Νέα

Ακάποτο με πουτάνα. Δεν φοβάται;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Galb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 306
  • Εμφανίσεις 53K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ακάποτο με πουτάνα?

  • Ναι

    Ψήφοι: 75 35,2%
  • Όχι

    Ψήφοι: 138 64,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    213

Επισκέπτης
Γυναίκα μου εκδίδεται με χαρτια κανονικά και νόμιμα δεν νομίζω ότι δεν γνωρίζει τους κινδύνους εκτός εαν είναι στόκος. Οπότε εαν κάνει ακάπωτο τότε το κάνει εις γνώσιν της και για τα λεφτά,να κρατήσει πελατεία και να μην την σουτάρουν από το σπίτι. Εαν είναι αδήλωτη τότε το κάνει ξεκάθαρα για τα λεφτά ή γιατί δεν γνωρίζει τις συνέπειες αν και μου φαίνεται απίθανο.

Εγώ δεν σκέφτομαι το αν κάποια ή κάποιος φοβάται. Ο φόβος και η καύλα προέρχονται απο τον αρχαίο- πρωτογονο εγκέφαλο του ανθρώπου. Συνεπώς είναι ισχυρά και τα δύο. Αν ανταγωνιστούν θα υπερισχύσει κάποιο απο τα δύο, ανάλογα με το άτομο. (Δηλαδή ανάλογα με τον βαθμό καλλιέργειας του - διότι ευτυχώς δεν μείναμε στον εγκέφαλο που έχει ο χιμπατζής, αλλά εξελιξαμε το δικό μας σύστημα ποικιλοτρόπως)
Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι: κάποιος επιλέγει να ρισκάρει την υγεία του για χάρη της στιγμής συνειδητά. Πόσο μπορεί να απέχει αυτός ο άνθρωπος απο τον χιμπατζή και αν δεν απέχει γιατί να επιδιώκει να έχει τα προνόμια του ανθρώπου;
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
375
Πόντοι
366
Εγώ δεν σκέφτομαι το αν κάποια ή κάποιος φοβάται. Ο φόβος και η καύλα προέρχονται απο τον αρχαίο- πρωτογονο εγκέφαλο του ανθρώπου. Συνεπώς είναι ισχυρά και τα δύο. Αν ανταγωνιστούν θα υπερισχύσει κάποιο απο τα δύο, ανάλογα με το άτομο. (Δηλαδή ανάλογα με τον βαθμό καλλιέργειας του - διότι ευτυχώς δεν μείναμε στον εγκέφαλο που έχει ο χιμπατζής, αλλά εξελιξαμε το δικό μας σύστημα ποικιλοτρόπως)
Αυτό που σκέφτομαι είναι ότι: κάποιος επιλέγει να ρισκάρει την υγεία του για χάρη της στιγμής συνειδητά. Πόσο μπορεί να απέχει αυτός ο άνθρωπος απο τον χιμπατζή και αν δεν απέχει γιατί να επιδιώκει να έχει τα προνόμια του ανθρώπου;

Ωραία σκέψη: όποιος κάνει ακάποτο, να καθαιρεθεί από άνθρωπος και να υποβιβαστεί σε... μακάκας.
 
OP
OP
G

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
30
Πόντοι
16
κάποιος επιλέγει να ρισκάρει την υγεία του για χάρη της στιγμής συνειδητά.
Τι εννοείς για χάρη της στιγμής..??? Η πουτάνα που το κάνει συνέχεια δεν λέγεται στιγμιαίο αυτό.Άντε κάποιος να ρισκάρει μία φορά (για μία στιγμή όπως λές συνειδητά).Η πουτάνα όμως πως είναι δυνατόν να ρισκάρει συνέχεια αυτό το πράγμα ???? :ugly:
 

polemistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2006
Μηνύματα
1.162
Like
6
Πόντοι
16
Καλά, ένα μικρό ρίσκο θες δεν θες θα το πάρεις. Και με την κοπέλα σου - γυναίκα σου κτλ. όταν είσαι έχεις κάποιο ρίσκο γιατί υποτίθεται ότι της έχεις κάποια Α εμπιστοσύνη. Μην το πάμε στα άκρα και κλειστούμε σε γυάλα, το θέμα είναι να μην γίνεσαι κασκαντέρ.
 

dorian69

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2007
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
Υποθέτω ότι είναι επειδή το έιντζ πιάνει δύσκολα με στοματικό (οι μελέτες δίνουν εκτιμήσεις που ποικίλουν από 1% έως 8%)

νομιζω οτι το -εως- 8% που αναφερεις ειναι ηδη τρομακτικο ποσοστο και ηδη εχει ανυσηχησει πολλους εδω μεσα. Απ οτι ξερω οι πιθανοτητες μεταδοσης aids με στοματικο ειναι μηδαμινες, με πιθανοτητες κατω του 1%
 

Επισκέπτης
Ωραάι σκέψη: όποιος κάνει ακάποτο, να καθαιρεθεί από άνθρωπος και να υποβιβαστεί σε... μακάκας.

Οποιος συμπεριφέρεται ως τέτοιος ...αν μην τι άλλο χρίζει μιας ανάλογης αντιμετώπισης .. Αν η γυναίκα σου πχ φιλαράκι σου μεταδώσει σύφιλλη επειδή πάνω στην καύλα της αποφάσισε να πάρει ακάποτη απο τον περιπτερά θα την θεωρήσεις ώριμη έξυπνη και σοβαρή;
Αυτό εννοώ στιγμή.. το λίγο χρονικό διάστημα που απολαμβάνεις κάτι και προς χάρην του ματαιώνεις ολόκληρη την ζωή σου ή χαλάς την υγεία σου.
 

georgebest

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2007
Μηνύματα
9.382
Κριτικές
7
Like
375
Πόντοι
366
Αν η γυναίκα σου πχ φιλαράκι σου μεταδώσει σύφιλλη επειδή πάνω στην καύλα της αποφάσισε να πάρει ακάποτη απο τον περιπτερά θα την θεωρήσεις ώριμη έξυπνη και σοβαρή;

όχι! Θα κάνω αμέσως αυτό που είπες: θα της αφαιρέσω τα προνόμια του ανθρώπου.

 

Επισκέπτης
όχι! Θα κάνω αμέσως αυτό που είπες: θα της αφαιρέσω τα προνόμια του ανθρώπου.

Μην κολλάς στην υπερβολή του λόγου. Σου δείχνω την ουσία μέσω της υπερβολής αλλά το νόημα σεν είναι σε καμμία περίπτωση αυτό που εξέθεσες. Το νόημα είναι ότι οι συνέπειες μια πράξης έχουν πολλές φορές αξιοπρόσεκτα αποτελέσματα και ως άνθρωποι οι οποίοι δικεδικούμε σε αυτήν την ζωή τα πάντα, οφείλουμε να ελέγχουμε τον εαυτό μας και να δίνουμε, όχι μόνο να ζητάμε. Οι πράξεις μας οφείλουν να έχουν ένα βαθμό ωριμότητας μεγαλώνοντας, και όχι να είναι στηριγμένες στην ικανοποίηση των αναγκών μας και του εγωισμού μας, μιας και είμαστε μέλη κοινωνιών.
 
OP
OP
G

Galb

Μέλος
Εγγρ.
30 Δεκ 2005
Μηνύματα
4.898
Κριτικές
8
Like
30
Πόντοι
16
Η συζήτηση ξεφεύγει..Σε αυτό που ρώτησα τι άλλο έχετε να πείτε ???
 

polemistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2006
Μηνύματα
1.162
Like
6
Πόντοι
16
νομιζω οτι το -εως- 8% που αναφερεις ειναι ηδη τρομακτικο ποσοστο και ηδη εχει ανυσηχησει πολλους εδω μεσα. Απ οτι ξερω οι πιθανοτητες μεταδοσης aids με στοματικο ειναι μηδαμινες, με πιθανοτητες κατω του 1%

However, even though the risk for oral sex is known to be relatively low, it's also very difficult to measure precisely. Different studies have measured oral sex to be the mode of transmission for anywhere from zero to eight percent of HIV cases. The highest measurement (eight percent) is from a Centers for Disease Control survey of gay men in San Francisco in 2000. The problem is, this result is thought to be an overestimate because the study didn't take into account people who had cuts or sores in their mouths, which increase the likelihood of HIV transmission. Also, some subjects in the study who were thought to have contracted HIV from oral sex reported getting semen in their mouths, which is another factor that increases HIV risk.

 

Επισκέπτης
καποια πραγματα ,οπως το ακαποτο,το κανουμε μονο με τις γυναικες μας!!
 

dorian69

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2007
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1

οπως λεει και η καθ ολα αξιοπιστη πηγη σου, το ποσοσστο αυτο 8% μετρηθηκε μονο στο γκετο των γκευ του Σαν Φραντσισκο, οπου κυριως τα πρωτη 10ετια που ανaνωριστηκε το aids "ακουμπουσες" και κολουσες. Μπορω να σου αναφερω πολλες αλλες πηγες που ανεβαζουν τις πιθανοτητες μεταδοσης απο στοματικο στο 1% max.

Eξ αλλου αν οντως ισχυε το 8% υπολογιζω να εχω κολλησει μεχρι τωρα πανω απο 30 φορες την τρισκαταρατη νοσο :headbang:......
 

polemistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2006
Μηνύματα
1.162
Like
6
Πόντοι
16
Οποιος συμπεριφέρεται ως τέτοιος ...αν μην τι άλλο χρίζει μιας ανάλογης αντιμετώπισης .. Αν η γυναίκα σου πχ φιλαράκι σου μεταδώσει σύφιλλη επειδή πάνω στην καύλα της αποφάσισε να πάρει ακάποτη απο τον περιπτερά θα την θεωρήσεις ώριμη έξυπνη και σοβαρή;
Αυτό εννοώ στιγμή.. το λίγο χρονικό διάστημα που απολαμβάνεις κάτι και προς χάρην του ματαιώνεις ολόκληρη την ζωή σου ή χαλάς την υγεία σου.

Εξυπακούεται ότι όταν είσαι με έναν άνθρωπο του έχεις εμπιστοσύνη. Δηλαδή erinal αν παραδείγματος χάρη είσαι με ένα αγόρι μαζί τρία χρόνια, όταν σου κάνει στοματικό θα πρέπει να απλώνει πάνω στην επίμαχη περιοχή στρώσεις από διαφανή μεμβράνη τροφίμων Sanitas-Sanitas? Και άντε και το κάνει αυτό. Όταν παντρευτείς και πας να πιάσεις κανένα παιδί πως θα γίνει? Μην το φτάσουμε στα άκρα το θέμα της προσοχής.
 

ilvara

Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2008
Μηνύματα
41
Like
4
Πόντοι
0

hello, το σαλιο δρα σαν να ειναι αντισυπτικο. Η πιθανοτητα να παθεις aids ειναι τοσο οσο η πιθανοτητα να πεσει το σπιτι σου και να σε πλακωσει.
 

dorian69

Μέλος
Εγγρ.
28 Σεπ 2007
Μηνύματα
143
Like
0
Πόντοι
1
hello, το σαλιο δρα σαν να ειναι αντισυπτικο. Η πιθανοτητα να παθεις aids ειναι τοσο οσο η πιθανοτητα να πεσει το σπιτι σου και να σε πλακωσει.

χμ λιγη προσοχη αγαπητε/η ιλβαρα, δεν ειναι και τοσο απλα τα πραγματα
ασε που πιθανα μας διαβαζουν και καποιοι αφελεις....
που αφου σαλιωσουν τον πουτσο τους, θα τον βαλουν οπουδηποτε... :headbang: 
 
Εγγρ.
21 Ιαν 2007
Μηνύματα
83
Like
0
Πόντοι
0
ακαποτο ποια με τιποτα.8 φορες το εκανα και νομιζα οτι ηταν το ποιο καυλοτικο στο σεξ.την 9η φορα πηρα το παρασιμο (βλεννορια)και μου εφυγε η μαγκια ολη.ολη την ωρα ετσουζε και ετρεχε το πΟΥ___ μου.και ευτηχος δεν εκανα τιποτα με την γυναικα μου.ασχημη εμπειρια και δεν αξιζει να ρισκαρης.ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

Επισκέπτης
ακαποτο ποια με τιποτα.8 φορες το εκανα και νομιζα οτι ηταν το ποιο καυλοτικο στο σεξ.την 9η φορα πηρα το παρασιμο (βλεννορια)και μου εφυγε η μαγκια ολη.ολη την ωρα ετσουζε και ετρεχε το πΟΥ___ μου.και ευτηχος δεν εκανα τιποτα με την γυναικα μου.ασχημη εμπειρια και δεν αξιζει να ρισκαρης.ΜΑΚΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
φιλε μου ειδικα οταν εχουμε σχεσεις και ποσο μαλλον γυναικα,αποφευγουμε τις μαλακιες!!
 

J_blues

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2007
Μηνύματα
66
Like
0
Πόντοι
0
να υποθεσω οτι τα ανωτερω αφορουν και τα ct; η ερωτηση γινεται γιατι, σε αντιθεση με τα παραπανω, εχω διαβασει επισης και διθυραμβικες κριτικες για το ακαποτο που κανουν τα ct, και πως τα καταπινουν κιολας μερικες απο αυτες.
 

Altec73

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Φεβ 2006
Μηνύματα
10.153
Κριτικές
5
Like
58.678
Πόντοι
12.056
Eγω τα κανω ολα και δεν φοβαμαι τιποτα...ειδικα με αραπινες στην πλ Θεατρου..
Ειμαι ξαδελφος του Hailander  :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:



:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom