Νέα

Ελληνική Αστυνομία...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα GEORGEG
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 12K
  • Εμφανίσεις 396K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

LeoKnight7

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
407
Like
0
Πόντοι
1
Ίσως γιατί αγνοείς ότι το αυτοκίνητο ή η τζαμαρία ή το μαγαζί ή ο,τιδήποτε άλλο - και δεν αναφέρομαι σε τράπεζες ή τίποτα πανάκριβα αυτοκίνητα μεγαλοκεφαλαιούχων - μπορεί ο ταλαίπωρος ιδιοκτήτης του να το έφτιαξε και να το απέκτησε με αίμα και κόπους ετών.

Και μπορεί εξαιτίας ενός κατεστραμμένου μαγαζιού ή ενός επαγγελματικού αυτοκινήτου μια ή περισσότερες οικογένειες να πεινάσουν.

Γι' αυτό και μόνο όχι μόνο τα μούτρα κρέας αλλά πολύ περισσότερα ταιριάζουν σε πολλούς. Δυστυχώς η αστυνομική χειρ είναι συνήθως πολύ ελαφριά.
 

jimmye

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
234
Like
1
Πόντοι
1
Ενα ρητό λέει "δώσε στον Ελληνα εξουσία να σου ξηγήσει τι πάει να πει κορόμηλο"!
Κάποιοι απο εδω μέσα με αυτά που γράφουν μου δίνουν την εντύπωση πως θα κάνανε χειρότερες μουνοπανιές απο αυτά που είδαμε!
Αν για ένα σπάσιμο τζαμαρίας ή αμαξιού η δικαιοσύνη είναι να σου κάνουν την μούρη κρέας οκ, πρέπει να είμαι πολύ μαλάκας που το βλέπω αλλιώς!
δηλαδη τι πρεπει να κανουν? εσυ αν εβλεπες να καινε το αμαξι σου που το πληρωνεις 5 χρονια για να το ξοφλησεις τι θα εκανες? θα ελεγες ευχαριστω η θα επιανες εναν και θα τον σαπιζες? οι μπατσοι λοιπον τι να κανουνε που πληρωνονται για να προστατευουν τις περιουσιες μας? η μηπως οταν πανε να συλλαβουν εναν αλητη κουκουλοφορο αυτος καθεται ησυχα και τους λεει σας παρακαλω βαλτε μου χειροπεδες?
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Όταν είσαι μπάτσος είσαι μονίμως χαμένος. ʼμα δείρεις είσαι φασίστας. ʼμα κάτσεις και κοιτάς είσαι τεμπέλης και δεν κάνεις τίποτα.

Εγώ πάντως ευχαριστήθηκα το βρωμόξυλο που έριξε η ΠΑΣΠ στα ανάρχια.Όταν είδα τα στυλιάρια και τα κράνη λέω νά 'ναι καλά τα  ΚΝΑΤ, δέρνουν τα ανάρχια. Μετά που έμαθα περί ΠΑΣΠ έπαθα πλάκα. Μάγκεψε κι η ΠΑΣΠ......
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
τώρα που το ξανασκέφτομαι έχετε δίκιο!
ίσως να στήσουμε και κρεμάλες να ησυχάσουμε μια και καλή απο δαύτους!
 

remoulas

Μέλος
Εγγρ.
29 Οκτ 2005
Μηνύματα
39
Like
1
Πόντοι
0
Ρε ηλιθιε ειδες το βιντεο σημερα στο μεγα?
κολοψευτη

Φίλε έχεις καταπληκτικά επιχειρήματα...και δυστυχώς φταις και συ για την κατάντια της ενημέρωσης που σου παρέχεται σήμερα...
Και βέβαια είσαι τόσο ΜΑΛΑΚΑΣ  :jerking: που κρίνεις τα πάντα από ένα στιγμιότυπο που σου δείχνει ένα κανάλι. ʼνοιξε λοιπόν το στόμα και κατάπινε ότι σε ταϊζουν...
Να σου θυμίσω απλά τη στάση του καναλιού που επικαλήσε όταν ξυλοκοπήθηκαν οι συνταξιούχοι έξω από το Μαξίμου και τη στάση της εφημερίδας που ανοίκει (τυχαία) στον ίδιο όμιλο όταν χτυπήθηκαν οι αγρότες.

Σαφώς καταδικάζεται η πράξη βίας κατά του φοιτητή αλλά ισότιμα θα πρέπει να καταδικαστεί και ο ξυλοδαρμό του μπάτσου από τα γνωστά καλόπαιδα έξω από τα γραφεία της ΓΣΕΕ .

Κλείσε το στόμα φίλε..και σκέψου γιατι συντηρείται αυτή η κατάσταση.


 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
το αν αγνοώ τι σημαίνει να καταστρέφεται περιουσία άσε με να το ξέρω καλύτερα καθώτι εξαρχειώτης! έχω ζήσει την "Αρετή" απο πρώτο χέρι! και τους παλιόπουστες που δεν μας είχαν αφήσει τζαμαρία στο μαγαζί μας αλλά και τους μπάτσους!
αν μου βρίσεις την μάνα πιθανόν να σε φάει το σκοτάδι, είμαι ένας απλός πολίτης όμως και θα με τρέχουν.
απο τον μπάτσο απαιτώ να τον συλλάβει και τέρμα!
δεμένος με τα χέρια πίσω, πεσμένος στο πάτωμα και να τρως κλωτσιά στην μούρη είναι κάτι άλλο!
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Ενα ρητό λέει "δώσε στον Ελληνα εξουσία να σου ξηγήσει τι πάει να πει κορόμηλο"!
Κάποιοι απο εδω μέσα με αυτά που γράφουν μου δίνουν την εντύπωση πως θα κάνανε χειρότερες μουνοπανιές απο αυτά που είδαμε!
Αν για ένα σπάσιμο τζαμαρίας ή αμαξιού η δικαιοσύνη είναι να σου κάνουν την μούρη κρέας οκ, πρέπει να είμαι πολύ μαλάκας που το βλέπω αλλιώς!
Βασικά αν το αμάξι είναι δικό σου όντως δεν αξίζει να του κάνουν τη μούρη κρέας. Αν είναι δικό μου αξίζει και με το παραπάνω.
Πουλάω δημοκρατία τζάμπα, περάστε κόσμε......
 

jimmye

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
234
Like
1
Πόντοι
1
τώρα που το ξανασκέφτομαι έχετε δίκιο!
ίσως να στήσουμε και κρεμάλες να ησυχάσουμε μια και καλή απο δαύτους!
μπορει να εισαι φραγκατος , αλλα εγω δουλεψα και δουλευω σα σκυλος για να παρω αυτοκινητο. αν λοιπον δω καποιον να το σπαει αφου του σπασω τα δοντια θα τον γαμησω κιολας. δε φταινε τα μικρομαγαζα και τα περιπτερα και τα μαξακια του κοσμακη για το κομπλεξ του καθε μαλακισμενου που παει σε μια πορεια και μπλεκεται με τους διαδηλωτες. αμα ομως του λειψουν κανα δυο δοντακια θα ξανασπασει ? δε νομιζω...
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Αμάν τι βλέπουν τα ματάκια μου...
Τι ορθογραφικό λάθος ήταν αυτό;
Πως ξέφυγε του master;

Έχεις δίκιο. Έφυγα γρήγορα να δω ΑΕΚ. Πολύ καλό το γκολάκι. Αλλά έπιασε και ο Σορεντίνο τα άπιαστα.

Ζητώ συγνώμη για το ..εεε...αστείο ορθογραφικό λάθος. Και δέχομαι τα επικριτικά σχόλια ευχαρίστως.

Α ρε ΑΕΚ
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
Ρε ηλιθιε ειδες το βιντεο σημερα στο μεγα?
κολοψευτη

Λοιπον εκανα copy-paste οτι ειχα γραψει:
==================================================
Εννοειται πως το εχω δει και μαλιστα εχω δει την αρχικη του εκδοση που πρωτοδειξανε τα καναλια ,οπου σε live χρονο τον μαγκωνουν τον ακινητοποιουν κατω ,αυτος σπαρταραει σαν ψαρι και χτυπιεται αριστερα-δεξια και οταν τελικα τον βαλουν κατω του σκανε 2ψιλες και 3 κλωτσιες.Η συγκεκριμενη του mega δειχνει σε επαναληψη την εικονα με τις ψιλες και τις κλωτσιες και τον ηχο με την θεατρικη εκκληση σε βοηθεια.
....................................
Παντως το Link που δινει το βιντεακι ,περιεχει και αλλα "ενδιαφεροντ α" βιντεακια ,οπως και βιντεακια που αφορουν τους Ξηρους και Κουφοντινα!Πολυ ενδιαφερον. ..
=================================================

Λοιπον ξεβρακωτε τωρα νιωθεις αρκετα ηλιθιος ή ακομα???
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
Όχι..δεν ξέρω..Δεν πάω εκκλησία και δεν ψηφίζω θεσσαλονίκη...
Ξέρω μόνο το κόστος των ζημιών που προκαλούν οι αντιεξουσιαστές διότι ως βαρεια φορολογούμενος το πληρώνω από την τσέπη μου...

Ούτε εγώ συμφωνώ με τις ζημιές και τα σπασίματα. Οι περισσότεροι από εμάς είμαστε βαριά φορολογούμενοι μισθωτοί.

Αυτό όμως δε σχετίζεται με το ότι η θεσσαλονίκη είναι κέντρο θρησκοληπτων και ακροδεξιών. Δε χρειάζεται να πας εκκλησία ή να ψηφίζεις εκεί για να το καταλάβεις. Δες τα εκλογικά αποτελέσματα.
 

FidoDiLdo

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2005
Μηνύματα
864
Like
4
Πόντοι
6
Εγώ άλλο δεν μπορώ να καταλάβω: Πώς στον πούτσο κάθε φορά που σε επεισόδια η αστυνομία ρίχνει και καμια γκλομπιά παραπάνω, αυτός που την τρώει είναι ΠΑΝΤΑ ένας αθώος περαστικός- φοιτητής- απλός αγωνιστής που συμμετείχε στην πορεία και ποτέ μα ποτέ δεν προκάλεσε τους αστυνομικούς ή δεν έκανε καθόλου φασαρία και ΠΑΝΤΑ υπάρχει και μια κάμερα εκεί κοντά που καταγράφει από γωνία λήψης που θα ζήλευε και ο Ντορσέλ και ο Γουντμαν...

ʼσε που τα περί ανηλεούς ξυλοδαρμού μου θυμίζουν το ρεπορταζ του Ευαγγελάτου στα νηπιαγωγεία όπου μια επίπληξη μεταφερόταν ως βάναυση παιδική κακοποίηση...

Τέλος, τα περί παρακράτους είναι τουλάχιστον αστεία...Κάποιοι πρέπει να ξεπεράσουν επιτέλους τα μετεμφυλιοπολεμικά τους σύνδρομα...

+1

Προσωπικά δεν μπορώ να νιώσω καμμία συμπάθεια για το "φοιτητή" για τους εξής λόγους:

1. Το δικό του θέμα το ανέδειξαν οι δημοσιογράφοι. Κανείς τους όμως δεν ασχολήθηκε με τον αστυνομικό που την ίδια μέρα τον έστειλαν στηνε ντατική κάποιοι "συμφοιτητές" του "θύματος". Ούτε και βλέπω κανέναν από εσάς να το σχολιάζει. Αφού λοιπόν έχετε δύο μέτρα και δύο σταθμά, εγώ θα πάω με την πλευρά τις Αστυνομίας. Αυτή τουλάχιστον τη στέλνουν εκεί να κάνει τη δουλειά της, ενώ οι "φοιτητές" πάνε μόνοι για την πλάκα τους.

2. Έχω βαρεθεί να ακούω για τους "αθώους περαστικούς φοιτητές" οι οποίοι κατά διαβολική πάντοτε σύμπτωση βρίσκονται εκεί που γίνονται τα επεισόδια. Και πείτε μου εσείς έναν άνθρωπο με σώας τας φρένας, που "τυγχάνει να περνάει" μέσα από τα επεισόδια. Αν λοιπόν ήταν τόσο ηλίθιος ώστε να περάσει "τυχαία"...bad luck for him. Ας βάλει μυαλό για την επόμενη φορά.

3. Γιατί κανένας μα κανένας δε μας έδειξε τι έκανε ο εν λόγω "φοιτητής" πριν του κάνουν το μασαζάκι; Δεν είναι όντως αξιοπερίεργο πώς πάντοτε τα βίντεο δείχουν την Αστυνομία από κάτω και το κάθε κωλοαναρχίδιο ως μάρτυρα; Ε φτάνει πια!

+1

μα ειναι λογικο! δεν πουλαει η εικονα του κουκουλοφορου να πεταει πετρες ειναι πολυ συνηθισμενη!! φυσικα κ εγω πιστευω οτι μεγαλο ποσοστο μπατσων ειναι κομπλεξικοι και η εξουσια που διαχειριζονται τους κανει επικινδυνους. οταν ομως πας κυριε αναρχικε-κουκουλοφορε-οτιδηποτε θες να εισαι να πεταξεθς μολοτωφ-να σπασεις βιτρινες-να καψεις αυτοκινητα, να ξερεις οτι υπαρχει το ενδεχομενο να σου σπασουν τα μουτρα και καλα θα σου κανουν.διαδηλωσε ειρηνικα αλλα οταν σπας καλα σου κανουν και σου σπανε τα κοκαλα. εχω δει μπροστα μου να καινε αμαξι εξω απο γηπεδο και οι μπατσοι καθοντουσαν μακρια για να μην προκαλεσουν λεει. γιατι ? γιατι κουμαντο κανουν τα γαμημενα καναλια και οι γλοιωδεις δημοσιογραφοι τυπου ευαγγελατου.

+10
 

kifinas

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2006
Μηνύματα
1.422
Like
2
Πόντοι
16
η κουβέντα είναι πως κάποιοι που φοράνε στολή φέρονται σαν εμενα ή εσένα όταν έχουν νεύρα!
αν τώρα γουστάρετε τον κάθε μπάτσο να το παίζει σερίφης πάω πάσο!
μονάχα προσέξτε μην είστε τριγύρω την επόμενη και σας πάρει η μπάλα! στην "Αρετή" είχα την ατυχία ως 15χρονος να έχω μακρύ μαλλί και αρβύλες και για κάποιους μπουρτζόβλαχους πρωην αγροφύλακες αυτό ήταν σημάδι αναρχικού  :jerking: αλλά και επι 2006 δεν βλέπω κάτι διαφορετικό
 

sxsitegr

Μέλος
Εγγρ.
28 Οκτ 2005
Μηνύματα
900
Like
2
Πόντοι
6
Έχεις δίκιο. Έφυγα γρήγορα να δω ΑΕΚ. Πολύ καλό το γκολάκι. Αλλά έπιασε και ο Σορεντίνο τα άπιαστα.

Ζητώ συγνώμη για το ..εεε...αστείο ορθογραφικό λάθος. Και δέχομαι τα επικριτικά σχόλια ευχαρίστως.

Α ρε ΑΕΚ

Δεν έχει νόημα. Το λάθος θα μπορούσε να το κάνει ο οποιοσδήποτε.

Απλά θέλω να τονίσω εδώ, ότι όπως δεν μπορείς να κρίνεις το τι λέει κάποιος από το ποιος λέει ή το πως το λέει. Λάθη συμβαίνουν. Και γραμματικά και ορθογραφικά και συντακτικά. Και εννοιολογικά καμιά φορά.

Μην κρεμόμαστε από αυτά. Ειδικά όταν καταλαβαίνουμε καλά τι λέει ο άλλος.
Φιλικά (εδώ).
 

Sincity

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2006
Μηνύματα
820
Like
6
Πόντοι
6
LeoKnight7 προτρέχεις λίγο όσον αφορά στις διαπιστώσεις σου.

Οι οποίες ειναι όλες λάθος.

Θα πρότεινα πριν προβείς σε συμπεράσματα που σε εκθέτουν να ξοδέψεις λίγο από το χρόνο σου στο site ώστε να έχεις καλύτερη εικόνα.

Τα περι αφέλειας και μικρόκοσμου είναι τόσο κοινότοπα που τα αντιπαρέρχομαι ασχολίαστα. Προσπάθησε περισσότερο.

Πίστεψέ με, με παίρνει πολύ άνετα μαζί σου μικρέ.
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Δε θέλω κανένα μπάτσο να μου το παίζει σερίφης και εξουσία και κανένα τσογλάνι να μου σπάει το αυτοκίνητο επειδή θέλει να κάνει επανάσταση.
ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ. ΜΠΟΡΩ ?
 

ananias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.876
Κριτικές
3
Like
1.489
Πόντοι
216
Εγώ άλλο δεν μπορώ να καταλάβω: Πώς στον πούτσο κάθε φορά που σε επεισόδια η αστυνομία ρίχνει και καμια γκλομπιά παραπάνω, αυτός που την τρώει είναι ΠΑΝΤΑ ένας αθώος περαστικός- φοιτητής- απλός αγωνιστής που συμμετείχε στην πορεία και ποτέ μα ποτέ δεν προκάλεσε τους αστυνομικούς ή δεν έκανε καθόλου φασαρία και ΠΑΝΤΑ υπάρχει και μια κάμερα εκεί κοντά που καταγράφει από γωνία λήψης που θα ζήλευε και ο Ντορσέλ και ο Γουντμαν...

ʼσε που τα περί ανηλεούς ξυλοδαρμού μου θυμίζουν το ρεπορταζ του Ευαγγελάτου στα νηπιαγωγεία όπου μια επίπληξη μεταφερόταν ως βάναυση παιδική κακοποίηση...

Τέλος, τα περί παρακράτους είναι τουλάχιστον αστεία...Κάποιοι πρέπει να ξεπεράσουν επιτέλους τα μετεμφυλιοπολεμικά τους σύνδρομα...
+1
Α,γεια σου!
Παντως, δεν σας κανει εντυπωση οτι αυτη η ρημαδω η αστυνομια τοσα χρονια δεν εχει λαβει ποτε της δραστικα μετρα ρε παιδια?
Εξω εχουν λαστιχενιες σφαιρες,σκανε πυροσβεστικα και χωνουν υδροβολη, καπνογονα κλπ και τελος-ψεκαστε-τελειωσατε!
Τι κακο κι αυτο ρε γαμωτο,οποιος θελει στην αθηνα μαλακιζεται ελευθερα με τις ευλογιες των καναλιων και με πλατη την υποκρισια!
Ποτε δεν φταινε οι κανακαρηδες που αντι να στησουν καμμια δουλεια μπας και εξασφαλισουν κανα μελλον σ αυτον τον κρανιου τοπο,καθονται και παιζουν αμπαριζα με τις αρχες δοκιμαζοντας τα ορια τους σ αυτη την κοινωνια!
Οι αρχες δεν ειναι να παιζουν κρυφτουλι,τα πανεπιστημια δεν ειναι για πολιτικη προπαγανδα ουτε χωρος μαζικης παλμοδικης ταλαντωσης πεων στα κρυφα(μαλακιζομενοι στα ασυλα).
Καιρος πια ν αναιρεθουν αυτα που μαθανε οι πολλοι,ασυλα και παραταξεις-πληρωνουμε τοα λεφτα εφορια,και αντι να γινουν δρομοι και μαλακιες,γινονται υπερωριες ματατζιδων(συν τοις αλλοις)
Παω στοιχιμα οτι κανενα απ αυτα τα πιτσιρικια εχει παει ποτε να παραδωσει εκκαθαριστικο εφοριας στον ΔΟΥ του,ουτε εχει νιωσει ποτε του τι θα πει αγωνας-για επιβιωση,για οικογενεια,για στοιχειωδη πραματα τελος παντων.
"εδω πολυτεχνειο"-"γιορταζουμε και τιμαμε τον αγωνα με 12 ατοκες δοσεις-ethnic παλαιστινιακα burberry's -110 ευρω,μολοτωφ εισαγωγης 30 ευρω η ντουζινα,σετ μινιατουρες πολυτεχνειου,κλουβες,φοιτιτακια-μπατσακια-τανκ,22 ευρω, μουσικα κουτια με Παπακωνσταντινου και Ξυλουρη απο 26 ευρω,σφυροδρεπανο ξυπνητηρι 17 ευρω,κουμπαρας Παπαρηγα 12 ευρω.
Με καθε αγορα ανω των 100 ευρω δωρο το αναρχοrganizer-με ημερολογιο πορειων,calculator για μολοτωφ και τσελεμεντε του αναρχικου-Ο αναρχικος τρελαθηκε και χαριζει-12 ατοκες...
Μην σας φαινεται πολυ αστειο,δεν απεχουμε πολυ απο αυτο-αηδια πια καταντησανε ολοι τους!
 

gatos19811981

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2006
Μηνύματα
407
Like
7
Πόντοι
1
Δε θέλω κανένα μπάτσο να μου το παίζει σερίφης και εξουσία και κανένα τσογλάνι να μου σπάει το αυτοκίνητο επειδή θέλει να κάνει επανάσταση.
ΒΑΣΙΚΑ ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ. ΜΠΟΡΩ ?
Συμφωνω απόλυτα!!!!Παντως για να πω την αλήθεια 25 χρονια που ζω μεχρι τωρα αστυνομικος δεν με εχει ενοχλήσει!
 

gatos19811981

Μέλος
Εγγρ.
27 Φεβ 2006
Μηνύματα
407
Like
7
Πόντοι
1
+1
Α,γεια σου!
Παντως, δεν σας κανει εντυπωση οτι αυτη η ρημαδω η αστυνομια τοσα χρονια δεν εχει λαβει ποτε της δραστικα μετρα ρε παιδια?
Εξω εχουν λαστιχενιες σφαιρες,σκανε πυροσβεστικα και χωνουν υδροβολη, καπνογονα κλπ και τελος-ψεκαστε-τελειωσατε!
Τι κακο κι αυτο ρε γαμωτο,οποιος θελει στην αθηνα μαλακιζεται ελευθερα με τις ευλογιες των καναλιων και με πλατη την υποκρισια!
Ποτε δεν φταινε οι κανακαρηδες που αντι να στησουν καμμια δουλεια μπας και εξασφαλισουν κανα μελλον σ αυτον τον κρανιου τοπο,καθονται και παιζουν αμπαριζα με τις αρχες δοκιμαζοντας τα ορια τους σ αυτη την κοινωνια!
Οι αρχες δεν ειναι να παιζουν κρυφτουλι,τα πανεπιστημια δεν ειναι για πολιτικη προπαγανδα ουτε χωρος μαζικης παλμοδικης ταλαντωσης πεων στα κρυφα(μαλακιζομενοι στα ασυλα).
Καιρος πια ν αναιρεθουν αυτα που μαθανε οι πολλοι,ασυλα και παραταξεις-πληρωνουμε τοα λεφτα εφορια,και αντι να γινουν δρομοι και μαλακιες,γινονται υπερωριες ματατζιδων(συν τοις αλλοις)
Παω στοιχιμα οτι κανενα απ αυτα τα πιτσιρικια εχει παει ποτε να παραδωσει εκκαθαριστικο εφοριας στον ΔΟΥ του,ουτε εχει νιωσει ποτε του τι θα πει αγωνας-για επιβιωση,για οικογενεια,για στοιχειωδη πραματα τελος παντων.
"εδω πολυτεχνειο"-"γιορταζουμε και τιμαμε τον αγωνα με 12 ατοκες δοσεις-ethnic παλαιστινιακα burberry's -110 ευρω,μολοτωφ εισαγωγης 30 ευρω η ντουζινα,σετ μινιατουρες πολυτεχνειου,κλουβες,φοιτιτακια-μπατσακια-τανκ,22 ευρω, μουσικα κουτια με Παπακωνσταντινου και Ξυλουρη απο 26 ευρω,σφυροδρεπανο ξυπνητηρι 17 ευρω,κουμπαρας Παπαρηγα 12 ευρω.
Με καθε αγορα ανω των 100 ευρω δωρο το αναρχοrganizer-με ημερολογιο πορειων,calculator για μολοτωφ και τσελεμεντε του αναρχικου-Ο αναρχικος τρελαθηκε και χαριζει-12 ατοκες...
Μην σας φαινεται πολυ αστειο,δεν απεχουμε πολυ απο αυτο-αηδια πια καταντησανε ολοι τους!
ΑΨΟΓΟΣ!!!!!
 

GREY

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιουν 2006
Μηνύματα
44
Like
5
Πόντοι
0
μονάχα προσέξτε μην είστε τριγύρω την επόμενη και σας πάρει η μπάλα! στην "Αρετή" είχα την ατυχία ως 15χρονος να έχω μακρύ μαλλί και αρβύλες και για κάποιους μπουρτζόβλαχους πρωην αγροφύλακες αυτό ήταν σημάδι αναρχικού  :jerking: αλλά και επι 2006 δεν βλέπω κάτι διαφορετικό
Δεν ξέρω την ηλικία που έχουν οι περισσότεροι εδώ μέσα αλλά μάλλον οι πιο πολλοί δεν έχουν ζήσει τις περιβόητες επιχειρήσεις "Αρετή" της δεκαετίας του 80. Να πίνεις ποτό με τη κοπελιά σου και ξαφνικά να αισθάνεσαι σαν τον Σαντάμ όταν τον συνέλλαβαν. Σοκ. Έχω φάει ξύλο από μπάτσους γιατί είχα μακριά μαλλιά και άκουγα ροκ. Έχω φάει ξύλο γιατί ήμουν στο λάθος μέρος την λάθος στιγμή, δηλαδή στο Αν στα Εξάρχεια και άκουγα τον μακαρίτη το Σιδηρόπουλο. Μιλάμε για πολύ ξύλο όμως. Η ιστορία της σύγχρονης Ελλάδας γράφεται με ξύλο που ρίχνουν οι μπάτσοι ανα περιόδους δηλ μεταπολεμικό, δεκεμβριανά, χουντικό, μεταπολιτευτικό, νεοδημοκρατικό,πασοκικό και συνεχίζεται μέχρι σήμερα με αμείωτο ρυθμό. Δεν ήμουν ποτέ υπερ των επεισοδείων γενικότερα αλλά βρέθηκα πολλές φορές κοντά σε τέτοιες φάσεις. Αυτές τις στιγμές συνήθως επικρατεί το "ο σώζων εαυτώ σωθήτω" χτυπάνε όποιον πάρει ο χάρος (και οι 2 πλευρές). Δεν είδα όμως ούτε μια φορά να έχουν πιάσει έστω και ένα "αναρχοαυτόνομο". Πάντα κάτι τύπους που δεν είχαν σχέση τσιμπάνε, τους άλλους τους κοιτάνε από μακριά.
Αν δεν κάνω λάθος το 1987 ένα όργανο εκτέλεσε πισώπλατα ένα παλικάρι 17 ετών στα Εξάρχεια γιατί θεώρησε ότι έριξε μολότωφ. Πολύ άντρας μιλάμε χοντρή μαγκιά. Και μια και μιλάμε για άντρες για σκεγτείται λίγο ποιοί τα παίρνουν (προστασία, λαδώματα κλπ); Οι αγαπητοί μας μπάτσοι. Βέβαια δεν είναι όλοι έτσι, όμως οι περισσότεροι είναι κομπλεξικοί και δεν ξέρουν πως να δείξουν την μαγκιά τους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom