Νέα

Επαγγέλματα/πόστα που βοηθούν να γαμάς Ελληνίδες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 293K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

delaxo

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2006
Μηνύματα
183
Κριτικές
3
Like
7
Πόντοι
1
Πιστεύω υπάρχουν δύο κατηγορίες που τραβανε το μουνί (πάντα σε σχέση με την πετυχημένη ατάκα και χειρισμό).

1. Η κατηγορία trendy,  φλωροι, showbizz, δεν-έχω-αποφασίσει-ακόμα-αν-τον παίρνω-ή-τον-δίνω, μπαρμαναίοι κλπ προαναφερθέντα πόστα.

2. Η κατηγορία Ψιλοβαρβατίλα-χωρίς-υποχρεώσεις ή αλλιώς Πήδα-με-και-που-σε-είδα-που-με-είδες, δηλαδή πιτσαδόροι, ταξιτζήδες, μαστοράντζες γενικώς, ναυτικοι σε πλοία γραμμής, κλπ

Οι υπόλοιποι στον αγώνα :cheesy:
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
Μέτρ σε παραλιακό μαγαζί.

+1
Γνωστος μου που εχει αυτο το ποστο εχει χεστει στο πουτσο!!! (βεβαια τωρα τελευταια του'χει τυχει και του ζητανε ενα μικρο μπουρμπουαρ-δωρακι)
Επισης και οι μπαρμαν!!! Φιλος που δουλευε στη Μυκονο μπαρμαν μου λεγε οτι σε 3 μηνες εχει γαμησει οσες δεν γαμησε σε ολη τη τη ζωη...
Και τελος οσοι δουλευουν σε Τηλεοπτικους σταθμους και εχουν ενα αλφα ποστο (εννοειται)!
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Πλασιέ για εταιρείς εισαγωγής trendy γυναικείων ρούχων & εσωρούχων - καλλυντικών. Και μούρη και στη φωλιά.

Ή ιδιοκτήτες καταστήματος εσωρούχων! Είχα γνωρίσει κάποιον κάποτε και μόλις μου έιπε ότι έπαιρνα μάτι επειδή οι πελάτισσες τους έκλεβαν, προσφέρθηκα να δουλεύω άνευ αμοιβής!
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Ταχυδρομος !!!!!!!!!!!!!!!!
Μπαινεις σε οποιο σπιτι γουσταρεις, χωρις να σε υποψιαστει κανεις. Ενα ξαδελφακι μου ταχυδρομος, ειχε ριξει τα γ@μισια της ζωης του πριν παντρεφτει.
 

ljsilver

Μέλος
Εγγρ.
24 Απρ 2006
Μηνύματα
508
Like
14
Πόντοι
6
Skipper σε ιστιοπλοϊκό. Τους περνάς από στενά Τήνου - Μυκόνου τέλος Ιούλη, και όπως έχουν σκύψει πάνω από τα ρέλια για να ξεράσουν στην υπήνεμη πλευρά, ...  ;)
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
Skipper σε ιστιοπλοϊκό. Τους περνάς από στενά Τήνου - Μυκόνου τέλος Ιούλη, και όπως έχουν σκύψει πάνω από τα ρέλια για να ξεράσουν στην υπήνεμη πλευρά, ...  ;)

Όντως στο σκάφος παίζει παιχνίδι είτε είσαι σκίπερ είτε όχι. Σε μεγαλύτερα επίσης παίζουν και χόστες Ρωσίδες!
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.153
Κριτικές
5
Like
58.677
Πόντοι
12.056
Πλασιέ για εταιρείς εισαγωγής trendy γυναικείων ρούχων & εσωρούχων - καλλυντικών . Και μούρη και στη φωλιά.

Αυτη την δουλεια κανω...ευκαιριες υπαρχουν αλλα ετσι και σε παρουν χαμπαρι οτι πηδας πελατισσες σε πεταξε το συστημα εξω...ασε δεν λεει. να σε χρεωσουν!!!
 

SpermBob

Τιμημένος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.009
Κριτικές
4
Like
28
Πόντοι
16
Μέλος του bourdela.com  :dancing:
 

stavros51

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
4 Νοε 2005
Μηνύματα
6.870
Like
59
Πόντοι
66
Ή ιδιοκτήτες καταστήματος εσωρούχων! Είχα γνωρίσει κάποιον κάποτε και μόλις μου έιπε ότι έπαιρνα μάτι επειδή οι πελάτισσες τους έκλεβαν, προσφέρθηκα να δουλεύω άνευ αμοιβής!

1) Έχω γνωστό που είχε 2-3 μαγαζιά. Το ένα πούλαγε γυναικείες τσάντες. (Τα άλλα άσχετα).
(Σε κεντρικό μέρος, πολύ ακριβό ενοίκιο, πάντα απορούσα πως έβγαιναν λεφτά πουλώντας τέτοιες μαλακίες - έβγαιναν, 18 μέτρα σκάφος είχε πάρει από τις μαλακίες).
Το τι είχε γαμήσει ο τύπος απο το μαγαζί αυτό (και μάλιστα και ΜΕΣΑ στο μαγαζί, στο πατάρι), δε λέγεται. Στο τέλος τον χώρισε και η γυναίκα του αφού είδε κι απόειδε και κατάλαβε ότι ο τύπος δεν πρόκειται να σταματήσει αυτό το βιολί.

2) Έχω άλλο γνωστό που δούλευε στην εταιρεία που πουλάει τα τάπερ. Εκεί δεν υπάρχουν μαγαζιά, το είδος "προωθείται" μόνο με επιδείξεις σε σπίτια, και οι πλασιέ είναι αποκλειστικά γυναίκες. Νομίζω είχαν (τότε) πάνω από 600 πλασιέ σε όλη την Ελλάδα.
Ολες αυτές μαζευόντουσαν για "παρουσιάσεις" στο Hilton.
Μου έλεγε ότι έμπαινε στην αίθουσα (όπου ήταν 4-5 άντρες και 650 γυναίκες) και η αίθουσα "μύριζε μουνί".
Αυτός όμως ήταν απο άλλο ανέκδοτο, και καψούρης με τη δικιά του, και δεν είχε φάει τίποτα απο αυτή την τεράστια πίττα...
 

Xartinos

Μέλος
Εγγρ.
11 Αυγ 2006
Μηνύματα
456
Like
1
Πόντοι
1
Τα πράγματα είναι λίγο πιο απλά κατά την αποψή μου.
Οπου και να δουλεύεις αν δεν είσαι καμάκι δε γαμάς.

Γι'αυτο πιστεύω ότι το καλύτερο επάγγελμα είναι το καμάκι.

 

jedai

Μέλος
Εγγρ.
26 Αυγ 2006
Μηνύματα
55
Like
0
Πόντοι
0
εμ ο ηλεκτρονικος γιατι δεν αναφερεται πουθενα?
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
Εφοπλιστης, Γιος του Κοκκαλη, Μοδιστρος ..... αααα ξεχασα και το κυριοτερο Φωτομοντελο ( Αλεξανδρος Παρθενης κ.τ.λ)
 

Dawn

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Ιαν 2006
Μηνύματα
6.956
Κριτικές
141
Like
47
Πόντοι
4.215
Δέν θα το έλεγα το τελευταίο. Συνήθως είσαι αναγκασμένος να τον τρώς απο δίαφορους φωτογράφους, καναλάρχες, κ.α...
 

Υπουργός

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Σεπ 2006
Μηνύματα
3.611
Κριτικές
41
Like
2.005
Πόντοι
8.235
Δέν θα το έλεγα το τελευταίο. Συνήθως είσαι αναγκασμένος να τον τρώς απο δίαφορους φωτογράφους, καναλάρχες, κ.α...

Ε ρα φιλε τα αγαθα κοποις κτονται / δωσε κολο για να παρεις κολο  :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 

cptn_mac

Μέγας
Εγγρ.
2 Μαΐ 2006
Μηνύματα
2.440
Κριτικές
37
Like
111
Πόντοι
4.837
ΥΠΟΥΡΓΟΣ τι λέει ως επάγγελμα; Γίνεται δουλειά;
 

riderer

Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2006
Μηνύματα
178
Like
6
Πόντοι
1
Αν είσαι μαλάκας και υπευθυνο ξεχαρμανιάσματος χαρεμιού να σε βάλουν πάλι  με :jerking: θα τη βγάζεις.Μέτράει πολύ το άτομο σε αυτά.
 

Επισκέπτης
Οπου και να δουλεύεις αν δεν είσαι καμάκι δε γαμάς.

Συμφωνώ  1000% ...

και επειδή για να το λέω κάτι θα έχω υπόψη μου ... θα σας πω ότι επειδή έχω κάνει διάφορα επαγγέλματα μαθητής, φοιτητής ή ακόμη και κάτι μεροκάματα-αρπαχτές σε άδειες στο στρατό (καφέ , bars, clubs, etc), μπορώ να σας πώ με σιγουριά ότι :

ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΚΥΝΗΓΗΣΕΙΣ, ΔΕΝ "ΧΩΝΕΙΣ" .....

Αν υοθετήσουμε όλα τα επαγγέλματα που έχουν καταγραφεί πιό πάνω, τότε θα μπορούσαμε να υποθέσουμε ότι όποιος τελικά δεν δουλεύει και είναι άνεργος , τότε το ποιό πιθανό είναι να μην γαμάει κιόλας ..... Σαφέστατα δεν είναι έτσι...

Απλά υπάρχουν κάποια επαγγέλματα που σε "εκθέτουν" σε κοινή θέα πιό πολύ σε σχέση με κάποια άλλα , άρα επί της ουσίας έχεις περισσότερες ευκαιρείες να  πλασαριστείς και να χωθείς κ να χώσεις... 

Εγώ θα σας πώ ότι  αν και δούλευα στη νύχτα για αρκετά χρόνια ως φοιτητής, εντούτοις τα περισσότερα μουνιά στην ζωή μου τα έχωσα όταν ξεκίνησα να δουλεύω σε πολυεθνική μετά τα 28 μου και έβαλα τα καλά μου κ έμπαινα στα καταστήματα (10-20 την ημέρα....). Δεν είχα αφήσει πωλήτρια για πωλήτρια, αφεντικίνα για αφεντικίνα....

Ο ίδιος δεν ήμουν όταν δούλευα στα μπαράκια 10 χρόνια πιο πρίν ;;;;

Τώρα ήμουν ένας στυλάτος αλλά ένας απλός άσημος πωλητάκος και τότε ένας famous, γνωστός & επώνυμος στην τότε πιάτσα και είχα κ άγνοια κινδύνου ...

Απλά, είναι το πώς λανσάρεσαι και το πώς  το "επικοινωνείς" το φωνήεν...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom