Νέα

Έχει πάρει κανείς γύφτισσα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ta
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 4K
  • Εμφανίσεις 733K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

kokomo

Μέλος
Εγγρ.
17 Αυγ 2010
Μηνύματα
147
Like
392
Πόντοι
21
Ναι εγώ, το παραδέχομαι, κατά τύχη. Περίοδος 2006 στα Λαδάδικα, μόνη της με κολλητή φούστα περπάταγε βράδυ η Άντζελα. Μετά από ομιλία μαζί της, ζήτησε τσιγάρο, από μόνη της με ρώτησε τι ζητάω. Αυτή κατέβαινε από Κατερίνη με τον θείο της, ο οποίος έπαιζε λατέρνα για χρήματα.
Εν συντομια ανταλλάξαμε τηλέφωνα, την έφερνε ο θείος της κοντά στο σπίτι, την έσκιζα με 40 ευρώ. Μετά από 5-6 ραντεβού εξαφανίστηκε...μετά από χρόνια το 2011 την πέτυχα στον ηλεκτρικό στάση Νέα Ιωνία έγκυο με ήδη ένα παιδί και έναν άλλον τσιγγάνο....έκανε πως δεν με ήξερε αν και με γνώρισε...
 

Ημεδαπος

Σπουδαίος
Εγγρ.
14 Σεπ 2017
Μηνύματα
886
Κριτικές
35
Like
7.020
Πόντοι
2.836
Είδα μια παρέα με 4 γυφτισες μικρές αλλά σίγουρα ενήλικες στο Νιάρχος. Τις ακολουθούσα διακριτικά και όταν ήμουν σίγουρος ότι δεν υπήρχαν άντες απόβτην φαμίλια ξεκίνησα την αποστολή. Πάνω στην πεζογέφυρα έγινε η πεσιματική ζητώντας πληροφορίες και καλά για το τραμ. Μου είπαν δεν ξέρουν και έφυγα. Πήγανε κάτω από την γέφυρα και έκανα οτι περασα τυχαια. Εκατσα σε ενα σημείο λιγο μακρυά τους και εκανα οτι έπαιζα με το κινητό.
Με πλησίασε η μια και μου ζήτησε τσιγάρο. Της έδωσα.
Μου ζήτησε μετά ενα ευρώ να πάρει κοκα κόλα και εβγαλα 20αρικο και της ειπα δεν εχω ψιλά αλλά αν θες πάμε να σου πάρω στο περίπτερο. Το έπιασε το νόημα και μου κόλλησε τα βυζιά της πανω μου και προσπαθούσε να μου το πάρει. Της ειπα πάμε πίσω εκεί και θα το κερδίσεις. Τι να κάνω... μου λέει. Της ειπα μια πιπα και το παίρνεις. Μου είπε το γνωστό να της το δώσω και να την περιμενω και εννοειται δεν μάσησα. Της είπα αν δεν θες εσύ στείλε μια απο τις φίλες σου. Πηγε και τους μιλαγε και με κοίταζαν και ήρθε μετά απο ώρα μια άλλη και μου είπε είναι παντρεμένη και δεν γίνονται αυτά και έλεγε μαλακίες να πάρει το 20αρικάκι τζάμπα. Με τα πολλά συμφωνήσαμε και έκανε μακακία μέσα σε κάτι φυτά.
Εισαι κομάντο σε παραδέχομαι, το ποιο πιθανό είναι να κάνει κάτι περισσότερο την άλλη φορά ίσως τσιμπουκακι η να τον βάλει κ μέσα,αλλα 20 ευρώ για μόνο με το χέρι παίξιμο είναι πολλά.
Ισως θα μου πείτε όμως άξιζε για αρχή, για γνωριμία,
για να δώσει την έναρξη για συνέχεια στο μέλλον.
 

kolofatseas

Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2021
Μηνύματα
119
Like
589
Πόντοι
81
Ρε σεις ολοι αυτοί που βολτάρανε πανω κάτω εκεί σήμερα όλοι από εσψ είστε??? ΧΑΧΑ. Πήγα σήμερα το μεσημεράκι και τζίφος.
 

krou44

Μέλος
Εγγρ.
17 Ιαν 2023
Μηνύματα
107
Like
144
Πόντοι
1
Πέρασα χθες μεσημέρι λόγω δουλειάς από Κόρινθο, οπότε έκανα μια παράκαμψη μπας και..
Δεν έπαιζε κάτι.

Άσχετο : Στο πάρκινγκ ήταν δυο γύφτισσες με τα 4-5 παιδάκια τους (έως 6-7 ετών) που τα 'χαν αμολήσει και ζητιάνευαν από τους πελάτες που έβγαιναν με καρότσι από το Lidl, οι πελάτες έτρεχαν να μπουν στ' αυτοκίνητο για να γλυτώσουν :grin:
Μεγάλη προσοχή αδέρφια!!Τα Εξαμιλια ειναι από κει 5 λεπτά και όλη η περιοχή εκει ειναι γεμάτη από νομάδες γυφτοτσιγγανων . ΠΡΟΣΟΧΗ .Την τσιγγάνα την πηδας μακρυά απ τα λημέρια της .ΝΟΜΟΣ ΑΠΑΡΑΒΑΤΟΣ
 

Anderssen_

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Ιουλ 2013
Μηνύματα
7.575
Like
2.888
Πόντοι
506
Είδα μια παρέα με 4 γυφτισες μικρές αλλά σίγουρα ενήλικες στο Νιάρχος.
Εκατσα σε ενα σημείο λιγο μακρυά τους και εκανα οτι έπαιζα με το κινητό.
Με πλησίασε η μια και μου ζήτησε τσιγάρο. Της έδωσα.
Μου ζήτησε μετά ενα ευρώ να πάρει κοκα κόλα και εβγαλα 20αρικο και της ειπα δεν εχω ψιλά αλλά αν θες πάμε να σου πάρω στο περίπτερο. Το έπιασε το νόημα και μου κόλλησε τα βυζιά της πανω μου και προσπαθούσε να μου το πάρει. Της ειπα πάμε πίσω εκεί και θα το κερδίσεις. Τι να κάνω... μου λέει. Της ειπα μια πιπα και το παίρνεις.

 

pefotis

Μέλος
Εγγρ.
12 Αυγ 2005
Μηνύματα
59
Like
78
Πόντοι
0
9.30 το βράδυ περιμένω τρόλευ μπροστά στο μουσείο για να πάω Κυψέλη.

Κόσμος πολύς, ζέστη πολλή, όχημα μικρό, κόλαση!

ΣΤα μισά της διαδρομής μπαίνει παρέα γύφτων. Δύο άντρες γύρω στα 55-60, ο καθένας με ένα παιδάκι στην αγκαλιά. Βρίσκουν τις μόνες κενές θέσεις και κάθονται.

Από πίσω γύφτισσα γύρω στα 45-50 με ένα καρότσι. Την κόβω, αλλά έχει κόσμο μπροστά και δεν μπορώ να τη δω καλά.

Ξαφνικά, ανάμεσα στα σώματα βλέπω μια βυζάρα. Λέω με βάρεσε η ζέστη! Οφθαλμαπάτη!

Την ίδια ώρα, είναι δίπλα μου 2 50-άρες Ελληνίδες, από αυτές τις πολύ άσχημες που νομίζουν ότι είναι ωραίες.

Κι αρχίζουν τα μπινελίκια, αλλά ψιθυριστά. ``Κοίτα τη βρωμιάρα, κοίτα πώς κυκλοφορεί`` και άλλα πολλά.

Στην 1η στάση κατεβαίνουν μερικοί κι αρχίζει να καθαρίζει το οπτικό πεδίο.

Την παρατηρώ καλύτερα και παθαίνω πλάκα!

Φοράει ένα ανάλαφρο καλοκαιρινό φόρεμα με ένα βαθύ σχίσιμο μπροστά (χωρίς σουτιέν εννοείται) και κάθε τρεις και λίγο οι βυζάρες πεταγόντουσαν έξω. Πολύ έξω όμως!

Να διαγράφονται οι ρωγάρες μέσα από το ύφασμα και να τυχαίνουν στιγμές (καθώς τη βρίζανε γιατί είχε το καρότσι μέσα στη μέση) που προσπαθώντας να βάλει το καρότσι

σε καλύτερη θέση να βγαίνει η μισή και πλέον βυζάρα έξω και το ύφασμα να σκαλώνει πάνω στην καυλωμένη ρώγα και γι αυτό να μη φεύγει τελείως.

Σε κάποια φάση την παίρνουν χαμπάρι οι γύφτοί κι αρχίζουν να της απευθύνονται στα γύφτικα και να γελάνε.

Καταλαβαίνω ότι της λένε για τις βυζάρες, αρχίζει κι αυτή να γελάει.

Σε κάθε στάση αυτή με το ένα χέρι να προσπαθεί να απομακρύνει το καρότσι από την πόρτα και με το άλλο να προσπαθεί να κρατήσει τις βυζάρες εντός περιοχής!

Σε κάποια στιγμή έχει δακρύσει απο τα γέλια! Οι γύφτοι να χώνουν και οι καριόλες δίπλα να μην έχουν σταματήσει να μουρμουράνε,

εγώ να την κοιτάω, να γελάω και ταυτόχρονα να καυλώνω, μιλάμε για πανδαιμόνιο!

Ένα από τα λίγα καλά του να μην ξέρεις να οδηγάς!
 

giannis2006

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2008
Μηνύματα
253
Κριτικές
2
Like
583
Πόντοι
81
Εχθές μετά από πολύ καιρό με το αμάξι έκανα καταδρομή μες στο μεσημέρι και το καύσωνα ασπροπυργο λιοσια σε κεντρικους δρομους πάντα μπας και βρω κανα Γυφτακι για πέσιμο αλλά τζίφος φαίνεται ότι κυκλοφορούν όταν αρχίσει να πέφτει ο ήλιος ..
 

El Papacito

Σεβαστός
Εγγρ.
1 Σεπ 2021
Μηνύματα
2.660
Like
7.945
Πόντοι
1.056
9.30 το βράδυ περιμένω τρόλευ μπροστά στο μουσείο για να πάω Κυψέλη.

Κόσμος πολύς, ζέστη πολλή, όχημα μικρό, κόλαση!

ΣΤα μισά της διαδρομής μπαίνει παρέα γύφτων. Δύο άντρες γύρω στα 55-60, ο καθένας με ένα παιδάκι στην αγκαλιά. Βρίσκουν τις μόνες κενές θέσεις και κάθονται.

Από πίσω γύφτισσα γύρω στα 45-50 με ένα καρότσι. Την κόβω, αλλά έχει κόσμο μπροστά και δεν μπορώ να τη δω καλά.

Ξαφνικά, ανάμεσα στα σώματα βλέπω μια βυζάρα. Λέω με βάρεσε η ζέστη! Οφθαλμαπάτη!

Την ίδια ώρα, είναι δίπλα μου 2 50-άρες Ελληνίδες, από αυτές τις πολύ άσχημες που νομίζουν ότι είναι ωραίες.

Κι αρχίζουν τα μπινελίκια, αλλά ψιθυριστά. ``Κοίτα τη βρωμιάρα, κοίτα πώς κυκλοφορεί`` και άλλα πολλά.

Στην 1η στάση κατεβαίνουν μερικοί κι αρχίζει να καθαρίζει το οπτικό πεδίο.

Την παρατηρώ καλύτερα και παθαίνω πλάκα!

Φοράει ένα ανάλαφρο καλοκαιρινό φόρεμα με ένα βαθύ σχίσιμο μπροστά (χωρίς σουτιέν εννοείται) και κάθε τρεις και λίγο οι βυζάρες πεταγόντουσαν έξω. Πολύ έξω όμως!

Να διαγράφονται οι ρωγάρες μέσα από το ύφασμα και να τυχαίνουν στιγμές (καθώς τη βρίζανε γιατί είχε το καρότσι μέσα στη μέση) που προσπαθώντας να βάλει το καρότσι

σε καλύτερη θέση να βγαίνει η μισή και πλέον βυζάρα έξω και το ύφασμα να σκαλώνει πάνω στην καυλωμένη ρώγα και γι αυτό να μη φεύγει τελείως.

Σε κάποια φάση την παίρνουν χαμπάρι οι γύφτοί κι αρχίζουν να της απευθύνονται στα γύφτικα και να γελάνε.

Καταλαβαίνω ότι της λένε για τις βυζάρες, αρχίζει κι αυτή να γελάει.

Σε κάθε στάση αυτή με το ένα χέρι να προσπαθεί να απομακρύνει το καρότσι από την πόρτα και με το άλλο να προσπαθεί να κρατήσει τις βυζάρες εντός περιοχής!

Σε κάποια στιγμή έχει δακρύσει απο τα γέλια! Οι γύφτοι να χώνουν και οι καριόλες δίπλα να μην έχουν σταματήσει να μουρμουράνε,

εγώ να την κοιτάω, να γελάω και ταυτόχρονα να καυλώνω, μιλάμε για πανδαιμόνιο!

Ένα από τα λίγα καλά του να μην ξέρεις να οδηγάς!
Κόντεψα να χύσω με την περιγραφή!!
Τυχερός!!
Όλα τα καλά εδώ στις γειτονιές μας κυκλοφορούν.....
 

Gianniskavliaris40

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
31 Μαρ 2022
Μηνύματα
525
Κριτικές
8
Like
1.132
Πόντοι
366
9.30 το βράδυ περιμένω τρόλευ μπροστά στο μουσείο για να πάω Κυψέλη.

Κόσμος πολύς, ζέστη πολλή, όχημα μικρό, κόλαση!

ΣΤα μισά της διαδρομής μπαίνει παρέα γύφτων. Δύο άντρες γύρω στα 55-60, ο καθένας με ένα παιδάκι στην αγκαλιά. Βρίσκουν τις μόνες κενές θέσεις και κάθονται.

Από πίσω γύφτισσα γύρω στα 45-50 με ένα καρότσι. Την κόβω, αλλά έχει κόσμο μπροστά και δεν μπορώ να τη δω καλά.

Ξαφνικά, ανάμεσα στα σώματα βλέπω μια βυζάρα. Λέω με βάρεσε η ζέστη! Οφθαλμαπάτη!

Την ίδια ώρα, είναι δίπλα μου 2 50-άρες Ελληνίδες, από αυτές τις πολύ άσχημες που νομίζουν ότι είναι ωραίες.

Κι αρχίζουν τα μπινελίκια, αλλά ψιθυριστά. ``Κοίτα τη βρωμιάρα, κοίτα πώς κυκλοφορεί`` και άλλα πολλά.

Στην 1η στάση κατεβαίνουν μερικοί κι αρχίζει να καθαρίζει το οπτικό πεδίο.

Την παρατηρώ καλύτερα και παθαίνω πλάκα!

Φοράει ένα ανάλαφρο καλοκαιρινό φόρεμα με ένα βαθύ σχίσιμο μπροστά (χωρίς σουτιέν εννοείται) και κάθε τρεις και λίγο οι βυζάρες πεταγόντουσαν έξω. Πολύ έξω όμως!

Να διαγράφονται οι ρωγάρες μέσα από το ύφασμα και να τυχαίνουν στιγμές (καθώς τη βρίζανε γιατί είχε το καρότσι μέσα στη μέση) που προσπαθώντας να βάλει το καρότσι

σε καλύτερη θέση να βγαίνει η μισή και πλέον βυζάρα έξω και το ύφασμα να σκαλώνει πάνω στην καυλωμένη ρώγα και γι αυτό να μη φεύγει τελείως.

Σε κάποια φάση την παίρνουν χαμπάρι οι γύφτοί κι αρχίζουν να της απευθύνονται στα γύφτικα και να γελάνε.

Καταλαβαίνω ότι της λένε για τις βυζάρες, αρχίζει κι αυτή να γελάει.

Σε κάθε στάση αυτή με το ένα χέρι να προσπαθεί να απομακρύνει το καρότσι από την πόρτα και με το άλλο να προσπαθεί να κρατήσει τις βυζάρες εντός περιοχής!

Σε κάποια στιγμή έχει δακρύσει απο τα γέλια! Οι γύφτοι να χώνουν και οι καριόλες δίπλα να μην έχουν σταματήσει να μουρμουράνε,

εγώ να την κοιτάω, να γελάω και ταυτόχρονα να καυλώνω, μιλάμε για πανδαιμόνιο!

Ένα από τα λίγα καλά του να μην ξέρεις να οδηγάς!
Μην χάσουν οι ελλεινηδες
 

Λουκι λουξ

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2023
Μηνύματα
215
Like
179
Πόντοι
1
Έχετε πάει ποτέ με γυφτάκι???Οποιος έχει ας μεταφέρει εμπειρία και επίσης αν γνωρίζει κανείς μαγαζί που να μπορούμε να βρούμε ή πιάτσα που να ψωνίζονται....
Πριν 10 χρονια ειχα πάρει,οσο πιο πολυ γυφτοφερνει τοσο καλυτερο γαμησι κάνει
Δεν ξερουν μα και μου,εδωσε μεχρι και κωλο απλόχερα
 

Λουκι λουξ

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2023
Μηνύματα
215
Like
179
Πόντοι
1
ρε παιδι γιατι εισαι gypsy lover?δεν ξερεις οτι βρομανε?
Την βάζεις να κανει μπάνιο,και να ξερεις με μια φορα η βρωμα δεν φεύγει,της δινεις σαπούνι και της λες μεχρι να τελιωσει τελείως.
 

Λουκι λουξ

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουλ 2023
Μηνύματα
215
Like
179
Πόντοι
1
Δεν έχω πετύχει ποτέ σε μπουρδέλο. Όμως έχει πάρει το μάτι μου κανά δυό στην πιάτσα πίσω από το δημαρχείο στη Κοτζιά και ο νταβάς τη μια τη διαφήμηζε και ως ανήληκη.... μόνο από αυτό και από το ύφος του έφυγα τρέχοντας, πάντως ήταν αρκετά χρόνια πριν και βράδυ.
Ρε φιλε δεν χρειαζεται να πετύχεις,αν βγαλεις ενα 20ευρω και της το δείξεις μονη της θα στο προτείνει,οσο για 50ευρω εκει θα τη προκαλεσεις περισσότερο.
 

gamawmetiskaltses

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2023
Μηνύματα
2.813
Like
14.452
Πόντοι
2.256
Εχτές το μεσημέρι, στο Σκλαβενίτη στο Κερατσίνι. Τριαντάρα γύφτισσα με μπλε φούστα άσπρες ψιλές ριγες, φουλ αξιογάμητη με κανονικό σώμα και πολύ συμπαθητικό-εξωτικό πρόσωπο!!! Μόνη της, χωρίς πιτσιρίκια, στο παγκάκι στην πάνω είσοδο. Δε ζητιάνευε, κρατούσε ένα ποτήρι νερό. Πιθανόν έψαχνε να ψυρίσει καμιά ηλικιωμένη. Με κοίταζε που την κάρφωνα στα μάτια κι έστρεφε το βλέμμα της αλλού. Δεν έκανα κίνηση εγώ γιατί δεν είμαι για τέτοια!!! Το γράφω για τους τολμηρούς μύστες.
Αν ήταν πλυμένη αυτή στο τρίγωνο, θα σήκωνε όλο το χαρτί!!!
 

anergos

Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2009
Μηνύματα
164
Like
225
Πόντοι
21
Εχτές το μεσημέρι, στο Σκλαβενίτη στο Κερατσίνι. Τριαντάρα γύφτισσα με μπλε φούστα άσπρες ψιλές ριγες, φουλ αξιογάμητη με κανονικό σώμα και πολύ συμπαθητικό-εξωτικό πρόσωπο!!! Μόνη της, χωρίς πιτσιρίκια, στο παγκάκι στην πάνω είσοδο. Δε ζητιάνευε, κρατούσε ένα ποτήρι νερό. Πιθανόν έψαχνε να ψυρίσει καμιά ηλικιωμένη. Με κοίταζε που την κάρφωνα στα μάτια κι έστρεφε το βλέμμα της αλλού. Δεν έκανα κίνηση εγώ γιατί δεν είμαι για τέτοια!!! Το γράφω για τους τολμηρούς μύστες.
Αν ήταν πλυμένη αυτή στο τρίγωνο, θα σήκωνε όλο το χαρτί!!!
Από τη στιγμή που όταν την κάρφωσες δεν ανταποκρίθηκε και έστρεφε αλλού το βλέμα σημαίνει ότι δεν γούσταρε και καλά έκανες που δεν προχώρησες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom