Νέα

Ηπειρώτες στο σάιτ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gl
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 181
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
ααααααααααααααααααααααααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΛΙΜΝΗ ΣΑΣ & ΤΗΝ ΚΥΡΑ ΦΡΟΣΥΝΗ ΡΕ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΕΣ ΣΚΑΤΟΒΛΑΧΟΙ..

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

σχιζοφρένειαααααααααααααααα
επιληψίαααααααααααααααα  :rockon: :rockon: :rockon: :2funny: :2funny:
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
τραβα μωρη καριολα να πνιξεις τον πονο σου στην τοξικη λιμνουλα σου γαμω τα βατραχια σας..
Μωρή ψώλα έπρεπε να σε ηχογραφήσω το περασμένο σάββατο που έκανες  σαν κλαμένο μουνί στο τηλεφωνο και να σε κάνω ρόμπα σε όλο το φόρουμ :zfuck: :zfuck: :zfuck:
 
OP
OP
gl

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
495
Πόντοι
4.906
παλι μουνι το κανατε το θρεντ χτες που ελειψα.... :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:





 

Enforcer

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
5.439
Like
9
Πόντοι
66
Δεν έχω καταγωγή από Ήπειρο αλλα γουστάρω πολύ το μέρος και άνετα θα μετακόμιζα εκεί με 1 Πολωνέζα και 1 Σέρβα για το υπόλοιπο της μικρής ζωής μου
 
OP
OP
gl

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
495
Πόντοι
4.906
Δεν έχω καταγωγή από Ήπειρο αλλα γουστάρω πολύ το μέρος και άνετα θα μετακόμιζα εκεί με 1 Πολωνέζα και 1 Σέρβα για το υπόλοιπο της μικρής ζωής μου
ολιγαρκη σε βρισκω.... :2funny:
 

Οξαποδω

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.872
Κριτικές
24
Like
11.309
Πόντοι
9.477
Καλά ρε πατριώτη, εδώ μέσα βρήκες να εκφράσεις την πατριδολαγνεία σου; Κι εγώ απέκει είμι, αλλά τις πολιτιστικές-πολιτισμικές ανησυχίες μου τις εκφράζω αλλού.
Εδώ πέρα πατριωτη μου, ο κόσμος συζητά για άλλου είδους λαγνείες, για σαρκικές ηδονές επί χρήμασι, και όχι για πολιτισμό, παράδοση, ευεργέτες, κτλ.
Σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να διαγράψεις εντελώς αυτό το θέμα, όχι γιατί δεν είναι ενδιαφέρον, αλλά γιατί δεν ταιριάζει εδώ!
 
OP
OP
gl

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
495
Πόντοι
4.906
μαλλον εισαι καινουριος στο σαιτ και σε παρεσυρε ο τιτλος...εδω μεσα καθε λογης παπαρια μπορει να βρεις....ψαξε λιγο....
κατα τα αλλα ενα προσκλητηριο (κοντο)πατριωτων δεν βλαπτει...να γνωριζομαστε....το θεμα δεν διαγραφεται ετσι και αλλιως και το θρεντ δεν αποσκοπουσε σε προβολη της ηπειρωτικης παραδοσης....να μην παρεξηγουμαστε
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.501
Κριτικές
22
Like
369
Πόντοι
5.795
Καλά ρε πατριώτη, εδώ μέσα βρήκες να εκφράσεις την πατριδολαγνεία σου; Κι εγώ απέκει είμι, αλλά τις πολιτιστικές-πολιτισμικές ανησυχίες μου τις εκφράζω αλλού.
Εδώ πέρα πατριωτη μου, ο κόσμος συζητά για άλλου είδους λαγνείες, για σαρκικές ηδονές επί χρήμασι, και όχι για πολιτισμό, παράδοση, ευεργέτες, κτλ.
Σου συνιστώ ανεπιφύλακτα να διαγράψεις εντελώς αυτό το θέμα, όχι γιατί δεν είναι ενδιαφέρον, αλλά γιατί δεν ταιριάζει εδώ!
άμα παλιώσεις λίγο θά διαπιστώσεις ότι υπάρχουν θέματα πολύ ποιό σοβαρά από τό μουνί τής πουτάνας πού συζητιούντε καί οί συζητήσεις από μερικούς σέ θέματα πολιτικής κλπ ανώτερες από πολλές τηλεοπτικές...
εμείς οί ποιο παλιοί οί περισσότεροι είμαστε εδώ  γιά πολλά άλλα θέματα...
νάσε καλά καλώς ήλθες
 

gatto

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Αυγ 2007
Μηνύματα
22.160
Like
32
Πόντοι
366
Όταν το είδα το θρεντ νόμιζα ότι το άνοιξε ο γνωστός μπαστουνόβλαχος...

Μωρή ψώλα έπρεπε να σε ηχογραφήσω το περασμένο σάββατο που έκανες  σαν κλαμένο μουνί στο τηλεφωνο και να σε κάνω ρόμπα σε όλο το φόρουμ :zfuck: :zfuck: :zfuck:
Είσαι γνωστό ρουφιανάκι!  :birdman:
 

!blis

Σπουδαίος
Εγγρ.
27 Νοε 2009
Μηνύματα
9.688
Κριτικές
41
Like
2.971
Πόντοι
3.237
μπριτς! :2funny:
 

kosnik26

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Σεπ 2009
Μηνύματα
49.263
Like
20
Πόντοι
366
Tυπε σας λενε και πλακουτσοκεφαλους? αν θυμαμε καλα?
Τυπε ελπιζω να μην παρεξηγηθεις ;)

Εγώ κατάγομαι από Νομό Πρεβέζης (αν το εξειδικεύσω είναι λίγο ρίσκο, ποτέ δεν ξέρεις ποιός διαβάζει το σάιτ  :sunglasses: )

Πράγματι μας αποκαλούν πλακουτσοκέφαλους και πρφοανώς για να το λένε κάποια βάση θα υπάρχει...
Εκείνο που έχω ακούσει είναι την εξήγηση που αποδίδεται από την παράδοσή μας σε αυτό το χαρακτηριστικό:λένε λοιπόν ότι τα παλιά τα χρόνια, όταν υπήρχε πολύ μεγάλη φτώχεια στην περιοχή, όποτε γεννιόταν ένα παιδί, οι συγγενείς που το επισκέπτονταν (κατά συρροή καθ' ότι ευκαιρία να μασαμπουκώσουν και να λιγδώσει το αντεράκι τους...) το χτυπούσαν (θωπευτικά) πίσω στο κεφαλάκι του και του έδιναν την εξής ευχή "άντε και κουλουράς στα Γιάννενα!", διότι την εποχή εκείνη για την φτωχή αγροτιά της Ηπείρου το επάγγελμα του κουλουρά στα Γιάννενα φάνταζε
(και στην πράξη συγκριτκά μάλλον θα ήταν) σαν μεγαλοεπιχειρηματία...
Τα πολλά κατακέφαλα λοιπόν που συνόδευαν τις πολλές ευχές, έδιναν το πλακουτσωτό σχήμα στο κεφάλι των Ηπειρωτών. (λέμε τώρα...)

Όσο για κάτι άλλο που διάβασα εδώ μέσα περί τσιγγουνιάς, από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι αν βγεις μια βόλτα στα καφενεία της Ηπείρου το κέρασμα πάει σύννεφο, στα πανηγύρια δε ακόμα περισσότερο.
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Εγώ κατάγομαι από Νομό Πρεβέζης (αν το εξειδικεύσω είναι λίγο ρίσκο, ποτέ δεν ξέρεις ποιός διαβάζει το σάιτ  :sunglasses: )

Πράγματι μας αποκαλούν πλακουτσοκέφαλους και πρφοανώς για να το λένε κάποια βάση θα υπάρχει...
Εκείνο που έχω ακούσει είναι την εξήγηση που αποδίδεται από την παράδοσή μας σε αυτό το χαρακτηριστικό:λένε λοιπόν ότι τα παλιά τα χρόνια, όταν υπήρχε πολύ μεγάλη φτώχεια στην περιοχή, όποτε γεννιόταν ένα παιδί, οι συγγενείς που το επισκέπτονταν (κατά συρροή καθ' ότι ευκαιρία να μασαμπουκώσουν και να λιγδώσει το αντεράκι τους...) το χτυπούσαν (θωπευτικά) πίσω στο κεφαλάκι του και του έδιναν την εξής ευχή "άντε και κουλουράς στα Γιάννενα!", διότι την εποχή εκείνη για την φτωχή αγροτιά της Ηπείρου το επάγγελμα του κουλουρά στα Γιάννενα φάνταζε
(και στην πράξη συγκριτκά μάλλον θα ήταν) σαν μεγαλοεπιχειρηματία...
Τα πολλά κατακέφαλα λοιπόν που συνόδευαν τις πολλές ευχές, έδιναν το πλακουτσωτό σχήμα στο κεφάλι των Ηπειρωτών. (λέμε τώρα...)

Όσο για κάτι άλλο που διάβασα εδώ μέσα περί τσιγγουνιάς, από προσωπική εμπειρία ξέρω ότι αν βγεις μια βόλτα στα καφενεία της Ηπείρου το κέρασμα πάει σύννεφο, στα πανηγύρια δε ακόμα περισσότερο.
Nαι ρε τυπε αυτο ειναι το θυμηθηκα τωρα που το ειπες...το εχω ακουσει και εγω...
 
OP
OP
gl

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
495
Πόντοι
4.906

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom