Νέα

Αγορα LAPTOP

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα wolfakis7
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 155
  • Εμφανίσεις 15K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86
Εφοσον δεν ασχολησε πολυ με pc παρε toshiba και απο πλαισιο αν μπορεις.
Αυτη τη στιγμη εχουν το καλυτερο after-sale service.

Αλλα αν δεν το χρησιμοποιεις για δουλεια καλυτερα παρε σταθερο να παιζεις και παιχνιδια ανετα.. με 7-8 κατοσταρικα παιρνεις καλο μηχανημα.  ;)  :thumbsup:
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Εφοσον δεν ασχολησε πολυ με pc παρε toshiba και απο πλαισιο αν μπορεις.
Αυτη τη στιγμη εχουν το καλυτερο after-sale service.

Αλλα αν δεν το χρησιμοποιεις για δουλεια καλυτερα παρε σταθερο να παιζεις και παιχνιδια ανετα.. με 7-8 κατοσταρικα παιρνεις καλο μηχανημα.  ;)  :thumbsup:

:think: ......Μπα...!!!!!!!
 

geo70

Μέλος
Εγγρ.
2 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.079
Like
58
Πόντοι
16
Δουλεύω στη πληροφορική 10+ χρόνια !!! Όλες οι εταιρίες λιανικής πώλησης όπως Πλαίσιο,Multirama,e-shop κλπ έχουν service για τον πού... γιατί απλώς υπάρχει πρόβλημα εκπαίδευσης-εξειδίκευσης και φυσικά ολιγάρηθμου προσωπικού με χαμηλώτατους μισθούς !!!! Θα μου πείς τελικά από που ρε φίλε να το πάρω το γαμ... το laptop που το χρειάζομαι ? Απλώς δώσε βάση στο ίδιο το laptop , καλή ποιότητα κατασκευής , ΚΑΙ ΤΟ SERVICE ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ , το φουκαριάρικο μαγαζάκι που θα στο πουλήσει άλωστε ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ σε περίπτωση προβλήματος , πάρτο απο `κει που θα σου κάνουν τη καλύτερη τιμή !!!! το παζάρι ακόμη ζεί !!!!
Ενδιαφέρουσα περίπτωση είναι τα μηχανήματα της DEll η οποία παρέχει 2ετή On Site(service κατ`οικον εντός 24 ωρών)εγγύηση .... 
 

aswtoss

Μέλος
Εγγρ.
4 Αυγ 2006
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
παρε εκει κανα φτηνο, ολα τα ιδια ειναι.
 

easyrider77

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
5.866
Κριτικές
6
Like
236
Πόντοι
86

Δουλεύω στη πληροφορική 10+ χρόνια !!! Όλες οι εταιρίες λιανικής πώλησης όπως Πλαίσιο,Multirama,e-shop κλπ έχουν service για τον πού... γιατί απλώς υπάρχει πρόβλημα εκπαίδευσης-εξειδίκευσης και φυσικά ολιγάρηθμου προσωπικού με χαμηλώτατους μισθούς !!!! Θα μου πείς τελικά από που ρε φίλε να το πάρω το γαμ... το laptop που το χρειάζομαι ? Απλώς δώσε βάση στο ίδιο το laptop , καλή ποιότητα κατασκευής , ΚΑΙ ΤΟ SERVICE ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ , το φουκαριάρικο μαγαζάκι που θα στο πουλήσει άλωστε ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ σε περίπτωση προβλήματος , πάρτο απο `κει που θα σου κάνουν τη καλύτερη τιμή !!!! το παζάρι ακόμη ζεί !!!!
Ενδιαφέρουσα περίπτωση είναι τα μηχανήματα της DEll η οποία παρέχει 2ετή On Site(service κατ`οικον εντός 24 ωρών)εγγύηση .... 



Ρε δε λεει κανενας οτι το after-sale service γενικα ειναι το καλυτερο.

Aλλα αναμεσα σ αυτο το μετρια κατα τ αλλα service, το πλαισιο κατ εμε παντα εχει το καλυτερο.  ;)

Οπως και η toshiba  σαν κατασκευαστρια εταιρια.

Anwy, για αγορα λαπτοπ το μεγαλυτερο ρολο παιζει ο κατασκευαστης και λιγοτερο το καταστημα λιανικης.

wolfaki για περισσοτερες πληροφοριες και συγκριτικα διαβασε και εδω.



 
OP
OP
W

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
Εγω παντος αν έπαιρνα αυτο τον καιρο λαπτοπ θα ηταν αυτο:

  17"   ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ ΧΩΡΙΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ!!

φιλε μου μια χαρα το βλεπω αλλα υστερει λιγακι σε μνημη ραμ, μνημη υπολογιστη και Κάρτα γραφικών...βεβαια η τιμη του τα σπαει...κυριολεκτικα...θα το εχω υποψιν εαν ναυαγησει η σκεψη μου..

Εφοσον δεν ασχολησε πολυ με pc παρε toshiba και απο πλαισιο αν μπορεις.
Αυτη τη στιγμη εχουν το καλυτερο after-sale service.

Αλλα αν δεν το χρησιμοποιεις για δουλεια καλυτερα παρε σταθερο να παιζεις και παιχνιδια ανετα.. με 7-8 κατοσταρικα παιρνεις καλο μηχανημα.  ;)  :thumbsup:

για toshiba με κοβω εαν δεν γινει καμια στραβη...

εχω σταθερο αλλα χρειαζομαι εναν φορητο κατεπιγοντως!!!

Δουλεύω στη πληροφορική 10+ χρόνια !!! Όλες οι εταιρίες λιανικής πώλησης όπως Πλαίσιο,Multirama,e-shop κλπ έχουν service για τον πού... γιατί απλώς υπάρχει πρόβλημα εκπαίδευσης-εξειδίκευσης και φυσικά ολιγάρηθμου προσωπικού με χαμηλώτατους μισθούς !!!! Θα μου πείς τελικά από που ρε φίλε να το πάρω το γαμ... το laptop που το χρειάζομαι ? Απλώς δώσε βάση στο ίδιο το laptop , καλή ποιότητα κατασκευής , ΚΑΙ ΤΟ SERVICE ΤΗΣ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΡΙΑΣ ΕΤΑΙΡΙΑΣ , το φουκαριάρικο μαγαζάκι που θα στο πουλήσει άλωστε ΕΚΕΙ ΘΑ ΣΕ ΣΤΕΙΛΕΙ σε περίπτωση προβλήματος , πάρτο απο `κει που θα σου κάνουν τη καλύτερη τιμή !!!! το παζάρι ακόμη ζεί !!!!
Ενδιαφέρουσα περίπτωση είναι τα μηχανήματα της DEll η οποία παρέχει 2ετή On Site(service κατ`οικον εντός 24 ωρών)εγγύηση .... 

δηλαδη αυτο που λεει το e-shop "  Εγγύηση: 2 χρόνια άμεσης αντικατάστασης από το e-shop.gr " ειναι μλκ;;; ετσι κι αλλιως θα παει στην κατασκευαστρια εταιρια;;

οσον αφορα το παζαρι που λες...δεν γινεται σκοντο στην τιμη αλλα "παιζει" κανα δωρακι...τσαντουλα, ποντικι κτλ φανταζομαι..

wolfaki για περισσοτερες πληροφοριες και συγκριτικα διαβασε και εδω.


μπραβο ρε παιχτη...ορμαω και σας ενημερωνω...περιμενω και εσας...μηπως σας ερθει καμια φλασια ή δειτε τιποτα το ενδιαφερον..
 

ghost_rider

Μέλος
Εγγρ.
2 Ιαν 2009
Μηνύματα
60
Like
1
Πόντοι
0
φιλε μου μια χαρα το βλεπω αλλα υστερει λιγακι σε μνημη ραμ, μνημη υπολογιστη και Κάρτα γραφικών...βεβαια η τιμη του τα σπαει...κυριολεκτικα...θα το εχω υποψιν εαν ναυαγησει η σκεψη μου..
εχει πανω μια ραμ των 2gb .εχει 2 υποδοχες για ραμ.. περνεις αλη μια 2gb 25 ευρω περιπου οποτε εχουμε : 2+2=4 δηλαδη μια χαρα.
αποκλειστική μνήμη βίντεο 512 MB (1024 MB HyperMemory) ειναι τοπ για λαπτοπ
 

alexm4n

Τιμημένος
Εγγρ.
13 Αυγ 2009
Μηνύματα
9.036
Κριτικές
61
Like
14
Πόντοι
1.366
παληκάρια οι σαυρες Intel Core 2 Duo T5870 δεν είναι καλοί επεξεργαστες
δωστε τα ευρω σας σε κάποιο αλλο laptop
η ideal(toshiba) ειναι μακραν το καλύτερο service στην ελλάδα
 
OP
OP
W

wolfakis7

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2009
Μηνύματα
17.086
Like
7
Πόντοι
166
παληκάρια οι σαυρες Intel Core 2 Duo T5870 δεν είναι καλοί επεξεργαστες
δωστε τα ευρω σας σε κάποιο αλλο laptop
η ideal(toshiba) ειναι μακραν το καλύτερο service στην ελλάδα

η ideal, που μας λες, ειναι η επισκευαστρια εταιρεια της toshiba στην Ελλαδα;;;

[ ρωταω γτ δεν ξερω απο λαπτοπ!!!  >:( >:( >:( >:( ]
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Παιδιά λεώ σε λίγους μήνες να πάρω 1 Toshiba και θα γούσταρα κάτι όπως το Χ500.Όμως έχω απορία.Εδώ και 3 χρόνια τα laptop δε συνοδευονται στη συσκευασία από cd με τους drivers του συστήματος.Και ρωτώ τι γίνεται ρε παιδιά αν θελήσει κανείς να κάνει format?Tι κάνει κανείς αν το σύστημα έχει "μπουκώσει" από προγράμματα και προσθαφαιρέσεις και δε λειτουργούν τα δεδομένα όπως πρέπει και θελήσει ο χρήστης να κάνει καθαρή εγκατάσταση των Windows 7 πάλι;ή αν από ιό ή spyware προκύψουν ανώμαλίες που απαιτούν format?
 

Επισκέπτης
εγω φιλε εχω 2 χρονια ενα toshiba και ειχε μεσα cd
 

KOSTAS_23

Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2006
Μηνύματα
841
Like
0
Πόντοι
6
Αλήθεια;;1 θείος πήρε Acer πριν 2 χρόνια και δεν είχε!!Και ρώτησα στο Plaisio και μου παν ότι δεν συνοδεύονται τα πιο πολλα πλέον.Μαλακίες..Αλλά αν το Toshiba σου έχει τότε ενδέχεται τα Toshiba να συνοδεύονται.Thanks πάντως
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Παιδιά λεώ σε λίγους μήνες να πάρω 1 Toshiba και θα γούσταρα κάτι όπως το Χ500.Όμως έχω απορία.Εδώ και 3 χρόνια τα laptop δε συνοδευονται στη συσκευασία από cd με τους drivers του συστήματος.Και ρωτώ τι γίνεται ρε παιδιά αν θελήσει κανείς να κάνει format?Tι κάνει κανείς αν το σύστημα έχει "μπουκώσει" από προγράμματα και προσθαφαιρέσεις και δε λειτουργούν τα δεδομένα όπως πρέπει και θελήσει ο χρήστης να κάνει καθαρή εγκατάσταση των Windows 7 πάλι;ή αν από ιό ή spyware προκύψουν ανώμαλίες που απαιτούν format?

Πολύ απλά, έχεις την δυνατότητα να φτιάξεις μόνος σου τα αναγκαία 2-3 recovery dvd... με πρόγραμμα που συνοδεύει το μηχάνημα.
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Αρα συμφερει να παρουμε λαπτοπ με εγκατεστημενα τα (σ)vista που εχουν πεσει οι τιμες ή να παρουμε με τα windows 7 , που λογικα ομως θα ειναι πολυ ακριβοτερα?? :idiot:
 

Duracell

Τιμημένος
Εγγρ.
18 Οκτ 2005
Μηνύματα
8.672
Like
83
Πόντοι
66
Αρα συμφερει να παρουμε λαπτοπ με εγκατεστημενα τα (σ)vista που εχουν πεσει οι τιμες ή να παρουμε με τα windows 7, που λογικα ομως θα ειναι πολυ ακριβοτερα?? :idiot:

Πάνω απ' όλα, συμφέρει περισσότερο μηχάνημα χωρίς ΚΑΝΕΝΑ λειτουργικό! Και μετά το φτιάχνει ο καθένας όπως θέλει... ;)
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
ρε συ dura τα ποιο πολλα ηδη εχουν. ειδικα αυτα που ειναι σε προσφορα....δυσκολα βρισκεις χωρις...ή αν βρεις εχουν ελαχιστη διαφορα απο αυτα με το λειτουργικο. ή μηπως δεν ειναι ετσι?
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
27
Πόντοι
166
πήγαινε και ρώτα αν μπορείς να πάρεις το λαπτόπι χωρίς OS.
επειδή έχουν συμβάσεις με τις εταιρίες λειτουργικών τα παίρνουν σε τιμές που ΔΕΝ φαντάζεσαι.
τα Vista Ultimate έλεγαν ότι έκαναν 300+ ευρώ όταν βγήκαν.... αλλά οι εταιρίες δεν πλήρωναν ούτε τα μισά.... μη σου πω ούτε το 1/10 για να αγοράσουν κάθε key.
οπότε υπολόγιζε ότι η διαφορά θα είναι περίπου 50 ευρώ με/χωρίς το λειτουργικό
 

moraki

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2008
Μηνύματα
798
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
6
Οποτε για 50 ευρω συμφερει να το παρουμε ΜΕ λειτουργικο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom