Νέα

Δεν μπορείς να νικήσεις τα στερεότυπα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ιάγος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 209
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Yorgos

Τιμημένος
Εγγρ.
21 Σεπ 2005
Μηνύματα
15.504
Κριτικές
22
Like
51
Πόντοι
4.095
Y μην θυμώνεις και μην μιλάς έτσι εσύ..
Δεν σου αρμόζει μάτια μ  :'(
Δεν θυμώνω, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαλαρός είμαι.

Γι' αυτό μπορώ να απαντώ συνοπτικά και με απλότητα σε μαλακίες σαν την συγκεκριμένη.
 

baros

Ανώτερος
Εγγρ.
20 Ιαν 2010
Μηνύματα
81.655
Κριτικές
31
Like
12.295
Πόντοι
5.097
Δεν θυμώνω, δεν μπορείς να φανταστείς πόσο χαλαρός είμαι.

Γι' αυτό μπορώ να απαντώ συνοπτικά και με απλότητα σε μαλακίες σαν την συγκεκριμένη.
εσυ μου μοιαζεις η σου μοιαζω τελικα χαλαροτητα οτι καλυτερο ειδικα αν εχουμε πιει τα μπυρονια μας δεν παει να γαμηθει το συμπαν ολο ετσι ρε γιωργη :rockon:
 

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
Σκέφτομαι μήπως αυτό είναι τελικά το κλειδί για την ψυχή της ... παρακολουθώντας το θέμα κάτι τέτοιο έχω καταλάβει ... Το άγριο ξεκώλιασμα είναι τελικά το Ιερό Δισκοπότηρο της γυναικείας ψυχής ...
Λες ρε τζιελ ?
λεω λεω....αυτη τι λεει;ρωτησες; :think:
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66
Για στάκα μια στιγμή..
Όταν μία γυναίκα ελλεηνίδα ή αλλοδαπή δηλώνει την αντιπάθειά της προς κάποιον τύπο άνδρα,είναι το πιο φυσιολογικό πράγμα στον κόσμο,ενώ όταν το κάνει ένας άνδρας αυτό είναι δείγμα εμπάθειας προς τις ελληνίδες (τις οποίες κι εγώ γουστάρω τρελλά)?
Μήπως τελικά τα'χετε κάνει λίγο μαντάρα?
Αφήστε και κανένα περιθώριο επιλογής σε κανέναν άλλο..

αν καποια γυναικα εκδηλώσει εμπάθεια προς ολους τους ελληνες δεν το θεωρω φυσιολογικο. Αν δεν τους προτιμαει (π.χ. μπουμπα ειναι οκ)
αντιστοιχα και στους αντρες φαινομενα τυπου "παθος για τα τεμαχια" μου φαινονται μη φυσιολογικα, ενω αντιστοιχα άτομο απο δω που ειναι παντρεμενο με μη αλλοδαπη (δε λεω ονομα) ειναι απολυτα φυσιολογικο.

Αλλο τα γουστα, αλλο η προκαταληψη. Και αυτο βγαινει στον τρόπο που γραφει κανεις.

Τελος δεν μπορω να καταλαβω πως στο διαολο μου καταλογισες διαφοροποιηση με βαση το φυλο? ο,τι ισχυει για τους αντρες, κατ εμε, ισχυει και για τις γυναικες.


ας πουμε μια αποψη σαν κι αυτη

το 80%  των ελληνιδων απο κορμι (για τα δικα μου δεδομενα)  ειναι μπαζα!  βεβαια παντα απ κει ψωνιζαμε σα φτωχομπινεδες (το 20%) δε ηταν φαινετε για μας!    πρεπει να κλεισουν (τωρα με την οικονομικη κριση ευκαιρεια ειναι)  φουρνοι, ζαχαροπλαστεια, σουβλατζιδικα, πιτσαριες,  και οτι αλλο τις παχαινει  α  και γυμναστηριο!  τη γυμναστηριο δηλαδη  πρεπει να τρεχουν 2-3 μαραθωνειους τη βδομαδα (απο 42 χιλιομετρα+)  μπας και δουμε κανα αποτελεσμα!  ευτηχως εφυγα και ησυχασα! κουραγιο  συναγωνιστες

μου φαινεται ολιγον απο παραληρημα.
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
ακου εκει ο μεσος μπουρδελιαρης αρε παλιοσκροφα γαμω το μουνι που σε γλιστρησε....Δεν ειμαστε ο μεσος ορος ειμαστε παραπανω μωρι σκατοκαριολα
 

on the road

Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2009
Μηνύματα
6.236
Like
0
Πόντοι
66



ας πουμε μια αποψη σαν κι αυτη

μου φαινεται ολιγον απο παραληρημα.

ακου εκει ο μεσος μπουρδελιαρης αρε παλιοσκροφα γαμω το μουνι που σε γλιστρησε....Δεν ειμαστε ο μεσος ορος ειμαστε παραπανω μωρι σκατοκαριολα
 

κυνικός

Μέλος
Εγγρ.
14 Ιουν 2010
Μηνύματα
163
Κριτικές
4
Like
67
Πόντοι
1
Θεωρω οτι το περι ου ο λογος κειμενο μπορει να κριθει απορριπτεο (ως σπαταλη χρόνου του αναγνώστη ή αλλιως ως υστατη προσπαθεια ευρεσης διαδικτυακων φιλων της γράφουσας που το αναφερει κιολας) απο τον ορο "resident philosopher" (???), για να μην θεωρηθει άδικος καποιος που θα το απορριψει ηδη απ τον ετυμολογικα ασταθη τιτλο. Νομιζω δε πως οι 10 προηγηθεισες σελιδες σχολίων στο φορουμ, θα την κανουν να αισθανθει πιο κοινωνικη.
 

House of Fun

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Ιαν 2009
Μηνύματα
36.816
Κριτικές
5
Like
43
Πόντοι
366
Tα νικήσαμε τελικά? Καλημέρα  ;)
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.634
Κριτικές
61
Like
39.873
Πόντοι
22.785
Σκέφτομαι μήπως αυτό είναι τελικά το κλειδί για την ψυχή της ... παρακολουθώντας το θέμα κάτι τέτοιο έχω καταλάβει ... Το άγριο ξεκώλιασμα είναι τελικά το Ιερό Δισκοπότηρο της γυναικείας ψυχής ...
Λες ρε τζιελ ?

Είσαι πολύ ωραίος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Αλλά ώριμος καί ώραίος δεν είναι αυτός που του λένε οι άλλοι πότε έφτασε στην ώριμότητα...
Η ώριμότητα είναι μια πολύ σχετική έννοια.
Όπως και όλα τα μωρά δε βγάζουν συγχρόνως τις πάνες έτσι κι εδώ δεν υπάρχει τίποτα το απόλυτο.
Όπως και το φυσιολογικό...Ξεκόλιασμα !!!!!!
Φυσιολογικότητες υπάρχουν πολλές και δεν ύπάρχει κι εδώ άπόλυτος όρισμός............

obliggato !!!!!!!!!
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
ειμαστε εκ φυσεως καριολες τελικα? τι συμπερασμα βγηκε??
 
OP
OP
Ιάγος

Ιάγος

Μέλος
Εγγρ.
10 Απρ 2010
Μηνύματα
21
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
0
Αν φανταζόμουν την τροπή που θα έπαιρνε αυτό το thread θα σκεφτόμουν δυο φορές πριν το ανοίξω, διότι έτσι νομιμοποιείται* η μαλάκω / ο μαλάκας που έγραψε τα (κατά την άποψή της) τυπικά γνωρίσματα του μέσου (εκ περιτροπής / τακτικού) μπουρδελιάρη.

*Νομιμοποιείται, διότι ουκ ολίγοι εξέφρασαν το στερεότυπο της ξινής ελληνίδας.

Φαίνεται πως ο τίτλος ήταν προφητικός και η ερμηνεία απλή:

Τείνουμε να κατατάσσουμε και να κατηγοριοποιούμε γιατί αυτό μας κάνει λιγότερο ευάλωτους στο χάος, ή ίσως επειδή γενετικά είμαστε σχεδιασμένοι έτσι.

Καλημέρα σ'όλους.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom