό μας(και μιλάμε για ηθοποιό-σκηνοθέτη-θεατρολόγο που τον ξέρουν 100 το πολύ 200 άτομα σε όλη την πόλη κ φυσικά δεν κουβαλάει διακρίσεις).

Το εκμεταλλεύεται αυτό ο δάσκαλος; Γαμάει καμία; Ή έχει μείνει με τη συμπάθεια και θα γράφει στο thread "Ημερήσια ενημέρωση για το πιρφόρισμα";  :jerking:
 

Boldemort

Σεβαστός
Εγγρ.
4 Σεπ 2009
Μηνύματα
47.532
Κριτικές
12
Like
38
Πόντοι
1.220
θεωριες παρα θεωριων .......  :uglystupid: :uglystupid:

ο καθενας γραφει τα δικα του !

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom