Νέα

Έχετε κάνει ποτέ σχέση με εκδιδόμενη γυναίκα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ζεth
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 187K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα παντρευόσασταν ποτέ ιερόδουλη?

  • Ναι

    Ψήφοι: 186 23,8%
  • Οχι

    Ψήφοι: 292 37,3%
  • Ισως

    Ψήφοι: 159 20,3%
  • Θα ρωτούσα πρώτα τη μαμά μου

    Ψήφοι: 145 18,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    782

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Φιλαράκο ας συνοψίσουμε τις απόψεις σου¨

Πρώτον. Ολες ( μά όλες ¨!!) οι γυναίκες είναι ανοργαμικές και γενικότερα δεν τους αρέσει το σέξ.
Δεύτερον. Ολες ( μά όλες !! ) οι γυναίκες αποκλειστικό στόχο έχουν να εκμεταλευτούν τους άντρες οικονομικά και χρησιμοποιούν το σεξ σαν όπλο για αυτό το σκοπό.
Τρίτον. Δεν σου είναι απαραίτητο να χύνεις όταν πας με γυναίκες σου αρκεί να τις χαιδεύεις και να τους κάνεις μασάζ.
Τέταρτον.Υπερηφανεύεσαι ότι έχεις πάρει δανεικά και αγλυριστα από πουτάνα, αλλά και ότι που και που δναείζεις λεφτά σε πουτάνες.
Πέμπτον.Οι παραπάνω διαπιστώσεις σου για τις γυναίκες επιβεβαιώνονται από το εκτεταμένο δίκτυο των φίλων- γνωστών σου που ο καθένας απο αυτούς έχει πάρει πτυχίο αξιολόγισης γυναικών μια και έχει στο ενεργητικό του δύο γάμους και 300 πουτάνες έκαστος.

Από την ανάλυση των παραπάνω δεδομένων σου δίνω τις εξής διαπιστώσεις

Πρώτον θα πρεπει να πας σε ένα ψυχίατρο ( όπως συφώνησες κιόλας σε άλλο thread ).
Δεύτερον. GET A LIFEΤρίτον.
Τρίτον.Μη γαμάς συνεχώς τα threads, προσπάθησε να γαμήσεις σωστά καμμιά γυναίκα.

Καταντάει κουραστικό και ενοχλητικό να γαμάς συνεχώς τα threads επναλαμβάνοντας συνεχώς τις ιδες μαλακίες που θεωρείς τις απόλυτεσ αλήθειες. Σε κάποια φάση ίσως θα πρέπει να κάνει κάτι ο Αντισθένης για αυτό.
:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Και εσυ αυτα που λες μαλακιες ειναι που θεωρεις αληθεια. Τι παει να πει ολες μα ολες...τις γνωρισες καθε μια ξεχωριστα και τις πηδηξες? Αν εσενα ολες σου οι κοπελες ηταν ανοργασμικιες και πηγαιναν μαζι σου για χρηματα αυτο δεν σημαινει οτι "ολες μα ολες" ειναι ετσι....Μαλλον καπου φταις εσυ  :rolleyes:
Φιλαράκο μάλλον δεν κατάλαβες. Οι απόψεις που γράφω δεν είναι δικές μου. Είναι η σύνοψη των απόψεων του Chris. Γνωστού καταστροφέα threads με διασπορά των ίδιων σθνεχώς μαλακιών που θεωρεί απόλυτες αλήθειες.
 

rigormortis

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
23 Απρ 2008
Μηνύματα
10.645
Κριτικές
429
Like
5.091
Πόντοι
20.605
Ο έρωτας δεν είναι ετεροαναφορικός είναι ετεροκεντρικός. Δεν υπάρχει έρωτας χωρίς συγκεκριμμένο ''έτερο''.

Ο ερωτισμός είναι ετεροαναφορικός ώς προς το ότι είναι στάση ζωής που έχει να κάνει με το πώς βλέπεις το άλλο φύλο γενικότερα και όχι ως προς συγκεκριμμένο πρόσωπο. Είναι η επιδεκτικότητά σου απέναντι στον έρωτα σαν κατάσταση. Σε πολλούς ανθρώπους αυτό καθορίζεται με συνειδητή απόφαση ξέρεις.

Πολλοί άνθρωποι δηλαδή αποκλείουν τον ερωτισμό από τη ζωή τους συνειδητά. Οι περισσότεροι από αυτούς έχουν φάει χοντρές χλαπάτσες  στα πλαίσια παλιών ερωτικών ιστοριών, και επαναπροσδιορίζουν τη στάση τους στο θέμα σε αρνητική.
Κάποιοι άλλοι ( λιγότεροι ισως )απλά  δεν έχει τύχει να ερωτευθούν ποτέ, κυρίως γιατί δεν έχουν επαφή με τα συναισθήματά τους. Εχουν δηλαδή συναισθηματική αχρωματοψία όπως το λέω εγώ. Βιώνουν δηλαδή όλα τους τα συναισθήματα ώς μαύρο - άσπρο στη βάση της ευαρέσκειας και δυσαρέσκειας, ( γουστάρω δε γουστάρω ), καί όλα τα άλλα συναισθήματα που υπάρχουν ανάμεσα τα αγνοούν, με αποτέλεσμα να μη ξέρουν τι αισθάνονται. Είναι αδύνατο σε τέτοιους ανθρώπους να ερωτευθούν. Συνήθως είναι άντρες σε αυτή τη κατηγορία.


Συνήθως αυτοί οι άνθρωποι περιορίζονται σε καθαρά ηδονιστικές προσεγγίσεις απέναντι στο άλλο φύλο, και λέω στο άλλο φύλο γιταί υπάρχουν και αρκετές γυναίκες σε αυτή τη κατηγορία.

Γενικά όσο σκάβεις στη ψυχούλα σου βρίσκεις. Κάποιοι ( μεταξύ των οποίων και εγώ ) το βρίσκουν συναρπαστικό.

Αυτά.

πολύ ωραία τα γράφεις ,

απλά δύο ενστάσεις:
1) δεν είμαι φιλόλογος (για να παίζω με τα σημαινοντα/λέξεις)
2) δεν έχω χρόνο για λεπτομέρειες , αλλά μόνο για την ουσία

οπότε :

1) δεν καταλαβαίνω την ουσιαστική διαφορά μεταξύ των λέξεων : έτεροαναφορικός /ετεροκεντρικός, εφόσον είναι και τα δύο
υποκατηγοριοποιήσεις του : "έτερο" δηλαδή ως προς κάποιον "άλλο" είτε συγκεκριμένα είτε γενικά.

2) ακόμα και αν ο έρωτας έχει ανάγκη τον συγκεκριμένο άλλο , ή αν ο ερωτισμός είναι στάση ζωής γενικά ως προς τον άλλο
η ουσία είναι ότι έχει ανάγκη τον άλλο αλλά όχι ως προς την ικανοποίηση του εγώ με διάφορα σκεύη ηδονής (αντικείμενα)

και επειδή μ'αρέσει η λακωνικότητα και η ακρίβεια :

     ερωτισμός-άλλο πρόσωπο
     ηδονισμός-εγώ με σκεύη ηδονής


τώρα γιάυτό μπορούν να γραφτούν πολλές αναλύσεις και λεπτομέρειες αλλά η ουσία δεν αλλάζει!
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
πολύ ωραία τα γράφεις ,

απλά δύο ενστάσεις:
1) δεν είμαι φιλόλογος (για να παίζω με τα σημαινοντα/λέξεις)
2) δεν έχω χρόνο για λεπτομέρειες , αλλά μόνο για την ουσία

οπότε :

1) δεν καταλαβαίνω την ουσιαστική διαφορά μεταξύ των λέξεων : έτεροαναφορικός /ετεροκεντρικός, εφόσον είναι και τα δύο
υποκατηγοριοποιήσεις του : "έτερο" δηλαδή ως προς κάποιον "άλλο" είτε συγκεκριμένα είτε γενικά.

2) ακόμα και αν ο έρωτας έχει ανάγκη τον συγκεκριμένο άλλο , ή αν ο ερωτισμός είναι στάση ζωής γενικά ως προς τον άλλο
η ουσία είναι ότι έχει ανάγκη τον άλλο αλλά όχι ως προς την ικανοποίηση του εγώ με διάφορα σκεύη ηδονής (αντικείμενα)

και επειδή μ'αρέσει η λακωνικότητα και η ακρίβεια :

     ερωτισμός-άλλο πρόσωπο
     ηδονισμός-εγώ με σκεύη ηδονής


τώρα γιάυτό μπορούν να γραφτούν πολλές αναλύσεις και λεπτομέρειες αλλά η ουσία δεν αλλάζει!
Λακωνικά ( όσο γίνεται )λοιπόν η απάντησή μοϋ

Γράφεις

      ερωτισμός-άλλο πρόσωπο
      ηδονισμός-εγώ με σκεύη ηδονής



Να προσθέσω στις παραπάνω συσχετίσεις-εξισώσεις ότι το σκεύος ηδονής όπως το βάζεις στη δεύτερη εξίσωση-συσχέτιση μπορεί να είναι και πρόσωπο π.χ. οι πόρνες σαν σκεύος ηδονής χρησιμοποιούνται από τους άντρες και το αποδέχονται.

Το άλλο πρόσωπο όμως που βάζεις στην πρώτη εξίσωση-συσχέτιση δεν μπορεί να είναι σκεύος ηδονής. Δεν μπορείς να είσαι ερωτευμένος με ένα πρόσωπο και να το θεωρείς σκεύος ηδονής. Ειναι εξ' ορισμού αλλά και εκ΄περιεχομένου έννοιες αντιφατικές. 

Επιπλέον η ηδονή στα πλαίσια του ερωτισμού είναι εντελώς διαφορετική σαν συναίσθημα από την ηδονή στα πλαίσια χρήσης ενός σκεύους ησονής. Και αυτό συμβαίνει επειδή πλαισιώνεται από, και αλληλοσυμπληρώνεται με,  πολλά άλλα συναισθήματα.

Είναι το ίδιο να γαμάς μια πουτάνα και το ίδιο να γαμάς μια γυναίκα ερωτευμένη μαζί σου ?? Οι αντιδράσεις της η ανταπόκρισή της είναι η ίδια ?? Θα δείς πολλές κριτικές εδώ μέσα που αξιολογούν την προσφερόμενη υπηρεσία τησ πουτάνας κυρίως από την αληθοφάνεια των αντιδράσεών και της ανταπόκρισής της στο σέξ. Δεν σου λεει κάτι αυτό ως προε την αξία τους ??

Στο έχω ξαναγράψει.Η ηδονή χωρίς ερωτισμό είναι σαν μακαρονάδα χωρίς τυρί και χωρίς σάλτσα. Σε χορταίνει μεν άμα πεινάς, αλλα είναι το ίδιο νόστιμη ??
Κάποιοι έχουν μάθει να τη τρώνε έτσι και επιπλέον το θεωρούν και φυσιολογικό. Ισως κάποιοι απο αυτούς ποτέ δε δοκίμασαν μακαρονάδα με σάλτσα και τυρί.

Ελπίζω να μην κούρασα



 

master21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Μαρ 2010
Μηνύματα
35.258
Κριτικές
1
Like
35
Πόντοι
366
Φιλε mindreader πολυ σωστα τα λες.Και να συμπληρωσω οτι οχι απλα ειναι χωρις σαλτσα και τυρι,αλλα ουτε καν αλατι.Εντελως ανοστο.Φυσικα αυτο δεν το κανει να μην ειναι ευχαριστο για καποιους.
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Λακωνικά ( όσο γίνεται )λοιπόν η απάντησή μοϋ

Γράφεις

       ερωτισμός-άλλο πρόσωπο
      ηδονισμός-εγώ με σκεύη ηδονής



Να προσθέσω στις παραπάνω συσχετίσεις-εξισώσεις ότι το σκεύος ηδονής όπως το βάζεις στη δεύτερη εξίσωση-συσχέτιση μπορεί να είναι και πρόσωπο π.χ. οι πόρνες σαν σκεύος ηδονής χρησιμοποιούνται από τους άντρες και το αποδέχονται.

Το άλλο πρόσωπο όμως που βάζεις στην πρώτη εξίσωση-συσχέτιση δεν μπορεί να είναι σκεύος ηδονής. Δεν μπορείς να είσαι ερωτευμένος με ένα πρόσωπο και να το θεωρείς σκεύος ηδονής. Ειναι εξ' ορισμού αλλά και εκ΄περιεχομένου έννοιες αντιφατικές.   

Επιπλέον η ηδονή στα πλαίσια του ερωτισμού είναι εντελώς διαφορετική σαν συναίσθημα από την ηδονή στα πλαίσια χρήσης ενός σκεύους ησονής. Και αυτό συμβαίνει επειδή πλαισιώνεται από, και αλληλοσυμπληρώνεται με,  πολλά άλλα συναισθήματα.

Είναι το ίδιο να γαμάς μια πουτάνα και το ίδιο να γαμάς μια γυναίκα ερωτευμένη μαζί σου ?? Οι αντιδράσεις της η ανταπόκρισή της είναι η ίδια ?? Θα δείς πολλές κριτικές εδώ μέσα που αξιολογούν την προσφερόμενη υπηρεσία τησ πουτάνας κυρίως από την αληθοφάνεια των αντιδράσεών και της ανταπόκρισής της στο σέξ. Δεν σου λεει κάτι αυτό ως προε την αξία τους ??

Στο έχω ξαναγράψει.Η ηδονή χωρίς ερωτισμό είναι σαν μακαρονάδα χωρίς τυρί και χωρίς σάλτσα. Σε χορταίνει μεν άμα πεινάς, αλλα είναι το ίδιο νόστιμη ??
Κάποιοι έχουν μάθει να τη τρώνε έτσι και επιπλέον το θεωρούν και φυσιολογικό. Ισως κάποιοι απο αυτούς ποτέ δε δοκίμασαν μακαρονάδα με σάλτσα και τυρί.

Ελπίζω να μην κούρασα
μακαρι να ειχαμε την τυχη να γευτουμε την μακαροναδα αλλα μας πεφτει πολυ ακριβη και ας ειναι σπιτικη.γιαυτο προτιμαμε εστιατοριο.ασε που μας δινει και περισσοτερες δυνατοτητες στην επιλογη της γευσης.
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
μακαρι να ειχαμε την τυχη να γευτουμε την μακαροναδα αλλα μας πεφτει πολυ ακριβη και ας ειναι σπιτικη.γιαυτο προτιμαμε εστιατοριο.ασε που μας δινει και περισσοτερες δυνατοτητες στην επιλογη της γευσης.
Αν μιλαs για φαγητο......πιο ακριβο ειναι το εστιατοριο
Αν θεs να το παραλληλισειs με τιs γυναικεs , τοτε μονο ισχυει
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Παντωs να τρωs φαι και σπιτικο και απ εξω....Αυτο ειναι το νοημα
Αλλοιωs..........βαριεσαι
εξω ειναι δυσκολο να φας.πλεον τα θυραματα αδιαφορουν για τις παγιδες εκτος αν εχουν χρημα πανω τους.παντως ο καθενας οπως τη βρισκει.απλα λεω πως για τη πλειοψηφια των αντρων δεν λειτουργει.και το βλεπω και απο τα φιλαρακια μου που μενουν με το πουλι στο χερι οταν πηγαινουν μπουρναζι
 

novas98

Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2012
Μηνύματα
1.061
Like
47
Πόντοι
16
Η καλυτερες σχεση με εκδιδομενες ειναι η σχεση της μιας ωρας  :fuck1:
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
εξω ειναι δυσκολο να φας.πλεον τα θυραματα αδιαφορουν για τις παγιδες εκτος αν εχουν χρημα πανω τους.παντως ο καθενας οπως τη βρισκει.απλα λεω πως για τη πλειοψηφια των αντρων δεν λειτουργει.και το βλεπω και απο τα φιλαρακια μου που μενουν με το πουλι στο χερι οταν πηγαινουν μπουρναζι
Το καμακι δεν εχει....."ειδικο"  χωρο
Γινεται παντου
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Το καμακι δεν εχει....."ειδικο"  χωρο
Γινεται παντου
δεν κανουμε καμακι φιλε.θες να γινουμε ρεζιλι? Αυτα ειναι για αλλες εποχες νομιζω.μου φαινονται αρκετα απροσιτες.σε σημειο που μπορει να σε αρχισουν σε τιποτα τσαντιες αμα τους την πεσεις.
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Φιλε mindreader πολυ σωστα τα λες.Και να συμπληρωσω οτι οχι απλα ειναι χωρις σαλτσα και τυρι,αλλα ουτε καν αλατι.Εντελως ανοστο.Φυσικα αυτο δεν το κανει να μην ειναι ευχαριστο για καποιους.

Φιλαράκο κάτι ακόμα. Σε μια μεγάλη κατηγορία ανθρώπων γίνεται το άνοστο συνήθεια και δεν τους πειράζει απλά γιατί δεν έχουν γευθεί ποτέ το νόστιμο. Κάποιοι από αυτούς ανακαλύπτουν το νόστιμο σε μεγάλη ηλικία συνειδητοποιούν τι έχουν χάσει για πολλά χρόνια, και παλιμπαιδίζουν. Το γνωστό φαινόμενο του γεροντοέρωτα που μπορεί να καταλήγει στο να γίνεται ό άνθρωπος φαιδρός. Πολλά ιστορικά παραδείγματα καταξιωμένων κατά τα άλλα ανθρώπων υπάρχουν σε αυτή τη κατηγορία.

Αναγνωρίζω όμως ότι υπάρχει και μια κατηγορία ανθρώπων που συνειδητά επιλέγουν να μένουν στο άνοστο έχοντας γευθεί και το νόστιμο. Αυτό γιατί ο έρωτας αν στραβώσει έχει παρενέργειες άκρως τραυματικές. Πολλοί λοιπόν άνθρωποι επιλέγουν να τον αποκλείουν συνειδητά η ασυνείδητα από τη ζωή τους πράγμα απόλυτα αποδεκτό. Ο άνθρωπος είναι αρχιτέκτονας της ζωής του.



 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
Φιλαράκο κάτι ακόμα. Σε μια μεγάλη κατηγορία ανθρώπων γίνεται το άνοστο συνήθεια και δεν τους πειράζει απλά γιατί δεν έχουν γευθεί ποτέ το νόστιμο. Κάποιοι από αυτούς ανακαλύπτουν το νόστιμο σε μεγάλη ηλικία συνειδητοποιούν τι έχουν χάσει για πολλά χρόνια, και παλιμπαιδίζουν. Το γνωστό φαινόμενο του γεροντοέρωτα που μπορεί να καταλήγει στο να γίνεται ό άνθρωπος φαιδρός. Πολλά ιστορικά παραδείγματα καταξιωμένων κατά τα άλλα ανθρώπων υπάρχουν σε αυτή τη κατηγορία.

Αναγνωρίζω όμως ότι υπάρχει και μια κατηγορία ανθρώπων που συνειδητά επιλέγουν να μένουν στο άνοστο έχοντας γευθεί και το νόστιμο. Αυτό γιατί ο έρωτας αν στραβώσει έχει παρενέργειες άκρως τραυματικές. Πολλοί λοιπόν άνθρωποι επιλέγουν να τον αποκλείουν συνειδητά η ασυνείδητα από τη ζωή τους πράγμα απόλυτα αποδεκτό. Ο άνθρωπος είναι αρχιτέκτονας της ζωής του.
μια χαρα γνωριζουν τον ερωτα και εντος μπουρδελου αν δεν εχουν βαλει ορια στη καρδια τους.οι μπουρδελιαριδες ανηκουν στην κοινωνια.δεν δεσμευουν την καρδια τους με ενα ατομο αλλα με ολοι την κοινωνια.εχουμε υποχρεωση προς ολη την κοινωνια
 

ElftexTP

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3.663
Κριτικές
22
Like
25
Πόντοι
616
παντως 25% των συναδελφων θα παντρευοινταν πουτανα. ειμαστε τελικα πολυ προχω εδω. θα καλεσουν φανταζομαι και στο τραπεζι του γαμου και τις συναδεφλους/φιλες τους  :2funny:
 

chris33

Μέλος
Εγγρ.
27 Σεπ 2011
Μηνύματα
5.123
Like
11
Πόντοι
66
παντως 25% των συναδελφων θα παντρευοινταν πουτανα. ειμαστε τελικα πολυ προχω εδω. θα καλεσουν φανταζομαι και στο τραπεζι του γαμου και τις συναδεφλους/φιλες τους  :2funny:
πολυ φιλοι μου εχουν δαγκωσει την λαμαρινα με πορνες.τι περιμενεις οταν δεν βρισκουν τον ερωτα εξω απο τα μπουρδελα.εφοσον οι γυναικες θελουν να μοιραζουν τον ερωτα αναλογος τον τραπεζικο λογοριασμο του αντρα.παντα θα υπαρχουν αντρες που θα τον ψαχνουν αλλου.τα ατομα τα οποια μιλαω ειχαν κανει πολλες προσπαθειες εξω να προσεγγισουν γυναικες
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
μια χαρα γνωριζουν τον ερωτα και εντος μπουρδελου αν δεν εχουν βαλει ορια στη καρδια τους.οι μπουρδελιαριδες ανηκουν στην κοινωνια.δεν δεσμευουν την καρδια τους με ενα ατομο αλλα με ολοι την κοινωνια.εχουμε υποχρεωση προς ολη την κοινωνια

Σύμφωνα λοιπόν με την άποψή σου
Πρώτον. Οι μη οριοθετούντες την καρδιά τους μπουρδελιάρηδες γνωρίζουν ενδελεχώς τον έρωτα στα μπουρδέλα !!!
Δεύτερον. Είναι κοινωνική υποχρέωση των μπουρδελιάρηδων να ερωτεύονται πολλές διαφορετικές πουτάνες ( όχι ένα άτομο ) !!!

Δικά μου συμπεράσματα¨
Πρώτον. Εξακολουθείς να γαμάς τα threads διαστρεβλονοντας συζητήσεις
Δεύτερον και Κυριώτερον. Χρειάζεσαι επειγόντως ψυχίατρο  
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Κρις 2 καφέδες και δυο ντεπον πριν ποστάρεις οτιδηποτε,καθημερινά.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom