Νέα

Ηπειρώτες στο σάιτ

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα gl
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 181
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

estisis

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
γεια σας απο θεσπρωτια...τωρα με την εγνατια γιναμε απο ηγουμενιτσα μεχρι θεσσαλονικη ολοι γειτονες...
 
OP
OP
gl

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
γεια σας απο θεσπρωτια...τωρα με την εγνατια γιναμε απο ηγουμενιτσα μεχρι θεσσαλονικη ολοι γειτονες...
γεια σου πατριδα....αντε να γινει ενα σοβαρο προσκλητηριο συγκεντρωσης των απανταχου ηπειρωτων του σαιτ.....καποιοι μας ζηλευουν και πηγαν να μας χαλασουν το θρεντ.... :grin:
 
OP
OP
gl

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
είμαι ηπειρώτης από καταγωγή.ο παππούς μου γεννήθηκε σέ ενα μικρό χωριό τής επαρχίας άνω καλαμά κοντά στό καλπάκι.
προσπαθώ νά είμαι παρόν σέ όλες τίς εκδηλώσεις τής αδελφότητας καί όποτε μπορώ πηγένω νά ηρεμίσω.
η ήπειρος έχει μέρη πού συνιστώ γιά εκδρομή από τά ωραιότερα τής ελλάδας..
 

KingEdward

Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2008
Μηνύματα
762
Κριτικές
3
Like
53
Πόντοι
6
σκιάχτηκα ωρέ παιδί μου...

μην πέφτεις καταί...

άι στον κόρακα...(μερικοί ιδιωματισμοί)

Τυγχάνει να είμαι από Ήπειρο και συγκεκριμένα από τον περίφημο Αχέροντα ...
 

tommaso

Μέλος
Εγγρ.
1 Σεπ 2007
Μηνύματα
5.099
Like
2
Πόντοι
66
σκιάχτηκα ωρέ παιδί μου...

μην πέφτεις καταί...

άι στον κόρακα...(μερικοί ιδιωματισμοί)

Τυγχάνει να είμαι από Ήπειρο και συγκεκριμένα από τον περίφημο Αχέροντα ...


οποιος απο τους εντιμοτατους ηπειρωτες μας ξερει κοσμο απο Ζιτσα

θα ηθελα να τον ρωτησω καποια ενδιαφεροντα πραγματα.


υγ.καλα κανετε και ειστε περηφανοι για τα Γιαννενα και την Ηπειρο.

για μενα ειναι το ομορφοτερο  μερος της ελλαδας.
 

hot_alkis

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
70
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Παγουράς βέρος που η πουτάνα η ζωή με έφερε στην Αθήνα. Αν επισκέπτομαι τακτικά τα λατρεμένα Γιάννενα, η ποιότητα της ζωής στην πρωτεύουσα της Ηπείρου δεν συγκρίνεται με τίποτα με την αντίστοιχη της Αθήνας.

                          Γιάννενα πρώτα στα όπλα, τα γρόσια και τα γράμματα.   
 

hot_alkis

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2006
Μηνύματα
70
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
                  Διόρθωση: Γιάννενα πρώτα στα άρματα, στα γρόσια και στα γράμματα

Τα Γιάννενα έχουν χαρακτηρισθεί ως η Γενεύη του Ελληνικού Βορρά. Όπου οι θρύλοι δένουν αρμονικά με το σήμερα και το παραδοσιακό στοιχείο συναντά την μεταμοντέρνα νεωτερικότητα.  Μάγκες αξίζει τον κόπο, ειδικά τώρα το χειμώνα να πάτε ένα ταξιδάκι από εκεί. Έχει πολύ όμορφα τοπία όχι μόνο στα Ζαγοροχώρια, απλά παντού. Όλη η Ήπειρος είναι πανέμορφη. Τώρα με την Εγνατία όλο το καλοκαίρι έγινε χαμός από επισκέπτες της Μακεδονίας και κυρίως θεσσαλονικείς.
Από τη νότιο Ελλάδα το πρόβλημα είναι ότι δεν έχει φτιαχτεί η Ιόνια οδός και ο δρόμος δεν είναι και από τους καλύτερος. Παρόλα αυτά αξίζει τον κόπο να επισκεφτείτε την πόλη του Πύρου και των Μεγάλων Ευεργετών.   
 
OP
OP
gl

gl

Μέγας
Εγγρ.
6 Ιουλ 2009
Μηνύματα
129.587
Κριτικές
475
Like
494
Πόντοι
4.906
πραγματι ο τουρισμος απο βορειοελλαδιτες στα γιαννενα και στον νομο γενικοτερα αλλα και στα παραλια το καλοκαιρι(συβοτα,παργα κλπ)εχει αυξηθει απο φετος λογω εγνατιας που μικρυνε φοβερα τις αποστασεις....
 

Bull_

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2005
Μηνύματα
9.887
Like
3
Πόντοι
66
 

Συνημμένα

  • 10.jpg
    10.jpg
    26,8 KB · Εμφανίσεις: 12

estisis

Μέλος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
20
Like
0
Πόντοι
0
Παγουράς βέρος που η πουτάνα η ζωή με έφερε στην Αθήνα. Αν επισκέπτομαι τακτικά τα λατρεμένα Γιάννενα, η ποιότητα της ζωής στην πρωτεύουσα της Ηπείρου δεν συγκρίνεται με τίποτα με την αντίστοιχη της Αθήνας.

                          Γιάννενα πρώτα στα όπλα, τα γρόσια και τα γράμματα.   
                 
                          Γιαννενα πρωτα ΣΤ ΑΡΜΑΤΑ στα γροσια και τα γραμματα...
 

Επισκέπτης
ααααααααααααααααααααααααααααααααα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα,χα..
ΓΑΜΩ ΤΗΝ ΛΙΜΝΗ ΣΑΣ & ΤΗΝ ΚΥΡΑ ΦΡΟΣΥΝΗ ΡΕ ΚΩΛΟΤΡΥΠΙΔΕΣ ΣΚΑΤΟΒΛΑΧΟΙ..
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom