Νέα

Ενδεχόμενος δεσμός με ΕΚΛΕΠΤΥΣΜΕΝΗ Τσιγγάνα.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gravatakias
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 70
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
Τυποι οταν προκειται για ενδεχομενο γαμου πρεπει να λαμβανεται υποψην οτι το παιδι θα παρει γονιδια και απο την μανα του..
Στην προκειμενη περιπτωση θα ηθελε ο νηματοθετης να αποκτησει εναν κουραδοχρωμο απογονο με τα χαραχτηριστικα της φυλης των γυφτων..?
 

kaleidoscope

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2011
Μηνύματα
663
Like
369
Πόντοι
26
κανε δεσμο με την φουρειρα και αυτη τσιγγανα ειναι !
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
για εξηγησε μας την διαφορα για εμας που τα μαθαμε αλλιως στο πανεπιστημιο?
η καταγωγή ισως?
Οι τσιγγάνοι έχουν έρθει στην Ευρώπη πολύ πιο πριν από τους γύφτους περίπου τον 3 αιωνα κ κάποιοι υσχιριζονται ότι η καταγωγή τους είναι από την Ινδία κ πηραν το όνομα cygan ή zingari ή zingali κ διαφορά παρόμοια ανάλογα το κράτος.
Έχουν άλλη κουλτούρα μπορούν να προσαρμοστούν σε μια κοινωνία αντίθετα από τους γύφτους κ παλιά θεωρούσαν τσιγγάνους τους νομάδες που δεν είχαν στάνταρ κατοικία αλλά ταξίδευαν
Εξού κ το ανέγγικτοι που δεν σήμαινε ότι δεν τους ακουμπούσε τίποτα σε θέμα νομικών πλαισίων αλλά δεν εξαιρούνταν από τα υλικά αγαθά όπως όλες οι άλλες κοινωνίες πχ το να έχουν σπίτια χωράφια κ να εξαρτώνται από καπου.
Οι γύφτοι οι οποίοι είχαν  όνομα gypsies ή jiftus ή gitanes από το egyptianes  είχαν καταγωγή από την Αίγυπτο κ δεν μπόρεσαν ποτέ να αφομοιωθούν σε κοινότητες  η να προσαρμοστούν

Οπότε ναι για εμένα έχει διαφορά από τη καταγωγή τους μέχρι στην συμπεριφορά τους κ την προσαρμογή τους στην κοινωνια
 

kaleidoscope

Μέλος
Εγγρ.
25 Φεβ 2011
Μηνύματα
663
Like
369
Πόντοι
26
η καταγωγή ισως?
Οι τσιγγάνοι έχουν έρθει στην Ευρώπη πολύ πιο πριν από τους γύφτους περίπου τον 3 αιωνα κ κάποιοι υσχιριζονται ότι η καταγωγή τους είναι από την Ινδία κ πηραν το όνομα cygan ή zingari ή zingali κ διαφορά παρόμοια ανάλογα το κράτος.
Έχουν άλλη κουλτούρα μπορούν να προσαρμοστούν σε μια κοινωνία αντίθετα από τους γύφτους κ παλιά θεωρούσαν τσιγγάνους τους νομάδες που δεν είχαν στάνταρ κατοικία αλλά ταξίδευαν
Εξού κ το ανέγγικτοι που δεν σήμαινε ότι δεν τους ακουμπούσε τίποτα σε θέμα νομικών πλαισίων αλλά δεν εξαιρούνταν από τα υλικά αγαθά όπως όλες οι άλλες κοινωνίες πχ το να έχουν σπίτια χωράφια κ να εξαρτώνται από καπου.
Οι γύφτοι οι οποίοι είχαν  όνομα gypsies ή jiftus ή gitanes από το egyptianes  είχαν καταγωγή από την Αίγυπτο κ δεν μπόρεσαν ποτέ να αφομοιωθούν σε κοινότητες  η να προσαρμοστούν

Οπότε ναι για εμένα έχει διαφορά από τη καταγωγή τους μέχρι στην συμπεριφορά τους κ την προσαρμογή τους στην κοινωνια

πολυ σωστα !

γενικοτερα οπου μπορουμε να περιοριζουμε τις επαφες με κοσμο που ειναι αντιθετοι με τις δικες μας αξιες και αρχες καλο θα ηταν !

 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.804
Κριτικές
20
Like
12.600
Πόντοι
4.546
Η καταγωγή της είναι από Τσιγγάνους.
Το θέμα είναι ποιοι σοβαροί κίνδυνοι υπάρχουν αν πχ την παρατήσεις, αν την γκαστρώσεις, αν την πάρεις από τον κώλο και ερωτήματα για το αν θα λέει τη μοίρα, αν θα ρίχνει κατάρες, αν θα σέβεται και υποτάσσεται στα θέλω μου, στα γούστα μου, στα βίτσια μου, αν θα είναι κότα, αν θα μαγειρεύει, αν θα πλένει, αν θα καθαρίζει, αν θα μου σπάει τα @@, αν θα θέλει πάνω από 1-2 παιδιά, αν βρωμάει, αν θα το ξυρίζει, αν θα κάνει κλύσμα, αν θα θέλει να γαμιέται περισσότερο από όσο θα θέλω να τη πηδάω εγώ, αν θα μιλάει πολύ, αν θα μου κουβαλάει το σόι, αν θα φέρνει φίλες στο σπίτι, αν θα βγαίνει συνέχεια έξω, αν θα είναι άγρια και έχει κανένα βαρύ χέρι (μη φάμε και ξύλο), αν θα έχει καμιά προίκα, αν θα είναι δούλα και όλα αυτά τα καθημερινά πραγματάκια.

ΜΗΝ σε προβληματίζουν τα περισσότερα απ'όσα αναφέρεις τύπε μου παρά μόνο να ΜΗΝ τις σβερκόσεις σαν τον Γκλέτσο στους ψίθυρους καρδιάς!  :knuppel:
 

μιτσος123

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.244
Like
69
Πόντοι
16
αν εχει επαφες με το σόι της τοτε μεινε μακρυα
 
OP
OP
gravatakias

gravatakias

Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2017
Μηνύματα
1.254
Like
809
Πόντοι
96
Τύποι κατέληξα πως το ρίσκο είναι μεγάλο.
Οπότε ως γνήσιος μπήχτης-χέλι που είμαι θα της ξεσκίσω τον κώλο και αμέσως μετά με έναν τρόπο μαγικό και μια κίνηση ninja θα γίνω φάντασμα.
 

Hellraiser4Ever

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Φεβ 2019
Μηνύματα
25.393
Like
22.739
Πόντοι
6.256
Η καταγωγή της είναι από Τσιγγάνους.
Το θέμα είναι ποιοι σοβαροί κίνδυνοι υπάρχουν αν πχ την παρατήσεις, αν την γκαστρώσεις, αν την πάρεις από τον κώλο και ερωτήματα για το αν θα λέει τη μοίρα, αν θα ρίχνει κατάρες, αν θα σέβεται και υποτάσσεται στα θέλω μου, στα γούστα μου, στα βίτσια μου, αν θα είναι κότα, αν θα μαγειρεύει, αν θα πλένει, αν θα καθαρίζει, αν θα μου σπάει τα @@, αν θα θέλει πάνω από 1-2 παιδιά, αν βρωμάει, αν θα το ξυρίζει, αν θα κάνει κλύσμα, αν θα θέλει να γαμιέται περισσότερο από όσο θα θέλω να τη πηδάω εγώ, αν θα μιλάει πολύ, αν θα μου κουβαλάει το σόι, αν θα φέρνει φίλες στο σπίτι, αν θα βγαίνει συνέχεια έξω, αν θα είναι άγρια και έχει κανένα βαρύ χέρι (μη φάμε και ξύλο), αν θα έχει καμιά προίκα, αν θα είναι δούλα και όλα αυτά τα καθημερινά πραγματάκια.

Ευτυχως τυπε που ηθελες μονο σοβαρες και τεκμηριωμενες αποψεις για να μην σου γαμησουν το θεμα οι μπαχαλακηδες...
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.894
Πόντοι
3.506
Τύποι κατέληξα πως το ρίσκο είναι μεγάλο.
Οπότε ως γνήσιος μπήχτης-χέλι που είμαι θα της ξεσκίσω τον κώλο και αμέσως μετά με έναν τρόπο μαγικό και μια κίνηση ninja θα γίνω φάντασμα.
Μωρέ φάντασμα σίγουρα θα γίνεις .Και θα γυρνάς (σαν φάντασμα) πάνω από τα Τσαντηρια!! Γιατί σφαγμένο στο γόνατο σε κοβω !!!
 

Stupid Horse

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2016
Μηνύματα
323
Κριτικές
4
Like
338
Πόντοι
21
τυπε σκεψου μονο οτι το παιδι σας θα εχει ελλανιο αιμα μπασταρδεμενο με γυφτικο. ειναι να παθαινεις υστερια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom