Νέα

Ηλεκτρονικο εισιτήριο ΜΜΜ. Τι παιζει;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα ChangeCase
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 130
  • Εμφανίσεις 8K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
και καλά σου έκανε ξεφτίλα...

έπρεπε να σκωθεί και κανένας λεβεντόγερος να σου σκάσει δύο φάπες να αναμιχτεί η μύξα που τρέχει από τα ρουθούνια σου με αίμα κοπρίτη....

Ο λεβεντόγερος, θα είχε ανάγκη να κάτσει;
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Εγώ έβγαλα εισιτήριο των 11 που πληρώνεις 10 (14€). Το βγάζεις από τα μηχανήματα και εάν τελειώσει το πετάς και παίρνεις άλλο.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το εξής: το χτύπησα 19:00 και πήγα Αθήνα. Πήρα κατι και γυρνάω πίσω και το ξαναχτυπάω 20:25. Δεν μου αφαίρεσε όμως ένα εισιτήριο, θεώρησε ότι έχω το δικαίωμα να χρησιμοποιήσω το μετρό και ας ολοκληρώνονταν η 1:30 ώρα εντός του συρμού.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
30.166
Κριτικές
1
Like
33.203
Πόντοι
6.256
Νέα 24ωρη απεργία στο ΜΕΤΡΟ
Συνεχίζεται η ταλαιπωρία των πολιτών που χρησιμοποιούν τα μέσα μεταφοράς, καθώς το μεγαλύτερο σωματείο λειτουργιάς του ΜΕΤΡΟ κλιμακώνει τις κινητοποιήσεις του, κηρύσσοντας 24ωρη απεργία την Τρίτη, 21 Νοεμβρίου.





με στοχο την ιδιωτικοποιηση και τα πανακριβα μμμ
 

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
Εγώ έβγαλα εισιτήριο των 11 που πληρώνεις 10 (14€). Το βγάζεις από τα μηχανήματα και εάν τελειώσει το πετάς και παίρνεις άλλο.

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι το εξής: το χτύπησα 19:00 και πήγα Αθήνα. Πήρα κατι και γυρνάω πίσω και το ξαναχτυπάω 20:25. Δεν μου αφαίρεσε όμως ένα εισιτήριο, θεώρησε ότι έχω το δικαίωμα να χρησιμοποιήσω το μετρό και ας ολοκληρώνονταν η 1:30 ώρα εντός του συρμού.

Δεν το πετάς όταν τελειώσει, μπορείς να το επαναφορτίσεις με όσα εισιτήρια θέλεις.


Το εισιτήριο έχει διάρκεια ακριβώς 90 λεπτά. Όσες φορές και να το χτυπήσεις μέσα σ' αυτό το διάστημα, δεν πρόκειται να σου αφαιρέσει τίποτα- αυτό θα γίνει όταν παρέλθει το 90λεπτο (στην περίπτωσή σου, κατά την έξοδο από τον σταθμό, όταν και θα το χτυπάς υποχρεωτικά για να ανοίξουν οι πόρτες για να βγεις)
 

Doctormit

Μέλος
Εγγρ.
4 Ιουν 2010
Μηνύματα
119
Like
230
Πόντοι
21
Τι διαδικασία στο σάιτ ακολουθείς για να δεις ότι η κάρτα είναι ενεργοποιημένη ; Πάτησα το λινκ του βολταιρου45 αλλά νομίζω ότι εκεί κάνεις αίτηση για καρτα. Φόρτιση μέσω σάιτ δεν βρήκα λινκ. Το έχω ψάξω όλο. Μάλλον στραβος είμαι και δεν το πρόσεξα καλά.

Για φόρτιση μέσω σάιτ


Κλικάρεις πάνω δεξιά ''Αγορά / Τραπεζικό Σύστημα'' και εισάγεις τον αριθμό της κάρτας και τον 8ψήφιο αριθμό σου ΡΙΝ και ακολουθείς τις οδηγίες.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Δεν το πετάς όταν τελειώσει, μπορείς να το επαναφορτίσεις με όσα εισιτήρια θέλεις.


Το εισιτήριο έχει διάρκεια ακριβώς 90 λεπτά. Όσες φορές και να το χτυπήσεις μέσα σ' αυτό το διάστημα, δεν πρόκειται να σου αφαιρέσει τίποτα- αυτό θα γίνει όταν παρέλθει το 90λεπτο (στην περίπτωσή σου, κατά την έξοδο από τον σταθμό, όταν και θα το χτυπάς υποχρεωτικά για να ανοίξουν οι πόρτες για να βγεις)
Δηλαδή να υποθέσω ότι όταν θα βγαινουμε μαζικά από τον σταθμό θα τρώμε ουρά  καθώς θα περνάει ένας ένας?
 

Digweed

Μέγας
Εγγρ.
26 Ιουν 2016
Μηνύματα
6.036
Κριτικές
1
Like
16.293
Πόντοι
3.836
Όπως έχουν σχεδιαστεί τα πράγματα,ναι.

Οπότε στους μεγάλους σταθμούς,σε ώρες αιχμής,θα γίνεται της πουτάνας το μαγκάλι. :orchestra:

Επίσης,στην περίπτωσή σου,η 1,5 ώρα χρήσης του εισιτηρίου που είχες,συμπληρώθηκε εντός της διαδρομής.

Λογικά,όταν πας να βγεις και πας να χτυπήσεις το εισιτήριό σου στις μπάρες εξόδου,αυτές δεν θα ανοίξουν!

Θα πρέπει λοιπόν να έρθει επιτόπου κάποιος απ'τους υπεύθυνους του σταθμού και να τσεκάρει για ποιο λόγο δεν σου άνοιξε η μπάρα.
 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Νέα 24ωρη απεργία στο ΜΕΤΡΟ
Συνεχίζεται η ταλαιπωρία των πολιτών που χρησιμοποιούν τα μέσα μεταφοράς, καθώς το μεγαλύτερο σωματείο λειτουργιάς του ΜΕΤΡΟ κλιμακώνει τις κινητοποιήσεις του, κηρύσσοντας 24ωρη απεργία την Τρίτη, 21 Νοεμβρίου.






με στοχο την ιδιωτικοποιηση και τα πανακριβα μμμ

Ταλαιπωρία...ε ρε με κάτι τεμπελόσκυλα που έχουμε να κάνουμε. Ταλαιπωρία είναι ρε να σε πηγαίνει ο άλλος;

Μου φαίνεται οι περισσότεροι η μόνη γυμναστική που κάνετε είναι να πηγαίνετε μέχρι το περίπτερο για τσιγάρα.



Όπως έχουν σχεδιαστεί τα πράγματα,ναι.

Οπότε στους μεγάλους σταθμούς,σε ώρες αιχμής,θα γίνεται της πουτάνας το μαγκάλι. :orchestra:

Επίσης,στην περίπτωσή σου,η 1,5 ώρα χρήσης του εισιτηρίου που είχες,συμπληρώθηκε εντός της διαδρομής.

Λογικά,όταν πας να βγεις και πας να χτυπήσεις το εισιτήριό σου στις μπάρες εξόδου,αυτές δεν θα ανοίξουν!

Θα πρέπει λοιπόν να έρθει επιτόπου κάποιος απ'τους υπεύθυνους του σταθμού και να τσεκάρει για ποιο λόγο δεν σου άνοιξε η μπάρα.

Καλά για μένα τέλος το μετρό έτσι όπως το κάνανε σκατά σα τα μούτρα τους. Ξεφτίλισαν το προαστιακό με τους ελεγκτές, τώρα ξεφτίλισαν και το μετρό με τις μπάρες.  Μόνο ΗΣΑΠ, τρόλεϊ, λεωφορεία και τραμ έμειναν. Μέχρι να τα ξεφτιλίσουν και αυτά.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να αρχίσουμε να πηδαμε πάνω από τις μπάρες.
 

Συνημμένα

  • a-man-jumping-over-a-ticket-barrier-to-enter-the-warsaw-metro-B73D4P.jpg
    a-man-jumping-over-a-ticket-barrier-to-enter-the-warsaw-metro-B73D4P.jpg
    128,6 KB · Εμφανίσεις: 13

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
333
Πόντοι
36
Δηλαδή να υποθέσω ότι όταν θα βγαινουμε μαζικά από τον σταθμό θα τρώμε ουρά  καθώς θα περνάει ένας ένας?
στις περισσοτερες χωρες του εξωτερικου ετσι ειναι...οπως και στα λεωφορεια παντα μπαινεις απο μπροστα και χτυπας την καρτα μπροσταν στον οδηγο.εδω απο οτι ειδα τωρα ελλαδα στα λεωφορεια βαλανε σε ολες τις πορτες ακυρωτικα.παλι ολοι τσαπα θα μπαινουν
 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Καλύτερα ρε...ας αφήσουν τα λεωφορεία τουλάχιστον. Γαμήσανε που γαμήσανε το μετρό και το Προαστιακό. Το τραμ είναι άχρηστο, γιατί εξυπηρετεί συγκεκριμένες περιοχές...κάτι άκουσα για μπάρες στον ΗΣΑΠ οπότε πάει και ο ΗΣΑΠ.

ΕΕΕΕΕ ας αφήσουν τουλάχιστον τα λεωφορεία και τα τρόλεϊ να έχουμε και μεις κάτι.
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
333
Πόντοι
36
Καλύτερα ρε...ας αφήσουν τα λεωφορεία τουλάχιστον. Γαμήσανε που γαμήσανε το μετρό και το Προαστιακό. Το τραμ είναι άχρηστο, γιατί εξυπηρετεί συγκεκριμένες περιοχές...κάτι άκουσα για μπάρες στον ΗΣΑΠ οπότε πάει και ο ΗΣΑΠ.

ΕΕΕΕΕ ας αφήσουν τουλάχιστον τα λεωφορεία και τα τρόλεϊ να έχουμε και μεις κάτι.
αυτο για το τραμ....οντως
 

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
Ε ναι, μόνο την παραλιακή ζώνη εξυπηρετεί (που το κάνει και το Α1) και την....Νέα Σμύρνη. :vomit:

Συν του ότι είναι πιο αργό και από Επιτάφιο.
 

Puchas Gracias

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2016
Μηνύματα
5.037
Like
197
Πόντοι
66
Θα φάνε τρελή ήττα έχει να γίνει το πήδημα της αρκούδας
 

Συνημμένα

  • 2457FC3A00000578-0-image-a-13_1420025992570.jpg
    2457FC3A00000578-0-image-a-13_1420025992570.jpg
    50,8 KB · Εμφανίσεις: 13

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom