Νέα

Εμβόλιο κορωνοϊού: ποιά μέλη του μπου θα το κάνουν πρώτοι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Eraser..
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

  • Το έκανα

    Ψήφοι: 20 32,8%
  • ΘΑ.... το κάνω

    Ψήφοι: 12 19,7%
  • Το περιμένω με ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγωνία

    Ψήφοι: 8 13,1%
  • Θα το σκεφτώ...

    Ψήφοι: 14 23,0%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 7 11,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    61

geraki

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
178
Like
214
Πόντοι
21
Όσο συνεχίζονται οι πωλήσεις fanta στη χώρα δεν υπάρχει λόγος :tooth:
 
  • Like
Αντιδράσεις: geoMan

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.973
Κριτικές
14
Like
3.906
Πόντοι
2.777

βάλτε τα εμβόλια βαθειά στον πάτο σας.

 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.581
Like
13.717
Πόντοι
3.656
Εμβολιο ? 10 μηνιάτικο Με μεσεντζερ που αλλοιώνει το dna μου? :) :) :) :) :) :) Για μαλακες ψαχνουν?
Που το διάβασες αυτό τύπε μου; Ότι αλλοιώνεi το DNA σου;

Δηλαδή πρώτη φορά διαβάζεις άτομο στο Ίντερνετ να καμώνεται πως σκαμπάζει τι είναι το DNA και πως λειτουργεί; Αφού σύμφωνα με τη μελέτη της ΕΟΚ τα μισά άτομα που αποφοιτούν από το Λύκειο είναι λειτουργικά αναλφάβητα, καταλαβαίνεις τι ισχύει στους άλλους. Ακούνε λέξεις, δεν τις καταλαβαίνουν και καμώνονται τους ειδικούς. Τα ίδια άτομα, αν προσπαθούσαν να παρακολουθήσουν τη διάλεξη ενός γιατρού για το θέμα, δεν θα καταλάβαιναν τίποτα. Κι όμως, γράφουν στο διαδίκτυο ότι τους κατέβει στην κεφάλα, για τέτοια ψευδαίσθηση μεγαλείου μιλάμε
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.583
Κριτικές
62
Like
41.347
Πόντοι
8.530
Σωστος συναγωνιστης ειναι ο υγιης συναγωνιστης.Αν καποιος που κανει το εμβολιο βγαλει τρια κεφαλια πανω η κατω ας στειλει μηνυμα στο παρον νημα.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96
Εμβολιο ? 10 μηνιάτικο Με μεσεντζερ που αλλοιώνει το dna μου? :) :) :) :) :) :) Για μαλακες ψαχνουν?
Που το διάβασες αυτό τύπε μου; Ότι αλλοιώνεi το DNA σου;

Δηλαδή πρώτη φορά διαβάζεις άτομο στο Ίντερνετ να καμώνεται πως σκαμπάζει τι είναι το DNA και πως λειτουργεί; Αφού σύμφωνα με τη μελέτη της ΕΟΚ τα μισά άτομα που αποφοιτούν από το Λύκειο είναι λειτουργικά αναλφάβητα, καταλαβαίνεις τι ισχύει στους άλλους. Ακούνε λέξεις, δεν τις καταλαβαίνουν και καμώνονται τους ειδικούς. Τα ίδια άτομα, αν προσπαθούσαν να παρακολουθήσουν τη διάλεξη ενός γιατρού για το θέμα, δεν θα καταλάβαιναν τίποτα. Κι όμως, γράφουν στο διαδίκτυο ότι τους κατέβει στην κεφάλα, για τέτοια ψευδαίσθηση μεγαλείου μιλάμε

Θέλεις να μας αναπτύξεις εσύ την άποψή σου;;; Είμαι όλος αυτιά. Σίγουρα θα μάθω κάτι......
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Εμβολιο ? 10 μηνιάτικο Με μεσεντζερ που αλλοιώνει το dna μου? :) :) :) :) :) :) Για μαλακες ψαχνουν?
Που το διάβασες αυτό τύπε μου; Ότι αλλοιώνεi το DNA σου;

Δηλαδή πρώτη φορά διαβάζεις άτομο στο Ίντερνετ να καμώνεται πως σκαμπάζει τι είναι το DNA και πως λειτουργεί; Αφού σύμφωνα με τη μελέτη της ΕΟΚ τα μισά άτομα που αποφοιτούν από το Λύκειο είναι λειτουργικά αναλφάβητα, καταλαβαίνεις τι ισχύει στους άλλους. Ακούνε λέξεις, δεν τις καταλαβαίνουν και καμώνονται τους ειδικούς. Τα ίδια άτομα, αν προσπαθούσαν να παρακολουθήσουν τη διάλεξη ενός γιατρού για το θέμα, δεν θα καταλάβαιναν τίποτα. Κι όμως, γράφουν στο διαδίκτυο ότι τους κατέβει στην κεφάλα, για τέτοια ψευδαίσθηση μεγαλείου μιλάμε

Θέλεις να μας αναπτύξεις εσύ την άποψή σου;;; Είμαι όλος αυτιά. Σίγουρα θα μάθω κάτι......
Το mRNA προκαλεί αλλοιώσεις στο DNA σου; Μέσω του εμβολίου; Εγώ να δεις με πόσα αυτιά περιμένω να μου αναπτύξεις εσύ ή ο οποιοσδήποτε το γράφει αυτό τη θεωρία αυτή.
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96
Stokadoura.

- Ρώτησα τον ΜΠΟΚΟΛΟ ποιά η άποψή του, αφού αυτός μειώνει όλους τους υπόλοιπους. Για να το κάνει θα ξέρει κάτι παραπάνω οπότε μάλλον θα κερδίσω και εγώ αν τη μάθω (την άποψη).
- Πουθενά δεν έχω γράψει για mrna που αλλάζει το dna. Αλλού εστιάζω την ΣΟΒΑΡΉ ΕΠΟΦΎΛΑΞΗ ΜΟΥ για το εμβόλιο. Τα έχω γράψει διάσπαρτα στα 2 νήματα, μάλλον θα κάνω ένα συγκεντρωτικό σεντόνι λίγο πριν βγεί το εμβόλιο.
- Αααααααααν ήμουνα πολύ μεθυσμένος άρα και περισσότερο ανοιχτός σε θεωρίες θα έγραφα το παρακάτω (προσοχή στην υπόθεση, ότι γράψω είναι τραβηγμένο)..........



Υπάρχει ένα ένζυμο που ονομάζεται "αντίστροφη μεταγραφάση". Αυτό βρίσκεται σε ρετροιούς και μπορεί να συνθέσει DNA από RNA του ιού. Η διαδικασία δηλαδή είναι γνωστή. Πρόσεχε τώρα.................

Θυμάσαι το Γάλλο νομπελίστα ιολόγο που δηλώνει εδώ και κάτι μήνες ότι ο covid είναι γενετικά τροποποιημένος με μέρη του ΡΕΤΡΟΪΟΥ HIV;;;;;;;;;

Τον ιό που περιλαμβάνει την αντίστροφη μεταγραφάση. Μπορείς να συνδέσεις τα δεδομένα;;;;;


Αυτά θα τα έγραφα αν ήμουν μεθυσμένος. Τώρα που είμαι νηφάλιος θα περιμένω να δημοσιεύσουν οι εταιρείες κάτι περισσότερο από δελτία τύπου.


 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Stokadoura.

- Ρώτησα τον ΜΠΟΚΟΛΟ ποιά η άποψή του, αφού αυτός μειώνει όλους τους υπόλοιπους. Για να το κάνει θα ξέρει κάτι παραπάνω οπότε μάλλον θα κερδίσω και εγώ αν τη μάθω (την άποψη).
- Πουθενά δεν έχω γράψει για mrna που αλλάζει το dna. Αλλού εστιάζω την ΣΟΒΑΡΉ ΕΠΟΦΎΛΑΞΗ ΜΟΥ για το εμβόλιο. Τα έχω γράψει διάσπαρτα στα 2 νήματα, μάλλον θα κάνω ένα συγκεντρωτικό σεντόνι λίγο πριν βγεί το εμβόλιο.
- Αααααααααν ήμουνα πολύ μεθυσμένος άρα και περισσότερο ανοιχτός σε θεωρίες θα έγραφα το παρακάτω (προσοχή στην υπόθεση, ότι γράψω είναι τραβηγμένο)..........



Υπάρχει ένα ένζυμο που ονομάζεται "αντίστροφη μεταγραφάση". Αυτό βρίσκεται σε ρετροιούς και μπορεί να συνθέσει DNA από RNA του ιού. Η διαδικασία δηλαδή είναι γνωστή. Πρόσεχε τώρα.................

Θυμάσαι το Γάλλο νομπελίστα ιολόγο που δηλώνει εδώ και κάτι μήνες ότι ο covid είναι γενετικά τροποποιημένος με μέρη του ΡΕΤΡΟΪΟΥ HIV;;;;;;;;;

Τον ιό που περιλαμβάνει την αντίστροφη μεταγραφάση. Μπορείς να συνδέσεις τα δεδομένα;;;;;


Αυτά θα τα έγραφα αν ήμουν μεθυσμένος. Τώρα που είμαι νηφάλιος θα περιμένω να δημοσιεύσουν οι εταιρείες κάτι περισσότερο από δελτία τύπου.
O MΠΟΚΟΛΟΣ έχει δίκιο. Αδαείς αναπαράγουν "περισπούδαστα" άρθρα, στην ουσία θάλασσες ανοησίας, με ύφος ειδικού και με αέρα ανθρώπου που και καλά παίζει τα θέματα στα δάκτυλα. Ενώ δεν ξέρει την τύφλα του. Για να μην παρεξηγηθώ δεν κάνω προσωπική αναφορά.
Αν εννοείς το Μοντανιέ, μια θεωρία ανέπτυξε περί Κινέζων παραγωγών ιών σε εργαστηριακό περιβάλλον, συνδυάζοντας ΗΙV και Covid και βγήκε το επιστημονικό συμβούλιο της Γαλλικής κυβέρνησης και το Παστέρ και τον πήραν στο μεζέ ως μη σοβαρό και συνωμοσιολόγο.
Η υπόθεση ότι o ιός δημιουργήθηκε σε εργαστήριο στο Γουχάν αποτελεί μία συνομωσιολογία που απέχει από την πραγματική επιστήμη, δήλωσε ο Jean-Francois Delfraissy επικεφαλής του επιστημονικού συμβουλίου της γαλλικής κυβέρνησης για τον κορωνοϊό, σε συνέντευξη στο γαλλικό κανάλι BFM TV. Η θεωρία που σχετίζει τον κορωνοϊό με τον ιό HIV «δεν έχει νόημα», ανέφερε ο ιολόγος Étienne Simon-Lorière του του Ινστιτούτου Παστέρ στο AFP κάνοντας λόγο για ακολουθίες που αποτελούν «πολύ μικρά στοιχεία που βρίσκονται σε άλλους ιούς της ίδιας οικογένειας» και «κομμάτια του γονιδιώματος που μοιάζουν με πολλές αλληλουχίες στο γενετικό υλικό των βακτηρίων, των ιών και των φυτών». Πηγή:
Tα άρθρα που παραθέτεις θεωρώ τα διαβάζεις. Εγώ παρότι έχω κάνει σπουδές που σε κάποια φάση τους είχαν μαθήματα βιοχημείας, γενετικής, μικροβιολογίας, βιολογίας και φαρμακολογίας αδυνατώ να κάνω τη σύνδεση. Μου λείπει η επάρκεια. Και κυριολεκτώ.
Θέλεις να μας την κάνεις εσύ;

Στο μόνο σημείο που θα συμφωνήσω μαζί σου είναι πως θα μιλήσω με το γιατρό μου και θα σταθώ στα λόγια του πριν αποφασίσω τι θα κάνω με τον εμβολιασμό. ΄Όχι στο τι ισχυρίζεται η κάθε εταιρεία.
Επίσης θα ήθελα να δω όλους αυτούς, που τώρα ξεσηκώνουν τον κόσμο για το εμβόλιο με το mRNA, αν θα λένε τα ίδια όταν ο γιατρός τους πει "αγαπητέ έχετε όγκο στον πνεύμονα, η μόνη λύση είναι το αντιγονικό εμβόλιο mRNA"
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96

- Τα άρθρα που ανέβασα ήταν για να δείξω ότι η διαδικασία της σύνθεσης DNA από RNA είναι γνωστή. Καμία σχέση με τη θεωρία που ααααααν ήμουν μεθυσμένος θα έγραφα.
- Ο Centrino συμβούλευσε τη συζήτηση με τον προσωπικό γιατρό. Εγώ είμαι ΤΈΡΜΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ σε σημείο να πληρώσω να πάρω πλαστή βεβαίωση αν ποτέ φτάσουμε στην υποχρεωτικότητα. Σε 3 χρόνια μπορεί να μην έχω την ίδια άποψη βέβαια.
- Το πρίσμα μου σε όλα είναι το risk/reward ratio. Αν έχω καρκίνο θα τα δοκιμάσω ΟΛΑ!!!!! Δεν παίζω όμως το κεφάλι μου για τον corona όταν έχω 99,99999999% πιθανότητες επιβίωσης. Θα πρέπει να είμαι τρελός.
- Τον Μοντανιέ λέω ναί. Ιολόγος νομπελίστας για τον HIV, πόσο να τρελάθηκε στα γεράματα;;;; Η σύνδεση είναι η εξής στη θεωρία συνομωσίας την παραπάνω : το mrna εμβόλιο για να καταφέρει την αλλοίωση (ποιάν αλλοίωση θα με ρωτήσεις) χρειάζεται την αντίστροφη μεταγραφάση. Αυτός είναι ο ΣΚΟΠΟΣ της σύνθεσης covid και hiv.........η αντίστροφη μεταγραφάση που θα χρησιμοποιούταν μετά στο mrna εμβόλιο που θα εμβολιαζόταν όλη η ανθρωπότητα. Πόσα χρόνια ο υποχρεωτικός μαζικός εμβολιασμός είναι θεωρία συνομωσίας;;;;
- Υπάρχει το gisaid στο οποίο θα έπρεπε οι εταιρείες να ανεβάσουν τα δεδομένα τους. Ανέβηκε κάτι;;;; Μόνο ανακοινώσεις τύπου με τελευταία της Moderna με 100% (χαχα) επιτυχία στην αποφυγή σοβαρών επιπλοκών στον ιό.


Με την αντίστροφη μεταγραφή ξεφεύγει η κουβέντα. Και εγώ μόνο ώς τραβηγμένο σενάριο το παίρνω. Έχω δεί και διαβάσει αρκετά όμως να μην την απορρίπτω.
 

rakakis

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιουλ 2019
Μηνύματα
616
Κριτικές
3
Like
747
Πόντοι
366
Επίσης θα ήθελα να δω όλους αυτούς, που τώρα ξεσηκώνουν τον κόσμο για το εμβόλιο με το mRNA, αν θα λένε τα ίδια όταν ο γιατρός τους πει "αγαπητέ έχετε όγκο στον πνεύμονα, η μόνη λύση είναι το αντιγονικό εμβόλιο mRNA"




Αυτή τη μαλακια τωρα την έγραψες σοβαρά;

Αμα έχω όγκο στο πνεύμονα μπορει να δεχτώ να πάρω και ποντικοφαρμακο μπας και βοηθησει

Αυτό τι σχέση έχει με το αν θα κάνω το πειραματόζωο για ένα εμβόλιο που κάνεις δεν ξέρει τι παρενέργειες θα δημιουργήσει για να γλυτωσω έναν ιό που έχω πιθανότητες επιβίωσης 99% ΑΝ και εφοσον νοσησω.

Όσο για τα μουνακια των αεροπορικών που πουλάνε μαγκιά τώρα..
Να τους δω όταν οι πτήσεις τους θα ναι μισοαδειες και ο τζίρος θα παίρνει την κατιούσα αν θα επιμεινουν

 

nik neos kosmos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2018
Μηνύματα
295
Like
149
Πόντοι
1
Επίσης θα ήθελα να δω όλους αυτούς, που τώρα ξεσηκώνουν τον κόσμο για το εμβόλιο με το mRNA, αν θα λένε τα ίδια όταν ο γιατρός τους πει "αγαπητέ έχετε όγκο στον πνεύμονα, η μόνη λύση είναι το αντιγονικό εμβόλιο mRNA"




Αυτή τη μαλακια τωρα την έγραψες σοβαρά;

Αμα έχω όγκο στο πνεύμονα μπορει να δεχτώ να πάρω και ποντικοφαρμακο μπας και βοηθησει

Αυτό τι σχέση έχει με το αν θα κάνω το πειραματόζωο για ένα εμβόλιο που κάνεις δεν ξέρει τι παρενέργειες θα δημιουργήσει για να γλυτωσω έναν ιό που έχω πιθανότητες επιβίωσης 99% ΑΝ και εφοσον νοσησω.
ναι αλλο ογκος αλλο κορονοιος..τι μαλακια ηταν αυτη?
 
Εγγρ.
26 Μαρ 2012
Μηνύματα
11.581
Like
13.717
Πόντοι
3.656
Εμβολιο ? 10 μηνιάτικο Με μεσεντζερ που αλλοιώνει το dna μου? :) :) :) :) :) :) Για μαλακες ψαχνουν?
Που το διάβασες αυτό τύπε μου; Ότι αλλοιώνεi το DNA σου;

Δηλαδή πρώτη φορά διαβάζεις άτομο στο Ίντερνετ να καμώνεται πως σκαμπάζει τι είναι το DNA και πως λειτουργεί; Αφού σύμφωνα με τη μελέτη της ΕΟΚ τα μισά άτομα που αποφοιτούν από το Λύκειο είναι λειτουργικά αναλφάβητα, καταλαβαίνεις τι ισχύει στους άλλους. Ακούνε λέξεις, δεν τις καταλαβαίνουν και καμώνονται τους ειδικούς. Τα ίδια άτομα, αν προσπαθούσαν να παρακολουθήσουν τη διάλεξη ενός γιατρού για το θέμα, δεν θα καταλάβαιναν τίποτα. Κι όμως, γράφουν στο διαδίκτυο ότι τους κατέβει στην κεφάλα, για τέτοια ψευδαίσθηση μεγαλείου μιλάμε

Θέλεις να μας αναπτύξεις εσύ την άποψή σου;;; Είμαι όλος αυτιά. Σίγουρα θα μάθω κάτι......

Η άποψή μου για τέτοια θέματα είναι να ακούμε τους ειδικούς Επιστήμονες. Αυτοί γνωρίζουν τι σημαίνει Dna, αν και με ποιο τρόπο μπορούν να το χειριστούν. Στη Δύση ο μέσος όρος ζωής έχει διπλασιαστεί χάρη σε αυτούς. Λίγες δεκαετίες πριν οι άνθρωποι πέθαιναν από δεκάδες ασθένειες και οι περισσότεροι δεν είχαν αρκετό φαγητό για να χορτάσουν. Ακριβώς δηλαδή ότι γίνεται στον τρίτο κόσμο, σήμερα. Τα σπίτια μας δεν πέφτουν από τους σεισμούς, ακριβώς επειδή οι Πολιτικοί Μηχανικοί τα σχεδίασαν σωστά. Βλέπουμε καλά χάρη στα γυαλιά, κι αν έχουμε περισσότερα λεφτά κάνουμε εγχειρήσεις διόρθωσης για τη μυωπία. Το νερό που βγαίνει από τη βρύση είναι καθαρό, και δεν παθαίνουμε τύφο ή χολέρα, όταν το πίνουμε. Δεν παραμορφωνόμαστε από Ευλογιά, κανένας δεν χαρακτηρίζεται πια βλογιοκομμένος όπως οι παππούδες μας. Δεν πεθαίνουμε από σκωληκοειδίτιδα. Αν μας δαγκώσει λυσσασμένο σκυλί ή νυχτερίδα, δεν θα πεθάνουμε όπως στην Ινδία. Αν γρατζουνιστούμε από σκουριασμένο σίδερο δεν θα πεθάνουμε από τέτανο. Δεν λιώνουμε από τη Φυματίωση ούτε καιγόμαστε από την Ελονοσία. Κι αν αρπάξουμε Σύφιλη ή βλεννόρροια, δεν πεθαίνουμε, δεν παραμορφωνόμαστε, δεν νιώθουμε σαν να κατουράμε γυαλί, θεραπευόμαστε. Η Ισπανική Γρίπη σκότωσε τον προηγούμενο αιώνα 50.000.000 ανθρώπους, ενώ ο σημερινός κορωνοϊός δεν θα μπορέσει να μας κάνει τέτοια ζημιά. Και θα μας έκανε πολύ λιγότερη αν το ποίμνιο δεν συνωστιζόταν στις Εκκλησίες πιάνοντας με τα χέρια του τα αντίδωρα, και δεν έγλυφε το ίδιο κουτάλι όταν κοινωνούσε. Κι όμως, αμέτρητοι ανόητοι δεν εμπιστεύονται τους Επιστήμονες, χωρίς τους οποίους η ζωή τους θα ήταν μικρή, γεμάτη κόπους, πόνους, αρρώστιες και παράσιτα όπως ταινία, ψύλλους και ψείρες και πολλά άλλα. Αρκούν, ή θέλεις κι άλλα;
 

dik

Μέλος
Εγγρ.
12 Απρ 2006
Μηνύματα
2.087
Like
797
Πόντοι
96
Επίσης θα ήθελα να δω όλους αυτούς, που τώρα ξεσηκώνουν τον κόσμο για το εμβόλιο με το mRNA, αν θα λένε τα ίδια όταν ο γιατρός τους πει "αγαπητέ έχετε όγκο στον πνεύμονα, η μόνη λύση είναι το αντιγονικό εμβόλιο mRNA"


Όσο για τα μουνακια των αεροπορικών που πουλάνε μαγκιά τώρα..
Να τους δω όταν οι πτήσεις τους θα ναι μισοαδειες και ο τζίρος θα παίρνει την κατιούσα αν θα επιμεινουν

Μία σημείωση για την τελευταία παράγραφο που ισχύει γενικότερα στη Δύση. Οι ιδιωτικές εταιρείες έχουν αναλάβει τα project που οι κυβερνήσεις ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΎΝ ΑΚΟΜΑ να αναλάβουν. Οι παρακολουθήσεις είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα. Η online λογοκρισία είναι επίσης χαρακτηριστικό παράδειγμα. Η αντίδραση του κόσμου σωστά θα είναι η αποφυγή των αεροπορικών εταιρειών που θα ζητάνε covid-pass αλλά η ζημιά που θα προκύψει θα καλυφθεί άνετα από το κάθε κράτος (αφού οι αεροπορικές εταιρείες θα χρησιμοποιηθούν ώς μέσο πίεσης για τον εμβολιασμό που επιδιώκει το κράτος). Αυτό ονομάζεται σύμπραξη ιδιωτικού και δημοσίου τομέα....... ΣΔΙΤ........για το όφελος της κοινωνίας βεβαίως βεβαίως.

Και η ζημιά ήδη καλύπτεται από το κάθε κράτος σε πολλές χώρες της ΕΕ κατά παράβαση της κοινοτικής νομοθεσίας περί κρατικών ενισχύσεων.
 

nik neos kosmos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2018
Μηνύματα
295
Like
149
Πόντοι
1
Εμβολιο ? 10 μηνιάτικο Με μεσεντζερ που αλλοιώνει το dna μου? :) :) :) :) :) :) Για μαλακες ψαχνουν?
Που το διάβασες αυτό τύπε μου; Ότι αλλοιώνεi το DNA σου;

Δηλαδή πρώτη φορά διαβάζεις άτομο στο Ίντερνετ να καμώνεται πως σκαμπάζει τι είναι το DNA και πως λειτουργεί; Αφού σύμφωνα με τη μελέτη της ΕΟΚ τα μισά άτομα που αποφοιτούν από το Λύκειο είναι λειτουργικά αναλφάβητα, καταλαβαίνεις τι ισχύει στους άλλους. Ακούνε λέξεις, δεν τις καταλαβαίνουν και καμώνονται τους ειδικούς. Τα ίδια άτομα, αν προσπαθούσαν να παρακολουθήσουν τη διάλεξη ενός γιατρού για το θέμα, δεν θα καταλάβαιναν τίποτα. Κι όμως, γράφουν στο διαδίκτυο ότι τους κατέβει στην κεφάλα, για τέτοια ψευδαίσθηση μεγαλείου μιλάμε

Θέλεις να μας αναπτύξεις εσύ την άποψή σου;;; Είμαι όλος αυτιά. Σίγουρα θα μάθω κάτι......

Η άποψή μου για τέτοια θέματα είναι να ακούμε τους ειδικούς Επιστήμονες. Αυτοί γνωρίζουν τι σημαίνει Dna, αν και με ποιο τρόπο μπορούν να το χειριστούν. Στη Δύση ο μέσος όρος ζωής έχει διπλασιαστεί χάρη σε αυτούς. Λίγες δεκαετίες πριν οι άνθρωποι πέθαιναν από δεκάδες ασθένειες και οι περισσότεροι δεν είχαν αρκετό φαγητό για να χορτάσουν. Ακριβώς δηλαδή ότι γίνεται στον τρίτο κόσμο, σήμερα. Τα σπίτια μας δεν πέφτουν από τους σεισμούς, ακριβώς επειδή οι Πολιτικοί Μηχανικοί τα σχεδίασαν σωστά. Βλέπουμε καλά χάρη στα γυαλιά, κι αν έχουμε περισσότερα λεφτά κάνουμε εγχειρήσεις διόρθωσης για τη μυωπία. Το νερό που βγαίνει από τη βρύση είναι καθαρό, και δεν παθαίνουμε τύφο ή χολέρα, όταν το πίνουμε. Δεν παραμορφωνόμαστε από Ευλογιά, κανένας δεν χαρακτηρίζεται πια βλογιοκομμένος όπως οι παππούδες μας. Δεν πεθαίνουμε από σκωληκοειδίτιδα. Αν μας δαγκώσει λυσσασμένο σκυλί ή νυχτερίδα, δεν θα πεθάνουμε όπως στην Ινδία. Αν γρατζουνιστούμε από σκουριασμένο σίδερο δεν θα πεθάνουμε από τέτανο. Δεν λιώνουμε από τη Φυματίωση ούτε καιγόμαστε από την Ελονοσία. Κι αν αρπάξουμε Σύφιλη ή βλεννόρροια, δεν πεθαίνουμε, δεν παραμορφωνόμαστε, δεν νιώθουμε σαν να κατουράμε γυαλί, θεραπευόμαστε. Η Ισπανική Γρίπη σκότωσε τον προηγούμενο αιώνα 50.000.000 ανθρώπους, ενώ ο σημερινός κορωνοϊός δεν θα μπορέσει να μας κάνει τέτοια ζημιά. Και θα μας έκανε πολύ λιγότερη αν το ποίμνιο δεν συνωστιζόταν στις Εκκλησίες πιάνοντας με τα χέρια του τα αντίδωρα, και δεν έγλυφε το ίδιο κουτάλι όταν κοινωνούσε. Κι όμως, αμέτρητοι ανόητοι δεν εμπιστεύονται τους Επιστήμονες, χωρίς τους οποίους η ζωή τους θα ήταν μικρή, γεμάτη κόπους, πόνους, αρρώστιες και παράσιτα όπως ταινία, ψύλλους και ψείρες και πολλά άλλα. Αρκούν, ή θέλεις κι άλλα;
μποκολε δεν υπαρχει καμια αλλοιωση στο dna
 

John.Greek

Σπουδαίος
Εγγρ.
30 Ιουν 2018
Μηνύματα
2.553
Κριτικές
38
Like
2.446
Πόντοι
2.606
εγω δε θα το κανω παντως


το θεωρω χαζο να κανεις εμβολιο rna που δεν εχεις δει παρενεργειες και το φτιαξανε μεσα σε 10 μμηνες

Πρέπει να είσαι τελείως ανώμαλος για να πιστεύεις τους γιατρούς σε αυτή τη φάση.
Οι γιατροί που λέγανε πριν τον κορονοϊό ότι για να βγει ένα εμβόλιο θέλει 10 χρόνια για να είμαστε σίγουροι ότι λειτουργεί και είναι ασφαλές, τώρα θα το χουν έτοιμο σε 10 μήνες.
Καταρρίπτουν την ίδια τους την επιστήμη.
Όποιος δε βλέπει ότι όλα είναι συμφέροντα και η επιστήμη του κώλου είναι βλάκας.

:thumbsup:

 

Συνημμένα

  • 7-Σωστός-ο-τύπος.jpg
    7-Σωστός-ο-τύπος.jpg
    151,9 KB · Εμφανίσεις: 23

nik neos kosmos

Μέλος
Εγγρ.
23 Οκτ 2018
Μηνύματα
295
Like
149
Πόντοι
1
προωθουν την PHIZER και την BIONTECH για να ανεβουν οι μετοχες...(οσοι ασχολουνται να εχουν το νου τους)
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
- Τα άρθρα που ανέβασα ήταν για να δείξω ότι η διαδικασία της σύνθεσης DNA από RNA είναι γνωστή. Καμία σχέση με τη θεωρία που ααααααν ήμουν μεθυσμένος θα έγραφα.
- Ο Centrino συμβούλευσε τη συζήτηση με τον προσωπικό γιατρό. Εγώ είμαι ΤΈΡΜΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟΣ σε σημείο να πληρώσω να πάρω πλαστή βεβαίωση αν ποτέ φτάσουμε στην υποχρεωτικότητα. Σε 3 χρόνια μπορεί να μην έχω την ίδια άποψη βέβαια.
- Το πρίσμα μου σε όλα είναι το risk/reward ratio. Αν έχω καρκίνο θα τα δοκιμάσω ΟΛΑ!!!!! Δεν παίζω όμως το κεφάλι μου για τον corona όταν έχω 99,99999999% πιθανότητες επιβίωσης. Θα πρέπει να είμαι τρελός.
- Τον Μοντανιέ λέω ναί. Ιολόγος νομπελίστας για τον HIV, πόσο να τρελάθηκε στα γεράματα;;;; Η σύνδεση είναι η εξής στη θεωρία συνομωσίας την παραπάνω : το mrna εμβόλιο για να καταφέρει την αλλοίωση (ποιάν αλλοίωση θα με ρωτήσεις) χρειάζεται την αντίστροφη μεταγραφάση. Αυτός είναι ο ΣΚΟΠΟΣ της σύνθεσης covid και hiv.........η αντίστροφη μεταγραφάση που θα χρησιμοποιούταν μετά στο mrna εμβόλιο που θα εμβολιαζόταν όλη η ανθρωπότητα. Πόσα χρόνια ο υποχρεωτικός μαζικός εμβολιασμός είναι θεωρία συνομωσίας;;;;
- Υπάρχει το gisaid στο οποίο θα έπρεπε οι εταιρείες να ανεβάσουν τα δεδομένα τους. Ανέβηκε κάτι;;;; Μόνο ανακοινώσεις τύπου με τελευταία της Moderna με 100% (χαχα) επιτυχία στην αποφυγή σοβαρών επιπλοκών στον ιό.


Με την αντίστροφη μεταγραφή ξεφεύγει η κουβέντα. Και εγώ μόνο ώς τραβηγμένο σενάριο το παίρνω. Έχω δεί και διαβάσει αρκετά όμως να μην την απορρίπτω.
dik είχα την εντύπωση ότι το είπες κι εσύ. Οπότε το παίρνω πίσω και σημειώνω την αρνητική σου θέση για να μη σε αδικώ. Είναι και η πλαστή βεβαίωση μια θέση. Ο Μοντανιέ λέει κάτι που οι άλλοι ιολόγοι το χαρακτηρίζουν ανοησία. Ας δεχθούμε για χάρη της συζήτησης ότι δε λέει και ότι η κινεζική κυβέρνηση συνεργάζεται με τη γαλλική και όποια άλλη δυτική κυβέρνηση για όλο αυτό το χάος και γιαυτό πάνε να βγάλουν τρελό το Μοντανιέ. Να δεχθούμε και ότι ο Φάουτσι είναι μέρος αυτής της συνωμοσίας από την άλλη μεριά του Ατλαντικού και ότι μόνον ο Μοντανιέ λέει την αλήθεια. Αντίστροφη μεταγραφάση υπάρχει και στους ευκαρυωτικούς οργανισμούς. Δε χρειάζεται σύνθεση ιών. Στα άρθρα που παρέθεσες μιλά για το regRNA που χρησιμοποιείται για τη διαδικασία αυτή στον ανθρώπινο οργανισμό. Για να μεταφερθεί λοιπόν η "αλλοίωση" (ποιά αλλοίωση όντως; ) μέσω του εμβολίου χρησιμοποιείται το mRNA, μόνον που αυτό μεταφέρει πληροφορίες στα ριβοσώματα. Και εκεί τελειώνει.
Συνεπώς κάτι δε δένει στη θεωρία σου.
Θεωρίες συνωμοσίας υπάρχουν όσο θα υπάρχουν συνωμοσιολόγοι. Και για το εμβόλιο κατά του ΗPV ακούγονται σημεία και τέρατα. Έχω ακούσει από μητέρες απίστευτες ανοησίες για να μην το κάνουν στα κορίτσια τους. Μονο που όταν εμφανιστεί κάποιος όγκος στη μήτρα δε θα πληρώσουν αυτές τις συνέπειες.
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Tύπε μου, άσε τις μαλακίες να τις γράφω εγώ. Από το άρθρο που μας παρέθεσες κάνε μας τη χάρη να μας εξηγήσεις τι λεει το παρακάτω:

Υπάρχει μια θεωρούμενη θετική γνώση σχετικά και μία αρνητική. Η mRNA τεχνολογία, με την χρήση νανοσωματιδίων, χρησιμοποιείται για αντικαρκινικούς σκοπούς. Και θεωρείται πετυχημένη στην κινητοποίηση των ανοσοποιητικών Τ κυττάρων του σώματος, εναντίον όγκων. Όμως απ’ την άλλη μεριά νανοσωματίδια χρησιμοποιούνται σε καλλυντικά, κι εκεί έχει αποδειχθεί ότι είναι καρκινογόνα. Πιο γνωστή είναι η περίπτωση της σκόνης ταλκ της χημικής / φαρμακοβιομηχανίας Johnson & Johnson.[3]

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom