Νέα

Δεν μπορείς να νικήσεις τα στερεότυπα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ιάγος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 209
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.737
Κριτικές
61
Like
40.313
Πόντοι
22.785
Αν φανταζόμουν την τροπή που θα έπαιρνε αυτό το thread θα σκεφτόμουν δυο φορές πριν το ανοίξω, διότι έτσι νομιμοποιείται* η μαλάκω / ο μαλάκας που έγραψε τα (κατά την άποψή της) τυπικά γνωρίσματα του μέσου (εκ περιτροπής / τακτικού) μπουρδελιάρη.

*Νομιμοποιείται, διότι ουκ ολίγοι εξέφρασαν το στερεότυπο της ξινής ελληνίδας.

Φαίνεται πως ο τίτλος ήταν προφητικός και η ερμηνεία απλή:

Τείνουμε να κατατάσσουμε και να κατηγοριοποιούμε γιατί αυτό μας κάνει λιγότερο ευάλωτους στο χάος, ή ίσως επειδή γενετικά είμαστε σχεδιασμένοι έτσι.

Καλημέρα σ'όλους.

Κάθε πράγμα στον καιρό του.........
Από εκεί και πέρα ο καθένας ότι θέλει.
Ούτε τον κάνει περισσότερο μάγκα ούτε λιγότερο.
Μαγκιά π.χ. είναι για αυτόν που καπνίζει, αλλά μαγκιά είναι και σε μια παρέα που όλοι καπνίζουν να μήν καπνίζεις εσύ.
Το θέμα είναι να δεις τον έαυτό σου.
Εσύ τι θέλεις.
Τρόποι υπάρχουν πολλοί.
Ποιος είναι ο καλύτερος το βλέπεις άργότερα, όταν τα χρόνια σου περάσουν............
 

Επισκέπτης
Ον τοπικ θα πω πως το κειμενακι δεν θα το σχολιασω ως προς το περιεχομενο του , γιατι τοποθετησεις τσουβαλιασματος δεν με εκφραζουν και κατα συνεπεια αδιαφορω. Αυτο που μου εκανε εντυπωση ειναι η αγωνιωδης προσπαθεια χιουμοριστικης εκφρασης , λες και καποιος του /της εδωσε 5 οδηγιες για το πως γραφεται ενα πιασαρικο/σπιρτοζο /"εξυπνο" κειμενακι και τους ακολουθησε κατα γραμμα. Ας της πει λοιπον καποιος οτι το χιουμορ δεν εκβιαζεται και απορρεει αβιαστα μεσα απο το λογο καποιου. Πιο εκνευριστικο απο εναν ανθρωπο χωρις χιουμορ , ειναι ενας ανθρωπος που "προσπαθει" να κανει χιουμορ.
 

vlachodeutsch

Μέλος
Εγγρ.
27 Δεκ 2008
Μηνύματα
6.218
Like
3
Πόντοι
66
Το ξέρατε πως οι μέσοι "μπουρδελιάρηδες" πηγαίνουν με πόρνες γιατί έχουν φόβο απόρριψης και είναι τεμπέληδες;

Ούτε εγώ, αλλά το είδα στην παρακάτω βαθυστόχαστη ανάλυση:
www.protagon.gr/Default.aspx?tabid=70&smid=382&ArticleID=3256&reftab=37&t=%CE%A0%CE%BF%CF%81%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B1]http://www.protagon.gr/Default.aspx?tabid=70&smid=382&ArticleID=3256&reftab=37&t=%CE%A0%CE%BF%CF%81%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B1[/url]

:headbang:
ποσο αστειος ειναι καποιος, οταν προσπαθει να ειναι σοβαρος, γραφοντας μαλακιες
 

kaytos

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2007
Μηνύματα
6.907
Like
14
Πόντοι
66
Το ξέρατε πως οι μέσοι "μπουρδελιάρηδες" πηγαίνουν με πόρνες γιατί έχουν φόβο απόρριψης και είναι τεμπέληδες;

Ούτε εγώ, αλλά το είδα στην παρακάτω βαθυστόχαστη ανάλυση:
www.protagon.gr/Default.aspx?tabid=70&smid=382&ArticleID=3256&reftab=37&t=%CE%A0%CE%BF%CF%81%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B1]http://www.protagon.gr/Default.aspx?tabid=70&smid=382&ArticleID=3256&reftab=37&t=%CE%A0%CE%BF%CF%81%CE%BD%CF%8C%CF%80%CE%B1%CE%B9%CE%B4%CE%B1[/url]

:headbang:

Γκόμενα το έγραψε το άρθρο;
Δηλαδή τί θέλει;
Εκτός από τελειωμένοι μπαμπουίνοι, τεμπέληδες, μπουχέσες και μικροψώληδες, να μείνουν τα μπουρδελόπαιδα και αγάμητα;
Σαν πολλά δε ζητάς κορίτσι μου;  :2funny:

καμια φορα και 10 τυπε
και χωρις μερεντα :2funny:

Έτσι τύπε... :2funny:
Βάλε τα πράγματα στη θέση τους
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Αν δεν τους προτιμαει (π.χ. μπουμπα ειναι οκ)

ε όχι ακριβώς, απλώς προτιμώ άλλους πιο πολύ  :boobies:

δεν ξέρω τι ξυνίλα είναι αυτή που λέτε ότι έχουν στο dna οι γυναίκες, εγώ ξέρω ότι γενικά οι άνθρωποι δεν κοιτάνε να περνούν πάντα καλά και να τιμούν και να αγαπούν τις επιλογές τους.  :sunglasses:
αλλά οι γυναίκες στις δημόσιες υπηρεσίες είναι απαπαπα ξινέεεεεεεεεεεεεεςςς! όταν πετυχαίνω άντρα λέω πάλι καλά, οι γυναίκες είναι ΠΑΝΤΑ για κοπάνημα  >:(

screw the ξινομούρηδες, εγώ είμαι γλυκιά και καταδεκτικιά  :2funny: :rockon:
 

Επισκέπτης
ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι θα πονάει αυτό απαπαπ
οκ..
θα περιοριστουμε σε
handyman-housewife-cheating-7.jpg
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
έτσι ναι, τέντερ λάβινγκ  :rockon:
 

Velvy_2

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2010
Μηνύματα
17.699
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
166
αααααχαχαχα τεντερ! αχαχα
ηλιθιο!! χαχαχα
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
θες καρφωμα & δαγκωμα στον λοβο με προστυχολογα???

πααααα πώς φαίνονται οι έμπειροι, εγώ άμα δαγκώνω και μιλάω ταυτόχρονα ακούγομαι κάπως σαν "λέιε με καγγγγιόγια, πεχ μου κι χια μου κάνγειχ πουκιαιά μου, πέκια με χκια πακώμακααααα"
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom