Νέα

Διακανονισμος δανείων

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgos.k
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 111
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
Θα το ψάξω την τράπεζα δεν είναι η συμφέρει? Μπορώ με παίρνει να πάρω ένα δάνειο στο όνομα μ να τα κάλυψω όλα θα το δεχτεί?
Θα σου δωσω μια συμβουλη μακρια απο τα χρεη του πατερα σου αν μπλεξεις με τραπεζες δε ξεμπλεκεις εγω απο το 2006 χρωσταω ευελπιστω να ξεμπερδευω μεχρι του χρονου με το νομο κατσελη ολικη διαγραφη χρεους αλλα εγω εχω τις προυποθεσεις χρωσταω περιπου 20 χιλιαρικα δεν εχω ακινητα στο ονομα μου και οχι εισοδημα
 

Επισκέπτης
Απ΄οτι εχω καταλαβει, διακανονισμους και κουρεμα δανειου κανουν οι τραπεζες μονο αν δεν υπαρχει προσημειωμενο ακινητο ή σε περιπτωση που το δανειο ειναι κατα πολυ μεγαλυτερο της αξιας του ακινητου. Και στα γραφω αυτα γιατι εχω κι εγω ενα στεγαστικο στην Πειραιως το οποιο ως το 2010 το πληρωνα κανονικα. Μετα σταματησα. Αυτοι που με παιρνουν κατα καιρους τηλεφωνα (δικηγορικο γραφειο) μου ειπαν οτι το υπολοιπο μου με τους τοκους ειναι 26000. Το οποιο η τραπεζα το εχει κανει απαιτητο ολο το ποσο αφου δεν πληρωνω. Μιλησα με το δικηγορο μου για να μπω στο νομο Κατσελη-Δενδια αφοσων ειναι πρωτη κατοικια και ειμαι σχεδον 4 χρονια ανεργος, με καρτα ανεργιας και 0 εισοδηματα. Μου ειπε οτι το οποιο "κουρεμα" γινει μετα τα δικαστηρια θα ειναι μονο σε ενα μερος των τοκων. Δλδ πουτσες μπλε. Ασε που η τραπεζα μπορει να κυνηγισει και τη μανα μου η οποια ειναι εγγυητης. Μην εμπιστευσε καποια γραφεια ή εταιριες που ταζουν διαγραφες δανειων και λοιπα παραμυθια. Μην βιαστεις να κανεις καποια κινηση. Ρωτα την ΕΚΠΟΙΖΩ που σου εγραψαν καποιοι ή εναν σοβαρο δικηγορο μηπως μπορεσετε και γλυτωσετε κατι.



 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
Απ΄οτι εχω καταλαβει, διακανονισμους και κουρεμα δανειου κανουν οι τραπεζες μονο αν δεν υπαρχει προσημειωμενο ακινητο ή σε περιπτωση που το δανειο ειναι κατα πολυ μεγαλυτερο της αξιας του ακινητου. Και στα γραφω αυτα γιατι εχω κι εγω ενα στεγαστικο στην Πειραιως το οποιο ως το 2010 το πληρωνα κανονικα. Μετα σταματησα. Αυτοι που με παιρνουν κατα καιρους τηλεφωνα (δικηγορικο γραφειο) μου ειπαν οτι το υπολοιπο μου με τους τοκους ειναι 26000. Το οποιο η τραπεζα το εχει κανει απαιτητο ολο το ποσο αφου δεν πληρωνω. Μιλησα με το δικηγορο μου για να μπω στο νομο Κατσελη-Δενδια αφοσων ειναι πρωτη κατοικια και ειμαι σχεδον 4 χρονια ανεργος, με καρτα ανεργιας και 0 εισοδηματα. Μου ειπε οτι το οποιο "κουρεμα" γινει μετα τα δικαστηρια θα ειναι μονο σε ενα μερος των τοκων. Δλδ πουτσες μπλε. Ασε που η τραπεζα μπορει να κυνηγισει και τη μανα μου η οποια ειναι εγγυητης. Μην εμπιστευσε καποια γραφεια ή εταιριες που ταζουν διαγραφες δανειων και λοιπα παραμυθια. Μην βιαστεις να κανεις καποια κινηση. Ρωτα την ΕΚΠΟΙΖΩ που σου εγραψαν καποιοι ή εναν σοβαρο δικηγορο μηπως μπορεσετε και γλυτωσετε κατι.
φίλε αν ειναι όπως τα λες σε συμφέρει ο νόμος κατσέλη να μπεις με ενα χιλιαρικάκι έξοδα φακέλου.υπάρχουν αποφάσεις πρωτοδικείων γιά μέχρι 70 με 80 τα εκατό κούρεμα που θα πρέπει να το κάνεις οπωσδήποτε διότι οι προθεσμείες τελειώνουν και μετά βλέπουμε τι θα κάνεις
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Eίμαι παρομοια περιπτωση με εσενα μονο που εχω χαμηλο μισθο και ο πατερας μου τα εφαγε ολα σε γλεντια και  πουτανες  :2funny:
Θα κανω αποποιηση κληρονομιας σιγουρα :(

ζωαρααα  :rockon: :rockon:
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
Απ΄οτι εχω καταλαβει, διακανονισμους και κουρεμα δανειου κανουν οι τραπεζες μονο αν δεν υπαρχει προσημειωμενο ακινητο ή σε περιπτωση που το δανειο ειναι κατα πολυ μεγαλυτερο της αξιας του ακινητου. Και στα γραφω αυτα γιατι εχω κι εγω ενα στεγαστικο στην Πειραιως το οποιο ως το 2010 το πληρωνα κανονικα. Μετα σταματησα. Αυτοι που με παιρνουν κατα καιρους τηλεφωνα (δικηγορικο γραφειο) μου ειπαν οτι το υπολοιπο μου με τους τοκους ειναι 26000. Το οποιο η τραπεζα το εχει κανει απαιτητο ολο το ποσο αφου δεν πληρωνω. Μιλησα με το δικηγορο μου για να μπω στο νομο Κατσελη-Δενδια αφοσων ειναι πρωτη κατοικια και ειμαι σχεδον 4 χρονια ανεργος, με καρτα ανεργιας και 0 εισοδηματα. Μου ειπε οτι το οποιο "κουρεμα" γινει μετα τα δικαστηρια θα ειναι μονο σε ενα μερος των τοκων. Δλδ πουτσες μπλε. Ασε που η τραπεζα μπορει να κυνηγισει και τη μανα μου η οποια ειναι εγγυητης. Μην εμπιστευσε καποια γραφεια ή εταιριες που ταζουν διαγραφες δανειων και λοιπα παραμυθια. Μην βιαστεις να κανεις καποια κινηση. Ρωτα την ΕΚΠΟΙΖΩ που σου εγραψαν καποιοι ή εναν σοβαρο δικηγορο μηπως μπορεσετε και γλυτωσετε κατι.
O νομος Κατσελη τυπε δε συμφερει για ολους εμενα πχ με συμφερει λογο οτι δεν εχω εισοδηματα ουτε ακινητο στο ονομα μου ουτε καταθεσεις ουτε και κανα ακριβο αμαξι οπως επισεις εχω χρεος περιπου 20 χιλιαρικα οποτε παω για ολικη διαγραφη χρεους
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
O νομος Κατσελη τυπε δε συμφερει για ολους εμενα πχ με συμφερει λογο οτι δεν εχω εισοδηματα ουτε ακινητο στο ονομα μου ουτε καταθεσεις ουτε και κανα ακριβο αμαξι οπως επισεις εχω χρεος περιπου 20 χιλιαρικα οποτε παω για ολικη διαγραφη χρεους

και πως την παλευεις ρε φιλε χωρις εισοδημα και χωρις καταθεσεις ?
 

iakovos

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Ιαν 2007
Μηνύματα
23.082
Κριτικές
9
Like
13.600
Πόντοι
2.606
Οπως ολοι κ εγω την παλευω με κανα μαυρο μεροκαματο

Βγαινει τιποτα τυπε  :think:  :S :S :S

URL]]
 

Επισκέπτης
O νομος Κατσελη τυπε δε συμφερει για ολους εμενα πχ με συμφερει λογο οτι δεν εχω εισοδηματα ουτε ακινητο στο ονομα μου ουτε καταθεσεις ουτε και κανα ακριβο αμαξι οπως επισεις εχω χρεος περιπου 20 χιλιαρικα οποτε παω για ολικη διαγραφη χρεους

Αυτο λεω και εγω. Αν εχεις ακινητοα υποθηκη δεν σε προστατευει ο νομος Κατσελη. Κι ας μην εχεις να φας. Ασε που οταν υπαρχει εγγυητης τα ζηταν και απο αυτον. Η οταν το χρεος ειναι μεγαλυτερο απο την αξια των ακινητων.
 

Velociraptoras

Σεβαστός
Εγγρ.
8 Σεπ 2013
Μηνύματα
5.162
Κριτικές
35
Like
4.487
Πόντοι
2.046
Αυτο λεω και εγω. Αν εχεις ακινητοα υποθηκη δεν σε προστατευει ο νομος Κατσελη. Κι ας μην εχεις να φας. Ασε που οταν υπαρχει εγγυητης τα ζηταν και απο αυτον. Η οταν το χρεος ειναι μεγαλυτερο απο την αξια των ακινητων.
Σωστοτατος
 
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
343
Πόντοι
1.520
Λοιπόν η τράπεζα πουλάει χρήμα για να πάρει τόκο άρα παίρνει και το ανάλογο ρίσκο γιατί δανείζαν λεφτά σε ανθρώπους χωρίς εγγύησεις? Και τώρα πως θα βρούμε τα λεφτά? Πρέπει να κάνουν κούρεμα αλλιώς δεν γινεται
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.494
Κριτικές
22
Like
361
Πόντοι
5.795
Λοιπόν η τράπεζα πουλάει χρήμα για να πάρει τόκο άρα παίρνει και το ανάλογο ρίσκο γιατί δανείζαν λεφτά σε ανθρώπους χωρίς εγγύησεις? Και τώρα πως θα βρούμε τα λεφτά? Πρέπει να κάνουν κούρεμα αλλιώς δεν γινεται
και ποιός σούπε ότι δεν κάνουν
όλες κάνουν υπό την προυπόθεση ότι θα αποδείξεις ότι δεν έχεις μπουρκουμέ με το εκκαθαριστικό σου ,κάρτα ανεγίας κλπ.επαναλαμβάνω για τελευταία φορά πήγενε σε μια σοβαρή οργάνωση προστασίας καταναλωτή και μην βγαζεις συμπεράσματο απο δικηγοράκια και διάφορα φόρουμ.αυτές οι οργανώσεις έχουν και σωστους δικηγόρους και πλήρη εικόνα της κατάστασης.το εκποίζω θεωρώ ότι ειναι το ποιο σοβαρό.άσε τι σου λέει ο κάθε περιπτεράς και ακόμη και εγώ διότι δεν ειμαι δικηγόρος και δεν έχω και πλήρη εικόνα της κατάστασης.με το χρόνο που  έχεις χάσει εδω μέσα σιγουρα θάχες βρεί λύση.και μην ντρέπεσε να πας και να εξηγήσεις το πρόβλημα κλπ ...τουλάχιστον ενα εκατομμύριο έλληνες είναι σε χειρότερη κατάσταση από χρέη
γράψε στα αρχίδια σου εσύ η ο πατέρας τις εισπρακτικές κλείνε τους το τηλέφωνο η λέγε τους ότι  η συνομιλία  καταγράφετε και επειδή έχουν χεσμένη την φωλιά τους θα σου κλείσουν αυτές το τηλέφωνο.και μην ψαρώνεις εαν σου ζητάνε διεύθυνση για να σου κοινοποιήσουν αγωγή και εξώδικα λες και οι τράπεζες δεν έχουν την διευθυνσή σου .αυτά είναι παπαριες για να σε ψαρώσουν μπας και σου πάρουν κανένα φράγκο....
εαν όμως φίλε είσαι μπετχτζής κι έχεις  καιακίνητα η κάποιο εισόδημα μάλλον έχεις πρόβλημα.αν είσαι μπατίρης κάνε ότι σου λέω
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.282
Κριτικές
3
Like
6.872
Πόντοι
1.486
Συμβουλή στο φιλο από μενα: ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑ ΤΑ!
Μεχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο,θα εχουν φαληρισει 3 φορές οι γαμω-τράπεζες..Καντους ανακοπές,ασφαλιστικά,μεχρι να ξανα-εκδικαστούν θα εχουν περάσει 15 χρόνια..Ξερεις πόσες αγωγές εκκρεμούν αυτήν τη στιγμη?24 ωρες το 24ωρο να δικάζουν τα δικαστηρια,ουτε σε 10 χρόνια δεν τελειώνουν....
Και για να μην λες ότι μιλάω εξω από το χορό,εχω μπουμπουνήσει 37.000 σε Πειραιώς-καταναλωτικο ΧΩΡΙΣ εξασφαλιση -και 17 σε EUROBANK επίσης ΧΩΡΙΣ εξασφάλιση..Ενα διαμέρισμα εχω με 2 υποθήκες επάνω-αυτό το πληρωνω-οπότε τους λεω,μπειτε στη σειρα....
 
OP
OP
G

giorgos.k

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
1.070
Κριτικές
25
Like
343
Πόντοι
1.520
και ποιός σούπε ότι δεν κάνουν
όλες κάνουν υπό την προυπόθεση ότι θα αποδείξεις ότι δεν έχεις μπουρκουμέ με το εκκαθαριστικό σου ,κάρτα ανεγίας κλπ.επαναλαμβάνω για τελευταία φορά πήγενε σε μια σοβαρή οργάνωση προστασίας καταναλωτή και μην βγαζεις συμπεράσματο απο δικηγοράκια και διάφορα φόρουμ.αυτές οι οργανώσεις έχουν και σωστους δικηγόρους και πλήρη εικόνα της κατάστασης.το εκποίζω θεωρώ ότι ειναι το ποιο σοβαρό.άσε τι σου λέει ο κάθε περιπτεράς και ακόμη και εγώ διότι δεν ειμαι δικηγόρος και δεν έχω και πλήρη εικόνα της κατάστασης.με το χρόνο που  έχεις χάσει εδω μέσα σιγουρα θάχες βρεί λύση.και μην ντρέπεσε να πας και να εξηγήσεις το πρόβλημα κλπ ...τουλάχιστον ενα εκατομμύριο έλληνες είναι σε χειρότερη κατάσταση από χρέη
γράψε στα αρχίδια σου εσύ η ο πατέρας τις εισπρακτικές κλείνε τους το τηλέφωνο η λέγε τους ότι  η συνομιλία  καταγράφετε και επειδή έχουν χεσμένη την φωλιά τους θα σου κλείσουν αυτές το τηλέφωνο.και μην ψαρώνεις εαν σου ζητάνε διεύθυνση για να σου κοινοποιήσουν αγωγή και εξώδικα λες και οι τράπεζες δεν έχουν την διευθυνσή σου .αυτά είναι παπαριες για να σε ψαρώσουν μπας και σου πάρουν κανένα φράγκο....
εαν όμως φίλε είσαι μπετχτζής κι έχεις  καιακίνητα η κάποιο εισόδημα μάλλον έχεις πρόβλημα.αν είσαι μπατίρης κάνε ότι σου λέω
Λοιπον είναι του πατέρα μου εγώ είμαι καθαρός έχει μικρή περιουσία ο πατέρας μου αλλά αγροτεμάχιο και είναι αγρότης και να τα κατάσχεσουν δεν κλείνει το χρέος κατάλαβες? Το σπίτι είναι στο όνομα του παππού το θέμα είναι ότι έχω καλή δουλειά και θέλω να κάνω ένα συμβιβασμό να τα πληρώσω όλα αλλά με λογικό τόκο.  Εδώ δεν ψάχνω λύση απλά παίρνω γνώμες
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Συμβουλή στο φιλο από μενα: ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑ ΤΑ!
Μεχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο,θα εχουν φαληρισει 3 φορές οι γαμω-τράπεζες..Καντους ανακοπές,ασφαλιστικά,μεχρι να ξανα-εκδικαστούν θα εχουν περάσει 15 χρόνια..Ξερεις πόσες αγωγές εκκρεμούν αυτήν τη στιγμη?24 ωρες το 24ωρο να δικάζουν τα δικαστηρια,ουτε σε 10 χρόνια δεν τελειώνουν....
Και για να μην λες ότι μιλάω εξω από το χορό,εχω μπουμπουνήσει 37.000 σε Πειραιώς-καταναλωτικο ΧΩΡΙΣ εξασφαλιση -και 17 σε EUROBANK επίσης ΧΩΡΙΣ εξασφάλιση..Ενα διαμέρισμα εχω με 2 υποθήκες επάνω-αυτό το πληρωνω-οπότε τους λεω,μπειτε στη σειρα....

Aν θελεις να κλεψεις καντο αντρικα
Παρε ενα πιστολι και χωστο στην μουρη του ταμια
Πληρωνουμε ανακεφαλαιοποιησεις των κλεψιμεικων σου
Απο τετοιες λαμογες δεν δανειζουν πια οι τραπεζες
ακομα και τους εντιμους ανθρωπους :uglystupid:
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Να ενοποιηθει το ΜΤΝ με τα αλλα ταμεια και
να παρεις τα τρια σου  :birdman: :birdman: :birdman: :birdman:
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
Λοιπόν η τράπεζα πουλάει χρήμα για να πάρει τόκο άρα παίρνει και το ανάλογο ρίσκο γιατί δανείζαν λεφτά σε ανθρώπους χωρίς εγγύησεις? Και τώρα πως θα βρούμε τα λεφτά? Πρέπει να κάνουν κούρεμα αλλιώς δεν γινεται
H τραπεζα εξασφαλιζοταν απο τα συμβολαια που ΥΠΕΓΡΑΦΕΣ
Τα σκουπιδια οι πολιτικοι για να σου παρουν την ψηφο
απαγορευουν με νομους να πραξει η τραπεζα τα προβλεπομενα
και συμφωνηθεντα που ΥΠΕΓΡΑΨΕΣ :uglystupid:
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
Συμβουλή στο φιλο από μενα: ΜΠΟΥΜΠΟΥΝΑ ΤΑ!
Μεχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο,θα εχουν φαληρισει 3 φορές οι γαμω-τράπεζες..Καντους ανακοπές,ασφαλιστικά,μεχρι να ξανα-εκδικαστούν θα εχουν περάσει 15 χρόνια..Ξερεις πόσες αγωγές εκκρεμούν αυτήν τη στιγμη?24 ωρες το 24ωρο να δικάζουν τα δικαστηρια,ουτε σε 10 χρόνια δεν τελειώνουν....
Και για να μην λες ότι μιλάω εξω από το χορό,εχω μπουμπουνήσει 37.000 σε Πειραιώς-καταναλωτικο ΧΩΡΙΣ εξασφαλιση -και 17 σε EUROBANK επίσης ΧΩΡΙΣ εξασφάλιση..Ενα διαμέρισμα εχω με 2 υποθήκες επάνω-αυτό το πληρωνω-οπότε τους λεω,μπειτε στη σειρα....

:rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom