Νέα

Ελληνική Αστυνομία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GEORGEG
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 394K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Πολύ ενδιαφέροντα τα όσα γράφονται μέχρι στιγμής, αν εξαιρέσουμε τα γνωστά περί ποιος την έχει μεγαλύτερη. Να μην υπήρχαν και οι ευκαιριακοί μάγκες, πολύ καλύτερα θα ήταν. Κάποιες γενικές παρατηρήσεις, ως συμπλήρωμα :

- Έχει σκεφτεί κανείς πόσο εύκολα θα ήταν τα πράγματα αν η αστυνομία ήταν εφοδιασμένη με οχήματα που πετάνε νερό? Αρματωμένα πυροσβεστικά με λίγα λόγια. Πόσο ξύλο , και πόσες καταστροφές θα είχαν αποτραπεί, αν στους 5 βαθμούς μέσα στο Νοέμβρη ο σύντροφος Βαγγέλης ήταν καταβρεγμένος μέχρι το μποξεράκι του με τα σφυροδρέπανα, και έπρεπε σε αυτήν την κατάσταση να σπάσει ή να τρέξει?

- Έτυχε και έγινα μάρτυρας -και στην πορεία συμμετέχων- μιας έντονης διαφωνίας στο προαύλιο της ΑΣΟΕΕ. Πέρσι με τις καταλήψεις τα μέλη των αριστερών οργανώσεων, οι οποίοι είχαν βαφτίσει τους εαυτούς τους με ανεμογκάστρι "επιτροπή κατάληψης", κατέβασαν την ελληνική σημαία από το κτίριο της ΑΣΟΕΕ, την έβαψαν μαύρη και έγραψαν ένα ευμέγεθες Κ πάνω της. Οι φίλοι μου πήγαν να ρωτήσουν, τους είπαν κάτι του στυλ "γιατί κλάνει το γατί" και με την επέμβαση και των υπολοίπων που σε τέτοιες περιπτώσεις δεν συγκρατούμε τα νεύρα μας, το πράμα άναψε. Τα επιχειρήματα τους ήταν τα εξής δύο :
- Φίλε μου είσαι μπερδεμένος και εφησυχασμένος, έλα να πάμε μαζί με μια σημαία μέχρι την αμερικανική πρεσβεία
- Εσύ μπορεί να την βλέπεις έτσι, αλλά τα περισσότερα παιδιά την έχουν δει στο μπράτσο αυτού που τους έδερνε
ΑΥΤΗ η νοοτροπία ξεκίνησε με τα γεγονότα του Πολυτεχνείου.. και συνεχίζει να βρίσκει πρόσφορο έδαφος σε νεαρούς που απλά αυτοί κάπου "χάθηκαν" στην πορεία..


- Κάτι εντελώς άσχετο. Φίλε jimmye από τα γραφόμενα καταλαβαίνω ότι είσαι άντρας. Κάνε κάτι φίλε μου γιατί το σημαδάκι που έχεις κάτω από την φωτό του Έμινεμ δεν είναι του Ερμή, αλλά της Αφροδίτης

 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495
Συμπολεμιστές, δεν μπήκα στον κόπο να διαβάσω τα παραπάνω, διότι έχω διαμορφωμένη άποψη. Οι χειρότεροι των χειρότερων σε τούτη την κοινωνία είναι οι μπάτσοι. Τελεία και παύλα. Όπως έλεγε και ο αείμνηστος Μπουκόφσκι, δεν υπάρχει καλός και κακός μπάτσος. Αν συμφωνείς με την εν γένει ισχύουσα και άρχουσα τάξη, όλοι είναι καλοί. Αν όχι, όλοι είναι κακοί. Εγώ παίρνω τη δεύτερη. :cool2:
 

fkmenace

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
647
Like
14
Πόντοι
6
Θυμήθηκα το τέταρτο που ήθελα να πω. Χωρίς να παίρνω το πλευρό κανενός. Καλό είναι όταν επικαλούμαστε κάποιον να εξηγούμε και τί είναι. Εγώ μπορώ να στηρίξω την άποψη ότι οι μπάτσοι είναι η κολώνα και η καρδιά της κοινωνίας μας στηριζόμενος στον αείμνηστο Μακιαβέλλι?
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
για το καλό μας ήταν η "παραπάνω γκλομπιά" GREY!
σιγά μην τρέξει ο πατσοκοιλιάς να πιάσει αυτόν που τα έσπασε! και στα γήπεδα τα ίδια δεν γίνονται? εφόσον εμφανισιακά σε χαρακτηρίζουν αναρχικό χούλιγκαν οτι θες, σου περνάνε χειροπέδες και αρχίζουν να μαγειρεύουν τα κακουργήματα! Αυτο το "Αντίσταση κατά τη Αρχής" υπάρχει ακόμα? :jerking:
Στην Θεσσαλονίκη κάτι χρόνια πριν, στριμώξαν σε μια γωνιά όσους πετάγαν μολότωφ. φάγανε 4-5 με το γκλομπ και τον πούλο. ούτε μια σύλληψη!
τον Αλλοδαπό που είχε έρθει για την διαδήλωση, του βάλανε μια τσάντα δίπλα με μολότωφ και τον έκλεισαν μέσα! αν δεν ήταν η κάμερα να δείχνει τον μπάτσο, ακόμα κλειδωμένος θα ήταν!
 

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Sincity, κρίνεσαι από τα λεγόμενά σου. Από εκεί φαίνεται ο αφελέστατος μικρόκοσμός σου και η μεγάλη ιδέα που έχεις για το "άτομόν σο" που έλεγε και κάποιος κάποτε.

Και κάτι ακόμα. Μη συγχέεις τις προσωπικές σου απόψεις με τα γεγονότα. Ίσως αν έβγαζες τις παρωπίδες...

Και κόψε τη μαγκιά και τα μεγάλα λόγια. Δε σε παίρνει πουθενά να παριστάνεις το Γ.Γ., ίσως σε κανένα μπουρδέλο και εκεί μόνο επειδή πληρώνεις. Κατά τα άλλα μια τρύπα στο νερό.
 

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Και για κάποιον ανεγκέφαλο παραπάνω...

Οι χειρότεροι σε αυτή την κοινωνία δεν είναι ούτε οι μπάτσοι, ούτε οι νταβατζήδες, ούτε οι δολοφόνοι, ούτε οι διαρρήκτες κι ένα σωρό άλλοι.

Οι χειρότεροι, τα πιο βρωμερά και ελεεινά κατακάθια είναι εκείνα που υπό το πρόσχημα μιας "ιδεολογίας" και πρεσβεύοντας τάχατες "υψηλές αξίες" εξωτερικεύουν τη βρώμα της ψυχής τους και γαμάνε τα μυαλά χιλιάδων.

Το έχουμε δει άπειρες φορές, Χίτλερ, Μαρξ, Στάλιν, μαζί φυσικά με όλους τους παπαρολόγους -οφσκι και -νιν κι ένα σωρό άλλους χλεχλέδες κλπ.

Αν αποτινάξουμε τις αρρωστημένες ιδεολογίες αυτών των κατακαθιών ίσως μπορέσουμε να ανασάνουμε πνευματικά. Μέχρι τότε...
 

ivan36

Μέλος
Εγγρ.
5 Απρ 2006
Μηνύματα
103
Like
1
Πόντοι
1
Δεν ξέρω την ηλικία που έχουν οι περισσότεροι εδώ μέσα αλλά μάλλον οι πιο πολλοί δεν έχουν ζήσει τις περιβόητες επιχειρήσεις "Αρετή" της δεκαετίας του 80. Να πίνεις ποτό με τη κοπελιά σου και ξαφνικά να αισθάνεσαι σαν τον Σαντάμ όταν τον συνέλλαβαν. Σοκ. Έχω φάει ξύλο από μπάτσους γιατί είχα μακριά μαλλιά και άκουγα ροκ. Έχω φάει ξύλο γιατί ήμουν στο λάθος μέρος την λάθος στιγμή, δηλαδή στο Αν στα Εξάρχεια και άκουγα τον μακαρίτη το Σιδηρόπουλο. Μιλάμε για πολύ ξύλο όμως. Η ιστορία της σύγχρονης Ελλάδας γράφεται με ξύλο που ρίχνουν οι μπάτσοι ανα περιόδους δηλ μεταπολεμικό, δεκεμβριανά, χουντικό, μεταπολιτευτικό, νεοδημοκρατικό,πασοκικό και συνεχίζεται μέχρι σήμερα με αμείωτο ρυθμό. Δεν ήμουν ποτέ υπερ των επεισοδείων γενικότερα αλλά βρέθηκα πολλές φορές κοντά σε τέτοιες φάσεις. Αυτές τις στιγμές συνήθως επικρατεί το "ο σώζων εαυτώ σωθήτω" χτυπάνε όποιον πάρει ο χάρος (και οι 2 πλευρές). Δεν είδα όμως ούτε μια φορά να έχουν πιάσει έστω και ένα "αναρχοαυτόνομο". Πάντα κάτι τύπους που δεν είχαν σχέση τσιμπάνε, τους άλλους τους κοιτάνε από μακριά.
Αν δεν κάνω λάθος το 1987 ένα όργανο εκτέλεσε πισώπλατα ένα παλικάρι 17 ετών στα Εξάρχεια γιατί θεώρησε ότι έριξε μολότωφ. Πολύ άντρας μιλάμε χοντρή μαγκιά. Και μια και μιλάμε για άντρες για σκεγτείται λίγο ποιοί τα παίρνουν (προστασία, λαδώματα κλπ); Οι αγαπητοί μας μπάτσοι. Βέβαια δεν είναι όλοι έτσι, όμως οι περισσότεροι είναι κομπλεξικοί και δεν ξέρουν πως να δείξουν την μαγκιά τους.
:jerking: :jerking: :jerking: :jerking: :idiot: :idiot: :'( :'( :'( :'(
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495

Μέχρι τότε LeoKnight άσε με να πιστεύω ότι είσαι ένας μπάτσος.
 

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Αλίμονο! Και οι Γαλάτες πιστεύουν ότι μπορεί να τους πέσει ο ουρανός στο κεφάλι! Έτσι κι εσύ.
 

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Όχι panosmpos. Φάνηκε ο έχων τη μύγα λίγο πιο πάνω.
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495
Μήπως χρυσαυγίτης, τότε; Εκτός πια κι αν έχουμε να κάνουμε με σχιζοφρενή - η σύγκριση Μαρξ και Χίτλερ εκεί παραπέμπει. :jerking:
 

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Τουλάχιστον paiktoura βρήκες emoticon που σε αντιπροσωπεύει πλήρως. Όπως και το nick σου φαντάζομαι.

ΥΓ. Αν διαφωνείς ότι οι αρρωστημένες ιδεολογίες και του ενός και του άλλου γάμησαν τις ζωές εκατομμυρίων μέχρι σήμερα τότε σου χορηγώ απαλλαγή λόγω βλακείας.
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495

Το φασισταριό που κουβαλάς μέσα σου, LeoKnight, αποδεικνύεται από την ευκολία με την οποία χρησιμοποιείς τους χαρακτηρισμούς. Αει και γαμήσου, λοιπόν!
 

theofilos

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2006
Μηνύματα
683
Like
0
Πόντοι
6
Τελικά τι δουλειά κάνεις LeoKnight7; (Εκτός απο υπερασπιστής των μπάτσων φυσικά!)   :)
 

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Εντάξει λοιπόν, αφού έτσι τη βρίσκεις. Heil paiktoura.

ΥΓ. Έχυσες ή ακόμα καραγκιοζάκο;
 

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Τίποτα που να σε αφορά theofile. Οπωσδήποτε όμως δεν ξεπουλάω, αν όχι τίποτε άλλο, την κοινή λογική προς χάριν των "δικαιωμάτων" κάποιων κωλοαναρχιδιών.

Το μόνο που καταλογίζω στην Αστυνομία είναι σημαντική αδράνεια και πολύ χαλαρή αντιμετώπιση απέναντι σε όλα αυτά τα πιθηκοειδή.
 

theofilos

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2006
Μηνύματα
683
Like
0
Πόντοι
6
Αν κατάλαβα καλά δηλαδή, είσαι υπέρ των βασανιστηρίων;
 

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Εξαρτάται τι εννοείς βασανιστήριο. Αν το να κόψω την πλάκα του αναρχικού που τα σπάει αδιακρίτως κάνοντας του τα μούτρα κρέας το θεωρείς βασανιστήριο τότε αφενός μεν έχουμε πολύ διαφορετική άποψη για το τι εστί βασανιστήριο, αφετέρου δε ναι, θα ήμουν υπέρ.
 

paiktoura

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2006
Μηνύματα
1.272
Κριτικές
29
Like
2.795
Πόντοι
6.495
(Τι σκατά; Από την πρεμούρα μου να γράψω κάτι, μάλλον πάτησα άλλα αντί άλλων κουμπιά. Οπότε θα επαναλάβω). LeoKnight, σε λιγάκι θα φύγω από τη δουλειά και δεν θα μπορώ να σου απαντώ όπως σου πρέπει. Γι' αυτό ξεφορτώσου με σε παρακαλώ πολύ. Η άποψή μου για σένα είναι ότι είσαι χειρίστου είδους φασιστάκι και μεγάλος, μα πολύ μεγάλος κόπανος.
 

theofilos

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2006
Μηνύματα
683
Like
0
Πόντοι
6
Εξαρτάται τι εννοείς βασανιστήριο. Αν το να κόψω την πλάκα του αναρχικού που τα σπάει αδιακρίτως κάνοντας του τα μούτρα κρέας το θεωρείς βασανιστήριο τότε αφενός μεν έχουμε πολύ διαφορετική άποψη για το τι εστί βασανιστήριο, αφετέρου δε ναι, θα ήμουν υπέρ.
Στο λεξικό που -υποθέτω οτι- έχεις σπίτι σου, δεν υπάρχει ορισμός του τι θεωρείται βασανιστήριο και τι όχι; Εν ανάγκη, πάρε τον κατάλογο της Διεθνούς Αμνηστίας για τα βασανιστήρια, εκτός κι αν την θεωρείς κι αυτή διαβρωμένη απο τον κομμουνισμό!
Σαφή πάντως απάντηση δεν πήρα, συγγνώμη. Και θυμάμαι και κάτι Μάλλιους, Θεοφιλογιαννάκους κλπ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom