Νέα

Εμβόλιο κορωνοϊού: ποιά μέλη του μπου θα το κάνουν πρώτοι;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Eraser..
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 576
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

  • Το έκανα

    Ψήφοι: 20 32,8%
  • ΘΑ.... το κάνω

    Ψήφοι: 12 19,7%
  • Το περιμένω με ΤΕΡΑΣΤΙΑ αγωνία

    Ψήφοι: 8 13,1%
  • Θα το σκεφτώ...

    Ψήφοι: 14 23,0%
  • Δεν ξέρω/Δεν απαντώ

    Ψήφοι: 7 11,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    61
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Τυποι ποιος βαραει Αστρα Ζενεκ τωρα πια…Απλα επειδη ειναι δευτερο στις προτιμήσεις των μπουρδελιαρηδων.

Μη μου πειτε πως σας ξεγέλασε ο Μπιλ Κικιλ ;
 
Εγγρ.
3 Σεπ 2018
Μηνύματα
194
Like
504
Πόντοι
21
Μάγκες έκανα το Moderna γιατί ένιωθα μοντέρνος και παραλίγο να σας έγραφα από το Wi-Fi του άγιου Πέτρου.

Άκουσα έναν γνωστό μου που το έκανε και επέλεξα αυτό αντί για Φάιζερ. Έχει κάνει αυτός και τρίτη αναμνηστική, αλλά αυτή ήταν Pfizer μου είπε.
Σχεδόν όλο μου το σόι κάνανε το Pfizer και μια χαρά. Αντί να ακούσω τα γονίδιά μου και να κάνω το ίδιο, έφαγα μεταφορική πούτσα και μέχρι και άδεια με έδωσε η παθολόγος επειδή αρρώστησα τόσο που ούτε να γαμήσω δεν ήθελα.

Έκανα τη δεύτερη δόση κάνα μήνα πριν το καταργήσουν οι παπάρες γιατί με πλήγωνε η τσιγγουνιά μου να πληρώνω 40 Ευρώ το μήνα για rapid test.
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.662
Like
2.298
Πόντοι
456
Μάγκες έκανα το Moderna γιατί ένιωθα μοντέρνος και παραλίγο να σας έγραφα από το Wi-Fi του άγιου Πέτρου.

Άκουσα έναν γνωστό μου που το έκανε και επέλεξα αυτό αντί για Φάιζερ. Έχει κάνει αυτός και τρίτη αναμνηστική, αλλά αυτή ήταν Pfizer μου είπε.
Σχεδόν όλο μου το σόι κάνανε το Pfizer και μια χαρά. Αντί να ακούσω τα γονίδιά μου και να κάνω το ίδιο, έφαγα μεταφορική πούτσα και μέχρι και άδεια με έδωσε η παθολόγος επειδή αρρώστησα τόσο που ούτε να γαμήσω δεν ήθελα.

Έκανα τη δεύτερη δόση κάνα μήνα πριν το καταργήσουν οι παπάρες γιατί με πλήγωνε η τσιγγουνιά μου να πληρώνω 40 Ευρώ το μήνα για rapid test.
Γενικά η Moderna έβγαλε πολλές ανεπιθύμητες
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.153
Κριτικές
10
Like
5.484
Πόντοι
2.816
ρε τυπε ουτε εγω γουσταρω τα εμβολια και γενικως δεν μαρεσει να περνω ουτε φαρμακα να φανταστεις..αλλα δεν εχω και καμια ορεξη καθε φορα να το περναω ετσι,γιατι αργω και να συνελθω.Χανω τα παντα,δουλεια,φιλοι -γκομενες δεν μπορω να βγω,χανω λεφτα,δεν μπορω να γυμναστω,αστα χεσε μεσα.
Δεν είναι θέμα αν γουστάρεις τα εμβόλια
Το θέμα είναι ότι λόγω και καλά κορωνοϊου έγινε μελέτη στην πράξη για τα mRNA εμβόλια.. για τα οποία θα χρειάζονταν χρόνια ίσως κ δεκαετία να γίνει.. το είπε κ ο ίδιος ο Μπουρλάς σε τηλεοπτική συνέντευξη.. όταν μας ζήτησαν να αναπτύξουμε mRNA εμβόλιο για τον κορωνοϊό εκπλαγηκαμε..
Τώρα βγάζουν δερματικά, ελπίζω στην πορεία να μη βγάλουν κ χειρότερα...
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.768
Κριτικές
6
Like
3.443
Πόντοι
736
Δεν είναι θέμα αν γουστάρεις τα εμβόλια
Το θέμα είναι ότι λόγω και καλά κορωνοϊου έγινε μελέτη στην πράξη για τα mRNA εμβόλια.. για τα οποία θα χρειάζονταν χρόνια ίσως κ δεκαετία να γίνει.. το είπε κ ο ίδιος ο Μπουρλάς σε τηλεοπτική συνέντευξη.. όταν μας ζήτησαν να αναπτύξουμε mRNA εμβόλιο για τον κορωνοϊό εκπλαγηκαμε..
Τώρα βγάζουν δερματικά, ελπίζω στην πορεία να μη βγάλουν κ χειρότερα...
Τώρα κυκλοφόρησαν και τα πρωτεινικά τα οποία είναι πιό κοντά στα παλιάς τεχνολογίας εμβόλια , αλλά παρόλαυτα δεν βλέπω να καταργούν τα mRNA ... θα μου πείς και τα πρωτεινικά είναι τελείως ασφαλή ; Στην θεωρία μπορεί να είναι αλλά στην πράξη ποιός ξέρει.

Αυτά τα mRNA αρχικά δεν είπαν οτι τα έβγαλαν γιατί δεν μπορούσαν να φτιάξουν παλιάς τεχνολογίας εμβόλιο ;
 

Begood

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Απρ 2014
Μηνύματα
1.662
Like
2.298
Πόντοι
456
Τώρα κυκλοφόρησαν και τα πρωτεινικά τα οποία είναι πιό κοντά στα παλιάς τεχνολογίας εμβόλια , αλλά παρόλαυτα δεν βλέπω να καταργούν τα mRNA ... θα μου πείς και τα πρωτεινικά είναι τελείως ασφαλή ; Στην θεωρία μπορεί να είναι αλλά στην πράξη ποιός ξέρει.

Αυτά τα mRNA αρχικά δεν είπαν οτι τα έβγαλαν γιατί δεν μπορούσαν να φτιάξουν παλιάς τεχνολογίας εμβόλιο ;
Η mRNA τεχνολογία έχει πάρα πολλές εφαρμογές σμπεριλαμβανομένης και της θεραπείας για τον καρκίνο.

Επίσης τα εμβόλια έχουν αρκετά πλεονεκτήματα σε σχέση με τα πρωτεινικά - Απο μεριά παραγωγής και αλλαγής εμβολίου για άλλη μετάλλαξη.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.153
Κριτικές
10
Like
5.484
Πόντοι
2.816
Αυτά τα mRNA αρχικά δεν είπαν οτι τα έβγαλαν γιατί δεν μπορούσαν να φτιάξουν παλιάς τεχνολογίας εμβόλιο ;
Δεν ξέρω γτ τα έβγαλαν.. δεν μπορείς να είσαι σίγουρος από αυτά που λένε..
Δεν είναι επειδή θέλουν το καλό μας πάντως..
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.973
Κριτικές
14
Like
3.900
Πόντοι
2.777
υγιείς ανθρωποι με καλές συνήθειες και τρόπο ζωής προσεγμένο έπεσαν στην παγίδα της ''ατομικής ευθύνης'' (κάτι σαν το μαζί τα φάγαμε που είχε πει το βόϊδι) και γέμισαν τον οργανισμό τους με άγνωστα υλικά.
Αν ήταν τόόόόσο καλό κι αποτελεσματικό θα έκανε ο κόσμος ουρές,
Αν πραγματικά ενδιαφερόταν το καθεστώς για την υγεία δε θα έκλεινε τα λοιμωδών ούτε θα έβγαζε εκτός παιχνιδιού με κάθε τρόπο τους υγειονομικούς,
Επειδή όμως το ενδιαφέρον του καθεστώτος είναι η ρεμούλα και η συμμόρφωση με μια ατζέντα που έρχεται από πιο πάνω, τι έκανε; Προίκισε και συνεχίζει να προικίζει τα μέσα προπαγάνδας.
Δηλαδή, διάλυσε τις δομές υγείας, αλλά τροφοδότησε τα ΜΜΕ.
Και παράλληλα εκβιασμός, εκβιασμός, εκβιασμός για να συνδέσει το υγειονομικό 'διαβατήριο' με τη νέα εποχή, την οργουελιανή.
Παρακολουθώ αρκετό καιρό τους κοροϊδεμένους. Εδώ που είναι ένα μπουρδέλο και κάτι, αλλά και σε άλλα 'φόρα'. Μια φορά κοροϊδεμένοι, για πάντα κοροϊδεμένοι. Μείνετε κοροϊδεμένοι αλλά μην προσπαθείτε να κάνετε τους σκεπτόμενους σαν τα μούτρα σας. Φάτε Μονσάντο/ Μπάγερ, καείτε το καλοκαίρι από τον στρατηγό Άνεμο, αποστρατικωποιείστε τα νησιά για το δίκαιον του αγώνος των νεοναζί, ΑΚΟΥΤΕ την τηλεόραση (αυτή ξέρει), παλαμάκια στους βραβευμένους αρουραίους της πλύσης εγκεφάλου, πληρώνετε τη ρήτρα και βγάλτε το σκασμό.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.153
Κριτικές
10
Like
5.484
Πόντοι
2.816
υγιείς ανθρωποι με καλές συνήθειες και τρόπο ζωής προσεγμένο έπεσαν στην παγίδα της ''ατομικής ευθύνης'' (κάτι σαν το μαζί τα φάγαμε που είχε πει το βόϊδι) και γέμισαν τον οργανισμό τους με άγνωστα υλικά.
Αν ήταν τόόόόσο καλό κι αποτελεσματικό θα έκανε ο κόσμος ουρές,
Αν πραγματικά ενδιαφερόταν το καθεστώς για την υγεία δε θα έκλεινε τα λοιμωδών ούτε θα έβγαζε εκτός παιχνιδιού με κάθε τρόπο τους υγειονομικούς,
Επειδή όμως το ενδιαφέρον του καθεστώτος είναι η ρεμούλα και η συμμόρφωση με μια ατζέντα που έρχεται από πιο πάνω, τι έκανε; Προίκισε και συνεχίζει να προικίζει τα μέσα προπαγάνδας.
Δηλαδή, διάλυσε τις δομές υγείας, αλλά τροφοδότησε τα ΜΜΕ.
Και παράλληλα εκβιασμός, εκβιασμός, εκβιασμός για να συνδέσει το υγειονομικό 'διαβατήριο' με τη νέα εποχή, την οργουελιανή.
Παρακολουθώ αρκετό καιρό τους κοροϊδεμένους. Εδώ που είναι ένα μπουρδέλο και κάτι, αλλά και σε άλλα 'φόρα'. Μια φορά κοροϊδεμένοι, για πάντα κοροϊδεμένοι. Μείνετε κοροϊδεμένοι αλλά μην προσπαθείτε να κάνετε τους σκεπτόμενους σαν τα μούτρα σας. Φάτε Μονσάντο/ Μπάγερ, καείτε το καλοκαίρι από τον στρατηγό Άνεμο, αποστρατικωποιείστε τα νησιά για το δίκαιον του αγώνος των νεοναζί, ΑΚΟΥΤΕ την τηλεόραση (αυτή ξέρει), παλαμάκια στους βραβευμένους αρουραίους της πλύσης εγκεφάλου, πληρώνετε τη ρήτρα και βγάλτε το σκασμό.
Δυστυχώς έχεις απόλυτο δίκιο..
 

Sub-Zero

Μέγας
Εγγρ.
10 Οκτ 2021
Μηνύματα
12.519
Like
16.224
Πόντοι
3.656
Εν τω μεταξύ,βλέπω ότι εμβολιάστηκαν κάπου 7,9 εκατομμύρια,άρα σχεδόν 80% του πληθυσμού.

Πες πες,προπαγάνδα,τρομολαγνεία και τελικά εμβολιασμένοι/ανεμβολίαστοι όλοι μια παρέα χωρίς μάσκες,χωρίς τίποτα
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.973
Κριτικές
14
Like
3.900
Πόντοι
2.777
Εν τω μεταξύ,βλέπω ότι εμβολιάστηκαν κάπου 7,9 εκατομμύρια,άρα σχεδόν 80% του πληθυσμού.

Πες πες,προπαγάνδα,τρομολαγνεία και τελικά εμβολιασμένοι/ανεμβολίαστοι όλοι μια παρέα χωρίς μάσκες,χωρίς τίποτα
όσο μένει ένα κρίσιμο 10%+ εκτός, τόσο θα φοβούνται τόσο θα προσπαθούν παραπάνω να το καθυποτάξουν. Όχι μόνο εδώ, αλλά παγκόσμια. Βλέπεις το Rebranding του φασισμού ειπώθηκε από τη μαφία του Νταβός πολύ πρόσφατα στη συνάντησή τους. Σύμπραξη ιδιωτικού και δημόσιου τομέα με την εκμετάλλευση των υφιστάμενων δομών του δημοσίου για πεπλατυσμένη διείσδυση, για το καλό τους...φυσικά..., πλασσαρισμένο ως καλό των λαών (εδώ είναι κλαυσίγελος)΄για καινούριους πειραματισμούς κοινωνικής μηχανικής. Οι υπαίτιοι της δυσμενούς κατάστασης των πολλών...συναντώνται για να δώσουν λύση στα προβλήματα που εκείνοι δημιούργησαν. Δηλαδή τα χρηματοπιστωτικά, οι φαρμακευτικές, οι κατασκευαστές όπλων, οι τεχνοκράτες *πάσης φύσεων*, και οι πολιτικές μαριονέττες, απόφοιτοι της σχολής του τρανού αυτού οργανισμού στο Νταβός. Εδώ βγήκε ο Βασιλάκης ο ΓκέΥτς και είπε ότι στεναχωρήθηκε που τελικά οι μεταλλάξεις του ιού έβγαλαν νοκ αουτ τη χρήση των σκευασμάτων γιατί υποβαθμίστηκε η σοβαρότητα νόσησης, πόσο πιο ξεκάθαρα να ειπωθεί η αλητεία, ο παρασιτισμός;
Αλλά τι να πούμε τώρα, δες τη φτώχεια ολιστικά όπως είπε ο καραγκιόζος μας πρόσφατα, βλέπεις προετοιμάζει το άλλο κεφάλαιο, εκείνο που η φτώχεια μετατρέπεται σε μια εναλλακτική πηγή εκμετάλλευσης και πλουτισμού για ''κοινωνικούς επιχειρηματίες'' και σπέκουλα για παχιές γατούλες...!
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.153
Κριτικές
10
Like
5.484
Πόντοι
2.816
όσο μένει ένα κρίσιμο 10%+ εκτός, τόσο θα φοβούνται τόσο θα προσπαθούν παραπάνω να το καθυποτάξουν.
Μα τύπε.. με 70% είχαν πει θα έχουμε ανοσία της αγέλης..
Άμα υπολογίσεις κ τους νοσησαντες πιάνουμε χαλαρά 90%
Τι έγινε άραγε;;
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.153
Κριτικές
10
Like
5.484
Πόντοι
2.816
Για πείτε το στόρυ από Σεπτέμβρη ποιο θα είναι;
Όποιος πέσει πιο κοντά κερδίζει!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom