Νέα

Δεν θέλει σεξ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MBOY
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 167
  • Εμφανίσεις 20K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
505
Κριτικές
35
Like
3.330
Πόντοι
5.396
Φίλε μπορεί να της αρέσει το περιτύλιγμα και μόνο.
Πχ να νιώθει "κάποια" δίπλα σου, να της αρέσει το status ότι είναι σε σχέση και όχι μόνη, σαν να είναι "προβληματική" (όπως πιστεύουν ότι τις βλέπουν οι άλλοι).
Ίσως ο περίγυρος και οι κοινές παρέες, να την οδηγούν σε σκέψεις αν είναι έτοιμη να μοιράσει να διακόψει.
Ακόμα και μια σύγκριση του παλιά με τώρα, αν είναι το τώρα καλύτερο, μπορεί να συμβιβάζεται αλλά όχι να απολαμβάνει.

Μου έχει τύχει να είμαι στην άλλη πλευρά.
Τύπισσα ενώ καραγουστάρει, να μη θέλει να επηρεαστεί ο κύκλος που είχε με τον "οσονούπω" πρώην που ήταν πλέον σαν αδερφάκια, αφού έμενα έψαχνε.

Φίλε αν δεν περνάς καλά, άλλαξε πορεία για να περάσεις, μη συμβιβαστείς γιατί τότε είναι θέμα χρόνου να πληγωθείς.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.710
Like
67.881
Πόντοι
12.756
Φίλε μπορεί να της αρέσει το περιτύλιγμα και μόνο.
Πχ να νιώθει "κάποια" δίπλα σου, να της αρέσει το status ότι είναι σε σχέση και όχι μόνη, σαν να είναι "προβληματική" (όπως πιστεύουν ότι τις βλέπουν οι άλλοι).
Ίσως ο περίγυρος και οι κοινές παρέες, να την οδηγούν σε σκέψεις αν είναι έτοιμη να μοιράσει να διακόψει.
Ακόμα και μια σύγκριση του παλιά με τώρα, αν είναι το τώρα καλύτερο, μπορεί να συμβιβάζεται αλλά όχι να απολαμβάνει.

Μου έχει τύχει να είμαι στην άλλη πλευρά.
Τύπισσα ενώ καραγουστάρει, να μη θέλει να επηρεαστεί ο κύκλος που είχε με τον "οσονούπω" πρώην που ήταν πλέον σαν αδερφάκια, αφού έμενα έψαχνε.

Φίλε αν δεν περνάς καλά, άλλαξε πορεία για να περάσεις, μη συμβιβαστείς γιατί τότε είναι θέμα χρόνου να πληγωθείς.
τί έχεις περάσει και εσυ ρε τύπε μου :coffee:
 

perseas

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2006
Μηνύματα
2.057
Κριτικές
7
Like
3.761
Πόντοι
736
Φίλε μπορεί να της αρέσει το περιτύλιγμα και μόνο.
Πχ να νιώθει "κάποια" δίπλα σου, να της αρέσει το status ότι είναι σε σχέση και όχι μόνη, σαν να είναι "προβληματική" (όπως πιστεύουν ότι τις βλέπουν οι άλλοι).
Ίσως ο περίγυρος και οι κοινές παρέες, να την οδηγούν σε σκέψεις αν είναι έτοιμη να μοιράσει να διακόψει.
Ακόμα και μια σύγκριση του παλιά με τώρα, αν είναι το τώρα καλύτερο, μπορεί να συμβιβάζεται αλλά όχι να απολαμβάνει.

Μου έχει τύχει να είμαι στην άλλη πλευρά.
Τύπισσα ενώ καραγουστάρει, να μη θέλει να επηρεαστεί ο κύκλος που είχε με τον "οσονούπω" πρώην που ήταν πλέον σαν αδερφάκια, αφού έμενα έψαχνε.

Φίλε αν δεν περνάς καλά, άλλαξε πορεία για να περάσεις, μη συμβιβαστείς γιατί τότε είναι θέμα χρόνου να πληγωθείς.
" Φίλε αν δεν περνάς καλά, άλλαξε πορεία για να περάσεις, μη συμβιβαστείς γιατί τότε είναι θέμα χρόνου να πληγωθείς. " Σοφά λόγια σοφή συμβουλή από τον συναγωνιστή !!
:thumbsup:
:hi:
 

Yatoputso

Ανώτερος
Εγγρ.
9 Αυγ 2019
Μηνύματα
505
Κριτικές
35
Like
3.330
Πόντοι
5.396
Ετοιμάζω βιβλίο πάνω σε αυτό.
Σαν άλλος Ξενάκης θα γράψω... "πες ΝΑΙ στο κέρατο αφού το θες" και "μην είσαι μαλάκας πάρε δρόμο"
Βασισμένο στο μια ζωή την έχουμε το βιβλίο θα λέγεται "YATOPUTSO συμβουλές μέχρι τον άλλον κόσμο".
Θα στείλω προσκλήσεις!
Να μου πεις που θα κάθεσαι να έχω κουλουράκια και φρέσκο γαλλικό καφέ!
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.004
Πόντοι
10.336
Έχω γνωρίσει μια τύπισσα τα τελευταία δύο χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο πήγε λίγο σοβαρότερα το πράγμα και έχουμε σχέση. Τους τελευταίους μήνες δεν θέλει να κάνει σεξ γιατί λέει δεν νιώθει καλά με τον εαυτό της και τέτοια. Δεν έχει άλλον παράλληλα χωρίς να το αποκλείω ότι μπορεί να ψάχνετε και το σκέφτομαι αυτό γιατί προφανώς μπορεί να μην με γουστάρει πλέον και να θέλει κάτι άλλο. Το θέμα είναι γιατί δεν με χωρίζει η ίδια; Έχει νόημα να συνεχίσουμε χωρίς καλή σεξουαλική ζωή; Ηλικία 30.
ΕΓΩ θα σου πω φιλε μου τι θα κανεις, σε μια γραμμη.

Ξερεις τι ωρα σχολαει και ερχεται σπιτι. Πχ 17.00. Παιρνεις βιζιτα στις 16.30, κατα προτιμηση ελληνιδα. Χωριζεις με ψηλα το κεφαλι.
 

Maximilien

Ανώτερος
Εγγρ.
28 Δεκ 2018
Μηνύματα
18.899
Κριτικές
8
Like
24.546
Πόντοι
6.336
Ακριβώς αυτό πιστεύω φίλε. Γενικά επειδή εξ αρχής και από συζητήσεις ποτέ δεν είναι και του σεξ γενικότερα ναι μεν ψάχνει από την άλλη θέλει να είναι βολεμενει μέχρι να βρει άλλον αν και όταν. Προφανώς όλο αυτό το κλίμα βολεύει και εσένα στην κατάσταση και μετά χτυπάς το κεφάλι στον τοίχο. Αυτό το τελευταίο θέλω να αποφύγω
Έχετε μοιρασμένα τα έξοδα?
Ενοίκιο κτλ?
 

John_282

Μέγας
Εγγρ.
26 Οκτ 2021
Μηνύματα
3.888
Κριτικές
5
Like
11.783
Πόντοι
3.786
Πολλές δυστυχώς έχουν την τακτική της μαϊμούς.Μέχρι να πιαστούν από το επόμενο κλαδί δεν αφήνουν το προηγούμενο.Έτσι και με εσένα φίλε μου.Είτε γιατί δεν μπορούν να μείνουν μόνες ούτε μια μέρα είτε γιατί νιώθουν κομπλεξικά επειδή οι φίλες τους είναι σε μόνιμη σχέση ή γάμο.Ακόμα και αν δεν έχει βρει άλλον και δεν είναι σίγουρη για αυτόν,έχει αποφασίσει να βρει άλλον.Τι 3 μήνες χωρίς σεξ;Πού ζούμε;Χωρίζεις χτες κιόλας
 
Εγγρ.
6 Ιουν 2022
Μηνύματα
271
Like
400
Πόντοι
21
Πολλές δυστυχώς έχουν την τακτική της μαϊμούς.Μέχρι να πιαστούν από το επόμενο κλαδί δεν αφήνουν το προηγούμενο.Έτσι και με εσένα φίλε μου.Είτε γιατί δεν μπορούν να μείνουν μόνες ούτε μια μέρα είτε γιατί νιώθουν κομπλεξικά επειδή οι φίλες τους είναι σε μόνιμη σχέση ή γάμο.Ακόμα και αν δεν έχει βρει άλλον και δεν είναι σίγουρη για αυτόν,έχει αποφασίσει να βρει άλλον.Τι 3 μήνες χωρίς σεξ;Πού ζούμε;
Χωρις σεξ δεν υφισταται σχεση.
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.395
Κριτικές
8
Like
11.159
Πόντοι
3.786
Αν δεν είναι το σεξ σοβαρός λόγος για να χωρίσεις, τότε ποιος είναι; Δεν είστε 60 με παιδιά και εγγόνια.
Δηλαδή αν μια γυναίκα χωρίσει επειδή ο άντρας δεν έχει διάθεση ή χρόνο για σεξ, γιατί το θεωρούμε φυσιολογικό;
 

cv119

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2022
Μηνύματα
37
Κριτικές
15
Like
435
Πόντοι
290
Τι ηλικία είστε δε μας είπες. Πιστεύω είναι διαφορετικό το να μην θέλει σεξ και να είναι 20 και διαφορετικό να μην θέλει και αν είστε 30. Επίσης απάντηση δεν υπάρχει σίγουρη μπορεί να είναι 1000 πράγματα. Εγώ θα άρχιζα να αποκλείω σιγά σιγά αν σε ενδιαφέρει τόσο.
1) Μήπως παίζει κατι ψυχολογικό; Έγινε κάτι στην δουλειά οικογένεια κ δεν έχει όρεξη;
2) Μήπως έκανε/έγινε καμία μαλακια και έχει κανα ΣΜΝ;
3)Μήπως τα έχετε καιρό και βαρέθηκε τα ίδια κ τα ίδια;
4)Μηπως της ποτίζει άλλος τον κρίνο;
 

palamas

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2008
Μηνύματα
428
Κριτικές
3
Like
441
Πόντοι
21
Οι γυναίκες είναι παράξενες ...αν έχει κάποιο θέμα προσωπικό ,εργασιακό κτλ σιγά μην θέλει σεξ.Μπορει να είναι τίποτα ορμόνες που δεν πάνε καλά....
Κι όμως το σεξ είναι το καλύτερο αντικαταθλιπτικό. Αποκαθιστά και τη σωστή λειτουργία των ορμονών :wink:
 

tarzan71

Μέλος
Εγγρ.
25 Οκτ 2019
Μηνύματα
122
Like
326
Πόντοι
21
Έχω γνωρίσει μια τύπισσα τα τελευταία δύο χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο πήγε λίγο σοβαρότερα το πράγμα και έχουμε σχέση. Τους τελευταίους μήνες δεν θέλει να κάνει σεξ γιατί λέει δεν νιώθει καλά με τον εαυτό της και τέτοια. Δεν έχει άλλον παράλληλα χωρίς να το αποκλείω ότι μπορεί να ψάχνετε και το σκέφτομαι αυτό γιατί προφανώς μπορεί να μην με γουστάρει πλέον και να θέλει κάτι άλλο. Το θέμα είναι γιατί δεν με χωρίζει η ίδια; Έχει νόημα να συνεχίσουμε χωρίς καλή σεξουαλική ζωή; Ηλικία 30.
Όχι τύπε, δεν έχει νόημα να συνεχίζετε χωρίς σεξουαλική ζωή. Πείτε πως είστε απλά φίλοι και ο καθένας προχωράει στα αισθηματικά με άλλους.
 

Χιπης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Αυγ 2017
Μηνύματα
547
Like
1.075
Πόντοι
206
Μην ανχονεσε πάνε παρακάτω.εδω εμείς παντρεμένοι κ στα παπαρια μας άμα δεν θέλει σεχ. Έχει κάτι 25χρονα που θέλουν συνέχεια σεχ
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.999
Κριτικές
67
Like
29.004
Πόντοι
10.336
Βασικα το οτι ηδη εχουν περασει 3 μηνες και τωρα σε επιασε ο πονος να κανεις κατι, νομιζω ειναι χαμενο το παιχνιδι. Ευτυχως εισαι νεος και ευτυχως η σχεση ηταν μονο 2 χρονια. Μεχρι το καλοκαιρι θα εισαι περδικι, αν δεν συνεχισεις τα πυρφοριλικια. Ακου 3 μηνες χωρις σεξ..... :2funny:

Καλα να λες που δεν το επαθες στα 37-38 σου. Θα σε ειχαμε εδω μεσα να μυξοκλαιγεσαι για το μαραμενο σου πουλι σαν τον καραμανη να πουμε και μετα να μας ζαλιζεις τα παπαρια στα φαλλοκρατικα νηματα σαν τον παρθενο σαντμαν ή τον μποκολο.

:coffee:
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.977
Πόντοι
456
Βασικα το οτι ηδη εχουν περασει 3 μηνες και τωρα σε επιασε ο πονος να κανεις κατι, νομιζω ειναι χαμενο το παιχνιδι. Ευτυχως εισαι νεος και ευτυχως η σχεση ηταν μονο 2 χρονια. Μεχρι το καλοκαιρι θα εισαι περδικι, αν δεν συνεχισεις τα πυρφοριλικια. Ακου 3 μηνες χωρις σεξ..... :2funny:

Καλα να λες που δεν το επαθες στα 37-38 σου. Θα σε ειχαμε εδω μεσα να μυξοκλαιγεσαι για το μαραμενο σου πουλι σαν τον καραμανη να πουμε και μετα να μας ζαλιζεις τα παπαρια στα φαλλοκρατικα νηματα σαν τον παρθενο σαντμαν ή τον μποκολο.

:coffee:
:confused::confused::confused:
κάνα μουνί γαμάς.png
 

Johnstef

Σπουδαίος
Εγγρ.
19 Απρ 2022
Μηνύματα
901
Κριτικές
48
Like
4.676
Πόντοι
2.836
Έχω γνωρίσει μια τύπισσα τα τελευταία δύο χρόνια. Τον τελευταίο χρόνο πήγε λίγο σοβαρότερα το πράγμα και έχουμε σχέση. Τους τελευταίους μήνες δεν θέλει να κάνει σεξ γιατί λέει δεν νιώθει καλά με τον εαυτό της και τέτοια. Δεν έχει άλλον παράλληλα χωρίς να το αποκλείω ότι μπορεί να ψάχνετε και το σκέφτομαι αυτό γιατί προφανώς μπορεί να μην με γουστάρει πλέον και να θέλει κάτι άλλο. Το θέμα είναι γιατί δεν με χωρίζει η ίδια; Έχει νόημα να συνεχίσουμε χωρίς καλή σεξουαλική ζωή; Ηλικία 30.
άμα σου κάνει νερά στο σεξ, κατά την ταπεινή μου γνώμη το πράγμα έχει πάρει την κατιούσα.
Οπότε αφενός άρχισε να ψάχνεσαι για άλλη, αφετέρου ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΠΑΡΑΜΕΛΕΙΣ τις επισκέψεις σε ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ.
Οι επαγγελματίες ούτως ή άλλως θα σου χρειαστούν κάποια στιγμή, είτε είσαι μπάκουρος είτε παντρεμένος ή οτιδήποτε.
Εγώ το συνειδητοποίησα μετά τα 50 - και τώρα δεν πρόκειται να μου ξαναφέρει κανείς πίσω όλα τα χρόνια που έχασα κυνηγώντας την κάθε ψόφια και στερούμενος το σεξ εν τω μεταξύ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom