Νέα

Έχει νόημα «καθαρά φιλική» βόλτα ή ταπεινώνω τον ανδρισμό μου;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα EXOTIKOS_ERASTHS
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

ALX79

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Νοε 2022
Μηνύματα
905
Like
1.826
Πόντοι
206
Καλησπέρα , ύστερα από τηλέφωνα μηνύματα και συζήτηση κατάφερα να πείσω γνωστή μου δικηγόρο ηλικίας 34 εμφάνισης 7 αδέσμευτη, να βγούμε το Σάββατο για καφέ. ΤΟ θέμα είναι οτι μου απέκλεισε οτι θα γίνουν δύσκολες ερωτήσεις ( περι σεξ συντρόφων , σχέσεων) και η κουβέντα θα επικεντρωθεί σε θέματα καθαρά επαγγελματικά και πολιτικά. Δεν μου έχει ξανατύχει και το βλέπω εντελώς υποτιμητικό για εμένα !
Ταπεινώνεις τον ανδρισμό σου όταν σου λέει τέτοιες μαλακιες και το σκέφτεσαι…
Αντί να της πεις και πολύ αξία σου έδωσα που σε βγάζω ατα…
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.379
Κριτικές
2
Like
5.550
Πόντοι
2.356
Συνήθως οι άνδρες που μιλάνε για "ανδρισμούς" και για ταπεινώσεις και άλλα τέτοια βρίσκονται ήδη στο φάσμα της αυτομείωσης. Δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο. Δεν υπάρχουν κανόνες. Φυσικά και μπορείς να έχεις μια ανθρώπινη σχέση με γυναίκα χωρίς κάτι πονηρό - και το οποίο μπορεί αύριο να προκύψει. Ας μην μπαίνουμε σαν δεινόσαυροι 70αρηδες σε κουτάκια τέτοιου τύπου.
 

batist

Μέλος
Εγγρ.
6 Μαρ 2016
Μηνύματα
50
Like
296
Πόντοι
20
ακου βγες!να εισαι ειρωνικος!
να κοιτας επιδεικτικα αλλες και να την ρωτησεις αν εχει ομορφες φιλες
Και να μην σου κατσει θα την εχεις προσγειωσει απιστευτα
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.583
Κριτικές
11
Like
2.947
Πόντοι
746
Να μιλήσετε για την πολιτική, ως δικηγόρος πρέπει να έχει "τριφτεί" με την πολιτική (συνήθως, αλλά όχι πάντα, έτσι είναι)...
Να "τριφτείς" και εσύ με την πολιτική...
Επίσης μπορείτε να μιλήσετε για ιστορικά και κοινωνικά θέματα...
Άσε που οι δικηγόροι, ειδικά οι άντρες, όσο μεγαλώνουν με τα ιστορικά θέματα ασχολούνται...
 

akatastatos123

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2013
Μηνύματα
867
Κριτικές
7
Like
1.197
Πόντοι
486
Συνήθως οι άνδρες που μιλάνε για "ανδρισμούς" και για ταπεινώσεις και άλλα τέτοια βρίσκονται ήδη στο φάσμα της αυτομείωσης. Δεν χρειάζεται κάτι τέτοιο. Δεν υπάρχουν κανόνες. Φυσικά και μπορείς να έχεις μια ανθρώπινη σχέση με γυναίκα χωρίς κάτι πονηρό - και το οποίο μπορεί αύριο να προκύψει. Ας μην μπαίνουμε σαν δεινόσαυροι 70αρηδες σε κουτάκια τέτοιου τύπου.
Σωστός. Έχω βρεθεί σε παρόμοια θέση. Αν τη βλέπεις ερωτικά με τον καιρό ενώ αυτή όχι, απλά αποχωρείς αφού φυσικά της εξηγησεις ότι δεν μπορείς να τη δεις σα φίλη για να πάει το μπαλάκι σε αυτη... Διαφορετικά πας στο χαλαρό λέτε και καμία μαλάκια και γίνεστε είτε φίλοι είτε υπαρχει ίσως και μια πιθανότητα μικρή βεβαια να βγει κάτι ερωτικό στην πορεία ... Αν είναι η πρώτη γνωριμία όμως είτε φιλικά είτε ερωτικά βγαίνεις και ποτέ δεν ξέρεις...
 

troubaman

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
3.514
Κριτικές
28
Like
10.427
Πόντοι
3.296
Βγες μαζί της
Μόλις κάτσετε για καφέ αμέσως ρώτα την "από τον κώλο τον παίρνεις" ?
Αυτή θα τσινίσει και θα (κάνει ότι) έχει προσβληθεί...
Χαμογέλασε και δικαιολογήσου ότι τόπες "έτσι για να σπάσει ο πάγος"
Από εκεί και πέρα βλέπεις...
Ωραία ατάκα την είχα πει κι εγώ για να σπάσει ο πάγος στην κάποτε μέλλουσα πεθερά μου όταν κάτσαμε με τα πεθερικά μου να φάμε να με γνωρισουν καθώς έβγαινα καιρό με την κόρη τους.
Θα παντρευομασταν το τότε καλοκαίρι κι έτσι με κάλεσαν σε δείπνο.
Ο γάμος ακυρώθηκε
Ποτέ δε κατάλαβα γιατί :huh:
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.484
Κριτικές
22
Like
6.642
Πόντοι
3.346
Καλησπέρα , ύστερα από τηλέφωνα μηνύματα και συζήτηση κατάφερα να πείσω γνωστή μου δικηγόρο ηλικίας 34 εμφάνισης 7 αδέσμευτη, να βγούμε το Σάββατο για καφέ. ΤΟ θέμα είναι οτι μου απέκλεισε οτι θα γίνουν δύσκολες ερωτήσεις ( περι σεξ συντρόφων , σχέσεων) και η κουβέντα θα επικεντρωθεί σε θέματα καθαρά επαγγελματικά και πολιτικά. Δεν μου έχει ξανατύχει και το βλέπω εντελώς υποτιμητικό για εμένα !
Τυπε αν δεν εγραφες την ηλικια της, θα νομιζαμε οτι θα βγεις για καφε με τον Αλεξ 71 :confused:
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.583
Κριτικές
11
Like
2.947
Πόντοι
746
...μαγκα μου αφου θελει κουβεντα μονο για δ΄λιες κ πολιτικα, να την πας για καφε σε κανα παλιακο καφενειο με γεροντια, ριξτε κ ενα ταβλι, μια πρεφα κ εισαι ωραιος!!!! :cheesy: :cheesy::cheesy:
Ναι, έτσι...
Σε καφενείο με γέρους που οι συζητήσεις είναι συνήθως: "Ο Μητσοτάκης είναι Εβραιομασώνος, από το γένος Μοάτσου (θα είναι διαβασμένοι, ψαγμένοι οι γέροι) και ότι ο Κασσελάκης είναι εντεταλμένο όργανο των Εβραιομασώνων και αυτός, για να διαλύσει την Ελληνορθόδοξη Χριστιανική οικογένεια, μαρξιστής, ντυμένος με προβιά φιλελεύθερου (είπαμε θα είναι ψαγμένοι οι γέροι, διαβασμένοι)"...
Παίξτε και κανένα τάβλι με την τύπισσα, όπως λέει και ο φίλος πιο πάνω (είναι της μόδας αυτά τώρα)...
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: Odin_

jim28

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Ιαν 2007
Μηνύματα
1.929
Κριτικές
26
Like
2.317
Πόντοι
6.955
Dating equals porking!

Tom Leykis: αμερικανός ραδιοφωνικός παραγωγός. Μοναδικός λόγος για τον οποίο βγαίνουμε με μια γυναίκα είναι για να την γαμήσουμε .-

Καλησπέρα , ύστερα από τηλέφωνα μηνύματα και συζήτηση κατάφερα να πείσω γνωστή μου δικηγόρο ηλικίας 34 εμφάνισης 7 αδέσμευτη, να βγούμε το Σάββατο για καφέ. ΤΟ θέμα είναι οτι μου απέκλεισε οτι θα γίνουν δύσκολες ερωτήσεις ( περι σεξ συντρόφων , σχέσεων) και η κουβέντα θα επικεντρωθεί σε θέματα καθαρά επαγγελματικά και πολιτικά. Δεν μου έχει ξανατύχει και το βλέπω εντελώς υποτιμητικό για εμένα !
 

yakuza old boy

Σπουδαίος
Εγγρ.
16 Νοε 2019
Μηνύματα
5.484
Κριτικές
22
Like
6.642
Πόντοι
3.346
Τωρα στο θεμα σου..
Προφανως και η γκομενα δεν γουσταρει φαση μαζι σου, απλα θα την εχεις ζαλισει οποτε σου λεει για να σταματισει θα του ριξω ενα ακυρο απο κοντα για να τελειωνουμε.
Τι κανεις σε αυτην τι περιπτωση.
Χρειαζεται να κανεις κατι διαφορετικο για να την εντυπωσιασης αν βεβαια θελεις ακομα να την φας.
σκεψου κατι που θα της αρεσει και φυσικα δεν θα το περιμενει.. δυστυχως σε αυτες τις περιπτωσης πρεπει να βαλεις βαθια το χερι στην τσεπη και βλεπεις και κανεις, αν αξιζει η ολη φαση προχωρα αν ειναι κανα μπαζο ριξτην ενα στησιμο και καθαρισες.
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.921
Κριτικές
14
Like
3.700
Πόντοι
2.777
πωπωπω...τι κυκλοφορεί εκεί έξω...
μιλάμε για τελικές καταστάσεις, ανεκδιήγητες.

Βάλε μπλούζα Animal Trainer/ Rocco Siffredi και ξεκίνα την πάρλα μόνο για σκηνές DP και ξεκωλιάσματα.
Σκέψου τώρα τι είδους άνθρωπος είναι που βάζει συνθήκες σε ένα ραντεβού για καφέ. Κι αν δεχτείς να πας με ατζέντα θα είσαι τρόμπας, για κλαματα και κλωτσές.
 

Nikos P.

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2023
Μηνύματα
585
Like
686
Πόντοι
86
εγω παντως δεν θα ειχα προβλημα να βγαινω με μια γυναικα καθαρά σε φιλικο επιπεδο.Και να ανταλλαζουμε αποψεις γιατι ως γνωστον με τις γυναικες μπορεις παντα να κανεις πολυ σοβαρές συζητησεις!
Εχω εναν ξαδερφο ο οποιος με ειχε δει να μιλαω με κατι κοπελες συμμαθητριες μου παλιές και με κοροιδευε.Μου ειχε πει οτι ειμαι για γέλια μονο και μονο που καθομαι και κανω συζητηση με γυναικες κι οτι δεν πρεπει να τις παιρνουμε ποτέ μα ποτέ στα σοβαρά,ουτε να καθομαστε να μιλαμε με τις ωρες μαζι τους.
Γι αυτο ειναι και μόνος του ομως μιας και κανει τον εξυπνο.Εγω ξερω οτι ολα δεν ειναι το σεξ.φυσικα και μπορεις να βγεις μια βόλτα καθαρά φιλικη με μια κοπέλα και να συζητησετε σοβαρά θεματα...
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.583
Κριτικές
11
Like
2.947
Πόντοι
746
Έχε υπ' όψη σου ότι πολλοί από αυτούς που σου λένε να κρατήσεις χαρακτήρα, να μην πας καν στο ραντεβού και να μην κάνεις υποχωρήσεις, θα έκαναν πολύ περισσότερες από αυτές που ενδεχομένως να κάνεις (δεδομένου ότι θα πας στο ραντεβού)...
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.410
Κριτικές
8
Like
11.228
Πόντοι
3.786
εγω παντως δεν θα ειχα προβλημα να βγαινω με μια γυναικα καθαρά σε φιλικο επιπεδο.Και να ανταλλαζουμε αποψεις γιατι ως γνωστον με τις γυναικες μπορεις παντα να κανεις πολυ σοβαρές συζητησεις!
Εχω εναν ξαδερφο ο οποιος με ειχε δει να μιλαω με κατι κοπελες συμμαθητριες μου παλιές και με κοροιδευε.Μου ειχε πει οτι ειμαι για γέλια μονο και μονο που καθομαι και κανω συζητηση με γυναικες κι οτι δεν πρεπει να τις παιρνουμε ποτέ μα ποτέ στα σοβαρά,ουτε να καθομαστε να μιλαμε με τις ωρες μαζι τους.
Γι αυτο ειναι και μόνος του ομως μιας και κανει τον εξυπνο.Εγω ξερω οτι ολα δεν ειναι το σεξ.φυσικα και μπορεις να βγεις μια βόλτα καθαρά φιλικη με μια κοπέλα και να συζητησετε σοβαρά θεματα...
όχι όμως αν τη γουστάρεις πραγματικά. Σε αυτή την περίπτωση είναι επώδυνο.
 
  • Like
Αντιδράσεις: Cheng

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.970
Like
3.270
Πόντοι
1.706
Καλησπέρα , ύστερα από τηλέφωνα μηνύματα και συζήτηση κατάφερα να πείσω γνωστή μου δικηγόρο ηλικίας 34 εμφάνισης 7 αδέσμευτη, να βγούμε το Σάββατο για καφέ. ΤΟ θέμα είναι οτι μου απέκλεισε οτι θα γίνουν δύσκολες ερωτήσεις ( περι σεξ συντρόφων , σχέσεων) και η κουβέντα θα επικεντρωθεί σε θέματα καθαρά επαγγελματικά και πολιτικά. Δεν μου έχει ξανατύχει και το βλέπω εντελώς υποτιμητικό για εμένα !
Αφού σου αρέσει κι επέμενες, πρέπει να πας. Αλλά μη δέχεσαι να εγκλωβιστείς στη θεματολογία της, γιατί αυτό μπορεί να είναι κάποιου είδους τεστ. Προετοιμάσου και με κάποια άλλα θέματα και ρίχτα στο τραπέζι να δεις πώς θα αντιδράσει και γενικά σε τι θέματα τσιμπάει. Άφησέ την να μιλάει περισσότερο από σένα για να έχεις μετά υλικό να δεις πού το πάει κι αν αξίζει να το συνεχίσεις, αφού δεν μπορείς να βγάλεις από τώρα συμπέρασμα.

Επίσης δεν ξέρουμε το δικό σου στάτους. Πιθανόν να ενδιαφέρεται πραγματικά, πιθανόν να σε θέλει για καβάτζα, πιθανόν και να σε απορρίψει. Αντιμετώπισέ το κι εσύ με την ίδια λογική.
 

johnny rotten

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2017
Μηνύματα
62
Like
87
Πόντοι
0
Καλησπέρα , ύστερα από τηλέφωνα μηνύματα και συζήτηση κατάφερα να πείσω γνωστή μου δικηγόρο ηλικίας 34 εμφάνισης 7 αδέσμευτη, να βγούμε το Σάββατο για καφέ. ΤΟ θέμα είναι οτι μου απέκλεισε οτι θα γίνουν δύσκολες ερωτήσεις ( περι σεξ συντρόφων , σχέσεων) και η κουβέντα θα επικεντρωθεί σε θέματα καθαρά επαγγελματικά και πολιτικά. Δεν μου έχει ξανατύχει και το βλέπω εντελώς υποτιμητικό για εμένα !
Κατ αρχας δεν υπαρχει σοβαροτητα σε ενα ατομο,στην προκειμενη γυναικα που της προτεινει ενα ατομο αντιθετου φυλου να βγουνε εξω ,να αποκλεισει απο την αρχη οτι δεν θα γινουν δυσκολες ερωτησεις...Φυσικα κ να βγεις κατ εμε γιατι ως γνωστον,οι γυναικες αλλαζουν 1500 αποψεις κατα την διαρκεια της ημερας.Επισης αν θες την αποψη μου μην κανεις μπασιμο με την πρωτη.Αφησε την να νιωσει οικεια κ ξηγησου το την επομενη φορα.
 

teaserman

Σπουδαίος
Εγγρ.
20 Νοε 2015
Μηνύματα
3.643
Κριτικές
1
Like
5.978
Πόντοι
2.306
Σκεφτηκα και το αλλο…
δωσε της ενα παραδειγμα απο τη ζωη.
εξηγησε της οτι και ο Ελλην πρωθυπουργος οταν προσερχεται σε συζητηση με τον Τουρκο ομολογο του, ξεκαθαριζει εξαρχης οτι ατην ατζεντα υπαρχει μονο ενα θεμα: η υφαλοκρηπιδα.
Οταν ομως λαμβανει χωρα η συζτητηση ως δια μαγειας η υφαλοκρηπιδα μετατρεπεται σε ….υφαλοτρυπιδα
Αφου λοιπον δεν τα καταφερνει κοτζαμ πρωθυπουργος, ποιοι ειμαστε εμεις οι ασημαντοι που θα περιορισουμε τη συζητηση?
Ακομη και επι νομικης βασης εκει θα πρεπει να ενδωσει και να ….δωσει.:confused::confused::confused:
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2023
Μηνύματα
2.445
Κριτικές
1
Like
2.816
Πόντοι
456
πωπωπω...τι κυκλοφορεί εκεί έξω...
μιλάμε για τελικές καταστάσεις, ανεκδιήγητες.

Βάλε μπλούζα Animal Trainer/ Rocco Siffredi και ξεκίνα την πάρλα μόνο για σκηνές DP και ξεκωλιάσματα.
Σκέψου τώρα τι είδους άνθρωπος είναι που βάζει συνθήκες σε ένα ραντεβού για καφέ. Κι αν δεχτείς να πας με ατζέντα θα είσαι τρόμπας, για κλαματα και κλωτσές.
Εγώ θα πηγαινα με τη πουτσα εξω...σορυ θα τις έλεγα δεν το έγραφε στο συμβόλαιο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom