Νέα

Κάτοικος κέντρου Αθήνας...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Lemmy13!!!!
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Πρυτανης

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Νοε 2012
Μηνύματα
242
Κριτικές
45
Like
3.407
Πόντοι
1.431
Όσοι γεννηθήκαμε και μεγαλωσαμε εδώ ξέρουμε την περιοχή πολύ καλά .

Εγώ π.χ έφυγα σε άλλες περιοχές , πηγα μετά Αμερική, επέστρεψα έκανε κύκλους συμβίωσης, έγγαμου βίου εκτός περιοχής και πριν ελάχιστα χρόνια επέστρεψα.

Σκοπός ήταν να μείνω ελάχιστα και να φύγω αλλού.
Λόγω μοτό έχω μια ευκολία στην μετακίνηση .
Οι περιοχές που ήθελα να πάω γέμισαν Airbnb, τα ενοίκια ανέβηκαν σε όσα ελεύθερα απέμειναν.

Με "γνωστούς" που είχαν σπίτι δεν ήθελα να μπλέξω. Αυτά καταλήγουν δυσάρεστα συνήθως .
Παραμένω λοιπόν στο πατρικό
(μόνος) παγιδευμένος στην γειτονιά που μεγάλωσα και αγάπησα, έχοντας ανδρωθεί ανάμεσα στα μπουρδέλα της Φυλής της (τότε) Λιοσίων αλλά και του Μεταξουργείου, ελάχιστα όμως.

Αυτή η λαίλαπα που μαστίζει όλη την περιοχή, απλά δεν ανακόπτεται πλέον.

Έχουν στηθεί κανονικές μαφιες που ελέγχουν ναρκωτικά μαγαζιά, προμήθειες, ενοίκια κλπ κλπ.
Το μαύρο χρήμα ελεύθερα μεταξύ αυτών.
Έλεγχος κανένας.

.Έχουν δικά τους διαμερίσματα που υπάρχουν μουσουλμάνες μέσα.
Μην ξεχνάμε τον συναγωνιστή που είχε πάει κέντρο για επισκευή κινητού και του "έσπρωξαν" αντί 50€ σε ξενοδοχείο εκεί γύρω ανήλικο κορίτσι.
Προς τιμήν του αποχώρησε ενώ τον είχαν απειλήσει οι καργιοληδες με το μαγαζί βιτρίνα.

Πακιστανοί (το ξέρω εκ των έσω) σταματάνε μπαγλα με τρίκυκλα , τους ξυλοφορτώνουν εκφοβιστικα και ζητάνε 600€ για να επιστρέψουν το τρίκυκλο.


Είναι τόσα που γίνονται τόσα που δεν γνωρίζουμε , ατελείωτες οι ιστορίες.

Δεν γίνεται να κυκλοφορεί αραπακος με Lexus RX 450 στην Αχαρνών, καζανοκέφαλοι με Merc S 600 , πινακίδες "απ' έξω" η κάτι μούρες (καινούργια φρούτα αυτά) αραβόφωνοι με Σουηδικές πινακίδες (!)

Βάλτε και το καρκίνωμα των γύφτων σε όλο αυτό.

Όλα αυτά κορυφώθηκαν τα τελευταία 3.1/2 χρόνια.λ αρχής γενομένης από το 1992 επίσημα .
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.090
Like
4.016
Πόντοι
456
Γενικά η Αθήνα έχει πεθάνει. Επικίνδυνη παντού και χάλια μαύρα σε υποδομές. Δυστυχώς μένω κέντρο απο τότε που γεννήθηκα. Έχω την δυνατότητα να την κάνω αλλά πάλι Ελλάδα θα καταλήξω το οποίο είναι μίζερο. Αν δεν αλλάξει κάτι δραστικά σύντομα όπου και να πάμε θα είναι μια απέραντη μιζέρια είτε κέντρο είτε προάστια είτε σε νησί κλπ.
τύπε πού είναι επικίνδυνη η Αθήνα;;;:think::think::think:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.768
Like
16.548
Πόντοι
3.656
Όσοι γεννηθήκαμε και μεγαλωσαμε εδώ ξέρουμε την περιοχή πολύ καλά .

Εγώ π.χ έφυγα σε άλλες περιοχές , πηγα μετά Αμερική, επέστρεψα έκανε κύκλους συμβίωσης, έγγαμου βίου εκτός περιοχής και πριν ελάχιστα χρόνια επέστρεψα.

Σκοπός ήταν να μείνω ελάχιστα και να φύγω αλλού.
Λόγω μοτό έχω μια ευκολία στην μετακίνηση .
Οι περιοχές που ήθελα να πάω γέμισαν Airbnb, τα ενοίκια ανέβηκαν σε όσα ελεύθερα απέμειναν.

Με "γνωστούς" που είχαν σπίτι δεν ήθελα να μπλέξω. Αυτά καταλήγουν δυσάρεστα συνήθως .
Παραμένω λοιπόν στο πατρικό
(μόνος) παγιδευμένος στην γειτονιά που μεγάλωσα και αγάπησα, έχοντας ανδρωθεί ανάμεσα στα μπουρδέλα της Φυλής της (τότε) Λιοσίων αλλά και του Μεταξουργείου, ελάχιστα όμως.

Αυτή η λαίλαπα που μαστίζει όλη την περιοχή, απλά δεν ανακόπτεται πλέον.

Έχουν στηθεί κανονικές μαφιες που ελέγχουν ναρκωτικά μαγαζιά, προμήθειες, ενοίκια κλπ κλπ.
Το μαύρο χρήμα ελεύθερα μεταξύ αυτών.
Έλεγχος κανένας.

.Έχουν δικά τους διαμερίσματα που υπάρχουν μουσουλμάνες μέσα.
Μην ξεχνάμε τον συναγωνιστή που είχε πάει κέντρο για επισκευή κινητού και του "έσπρωξαν" αντί 50€ σε ξενοδοχείο εκεί γύρω ανήλικο κορίτσι.
Προς τιμήν του αποχώρησε ενώ τον είχαν απειλήσει οι καργιοληδες με το μαγαζί βιτρίνα.

Πακιστανοί (το ξέρω εκ των έσω) σταματάνε μπαγλα με τρίκυκλα , τους ξυλοφορτώνουν εκφοβιστικα και ζητάνε 600€ για να επιστρέψουν το τρίκυκλο.


Είναι τόσα που γίνονται τόσα που δεν γνωρίζουμε , ατελείωτες οι ιστορίες.

Δεν γίνεται να κυκλοφορεί αραπακος με Lexus RX 450 στην Αχαρνών, καζανοκέφαλοι με Merc S 600 , πινακίδες "απ' έξω" η κάτι μούρες (καινούργια φρούτα αυτά) αραβόφωνοι με Σουηδικές πινακίδες (!)

Βάλτε και το καρκίνωμα των γύφτων σε όλο αυτό.

Όλα αυτά κορυφώθηκαν τα τελευταία 3.1/2 χρόνια.λ αρχής γενομένης από το 1992 επίσημα .


Δεν πειράζει τύπε.
Όλα καλά.
Δεν έχεις Χούντα.
Έχουμε διώξει τους Γλυξμπουργκ .
Οι Ναζί είναι στη φυλάκα.

Τι άλλο θέλετε πια αχάριστοι ;;;;

Τολμάει κανείς να κλωτσήσει γάτα ;

Θα φάει φυλάκιση μεγαλύτερη από του Ρούντολφ Ες .

Δεν σας καταλαβαίνω πια αχάριστοι .
Με τίποτε δεν ικανοποιήστε.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.090
Like
4.016
Πόντοι
456
H Αθήνα είναι πλέον αβίωτη λόγω ακρίβειας. Και όχι λόγω εγκληματικότητας.
Το αντίθετο είναι πιο ήρεμη από ποτέ η Αθήνα τα τελευταία χρόνια. Κι αυτό λόγω του ότι η σκαρταδούρα έφυγε για άλλους προορισμούς.
Παλιότερα ήταν πόλος έλξης ''πλέμπας''. Πλέον ούτε κατά διάνοια.
Επίσης όταν βάζουμε ως παράδειγμα την πλατεία βικτορίας.. Εντάξει ρε τύποι. 10000000000 ΣΥΝΟΙΚΙΕΣ και διάλεξες το ότι χειρότερο υπάρχει και ανάγουμε συμπέρασμα για όλη την Αθήνα; Είναι λάθος αυτό πολύ.
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.339
Κριτικές
1
Like
812
Πόντοι
96
Απο προσωπικη εμπειρια. Εμενα κεντρο επι 7 χρονια, συγκεκριμενα πλατεια Βικτωριας. ...... Και παλι, ολα αυτα ειναι υποκειμενικα διοτι οπως προειπα ο καθενας με τα γουστα του.

παντως εγω αν και παιδί των ΒΠ στα 52 σκεφτομαι να κανω την αναποδη διαδρομη.
Η περιφερεια της Αθηνας εχει πουλακια και φυση ΑΛΛΑ το αυτοκινητο ειναι ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ και οσο εχεις κεφια καβαλας το αμαξι , το τρενο , το λεωφορειο και πας στις δουλειες ή στην διασκεδαση . Μεγαλώνοντας βαραινεις και περιοριζεσαι σε μια αδεια γειτονια . Στην γειτονια μου εχει 4 καφε , μεζεδοπωλεια , γηπεδο κλπ ΑΛΛΑ δεν εχει καφενειο να πανε οι συνταξιουχοι και τριγυνανε χωρις λόγο και καποιοι λίγοι μαζευονται σε ενα φουρνο και τα λένε . Στο κεντρο τα καφενεια τιγκα στους συνταξιουχους ειναι και εχουνε παρέα .

Εχω μεινει προς το κεντρο - Κυψελη- αλλα τοτε χρησιμοποιουσα πολυ αυτοκινητο και με κουραζε το παρκιν . Μα χαρα ηταν ολα διπλα . Μολις ειχα χωρισει και ηθελα να ειμαι πιο κοντα στα παιδια μου για αυτο επεστεψα στα ΒΠ . Και τι καταλαβα ;:headbang::headbang:

ΥΓ και εδω εχω φαει 2 ανακαινισεις απλα το βραδυ ειναι ησυχα . Δεν υπαρχουν και βαρεμενοι να ουρλιαζουν μεσα στην νυχτα.
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.477
Κριτικές
62
Like
41.221
Πόντοι
8.530
Μεγαλε μπουρδελιαρη, ενα δρομο πανω απο την Φυλης εμενα.....ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΕΣ ΑΥΤΟ πιστεψε με.....αλλο να κανεις την τσαρκα σου εκει για την καυλα σου αλλο να μενεις εκει κοντα και να τα βλεπεις καθε μερα ολα αυτα. ειναι σαν το φαι, καθε μερα το ιδιο θα το σιχαθεις στο τελος
Έχει δίκιο...δεν θα άντεχα να πηγαίνω στον φούρνο και να σκέφτομαι ότι θα περάσει το ψωμί δίπλα από κατουρημενα πεζοδρόμια.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.456
Κριτικές
16
Like
13.659
Πόντοι
6.515
Έχει δίκιο...δεν θα άντεχα να πηγαίνω στον φούρνο και να σκέφτομαι ότι θα περάσει το ψωμί δίπλα από κατουρημενα πεζοδρόμια.
δεν ειχε λεφτα για ουρητηρια ο μπακογιαννης, προτιμησε να τα φαει στον μεγαλο περιπατο :headbang:
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.768
Like
16.548
Πόντοι
3.656
δεν ειχε λεφτα για ουρητηρια ο μπακογιαννης, προτιμησε να τα φαει στον μεγαλο περιπατο :headbang:


Κοστίζει ρε να κάνεις βόλτες με αντίκα άστον μάρτιν στο μπάντεν μπάντεν ....
 

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.747
Like
709
Πόντοι
96
Όσοι γεννηθήκαμε και μεγαλωσαμε εδώ ξέρουμε την περιοχή πολύ καλά .

Εγώ π.χ έφυγα σε άλλες περιοχές , πηγα μετά Αμερική, επέστρεψα έκανε κύκλους συμβίωσης, έγγαμου βίου εκτός περιοχής και πριν ελάχιστα χρόνια επέστρεψα.

Σκοπός ήταν να μείνω ελάχιστα και να φύγω αλλού.
Λόγω μοτό έχω μια ευκολία στην μετακίνηση .
Οι περιοχές που ήθελα να πάω γέμισαν Airbnb, τα ενοίκια ανέβηκαν σε όσα ελεύθερα απέμειναν.

Με "γνωστούς" που είχαν σπίτι δεν ήθελα να μπλέξω. Αυτά καταλήγουν δυσάρεστα συνήθως .
Παραμένω λοιπόν στο πατρικό
(μόνος) παγιδευμένος στην γειτονιά που μεγάλωσα και αγάπησα, έχοντας ανδρωθεί ανάμεσα στα μπουρδέλα της Φυλής της (τότε) Λιοσίων αλλά και του Μεταξουργείου, ελάχιστα όμως.

Αυτή η λαίλαπα που μαστίζει όλη την περιοχή, απλά δεν ανακόπτεται πλέον.

Έχουν στηθεί κανονικές μαφιες που ελέγχουν ναρκωτικά μαγαζιά, προμήθειες, ενοίκια κλπ κλπ.
Το μαύρο χρήμα ελεύθερα μεταξύ αυτών.
Έλεγχος κανένας.

.Έχουν δικά τους διαμερίσματα που υπάρχουν μουσουλμάνες μέσα.
Μην ξεχνάμε τον συναγωνιστή που είχε πάει κέντρο για επισκευή κινητού και του "έσπρωξαν" αντί 50€ σε ξενοδοχείο εκεί γύρω ανήλικο κορίτσι.
Προς τιμήν του αποχώρησε ενώ τον είχαν απειλήσει οι καργιοληδες με το μαγαζί βιτρίνα.

Πακιστανοί (το ξέρω εκ των έσω) σταματάνε μπαγλα με τρίκυκλα , τους ξυλοφορτώνουν εκφοβιστικα και ζητάνε 600€ για να επιστρέψουν το τρίκυκλο.


Είναι τόσα που γίνονται τόσα που δεν γνωρίζουμε , ατελείωτες οι ιστορίες.

Δεν γίνεται να κυκλοφορεί αραπακος με Lexus RX 450 στην Αχαρνών, καζανοκέφαλοι με Merc S 600 , πινακίδες "απ' έξω" η κάτι μούρες (καινούργια φρούτα αυτά) αραβόφωνοι με Σουηδικές πινακίδες (!)

Βάλτε και το καρκίνωμα των γύφτων σε όλο αυτό.

Όλα αυτά κορυφώθηκαν τα τελευταία 3.1/2 χρόνια.λ αρχής γενομένης από το 1992 επίσημα .
γινεται

μονο με εθνικοκοινωνισμο:rockon::rockon::rockon:
 

Mpratan

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2019
Μηνύματα
5.456
Κριτικές
21
Like
9.986
Πόντοι
3.346
H Αθήνα είναι πλέον αβίωτη λόγω ακρίβειας. Και όχι λόγω εγκληματικότητας.
Το αντίθετο είναι πιο ήρεμη από ποτέ η Αθήνα τα τελευταία χρόνια. Κι αυτό λόγω του ότι η σκαρταδούρα έφυγε για άλλους προορισμούς.
Παλιότερα ήταν πόλος έλξης ''πλέμπας''. Πλέον ούτε κατά διάνοια.
Επίσης όταν βάζουμε ως παράδειγμα την πλατεία βικτορίας.. Εντάξει ρε τύποι. 10000000000 ΣΥΝΟΙΚΙΕΣ και διάλεξες το ότι χειρότερο υπάρχει και ανάγουμε συμπέρασμα για όλη την Αθήνα; Είναι λάθος αυτό πολύ.
Η αλήθεια είναι ότι πλατεία βικτωρίας και άγιος παντελεήμονας είναι από τις πιο ασχημες περιοχές του κέντρου. Καλύτερα Μεταξουργείο η σταθμό Λαρίσης.
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.090
Like
4.016
Πόντοι
456
Η αλήθεια είναι ότι πλατεία βικτωρίας και άγιος παντελεήμονας είναι από τις πιο ασχημες περιοχές του κέντρου. Καλύτερα Μεταξουργείο η σταθμό Λαρίσης.
Ξεκάθαρα τύπε. έχεις δίκιο
Σταθμό λαρίσης έχει ανυχτωσιά προς τα κάτω , βλέπεις ουρανό.
Μεταξουργείο έχει μια άπλα επίσης και δεν είναι κλουβί εκατομμυρίων.
Να προλάβω τους άσχετους. Το μεταξουργείο έχει 2 βρώμικους δρόμους με μπουρδέλα και εκει που συνορεύει με την ομόνοια έχει πιάτσα ναρκωτικών και μέρος που μένουν άστεγοι. Αλλά επειδή γνωρίζω κόσμο που μένει και στις 2 περιοχές. Μεταξουργείο δεν τον έχει ενοχλήσει ποτέ κανένας ενώ Α. Παντελεήμονα έχω ακούσει τα χειρότερα.
 

polymprizos

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2017
Μηνύματα
246
Like
198
Πόντοι
1
απο τη μια εγω ειμαι ετοιμος να αγορασω σπιτι στο κεντρο της αθηνας και εσεις γραφετε οτι η κατασταση ειναι γαματα....
 

REGGAS

Μέγας
Εγγρ.
2 Αυγ 2007
Μηνύματα
4.437
Like
13.723
Πόντοι
3.506
απο τη μια εγω ειμαι ετοιμος να αγορασω σπιτι στο κεντρο της αθηνας και εσεις γραφετε οτι η κατασταση ειναι γαματα....
Ολα σχετικα ειναι τυπε.
Εξαρταται που βαζεις τον τονο!
 

goustarwnaxunw

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2019
Μηνύματα
946
Like
3.026
Πόντοι
446
Εγώ πάντως ακουω εδω και χρόνια για το σχέδιο εξαθλίωσης του κέντρου με σκοπό να αγοραστούν τα σπίτια για ψυχούλα από ολιγαρχες και μεγάλα funds, και μετά να το μετατρέψουν σε high class τουριστικό μέρος, αυτό θα συμβεί ποτέ ή είναι ακόμα ένας αστικός μύθος;
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.339
Κριτικές
1
Like
812
Πόντοι
96
απο τη μια εγω ειμαι ετοιμος να αγορασω σπιτι στο κεντρο της αθηνας και εσεις γραφετε οτι η κατασταση ειναι γαματα....

και η Ομονοια κεντρο ειναι και η Βουκουρεστιου παλι κεντρο ειναι .
Εμεις πιασαμε την Βικτωρια που ειχε και πιατσα αντρων "πορνων" και διακινηση ναρκωτικων και μιλαμε για ολο το κεντρο .
Περα απο τα κομματικα η Αθηνα τα τελευταια 3 χρονια εχει βελτιωθει σημαντικότατα . Το πρωι ειναι υπεροχη . Τωρα τι συμβαινει μετα τις 10 το βραδυ δεν γνωριζω . Ετοιμαζομαι για υπνο στις 10 εγώ .
 

antkar81

Σπουδαίος
Εγγρ.
2 Ιουν 2021
Μηνύματα
1.603
Κριτικές
24
Like
4.209
Πόντοι
2.846
και η Ομονοια κεντρο ειναι και η Βουκουρεστιου παλι κεντρο ειναι .
Εμεις πιασαμε την Βικτωρια που ειχε και πιατσα αντρων "πορνων" και διακινηση ναρκωτικων και μιλαμε για ολο το κεντρο .
Περα απο τα κομματικα η Αθηνα τα τελευταια 3 χρονια εχει βελτιωθει σημαντικότατα . Το πρωι ειναι υπεροχη . Τωρα τι συμβαινει μετα τις 10 το βραδυ δεν γνωριζω . Ετοιμαζομαι για υπνο στις 10 εγώ .
Βράδυ δεν είναι να περάσεις από εκεί
Χαλκοκονδύλη κλπ
Είναι άκρως επικίνδυνο
 

BAKALIS74

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Ιουν 2012
Μηνύματα
4.689
Like
1.954
Πόντοι
216
Εγώ πάντως ακουω εδω και χρόνια για το σχέδιο εξαθλίωσης του κέντρου με σκοπό να αγοραστούν τα σπίτια για ψυχούλα από ολιγαρχες και μεγάλα funds, και μετά να το μετατρέψουν σε high class τουριστικό μέρος, αυτό θα συμβεί ποτέ ή είναι ακόμα ένας αστικός μύθος;
μυθος, 30 χρίνια τα ακούω, οι τότε ολιγάρχες εχουν πεθάνει ή είναι χούφταλα, είναι άλλη μια ψεκασμένη θεωρία για να εξηγηθεί ένα φαινόμενο οτι γίνεται σκόπιμα.
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.842
Κριτικές
13
Like
3.115
Πόντοι
746
Απο προσωπικη εμπειρια. Εμενα κεντρο επι 7 χρονια, συγκεκριμενα πλατεια Βικτωριας. Κατα αναγκη, για να ειμαι κοντα στην εργασια μου. Για να μενεις κεντρο Αθηνας, τρια τινά παιζουν. Ειτε εισαι στο τσαμπε (πατρικο σπιτι, κτλ), ειτε κατα αναγκη (εργασια οπως εγω, συγκοινωνιες), ειτε εισαι ανωμαλαρα του κερατα, οτι και νασημαινει αυτο. Θα μου πειτε ειναι και θεμα γουστου, σε αλλους αρεσει η ζωη στο κεντρο σε αλλους οχι. Προσπαθω λοιπον οσο γινεται αντικειμενικα να το κρινω. Πως γινεται να σου αρεσει το νταπα ντουπα γυρω σου σχεδον επι 24ωρου βασεως; Δεν ειναι μονο οι κορνες, οι φωνες (μεθυσμενοι, αλλοδαπα, κτλ), η βρωμα στους δρομους και στα πεζοδρομια (φιλοτιμες οι προσπαθειες του δημου Αθηναιων αλλα...), εχουμε και τα τελευταια 2 χρονια την ΕΠΙΔΗΜΙΑ των ανακαινισεων (ειτε ιδωτικα ειτε τα καρκινωματα τα airbnb). Μονο στην γειτονια μου θυμαμαι να βιωσα 5-6 ανακαινισεις, ΟΛΙΚΕΣ, να μενουν μονο τα ντουβαρια και αν. Αυτα εν μερει περι "ανωμαλιας". Υπαρχουν και λοιποι "στραβοι" που εδω κρυβονται αναμεσα στο πληθος. Αδερφαρες, με καμια γκομενα 200 κιλα (που την "αγαπουν" διοτι εχει λεπτα αισθηματα..), βιζιτουδες της κακιας ωρας, μεγαλα κεφαλια της νυχτας που "κρυβονται" μεσα σε μια πολυκατοικια 30+ διαμερισματων, κτλ. Ολα αυτα δεν τα βγαζω απο το κεφαλι μου, τα εχω δει/ζησει. Ασε που η συγκεκριμενη περιοχη εχει γινει πολος ελξης για τα συναφι των lgbt, ντοπιο και εισαγωμενο. Μιλαμε για πολυ τακουνι 44 και βαλε νουμερο. Σηκωθηκα και εφυγα αθελητα (ο ηλιθιος τοσο καιρο), διοτι εκει που εμενα θα γινει ΚΑΙ ΑΥΤΟ airbnb. Πηγα σε προαστιο και ΒΡΗΚΑ ΤΗΝ ΥΓΕΙΑ ΜΟΥ. Μπορει να "χανω" μιαμιση ωρα την ημερα με τις συγκοινωνιες προσωπικο χρονο αλλα ρε φιλε μπαινω σπιτακι μου χωρις να κοιταω πισω μου, ωρες ησυχιας ΩΡΕΣ ΗΣΥΧΙΑΣ γαμωτο, ολοι μιλανε ελληνικα και χωρις προφορα καν, απλα βάρδα να μην εχεις ξεμεινει απο τσιγαρα κτλ και γυρνας σπιτι απο δουλεια 11 βραδυ....τον ηπιες. Εδω δεν εχει μινι μαρκετ πακιστανομπαγκλαντεσιανο ανοιχτο εως 1-2 βραδυ. Και παλι, ολα αυτα ειναι υποκειμενικα διοτι οπως προειπα ο καθενας με τα γουστα του.
Γράφεις χαρακτηριστικά: "Για να μενεις κεντρο Αθηνας, τρια τινά παιζουν. Ειτε εισαι στο τσαμπε (πατρικο σπιτι, κτλ), ειτε κατα αναγκη (εργασια οπως εγω, συγκοινωνιες), ειτε εισαι ανωμαλαρα του κερατα, οτι και να σημαίνει αυτό."... Χαχαχα... Ανωμαλάρα του κερατά... Ναι έχει πολλά ψώνια (του καλλιτεχνικού χώρου κυρίως) και τέτοιους εδώ (Έλληνες εννοείται)...
Εγώ είμαι στην περίπτωση του πατρικού και μένω στο λεγόμενο ιστορικό κέντρο...
Όσα λες ισχύουν και στο δεκαπλάσιο θα έλεγα... Με τον αδελφό μου είμαστε σε κόντρα γι΄αυτό (μου λέει συνέχεια να φύγω από το κέντρο, ήταν και ένας από τους λόγους που έφυγε από την Ελλάδα, που δεν του άρεσε γενικά)...
Έχει τύχει να καθαρίσω σκατά στο πεζοδρομιό μου από μεθυσμένους (που δεν πάνε στο WC του μαγαζιού διασκέδασης, γιατί δεν το θεωρούν του γούστου τους), να δω να πλακώνουν στο ξύλο άνθρωπο ηλικίας 60 χρονών τουλάχιστον Αλγερινοί από το μπαλκονι μου (όλα έγιναν σε χρόνο dt, για να τον ληστέψουν και ήρθε απάνω στο σπίτι μου μέχρι να έρθει το ασθενοφόρο), να δω να κάνουν έρωτα ομοφυλόφυλοι μέσα σε αυτοκίνητο (αλλά και ετεροφυλλόφυλοι και τα χαρτιά από την πράξη να τα πετάνε στο πεζοδρόμιο και πολλά άλλα...
Όμως παρ΄όλα αυτά δεν θα έφευγα από το κέντρο... Γεννήθηκα και ζυμώθηκα εδώ...
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
3.090
Like
4.016
Πόντοι
456
και η Ομονοια κεντρο ειναι και η Βουκουρεστιου παλι κεντρο ειναι .
Εμεις πιασαμε την Βικτωρια που ειχε και πιατσα αντρων "πορνων" και διακινηση ναρκωτικων και μιλαμε για ολο το κεντρο .
Περα απο τα κομματικα η Αθηνα τα τελευταια 3 χρονια εχει βελτιωθει σημαντικότατα . Το πρωι ειναι υπεροχη . Τωρα τι συμβαινει μετα τις 10 το βραδυ δεν γνωριζω . Ετοιμαζομαι για υπνο στις 10 εγώ .
Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο στη πλατεία βικτορίας. Μάλλον θα γίνεται στα καφέ που είναι μόνο άντρες απ ότι έχω δει και μάλιστα κωλόγεροι.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom