Νέα

Αγορα LAPTOP

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα wolfakis7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 155
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
φιλαρακι με 1660 γιουρια παιρνεις λαπτοπ που κανει παπαδες κ  εσυ πας σε 14αρα οθονη?Τουλαχιστον 15αρα για να ευχαριστηθεις παιχνιδι.Αν και τα παιχνιδια μονο σε desktop τα ευχαριστιεσαι με μια 22αρα fullhd οθονη να γουσταρεις.Δεν θες σταθερο?
Παιρνεις καλο με τοσα λεφτα και στο μελλον με μια καρτα γραφικων καλυτερη σου βγαζει παραπανω χρονια...

ποιο λαπτοπ?μπορεις να βαλεις λινκ?δεν το παιρνω γνωμες θελω γιαυτο ανοιξα το θρεντ...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
νομιζω οτι με τα λεφτα που ζητανε το λαπτοπ ειναι για τον μπουτσο...

λες χαζαμάρες... αυτό αξίζει πολύθ περισσότερα

5 Έτη Next Business Day On Site Service, Τηλ. 210.81.29.810
Email: info_dellhellas@dell.com
 

LoneMarvel

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2006
Μηνύματα
1.151
Like
345
Πόντοι
36
Γεια σου φίλε

Ακόμα και για φοιτητική χρήση η οθόνη είναι μικρή για φαντάσου να θέλεις να γράψεις κάποια εργασία που απαιτεί κάποιες ώρες και έρευνα θα σου βγούν τα μάτια. Θα συμφωνήσω για DELL έχω και εγώ και είμαι πολύ ευχαρηστημένος. Ψάξου λίγο και στην επιλογή του μεταχειρισμένου εαν θέλεις ( σαν ιδέα το λέω ) εχω βρει κάποιες καλές ευκαιρίες και DELL πολύ αξιόπιστα.
Θέλει λίγο ψαξημο και θα βρεις κάτι καλό.

Καλή Τύχη.
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
πηγαινε σε ενα πλαιδιο αγορινα και θα βρεις αυτο που ζητας,η μπες στη σελιδα τους.Τοσο ακριβο λαπτοπ και με καρτα γραφικων onboard,γιατι ετσι καταλαβαινω οτι ειναι, δεν επιτρεπεται.
 

stevegr(1)

Μέλος
Εγγρ.
2 Οκτ 2009
Μηνύματα
3.262
Κριτικές
5
Like
6
Πόντοι
16
Παιδες καλησπερα..θα ηθελα μια βοηθεια για την αγορα λαπτοπ...Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι εως και 1600 περιπου ευρω..ελεγα να παω σε DELL ....Η χρηση δεν ειναι κυριως για παιχνιδια (φοιτητικη χρηση κυριως) και θα προτιμουσα λειτουργικο windows απο το αντιστοιχο της apple  αφου εχω ακουσει οτι το office δεν ανταποκρινεται ακριβως στην apple...Σκεφτομουν για αυτο...Τι λετε?Ευχαριστω...

εισαι διατηθημενος να χαλασεις τοσα πολλα λεφτα για ενα λαπτοπ ???  :headbang: :headbang: :headbang: :headbang: :headbang:
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Παιδες καλησπερα..θα ηθελα μια βοηθεια για την αγορα λαπτοπ...Τα χρηματα που μπορω να διαθεσω ειναι εως και 1600 περιπου ευρω..ελεγα να παω σε DELL ....Η χρηση δεν ειναι κυριως για παιχνιδια (φοιτητικη χρηση κυριως) και θα προτιμουσα λειτουργικο windows απο το αντιστοιχο της apple  αφου εχω ακουσει οτι το office δεν ανταποκρινεται ακριβως στην apple...Σκεφτομουν για αυτο...Τι λετε?Ευχαριστω...


πάντως τα λεφτά είναι πολλά για φοιτητικό λάπτοπ... τι σπουδάζεις??? αν είσαι σε κανένα πολυτεχνείο, μαθηματικό, χημικό, βιολογικό κλπ πιθανόν να χρειάζεσαι την επεξεργαστική ισχύ που έχει αν και χλωμό το κόβω, αν όμως είσαι σε καμμιά νομική κλπ τότε δεν σου χρειάζεται...
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
πάντως τα λεφτά είναι πολλά για φοιτητικό λάπτοπ... τι σπουδάζεις??? αν είσαι σε κανένα πολυτεχνείο, μαθηματικό, χημικό, βιολογικό κλπ πιθανόν να χρειάζεσαι την επεξεργαστική ισχύ που έχει αν και χλωμό το κόβω, αν όμως είσαι σε καμμιά νομική κλπ τότε δεν σου χρειάζεται...

Πολυτεχνικη Σχολη..
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
λες χαζαμάρες... αυτό αξίζει πολύθ περισσότερα

5 Έτη Next Business Day On Site Service, Τηλ. 210.81.29.810
Email: info_dellhellas@dell.com
Μπορει να εχει μεγαλη ραμ και καλο επεξεργαστη,αλλα εχει μονο 128 γιγα σκληρο και ας ειναι οτι ειναι και 14αρα οθονη!
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
Μπορει να εχει μεγαλη ραμ και καλο επεξεργαστη,αλλα εχει μονο 128 γιγα σκληρο και ας ειναι οτι ειναι και 14αρα οθονη!

γιαυτο υπαρχουν οι εξωτερικοι σκληροι...δε με πειραζει αυτο...
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
εγώ θα πήγαινα σε αυτό ..
λίγο ο σκληρός με χαλαει
αν και έχει δίκιο ο τραμου γιατι η εγγύηση στο λαπτοπ είναι θέμα 

ενα χρονο εγγυηση..και δεν ξερω σαν εταιρια η ASUS  ειναι καλη?Νομιζω η DELL εχει πιο μεγαλο κυρος...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Πολυτεχνικη Σχολη..

και πάλι η επεξεργαστική ισχύς του τέρατος είναι πολύ μεγάλη .. ακόμη και τα πλέον σύνθετα προβλήματα στατικών επιλύονται με μικρότερους επεξεργαστές...

τεσπα.. το εργαλείο είναι καλό και αξιόπιστο το δε σέρβις του άψογο...

μειονέκτημα του η μικρή του οθόνη και η κάρτα γραφικών On board

πλεονεκτήματα

ισχύς επεξεργαστή
μνήμη
δίσκος
υποστήριξη
ανθεκτική κατασκευή (εγώ αυτήν την στιγμή γράφω σε ένα dell latitude d630 δεκαετίας με περίπου 17.000 ώρες λειτουργίας και 2.900 on/off και στο οποίο το μόνο που έχει αλλάξει είναι το πληκτρολόγιο 22 ευρώ)....
λειτουργικό σε επίπεδο Pro

αλλά ρε παιδάκι μου πολλά τα λεφτά... με τα μισά λεφτά παίρνεις αυτό
και βάζεις και κανένα 60αρι για επέκταση της μνημης στα 16 Gb...

αααα ρε μιλάμε για μνήμη 16 GB όταν θυμάμαι τους υπολογιστές που δούλευα στα νιάτα μου είχαν μνημη 64 Kb και σκληρό δίσκο 5 mb...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
εγώ αν διέθετα σε τέτοια κατηγορία λάπτοπ τόσα λεφτά θα έπαιρνα αυτό
ThinkPad-X1-Carbon-Laptop-PC-Front-View-1L-940x475.jpg

η διαφορά του ι5 με τον ι7 σε αυτές τις ULV κατηγορίες είναι μηδαμινή, είναι ισάξια αδύναμοι και οι 2 αλλά,
τις διαφορές τις βλέπεις και μόνος σου.(ανθρακονήματα, μεγάλο άνοιγμα οθόνης, ποιότητα κατασκευής και έλεγχος ποιότητας από  την IBΜ(μην με ζαλίσετε ότι η λενοβο δεν ειναι ιβμ, είναι γνωστό, τα εργοστάσια και η τεχνογνωσία όμως; ) κ.ο.κ.)
άμα θες και άλλα μπλιμπλίκια παραπάνω πάρε αυτή την έκδοση


Υ.Γ. ρε μαλάκες ο τύπος ποστάρει ούλτραμπουκ και πάτε και του βάζετε θηρία λαπτοπ για εναλλακτική λύση. δηλαδή άμα κάποιος θέλει suv τι θα βάλετε για εναλλακτική; κανένα τρακτέρ; :2funny:
 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
το πλαισιο δινει 2 η 3 χρονια εγγυηση στους υπολογιστες του οτι και αν παθουν φτανει βεβαια να μην τους ανοιξεις η πειραξεις το λογισμικο,περασεις αλλο.
 

fragiskos27

Μέλος
Εγγρ.
16 Φεβ 2012
Μηνύματα
117
Like
0
Πόντοι
1
και πάλι η επεξεργαστική ισχύς του τέρατος είναι πολύ μεγάλη .. ακόμη και τα πλέον σύνθετα προβλήματα στατικών επιλύονται με μικρότερους επεξεργαστές...

τεσπα.. το εργαλείο είναι καλό και αξιόπιστο το δε σέρβις του άψογο...

μειονέκτημα του η μικρή του οθόνη και η κάρτα γραφικών On board

πλεονεκτήματα

ισχύς επεξεργαστή
μνήμη
δίσκος
υποστήριξη
ανθεκτική κατασκευή (εγώ αυτήν την στιγμή γράφω σε ένα dell latitude d630 δεκαετίας με περίπου 17.000 ώρες λειτουργίας και 2.900 on/off και στο οποίο το μόνο που έχει αλλάξει είναι το πληκτρολόγιο 22 ευρώ)....
λειτουργικό σε επίπεδο Pro

αλλά ρε παιδάκι μου πολλά τα λεφτά... με τα μισά λεφτά παίρνεις αυτό
και βάζεις και κανένα 60αρι για επέκταση της μνημης στα 16 Gb...

αααα ρε μιλάμε για μνήμη 16 GB όταν θυμάμαι τους υπολογιστές που δούλευα στα νιάτα μου είχαν μνημη 64 Kb και σκληρό δίσκο 5 mb...
τι ειναι on board ??ειμαι ολιγον ασχετος...(για την καρτα γραφικων λεω)
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom