Νέα

Έχω ελπίδες να κρεμάσω τα παπούτσια ή άδικα θα το επιχειρήσω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gigifiogkos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 201
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

εχω ελπιδες?

  • ειναι τοσο φλου που δεν εχω ιδεα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    8

dim883

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
327
Like
103
Πόντοι
1
ειμαστε μαζι 2-3 χρονια και εχουμε μεινει μαζι το μεγαλυτερο διαστημα.
δεν ημουν τυπος που ελεγα θελω οπωςδηποτε οικογενεια αλλα ηξερα μεσα μου οτι αυτο ειναι το σωστο και καλο για μενα.
εκανα τις τρελες μου σαν καθε νεος και τα χορτασα τα περισσοτερα.
οκ παντα το νεο ειναι γλυκο αλλα ο γαμος και γενικα η ζωη θελουν και θυσιες.
Άλλος ένας ΗΡΩΑΣ ερχετε προς τα μεροι μας !
Τραβά προς εδω και μην σε νοιάζει ....μην βάζεις φραγμούς και κανε άφεση αμαρτιών ! Το σεξ το χρειαζόμαστε στην ζωή μας όποτε όταν δεν το έχεις θα κανείς υπομονη ....η θα τον χώσεις με πολύ προσοχή σε κανένα σεξουδιαρικο εσκορτακι ....μην μπλοκάρεις και να πηγαίνεις που και που για καμία ψυχανάλυση για να κρατήσεις σε κοντρόλ την αφεντιά σου ! Όλοι εμείς εδω στα μεροι μας το κάνουμε όσοι δν το κάνουν ....καταλήγουν σε ακραίες καταστάσεις ....τσακωμοί,χωρισμοί,και αλλά τραγικά σενάρια ! Keep walking !
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
514
Κριτικές
28
Like
3.086
Πόντοι
2.476
Πες μου μια αλλη χρησιμοτητα των χρηματων.
Σπιτια;
Για να τα χαιρονται οι συγγενεις και οι απογονοι;
Αμαξια;Νοικιασε ενα κανε την καυλα σου κι αστο.Γιατι να σου ανηκει ενα σουπερ αμαξι;Υπαρχει και η εφορια.
Τι αλλο μπορεις να κανεις τα χρηματα;
καταρχας τα χρηματα χρειαζονται για να ζεις αξιοπρεπως.
απο και και περα, πολυ πιθανον να χρειαστεις μια καβατζα για τα γεραματα, αν φτασουμε.
και τελος, ιδανικα να μπορεις να βοηθησεις και τα παιδια σου αν κανεις
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Το τι θα κάνει ο καθένας με την τσέπη του, είναι δικός του λογαριασμός. Σεβαστή κάθε άποψη.
Αν σου βγαίνει ακριβό το σπορ, καλά κάνεις και το κόβεις. Ε όχι και να χρεωκοπήσουμε για να γαμήσουμε.
αν το γραφεις σε μενα, παιζει κι αυτο το ρολο του αλλα υπαρχουν κι αλλοι πιο σημαντικοι
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
514
Κριτικές
28
Like
3.086
Πόντοι
2.476
Άλλος ένας ΗΡΩΑΣ ερχετε προς τα μεροι μας !
Τραβά προς εδω και μην σε νοιάζει ....μην βάζεις φραγμούς και κανε άφεση αμαρτιών ! Το σεξ το χρειαζόμαστε στην ζωή μας όποτε όταν δεν το έχεις θα κανείς υπομονη ....η θα τον χώσεις με πολύ προσοχή σε κανένα σεξουδιαρικο εσκορτακι ....μην μπλοκάρεις και να πηγαίνεις που και που για καμία ψυχανάλυση για να κρατήσεις σε κοντρόλ την αφεντιά σου ! Όλοι εμείς εδω στα μεροι μας το κάνουμε όσοι δν το κάνουν ....καταλήγουν σε ακραίες καταστάσεις ....τσακωμοί,χωρισμοί,και αλλά τραγικά σενάρια ! Keep walking !
εχω πνευματικο αντι για ψυχολογο αλλα δεν παω οσο συχνα θα ηθελα και θα επρεπε
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.427
Πόντοι
3.296
καταρχας τα χρηματα χρειαζονται για να ζεις αξιοπρεπως.
απο και και περα, πολυ πιθανον να χρειαστεις μια καβατζα για τα γεραματα, αν φτασουμε.
και τελος, ιδανικα να μπορεις να βοηθησεις και τα παιδια σου αν κανεις
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


αν το γραφεις σε μενα, παιζει κι αυτο το ρολο του αλλα υπαρχουν κι αλλοι πιο σημαντικοι
Εχω ακουσει απειρες ιστοριες που καποιοι φροντισαν τα παιδια τους και οταν εκεινα μεγαλωσαν τους εκλεισαν σε ενα γηροκομειο.
Οποτε ακυρο αυτο το εξοδο.
Παμε παρακατω.Για τα γεραματα ναι σωστα να το δεχτω.
Πραγματι χρειαζεσαι ενα μικρο κομποδεμα για να ζησεις με αξιοπρεπεια τοτε.
Στην αξιοπρεπη ζωη βαζω το νοικι για μια γκαρσονιερα,τα λεφτα για ενα πολυ μικρο αμαξι και οτι αφορα τροφη στοιχειωδη ενδυση και υγεια.
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
514
Κριτικές
28
Like
3.086
Πόντοι
2.476
Εχω ακουσει απειρες ιστοριες που καποιοι φροντισαν τα παιδια τους και οταν εκεινα μεγαλωσαν τους εκλεισαν σε ενα γηροκομειο.
Οποτε ακυρο αυτο το εξοδο.
Παμε παρακατω.Για τα γεραματα ναι σωστα να το δεχτω.
Πραγματι χρειαζεσαι ενα μικρο κομποδεμα για να ζησεις με αξιοπρεπεια τοτε.
Στην αξιοπρεπη ζωη βαζω το νοικι για μια γκαρσονιερα,τα λεφτα για ενα πολυ μικρο αμαξι και οτι αφορα τροφη στοιχειωδη ενδυση και υγεια.
ολα μεσα στη ζωη ειναι τυπε.
εσυ καλα κανεις αλλα εγω που ειμαι παραλογος θελω κι αλλα.
παραπανω απο στοιχειωδη ενδυση, καλυτερο απο ενα πολυ μικρο αμαξι, μεγαλυτερο σπιτι απο μια γκαρσονιερα, διακοπες, διασκεδαση κτλ
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.290
Like
15.947
Πόντοι
3.656
Αν θες να κάνεις σοβαρή σχέση και πόσο μάλλον γάμο με παιδιά δε χωράνε αυτά. Εξάλλου δε συγκρίνεται το σεξ με τη γυναίκα σου ή με κάποια που σε γουστάρει φουλ και σε κάποια τυχαία έστω και μουναρα που πληρώνεται για κάποια ώρα
Πόσα χρόνια εμπειρίας ως παντρεμένος και σε σχέση διαρκείας έχεις και τα λες αυτά ;
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.427
Πόντοι
3.296
ολα μεσα στη ζωη ειναι τυπε.
εσυ καλα κανεις αλλα εγω που ειμαι παραλογος θελω κι αλλα.
παραπανω απο στοιχειωδη ενδυση, καλυτερο απο ενα πολυ μικρο αμαξι, μεγαλυτερο σπιτι απο μια γκαρσονιερα, διακοπες, διασκεδαση κτλ
Ok μαν σεβαστό
Καθετί έχει το τίμημα του
Κάθε επιλογή
Και οι δικιες μου επίσης
Σημασία έχει να είσαι χαρούμενος ότι κι αν κάνεις.
Για να επανέλθω στον αρχικό συλλογισμό μου σε ρωτάω γιατί να κόψεις κάτι που ήδη έχεις ξεκινήσει και σ άρεσει.Τις πουτανες δηλαδή.
Που θα σε ωφελήσει;
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.427
Πόντοι
3.296
για μενα εχουν μεγαλη.
αν εσυ τα βρεις με τη δικια σου να το κανετε και οι δυο η οτι αλλο συμφωνησετε δικαιωμα σας.
αν το κανεις κρυφα ειναι απιστια και οτι αλλο ο καθενας το βαφτιζει
Ας ορίσουμε την έννοια της πίστης καταρχήν.
Πίστη σήμαινει γενικά η ισχυροποίηση ενός πιστεύω.
Σε επίπεδο σχέσεων σημαίνει να πιστεύεις ότι ένας άνθρωπος μπορεί να σε συμπληρώσει σωστά.
Βασικά η λέξη αυτή έχει χριστιανικές ρίζες και σημαίνει πίστη σε ένα όρκο που δόθηκε ενώπιον Θεού και ανθρώπων.
Κακως δίδονται όμως τέτοιοι όρκοι γιατι είναι πολύ εύκολο να καταπατηθουν.
Είναι λαθος να βάζεις στον εαυτό σου αυστηρούς κανόνες συνύπαρξης μ έναν άνθρωπο.
Το να τρως κάθε μέρα το ίδιο φαγητό θα σε κάνει γρήγορα να μπουχτισεις.
Αν θες οικογένεια και παιδιά κάνε,αλλά μη στερήσεις από τον εαυτό σου άλλες γυναίκες.
Το να γαμας αλλού δε σημαίνει ότι δεν αγαπάς τη γυναίκα σου.
Τι σχέση έχει το κούνημα της πέτσας του πέους παλινδρομικα μέσα σ' ένα μουνί και η κορύφωση μιας ηδονής με την αγάπη και την αφοσίωση στην οικογένειά σου;
Ένας εγωισμός είναι όλα.Αυτος πληγώνεται αν η γυναίκα σου πάει αλλού η εσύ με άλλη
Έχουμε προγραμματιστεί κακώς να πιστεύουμε ότι είμαστε μοναδικοί για κάποια η πως κάποια θα ναι μοναδική για εμάς.
Δεν είμαι ρομαντικό.Ειναι εξωπραγματικό.
Για αυτό και τα διαζύγια πληθαίνουν κατά κόρον.
Για αυτό και οι χρόνια παντρεμένοι γαμανε άλλες και τρεμουν τα πόδια τους από καύλα.
Άσχημο; Ωστόσο πραγματικό.
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.427
Πόντοι
3.296
Είμαι επιλεκτικός και τη γυναίκα μου τη γουστάρω και με καυλωνει φουλ μέχρι σήμερα. Ελπίζω να συνεχίσει αυτό για πολύ καιρό ακόμα
Θα σου πω και κάτι άλλο εντελώς φιλικά όχι για να στοχοποίησω εσένα η τη σχέση σου (άλλωστε δε σας ξέρω κιόλας)
Αλλά σε μια σχέση πάντα ένας είναι ο σωστός.
Λάβε το υποψη όχι για να αλλάξεις σκέψη η να δεις με άλλα μάτια τη γυναίκα σου,αλλά για να χαλαρώσεις μέσα σου και να μην έχεις τόσες τύψεις και τόσα απαγορευτικά.
Άλλωστε αφού δε σταμάτησες το άθλημα με το που πήγες με τη σύντροφό σου,δεν υπάρχει κανένας λόγος να σε κατατρώγουν τώρα άσκοπες τύψεις.
Κοίτα να τη σέβεσαι ως άνθρωπο να την αγαπάς με όλη τη δύναμη της ψυχής σου και τα άλλα όλα περί πίστης και τύψεων άστα στην ακρη.
Έχεις ανάγκη και το σπιτικό φαγητό και το φαστ φουντ.
 

ΧΧΧ-Man

Μέγας
Εγγρ.
19 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.222
Κριτικές
46
Like
3.630
Πόντοι
4.365
αν δε με πιασει, πρακτικα δεν θα παθω κατι.
αλλα θα το ξερω εγω και ο θεος στον οποιο πιστευω.
Φιλε μ, θεος κ bourdela.com δεν κολλάει..
αφου ''απαγορευοντε' οι προγαμιαίες σχεσεις....!!!!:headbang:
οποτε.. ολοι μας εδω μεσα θα παμε στην κολαση...!!!

Παμε στο θεμα σου τωρα...
Εισαι εσκορτακιας... οποτε εχεις μαθει στα ωραια μουνια... κ στα καλα γαμησια... με στησιματα... σεξυ εσωρουχα γουστα..βιτσια κλπ....
Καποια απο αυτα.. ισως να στα παρέχει κ η μέλλουσα σύζυγος.... αλλα να ξερεις ολα αυτα θα αλλαξουν-κοπουν μετα το 1ο παιδι....
Οποτε παλι εδω στο μπου θα ερθεις για αναζητήσεις....
Δεν ειναι κακο.. μην τρελαίνεσαι...
καπως ετσι την παθαμε ολοι οι παντρεμένοι....
Το ιδιο θεμα συζήταγα με εναν φιλο πριν μερες...
Εμεις που εχουμε μαθει στα ωραια κ καυλιαρικα γαμησια-κοριτσια... δεν μπορουμε να συμβιβαστούμε με ενα μετριο γαμησι... στα κρυφα κ στα ήσυχα.... μην ξυπνήσει το παιδι.... Οποτε... κατρακυλάμε στον ''κακο'' τον δρομο... -οπως ειπες- :P
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
514
Κριτικές
28
Like
3.086
Πόντοι
2.476
Ok μαν σεβαστό
Καθετί έχει το τίμημα του
Κάθε επιλογή
Και οι δικιες μου επίσης
Σημασία έχει να είσαι χαρούμενος ότι κι αν κάνεις.
Για να επανέλθω στον αρχικό συλλογισμό μου σε ρωτάω γιατί να κόψεις κάτι που ήδη έχεις ξεκινήσει και σ άρεσει.Τις πουτανες δηλαδή.
Που θα σε ωφελήσει;
το εξηγγω στην αρχη του θεματος και σε διαφορες παραθεσεις.
με λιγα λογια, γιατι θελω να μπω στον ισιο, κατ εμε δρομο.
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
514
Κριτικές
28
Like
3.086
Πόντοι
2.476
Ας ορίσουμε την έννοια της πίστης καταρχήν.
Πίστη σήμαινει γενικά η ισχυροποίηση ενός πιστεύω.
Σε επίπεδο σχέσεων σημαίνει να πιστεύεις ότι ένας άνθρωπος μπορεί να σε συμπληρώσει σωστά.
Βασικά η λέξη αυτή έχει χριστιανικές ρίζες και σημαίνει πίστη σε ένα όρκο που δόθηκε ενώπιον Θεού και ανθρώπων.
Κακως δίδονται όμως τέτοιοι όρκοι γιατι είναι πολύ εύκολο να καταπατηθουν.
Είναι λαθος να βάζεις στον εαυτό σου αυστηρούς κανόνες συνύπαρξης μ έναν άνθρωπο.
Το να τρως κάθε μέρα το ίδιο φαγητό θα σε κάνει γρήγορα να μπουχτισεις.
Αν θες οικογένεια και παιδιά κάνε,αλλά μη στερήσεις από τον εαυτό σου άλλες γυναίκες.
Το να γαμας αλλού δε σημαίνει ότι δεν αγαπάς τη γυναίκα σου.
Τι σχέση έχει το κούνημα της πέτσας του πέους παλινδρομικα μέσα σ' ένα μουνί και η κορύφωση μιας ηδονής με την αγάπη και την αφοσίωση στην οικογένειά σου;
Ένας εγωισμός είναι όλα.Αυτος πληγώνεται αν η γυναίκα σου πάει αλλού η εσύ με άλλη
Έχουμε προγραμματιστεί κακώς να πιστεύουμε ότι είμαστε μοναδικοί για κάποια η πως κάποια θα ναι μοναδική για εμάς.
Δεν είμαι ρομαντικό.Ειναι εξωπραγματικό.
Για αυτό και τα διαζύγια πληθαίνουν κατά κόρον.
Για αυτό και οι χρόνια παντρεμένοι γαμανε άλλες και τρεμουν τα πόδια τους από καύλα.
Άσχημο; Ωστόσο πραγματικό.
το ειπες μονος σου οτι ορκιζεστε για να ειστε μαζι στα ευκολα και στα δυσκολα, να την τιμας και να εισαι μαζι της για παντα.
το να πηγαινεις με αλλες δε νομιζω να περιλαμβανεται σ αυτη τη ¨συμφωνια¨.
αν θεωρεις οτι κακως θεσπισαμε τετοιες διαδικασιες σαν κοινωνια και κακως προσπαθω να ακολουθησω τα πιστευω μου, ειναι δυο ολοκληρα διαφορετικα κεφαλαια απ το παρων νημα.
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
514
Κριτικές
28
Like
3.086
Πόντοι
2.476
Θα σου πω και κάτι άλλο εντελώς φιλικά όχι για να στοχοποίησω εσένα η τη σχέση σου (άλλωστε δε σας ξέρω κιόλας)
Αλλά σε μια σχέση πάντα ένας είναι ο σωστός.
Λάβε το υποψη όχι για να αλλάξεις σκέψη η να δεις με άλλα μάτια τη γυναίκα σου,αλλά για να χαλαρώσεις μέσα σου και να μην έχεις τόσες τύψεις και τόσα απαγορευτικά.
Άλλωστε αφού δε σταμάτησες το άθλημα με το που πήγες με τη σύντροφό σου,δεν υπάρχει κανένας λόγος να σε κατατρώγουν τώρα άσκοπες τύψεις.
Κοίτα να τη σέβεσαι ως άνθρωπο να την αγαπάς με όλη τη δύναμη της ψυχής σου και τα άλλα όλα περί πίστης και τύψεων άστα στην ακρη.
Έχεις ανάγκη και το σπιτικό φαγητό και το φαστ φουντ.
δε μπορεις να λες οτι τη σεβεσαι και να την κοροιδευεις πισω απ την πλατη της
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
514
Κριτικές
28
Like
3.086
Πόντοι
2.476
Φιλε μ, θεος κ bourdela.com δεν κολλάει..
αφου ''απαγορευοντε' οι προγαμιαίες σχεσεις....!!!!:headbang:
οποτε.. ολοι μας εδω μεσα θα παμε στην κολαση...!!!

Παμε στο θεμα σου τωρα...
Εισαι εσκορτακιας... οποτε εχεις μαθει στα ωραια μουνια... κ στα καλα γαμησια... με στησιματα... σεξυ εσωρουχα γουστα..βιτσια κλπ....
Καποια απο αυτα.. ισως να στα παρέχει κ η μέλλουσα σύζυγος.... αλλα να ξερεις ολα αυτα θα αλλαξουν-κοπουν μετα το 1ο παιδι....
Οποτε παλι εδω στο μπου θα ερθεις για αναζητήσεις....
Δεν ειναι κακο.. μην τρελαίνεσαι...
καπως ετσι την παθαμε ολοι οι παντρεμένοι....
Το ιδιο θεμα συζήταγα με εναν φιλο πριν μερες...
Εμεις που εχουμε μαθει στα ωραια κ καυλιαρικα γαμησια-κοριτσια... δεν μπορουμε να συμβιβαστούμε με ενα μετριο γαμησι... στα κρυφα κ στα ήσυχα.... μην ξυπνήσει το παιδι.... Οποτε... κατρακυλάμε στον ''κακο'' τον δρομο... -οπως ειπες- :P
συμφωνω σε γενικες γραμμες αλλα υπαρχουν και ανθρωποι που κρατουν ζωντανη τη φλογα και σε καλο επιπεδο την ερωτικη τους ζωη για πολλα χρονια και παρα τις αντιξοοτητες.:wink:
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.427
Πόντοι
3.296
δε μπορεις να λες οτι τη σεβεσαι και να την κοροιδευεις πισω απ την πλατη της
Δεν είναι κοροϊδία οι προσωπικές επιλογές.
Ξαναλέω όλα αυτά είναι εγωισμός και δεν έχουν ουδεμία σχέση με αγάπη και σεβασμό.
Σε αυτά τα δύο δέχεσαι τον άνθρωπο σου όπως είναι και δεν κριτικάρεις τις επιλογές του ούτε τις θεωρεις προδοσια.
Αν φάω κοψιδια είναι κοροϊδία;
Αν κάνω κάτι που αρέσει σε μένα δεν είναι καθαρά προσωπική μου υπόθεση;
Δεν αφορά καθόλου τη σύντροφό μου τι κάνω με το πουλί μου.
Είναι πολύ προσωπικό θέμα και αξίζει σεβασμού και εχεμύθειας.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
21.206
Κριτικές
94
Like
46.511
Πόντοι
17.311
Αν η γυναικα σου ομως τρωει ενα πουτσο μια στο τοσο δεν πιστευω να σε τσουτσουριζει?
μα πως γινεται σε αυτην τη συγκεκριμενη ερωτηση, ολα τα ναυαγια... μα ολα ομως, να κανουν τον αλεκο ε ? :2funny::2funny::2funny:
 

μπαρμπαγιαννης

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2016
Μηνύματα
7.562
Κριτικές
12
Like
6.399
Πόντοι
2.646
Τυπε, υπάρχει κάποιος λόγος που είναι σιχαμένες Ελλεηνιδες. Ολες.
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
514
Κριτικές
28
Like
3.086
Πόντοι
2.476
Δεν είναι κοροϊδία οι προσωπικές επιλογές.
Ξαναλέω όλα αυτά είναι εγωισμός και δεν έχουν ουδεμία σχέση με αγάπη και σεβασμό.
Σε αυτά τα δύο δέχεσαι τον άνθρωπο σου όπως είναι και δεν κριτικάρεις τις επιλογές του ούτε τις θεωρεις προδοσια.
Αν φάω κοψιδια είναι κοροϊδία;
Αν κάνω κάτι που αρέσει σε μένα δεν είναι καθαρά προσωπική μου υπόθεση;
Δεν αφορά καθόλου τη σύντροφό μου τι κάνω με το πουλί μου.
Είναι πολύ προσωπικό θέμα και αξίζει σεβασμού και εχεμύθειας.
Η εσύ έρχεσαι απ το μέλλον η εγώ έχω μείνει πολύ πίσω
 
  • Like
Αντιδράσεις: Magi

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom