Νέα

Έχω ελπίδες να κρεμάσω τα παπούτσια ή άδικα θα το επιχειρήσω;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Gigifiogkos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 201
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

εχω ελπιδες?

  • ειναι τοσο φλου που δεν εχω ιδεα

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • οχι

    Ψήφοι: 0 0,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    8

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
513
Κριτικές
26
Like
2.981
Πόντοι
2.476
τσαγκαροδευτερα σημερα και δινω τροφη για σκεψη, συμβουλες αλλα και καυλαντα σιγουρα.
η αποπειρα θα γινει στα σοβαρα παντως για διαφορους λογους.
θα προσπαθησω να μπω σ αυτο που εγω θεωρω ισιο δρομο, κοβωντας το σπορ αυτο αλλα κι αλλη μια πολυ κακη συνηθεια που εχω παραλληλα και ειναι αλληλοεξαρτωμενες σε σημαντικο βαθμο.

μετραω λιγες μερες καθαρος και θα δινω update αν μεινει το θεμα ζωντανο..

υ.γ. το εργο μου εγινε ηδη πιο δυσκολο αφου ειδα οτι ηρθε παλι η ντασα :headbang:

υ.γ2 καλη μου τυχη
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.458
Πόντοι
9.035
Και γιατί "ίσιος δρόμος" σημαίνει να κόψεις τα κορίτσια (τα επί πληρωμή);

Φίλε μου, εφόσον (1) η σεξουαλική επιθυμία υπάρχει, και (2) έχεις την οικονομική δυνατότητα, τον χρόνο και την διακριτική ευχέρεια να ασκείς το άθλημα (σε λογικά πλαίσια πάντα, χωρίς υπερβολές που έχουν άλλης μορφής συνέπειες) τότε το ασφαλέστερο από συναισθηματική και οικονομική πλευρά είναι να παραμείνεις ενεργός.

Ο μόνον λόγος να μην χρειάζεσαι το άθλημα είναι να είσαι πολύ νέος, πχ μέχρι τα 30, και να έχεις πρόσβαση σε ευκαιριακές σχέσεις με ωραίες γυναίκες ανέξοδα, και χωρίς να το παίρνει πρέφα η επίσημη σχέση. Αλλά αυτός ο συνδυασμός είναι σπάνιος. Άρα για την μεγάλη πλειοψηφία των συναγωνιστών η λύση της εξάσκησης του αθλήματος παράλληλα με την επίσημη σχέση, και χωρίς το ένα να επηρεάζει το άλλο, είναι μονόδρομος.

Για την άλλη κακή συνήθεια που λες δεν έχω άποψη, μιας και δεν την αναφέρεις άλλωστε...
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.624
Like
14.597
Πόντοι
3.656
τσαγκαροδευτερα σημερα και δινω τροφη για σκεψη, συμβουλες αλλα και καυλαντα σιγουρα.
η αποπειρα θα γινει στα σοβαρα παντως για διαφορους λογους.
θα προσπαθησω να μπω σ αυτο που εγω θεωρω ισιο δρομο, κοβωντας το σπορ αυτο αλλα κι αλλη μια πολυ κακη συνηθεια που εχω παραλληλα και ειναι αλληλοεξαρτωμενες σε σημαντικο βαθμο.

μετραω λιγες μερες καθαρος και θα δινω update αν μεινει το θεμα ζωντανο..

υ.γ. το εργο μου εγινε ηδη πιο δυσκολο αφου ειδα οτι ηρθε παλι η ντασα :headbang:

υ.γ2 καλη μου τυχη

τυπε θα κρεμασεις τα παπουτσια και ποια ειναι η εναλλακτικη; :think::confused::confused::confused:
οι ελλεϊνιδες; :confused::confused::confused:
οχι αργος,αλλα γρηγορος και επωδυνος θανατος :confused::confused::confused:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.815
Πόντοι
456
τσαγκαροδευτερα σημερα και δινω τροφη για σκεψη, συμβουλες αλλα και καυλαντα σιγουρα.
η αποπειρα θα γινει στα σοβαρα παντως για διαφορους λογους.
θα προσπαθησω να μπω σ αυτο που εγω θεωρω ισιο δρομο, κοβωντας το σπορ αυτο αλλα κι αλλη μια πολυ κακη συνηθεια που εχω παραλληλα και ειναι αλληλοεξαρτωμενες σε σημαντικο βαθμο.

μετραω λιγες μερες καθαρος και θα δινω update αν μεινει το θεμα ζωντανο..

υ.γ. το εργο μου εγινε ηδη πιο δυσκολο αφου ειδα οτι ηρθε παλι η ντασα :headbang:

υ.γ2 καλη μου τυχη
εχεις βιτσια δηλαδη
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.382
Κριτικές
8
Like
11.113
Πόντοι
3.786
Η αιτία είναι ότι δε σε παίρνει οικονομικά; Δεκτό παίκτη, δε θα μείνουμε και στο δρόμο για να τα ακουμπάμε στα κορίτσια.

Μήπως κινδυνεύεις να χωρίσεις ενώ δε θέλεις; Πάλι δεκτό, το σημαντικό είναι να είσαι ευτυχισμένος.

Ή μήπως έχεις φάει σκάλωμα με μία συγκεκριμένη και θες να ξεκολλήσεις;
 

Readytogo22

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2022
Μηνύματα
786
Like
1.301
Πόντοι
206
Ας αρχίσουμε ορίζοντας το " ίσιο δρόμο " τι εννοείς όταν το λες.
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
513
Κριτικές
26
Like
2.981
Πόντοι
2.476
Ας αρχίσουμε ορίζοντας το " ίσιο δρόμο " τι εννοείς όταν το λες.
ισιος δρομος για μενα σημαινει μια ευτυχισμενη οικογενεια κι αυτο δε χωρανε παθη ποσο μαλλον τετοια:wink:
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
513
Κριτικές
26
Like
2.981
Πόντοι
2.476
Και γιατί "ίσιος δρόμος" σημαίνει να κόψεις τα κορίτσια (τα επί πληρωμή);

Φίλε μου, εφόσον (1) η σεξουαλική επιθυμία υπάρχει, και (2) έχεις την οικονομική δυνατότητα, τον χρόνο και την διακριτική ευχέρεια να ασκείς το άθλημα (σε λογικά πλαίσια πάντα, χωρίς υπερβολές που έχουν άλλης μορφής συνέπειες) τότε το ασφαλέστερο από συναισθηματική και οικονομική πλευρά είναι να παραμείνεις ενεργός.

Ο μόνον λόγος να μην χρειάζεσαι το άθλημα είναι να είσαι πολύ νέος, πχ μέχρι τα 30, και να έχεις πρόσβαση σε ευκαιριακές σχέσεις με ωραίες γυναίκες ανέξοδα, και χωρίς να το παίρνει πρέφα η επίσημη σχέση. Αλλά αυτός ο συνδυασμός είναι σπάνιος. Άρα για την μεγάλη πλειοψηφία των συναγωνιστών η λύση της εξάσκησης του αθλήματος παράλληλα με την επίσημη σχέση, και χωρίς το ένα να επηρεάζει το άλλο, είναι μονόδρομος.

Για την άλλη κακή συνήθεια που λες δεν έχω άποψη, μιας και δεν την αναφέρεις άλλωστε...
διευκρινησα οτι ειναι ισιος δρομος για μενα και οχι απαριατητα για ολους.
αποφασισα να κανω οικογενεια με μια κοπελα αρκετα κοντα στα θελω μου και ειναι μονοδρομος
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
513
Κριτικές
26
Like
2.981
Πόντοι
2.476
Η αιτία είναι ότι δε σε παίρνει οικονομικά; Δεκτό παίκτη, δε θα μείνουμε και στο δρόμο για να τα ακουμπάμε στα κορίτσια.

Μήπως κινδυνεύεις να χωρίσεις ενώ δε θέλεις; Πάλι δεκτό, το σημαντικό είναι να είσαι ευτυχισμένος.

Ή μήπως έχεις φάει σκάλωμα με μία συγκεκριμένη και θες να ξεκολλήσεις;
ουτε και οικονομικα με παιρνει περαν των αλλων αφου χανω το μετρο. βεβαια ο πιο σημαντικος λογος ειναι η αποπειρα για δημιουργεια ευτυχισμενης οικογενειας
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
513
Κριτικές
26
Like
2.981
Πόντοι
2.476
τυπε θα κρεμασεις τα παπουτσια και ποια ειναι η εναλλακτικη; :think::confused::confused::confused:
οι ελλεϊνιδες; :confused::confused::confused:
οχι αργος,αλλα γρηγορος και επωδυνος θανατος :confused::confused::confused:
μια κοπελα που με εμπνεει ασχετα με την καταγωγη της. με τις αδυναμιες της οπως κι εγω
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
367
Like
894
Πόντοι
81
τσαγκαροδευτερα σημερα και δινω τροφη για σκεψη, συμβουλες αλλα και καυλαντα σιγουρα.
η αποπειρα θα γινει στα σοβαρα παντως για διαφορους λογους.
θα προσπαθησω να μπω σ αυτο που εγω θεωρω ισιο δρομο, κοβωντας το σπορ αυτο αλλα κι αλλη μια πολυ κακη συνηθεια που εχω παραλληλα και ειναι αλληλοεξαρτωμενες σε σημαντικο βαθμο.

μετραω λιγες μερες καθαρος και θα δινω update αν μεινει το θεμα ζωντανο..

υ.γ. το εργο μου εγινε ηδη πιο δυσκολο αφου ειδα οτι ηρθε παλι η ντασα :headbang:

υ.γ2 καλη μου τυχη

Από ότι καταλαβαίνω θεωρείς τον εαυτό σου εθισμένο;

Λοιπόν, φυσικά και έχεις πιθανότητες, αρκεί να το κόψεις μαχαίρι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ και χωρίς ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ. Αυτό και ό,τι άλλο σχετίζεται με τον εθισμό σου (πχ το bou).

Θα τονίσω άλλη μια φορά το ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. Δεν υπάρχει "ελεγχόμενη χρήση" για πρώην εθισμένους, τύπου μια φορά το μήνα και πράσινα άλογα. Το γαϊτανάκι αυτό (γαμάω σήμερα, αφήνω μερικές βδομάδες, ξαναγαμάω) μπορείς να το καταφέρεις 1-2 φορές το πολύ. Μετά έρχεται η στιγμή που ο φρουρός σου πέφτει για ύπνο. Και τότε την πατάς. Ισχύει σε κάθε εθισμό. Γι αυτό πρέπει να έχεις έναν μόνο, απλό και πρακτικό κανόνα: Δε θα το ξανακάνω ποτέ.

Αν περιπλέξεις τα πράγματα και βάλεις όρους, όπως μια φορά το μήνα, ή μόλις βγάλω το τάδε πρότζεκτ κλπ, δεν θα τα καταφέρεις σίγουρα.

Αν ήταν να συμβουλέψεις κάποιον στη θέση σου αυτό δε θα του έλεγες; Μαχαίρι; Ωραία λοιπόν, αυτό θα κάνεις και εσύ. Πάντα είμαστε καλύτεροι στο να δίνουμε συμβουλές σε τρίτους απ' ότι στον εαυτό μας. Όταν πρόκειται για εμάς, φέρνουμε τη συμβουλή στα δικά μας μέτρα, που δεν είναι κατ' ανάγκη λάθος, αλλά κάπου στην πορεία χάνουμε την απαιτούμενη αισθηση ισορροπίας ανάμεσα στο αντικειμενικό και το υποκειμενικό, με συνέπεια τελικά να δείχνουμε μεγαλύτερη έγνοια για τις υποκειμενικές δικαιολογίες και εμπόδια που ορθώνουμε, παρά για τις αντικειμενικές τομές που πρέπει να γίνουν. Κι έτσι η πρόοδος είναι μηδαμινή ή ανύπαρκτη. Κάνε το αντικειμενικά σωστό.
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
513
Κριτικές
26
Like
2.981
Πόντοι
2.476
Από ότι καταλαβαίνω θεωρείς τον εαυτό σου εθισμένο;

Λοιπόν, φυσικά και έχεις πιθανότητες, αρκεί να το κόψεις μαχαίρι ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ και χωρίς ΚΑΜΙΑ ΕΞΑΙΡΕΣΗ. Αυτό και ό,τι άλλο σχετίζεται με τον εθισμό σου (πχ το bou).

Θα τονίσω άλλη μια φορά το ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ. Δεν υπάρχει "ελεγχόμενη χρήση" για πρώην εθισμένους, τύπου μια φορά το μήνα και πράσινα άλογα. Το γαϊτανάκι αυτό (γαμάω σήμερα, αφήνω μερικές βδομάδες, ξαναγαμάω) μπορείς να το καταφέρεις 1-2 φορές το πολύ. Μετά έρχεται η στιγμή που ο φρουρός σου πέφτει για ύπνο. Και τότε την πατάς. Ισχύει σε κάθε εθισμό. Γι αυτό πρέπει να έχεις έναν μόνο, απλό και πρακτικό κανόνα: Δε θα το ξανακάνω ποτέ.

Αν περιπλέξεις τα πράγματα και βάλεις όρους, όπως μια φορά το μήνα, ή μόλις βγάλω το τάδε πρότζεκτ κλπ, δεν θα τα καταφέρεις σίγουρα.

Αν ήταν να συμβουλέψεις κάποιον στη θέση σου αυτό δε θα του έλεγες; Μαχαίρι; Ωραία λοιπόν, αυτό θα κάνεις και εσύ. Πάντα είμαστε καλύτεροι στο να δίνουμε συμβουλές σε τρίτους απ' ότι στον εαυτό μας. Όταν πρόκειται για εμάς, φέρνουμε τη συμβουλή στα δικά μας μέτρα, που δεν είναι κατ' ανάγκη λάθος, αλλά κάπου στην πορεία χάνουμε την απαιτούμενη αισθηση ισορροπίας ανάμεσα στο αντικειμενικό και το υποκειμενικό, με συνέπεια τελικά να δείχνουμε μεγαλύτερη έγνοια για τις υποκειμενικές δικαιολογίες και εμπόδια που ορθώνουμε, παρά για τις αντικειμενικές τομές που πρέπει να γίνουν. Κι έτσι η πρόοδος είναι μηδαμινή ή ανύπαρκτη. Κάνε το αντικειμενικά σωστό.
ειμαι ξεκαθαρα εθισμενος και μαλιστα σε 2 μεγαλα παθη.
κατα τα λοιπα εχεις απολυτο δικιο και αυτο θα επιχειρησω.
ειχα ηδη βαλει ενα χρονοδιαγραμμα στο περιπου αλλα επειδη την τελευταια φορα κινδυνεψα να εκτεθω σοβαρα, το πηρα αποφαση για αμεση εφαρμογη πριν διαλυθουν ολα.
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.781
Πόντοι
3.786
ειμαι ξεκαθαρα εθισμενος και μαλιστα σε 2 μεγαλα παθη.
κατα τα λοιπα εχεις απολυτο δικιο και αυτο θα επιχειρησω.
ειχα ηδη βαλει ενα χρονοδιαγραμμα στο περιπου αλλα επειδη την τελευταια φορα κινδυνεψα να εκτεθω σοβαρα, το πηρα αποφαση για αμεση εφαρμογη πριν διαλυθουν ολα.
Τόσο τα ταμπού είναι ο άλλος εθισμός σου και δεν τον αναφέρεις; Τσιγάρο,τζόγος η ελαφρά ναρκωτικά;

Εύχομαι να ξεκόψεις μαχαίρι και να κάνεις αξιόλογη οικογένεια.Εγώ έχω χρόνια που έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο.Μόνο τα ναρκωτικά είναι πιο δύσκολο από αυτό.Αν αισθανθείς αδυναμία στη πορεία,απευθύνσου σε ειδικό.Υπάρχουν και για εθισμό στο σεξ
 
OP
OP
G

Gigifiogkos

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Ιουν 2023
Μηνύματα
513
Κριτικές
26
Like
2.981
Πόντοι
2.476
Τόσο τα ταμπού είναι ο άλλος εθισμός σου και δεν τον αναφέρεις; Τσιγάρο,τζόγος η ελαφρά ναρκωτικά;

Εύχομαι να ξεκόψεις μαχαίρι και να κάνεις αξιόλογη οικογένεια.Εγώ έχω χρόνια που έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο.Μόνο τα ναρκωτικά είναι πιο δύσκολο από αυτό.Αν αισθανθείς αδυναμία στη πορεία,απευθύνσου σε ειδικό.Υπάρχουν και για εθισμό στο σεξ
ευτυχως οχι ναρκωτικα
 

Kaloeros

Ανώτερος
Εγγρ.
27 Φεβ 2009
Μηνύματα
1.532
Κριτικές
209
Like
4.458
Πόντοι
9.035
διευκρινησα οτι ειναι ισιος δρομος για μενα και οχι απαριατητα για ολους.
αποφασισα να κανω οικογενεια με μια κοπελα αρκετα κοντα στα θελω μου και ειναι μονοδρομοςΑδε

ισιος δρομος για μενα σημαινει μια ευτυχισμενη οικογενεια κι αυτο δε χωρανε παθη ποσο μαλλον τετοια:wink:
Αδερφέ αυτός είναι αντικειμενικά ένας πάρα πολύ σημαντικός λόγος, και άρα προχώρα!
Εκτιμώ όλοι μας σου ευχόμαστε καλή δύναμη και τα καλύτερα.

Απλά να έχεις κατά νου, ότι είναι πάρα πολύ πιθανό κάποια στιγμή στο μέλλον η "ευτυχισμένη οικογένεια" να μην σε καλύπτει 100% και πιθανά να ξανα-ξεφύγεις από τον "ίσιο δρόμο". Αυτό φίλε μου γιατί τα "πάθη" και οι "έρωτες" δυστυχώς δεν κρατάνε για πάντα. Κατά συνέπεια, ο ποδόγυρος δεν είναι κάτι κακό, αρκεί να γίνεται με τον σωστό τρόπο. Συνήθως είναι κάτι το εξαιρετικά αναζωογονητικό :angel:. Το σημαντικότερο είναι να είσαι εσύ καλά και επίσης να είναι ευτυχισμένη και προστατευμένη η οικογένειά σου.

Οι περισσότεροι από εμάς τους (μεγαλύτερους σε ηλικία) υπόλοιπους κάπως έτσι πορευόμαστε...
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.702
Κριτικές
15
Like
11.329
Πόντοι
3.846
ουτε και οικονομικα με παιρνει περαν των αλλων αφου χανω το μετρο. βεβαια ο πιο σημαντικος λογος ειναι η αποπειρα για δημιουργεια ευτυχισμενης οικογενειας
2 λάθη διακρίνω.
Πρώτον το εύκολο γαμήσι δεν κόβεται όσο έχεις καύλες και ξέρεις πόσο εύκολα είναι να ρίξεις έναν στα γρήγορα σε κάποιο στούντιο ή μασάζ χωρίς να ανοίξει μύτη.
Δεύτερον, τι σχέση έχει αν θες να κάνεις σχέση σοβαρή; Πώς το ένα αναιρεί το άλλο; Άλλο το αίσθημα, άλλο η καύλα.
Δηλαδή πώς το εύκολο γαμησακι μπλοκάρει την απόπειρα για ευτυχισμένη οικογένεια;
Ή στο μυαλό σου όλοι αυτοί που δεν τα κατάφεραν να κρατήσουν μια σχέση για χρόνια είναι εξαιτίας του εύκολου γαμησιου; Σε πληροφορω ότι υπάρχουν δεκάδες άλλοι λόγοι να πάει στραβά το πράγμα.
 

White Othellos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιουν 2022
Μηνύματα
714
Κριτικές
5
Like
2.757
Πόντοι
726
Φίλε εύχομαι να τα ξεπεράσεις,ότι και να'ναι αυτά . Ένα κλικ στο μυαλό μας είναι ( δεν βάζω τα ναρκωτικά μέσα , σε αυτό δεν έχω άποψη περί εξάρτησης ) για να καταφέρεις να νικήσεις τον ίδιο σου τον εαυτό . Και μόνο που το έγραψες ,έκανες το πρώτο βήμα ,συνέχισε το με σταθερά βήματα και καθαρό μυαλό σε ότι σε πισωγυρίζει .
 
  • Like
Αντιδράσεις: trimis
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.815
Πόντοι
456
Τόσο τα ταμπού είναι ο άλλος εθισμός σου και δεν τον αναφέρεις; Τσιγάρο,τζόγος η ελαφρά ναρκωτικά;

Εύχομαι να ξεκόψεις μαχαίρι και να κάνεις αξιόλογη οικογένεια.Εγώ έχω χρόνια που έκοψα μαχαίρι το τσιγάρο.Μόνο τα ναρκωτικά είναι πιο δύσκολο από αυτό.Αν αισθανθείς αδυναμία στη πορεία,απευθύνσου σε ειδικό.Υπάρχουν και για εθισμό στο σεξ
οι πουτανες δε κανουν κακο στην υγεια ομως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom