Νέα

Wrocław Poland

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα tasosedess
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 179
  • Εμφανίσεις 30K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
@cool11: Διαφορές σε σχέση με μια Ελληνίδα. Αν αναφέρεσαι στο κρεβάτι όλες είναι πάνω-κάτω ίδιες συμπεριλαμβανομένης της αναπόφευκτης κρεβατομουρμούρας μετά, πριν και χωρίς sex. Τώρα σε σύγκριση με τις Ελληνίδες που είχα σχέση κατά καιρούς είναι λιγότερο απαιτητική γενικά λιγότερο σπάταλη, μάλλον οικονόμα, σε όλα και επιλεκτική στα έξοδα και τις αγορές. Γενικά είναι πιο προσγειωμένη. Επίσης σε σχέση με Ελληνίδες φίλων που μετά μερικά χρόνια γάμου και τεκνοποίησης απέκτησαν κυτταρίτιδα, κοιλιές κλπ κλπ, προσέχει τον εαυτό της ανεξαρτήτως ώρας και στιγμής ακόμη και δέκα χρόνια μετά το γάμο και δύο κόρες.
Αν θέλεις να ρωτήσεις κάτι ποιό συγκεκριμένο ελεύθερα.


@kostas_thai: Για το Lublin αυτό που ξέρω σίγουρα είναι ότι έχει φανταστικά δερμάτινα, αυτά με τη γούνα από μέσα, σε τιμές πολύ καλύτερες από Βαρσοβία και ειδικά Κρακοβία. Ωραία η παλιά πόλη με κάστρο, καθεδρικούς, μουσεία κλπ. Στο ψητό τώρα. Για νυχτερινή ζωή δεν ξέρω γιατί πήγα οικογενειακός και επισκέφτηκα μόνο καφέ και εστιατόρια. Στους δρόμους πάντως κυκλοφορούσαν αρκετά ξέκολα, όχι όσα κυκλοφορούν στη Κρακοβία βέβαια, και παιχνίδι θα κάνεις σίγουρα. Το αποτέλεσμα εξαρτάται από σένα. Τώρα επί πληρωμή δεν νομίζω να έχεις κανένα πρόβλημα. 
αυτο ειναι το θεμα.εγω θελω με καμακι χωρις βιζιτα.μονο με κερασματα σε μπαρακια η και εστιατορια αν μου αρεσει πολυ το μωρο και θελω να το κυκλοφορησω.παντως πολυ ωραια που εχει ξεκωλα.το εργο ειναι πιο ευκολο.τι λες?με καμακι και με ενα παρουσιαστικο αρκετα καλο παιζω μπαλα καλη ετσι?
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
αυτο ειναι το θεμα.εγω θελω με καμακι χωρις βιζιτα.μονο με κερασματα σε μπαρακια η και εστιατορια αν μου αρεσει πολυ το μωρο και θελω να το κυκλοφορησω.παντως πολυ ωραια που εχει ξεκωλα.το εργο ειναι πιο ευκολο.τι λες?με καμακι και με ενα παρουσιαστικο αρκετα καλο παιζω μπαλα καλη ετσι?

Τίποτα δε θα κάνεις αν δεν έχεις εμπειρία.Πού να ξέρεις πού πρέπει να πας και τι να κάνεις.Δεν είναι η Πολωνία σαν την Ουκρανία όπου γίνονται τα πιο απίθανα και φανταστικά πράγματα.Πολωνία όσους ξένους είδα με γκόμενες μιλάγαν όλοι πολωνικά και φαίνονταν να έχουν ζήσει χρόνια στην Πολωνία.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
maximilian εσυ απο την εμπειρια σου, για πες μου, ειναι οντως οι πολωνεζες της διπλανης πορτας(οχι τα ξεκολα), σχετικά χαμηλων τονων & παραδέχονται οτι σε μια σχέση ο άντρας πρεπει να έχει την πρωτοβουλία κινησεων; Ο φεμινισμός των 'δυτικών' γυναικών, πόσο τις εχει επηρεάσει;
Αυτο ειναι ενα πολυ σημαντικο θεμα, που παιζει ρολο σε πολλα πραγματα μες τη ζωη.
Στην ελλάδα από τις ελληνίδες θα ακούσεις 'τα λεφτα μου, η δουλεια μου, το αμαξι μου, οι στόχοι μου, αμα σου αρεσει, η ανεξαρτησία μου κλπ'. Η μέση πολωνέζα σέβεται τον άντρα; Ή θέλει να τον καβαλικέψει;
Νομιζω καταλαβες τι εννοω.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Οι μέσες Πολωνέζες, αυτές άλλωστε συναναστρέφομαι, είναι ισορροπημένες. Σέβονται τους άντρες τους στο έπακρο αρκεί βέβαια να τις σέβονται και αυτοί. Επίσης, επαναλαμβάνω όσες γνωρίζω και είναι αρκετές, αφήνουν τις πρωτοβουλίες στους άντρες  τους. Όπως σου έγραψα και πιο πάνω είναι πιο προσγειωμένες από τις Ελληνίδες
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ο φεμινισμός γενικώς δεν έχει πιάσει καθόλου στις σλαυικές χώρες.Ο λόγος είναι αρκετά απλός.Καμιά Ρωσίδα ή Πολωνέζα δε θέλει να παραιτηθεί από το δικαίωμα να αρμέγει άνδρες.Τι να τον κάνει το φεμινισμό;ύστερα οι άντρες σε αυτές τις χώρες είναι του τύπου πίνω γαμάω και καμιά φορά δέρνω οπότε ο φεμινισμός δεν μπορεί να δουλέψει με τέτοιο υλικό.Ο φεμινισμός είναι δημιούργημα των Αγγλοσαξόνων και ευδημεί μόνο στις αγγλοσαξονικές χώρες επειδή εκεί οι γυναίκες τοποθετούνται πολύ ψηλά και υπάρχει το politically correct.Επίσης ενδημεί και στη Σκανδιναυία λόγω γυναικοκρατίας και equality.
Η νοοτροπία των Πολωνέζων μπορεί να συνοψιστεί στο τετράπτυχο 1.Βρες τον,2.Κάνε σεξ μαζί του,3.Μείνε έγκυος,4.Παντρέψου τον.Φυσικά πολλοί Ελληνες(και ιδίως Ιταλοί) μένουν στο στάδιο 2 προς μεγάλη απογοήτευση των Πολωνέζων που πραγματικά είναι σε ένα φοβερό ανταγωνισμό για τους άντρες και η νοοτροπία είναι ποια θα το δώσει πιο γρήγορα για να τον καπαρώσει.Το ίδιο είναι και στην Ουκρανία επί πέντε φορές.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
αυτο ειναι το θεμα.εγω θελω με καμακι χωρις βιζιτα.μονο με κερασματα σε μπαρακια η και εστιατορια αν μου αρεσει πολυ το μωρο και θελω να το κυκλοφορησω.παντως πολυ ωραια που εχει ξεκωλα.το εργο ειναι πιο ευκολο.τι λες?με καμακι και με ενα παρουσιαστικο αρκετα καλο παιζω μπαλα καλη ετσι?
maximilian gia sena pigaine auto.apantise mou esu pou ksereis apo ekei.oxi thewries kai arloumpes praktika pragmata.otan mporeseis esu pou ksereis apo polwnides apantise mou file se auto pou grafw parapanw.antikeimenika oti ksereis kai vlepeis ola auta ta xronia pou eisai ekei.se euxaristw.sorry gia ta greeklish.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Σου έχω απαντήσει ήδη. Παιχνίδι μπορείς να κάνεις άνετα. Το αποτέλεσμα εξαρτάται από εσένα. Η ένστασή μου αφορά την συγκεκριμένη πόλη δηλαδή το Lublin στην οποία εγώ δεν θα έμενα πάνω από δύο ημέρες και αυτές με το ζόρι. Γιατί δεν δοκιμάζεις την Κρακοβία όπου οι γυναίκες είναι πιο άνετες?

Τώρα για αυτά που γράφει ο Kman2. Η αλήθεια είναι πως πριν μια δεκαπενταετία που ξεκίνησα να πηγαίνω Πολωνία αυτά τα συναντούσα και στη Βαρσοβία. Τώρα όμως τα πράματα δεν είναι ακριβώς έτσι και αυτά που γράφει (ποτό, ξύλο και πήδημα) έχουν περιοριστεί στην επαρχία κυρίως νότια και ανατολικά.
Όσον αφορά το τετράπτυχο που γράφει μπορεί να ισχύει σε κάποιο βαθμό για τις Πολωνέζες που μένουν στο εξωτερικό αλλά για τη Πολωνία πλέον τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι τουλάχιστον στις μεγάλες πόλεις. Μιλάω βέβαια για τον κανόνα και όχι για τις εξαιρέσεις.
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
Σου έχω απαντήσει ήδη. Παιχνίδι μπορείς να κάνεις άνετα. Το αποτέλεσμα εξαρτάται από εσένα. Η ένστασή μου αφορά την συγκεκριμένη πόλη δηλαδή το Lublin στην οποία εγώ δεν θα έμενα πάνω από δύο ημέρες και αυτές με το ζόρι. Γιατί δεν δοκιμάζεις την Κρακοβία όπου οι γυναίκες είναι πιο άνετες?

Τώρα για αυτά που γράφει ο Kman2. Η αλήθεια είναι πως πριν μια δεκαπενταετία που ξεκίνησα να πηγαίνω Πολωνία αυτά τα συναντούσα και στη Βαρσοβία. Τώρα όμως τα πράματα δεν είναι ακριβώς έτσι και αυτά που γράφει (ποτό, ξύλο και πήδημα) έχουν περιοριστεί στην επαρχία κυρίως νότια και ανατολικά.
Όσον αφορά το τετράπτυχο που γράφει μπορεί να ισχύει σε κάποιο βαθμό για τις Πολωνέζες που μένουν στο εξωτερικό αλλά για τη Πολωνία πλέον τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι τουλάχιστον στις μεγάλες πόλεις. Μιλάω βέβαια για τον κανόνα και όχι για τις εξαιρέσεις.
φιλε τι γνωμη εχεις για wroslaw??
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
To Wroclaw για μένα είναι η ωραιότερη πόλη της Πολωνίας. Έχει τα πάντα. Πανέμορφη πόλη, γεμάτη ζωή, νεολαία, διασκέδαση, κουλτούρα κλπ κλπ. Ελπίζω οι κόρες μου όταν έρθει η ώρα να καταφέρουν να πάνε εκεί πανεπιστήμιο και θα γίνω μόνιμος εκεί (αν ζω βέβαια).
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Όσον αφορά το τετράπτυχο που γράφει μπορεί να ισχύει σε κάποιο βαθμό για τις Πολωνέζες που μένουν στο εξωτερικό αλλά για τη Πολωνία πλέον τα πράγματα δεν είναι ακριβώς έτσι τουλάχιστον στις μεγάλες πόλεις. Μιλάω βέβαια για τον κανόνα και όχι για τις εξαιρέσεις.

Εξηγεις λιγο πως ειναι σημερα οι πολωνέζες, ποια ειναι η δικη σου αποψη, σε σχεση με αυτα που καταθετει ο kman?
Να βγαλουμε μια συνισταμενη αποψεων, να εχουμε μια σφαιρικη αντιληψη.
 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Κατ΄αρχάς οι Πολωνέζες που ζουν στο εξωτερικό έχουν αποκτήσει διαφορετική νοοτροπία από αυτές που ζουν στη Πολωνία οπότε δεν θα αναφερθώ σε αυτές.

Στη Πολωνία λοιπόν και με βάση όσες γνωρίζω και όσα ακούω από φίλες της γυναίκας μου υπάρχουν γυναίκες δύο ταχυτήτων. Αυτές που ζουν χρόνια σε μεγάλες πόλεις και αυτές που ζουν ή έρχονται από την επαρχία.
Οι πρώτες είναι άνετες στη σχέση τους, στη παρέα κλπ και βρίσκονται πλέον κοντά στα δυτικοευρωπαϊκά πρότυπα τηρουμένων βέβαια των αναλογιών.
Οι δεύτερες τώρα είναι πιο κοντά σε αυτά που γράφει ο kman αλλά σε μικρότερο βαθμό απ' ότι ήταν παλιότερα.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
maximilian το ζητουμενο ειναι να μην κανει καποιος σχεση με μια που εχει ολα τα αρνητικα μιας δυτικοευρωπαίας, οποτε μαλλον θα πρεπει να γινει παιχνιδι επαρχια για το σκοπο αυτο.
Τι θεωρειτε επαρχια στην πολωνια? Απο ποσες χιλιαδες κόσμο και κάτω;

Επισης για πες, για ποιο λογο μια πολωνεζα θα επελεγε καποιον μη πολωνο για σχεση? Σε τι μπορει να υπερεχει ενας μη πολωνος, τι μπορει να την τραβηξει την πολωνεζα?
Ο kman λεει οτι κατα βαση οι πολωνεζες δεν εχουν προβλημα να κανουν σχεση με οποιαδηποτε εθνικοτητα(σε ακραιο βαθμο, μεχρι αραπαδες κλπ), αλλα απο την αλλη, σιγουρα η μεση πολωνεζα μπορει να ζητα κατι απο τους πολωνους που αυτοι δεν το εχουν/δεν το προσφερουν και εδω μπορουμε εμεις με την καταλληλη γνωση να δουμε αν μπορουμε σταθουμε αξια, και να στοχευσουμε με αξιωσεις και συγκριτικα πλεονεκτηματα στις πολωνεζες.
Αν καποιος της προσφερει βασικα αλλα σημαντικα πραγματα, αγαπη, σεβασμο, αξιοπρεπη διαβιωση διχως πολυτελειες ομως, κλπ μπορει να περιμενει οτι θα εχει επιτυχιες στις 'καλες' πολωνεζες;
Τι ειδους αντρες εχουν 'περαση', τι ειναι αυτο που λειπει?

Καπως πρεπει να χαρτογραφησουμε τα συγκριτικα μας πλεονεκτηματα!

 

maximilian

Μέλος
Εγγρ.
25 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.643
Like
30
Πόντοι
16
Γράφω πιο πάνω ότι είναι πιο κοντά στα δυτικοευρωπαϊκά πρότυπα τηρουμένων των αναλογιών. Επειδή έχουν μάθει να ζούν δύσκολα οικονομικά (χαμηλοί μισθοί, ανεργία, ΠΟΛΥ λιγότερες κοινωνικές παροχές απ’ ότι παλιά, ακρίβεια στις τιμές που διαρκώς αυξάνεται, είναι πιο προσγειωμένες στη πραγματικότητα αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.  
Η επαρχία στη Πολωνία δεν χαρακτηρίζεται από τους πόσους κατοίκους έχει. Για παράδειγμα το Kielce που είναι από τις μεγαλύτερες πόλεις έχει μόνο 200000 κατοίκους. Είναι πολύ μεγάλη χώρα και ο κόσμος δεν είναι συγκεντρωμένος. Επίσης είναι χωρισμένη σε περιφέρειες και κάθε περιφέρεια περιλαμβάνει πολλά χωριά.
Είναι χώρα 2 ταχυτήτων. Η βορειοδυτική Πολωνία έχει πολύ μεγαλύτερη ανάπτυξη από την νοτιοανατολική λόγω μεγάλων επενδύσεων κυρίως από τη Γερμανία, Ιταλία (Fiat) κλπ.
Οπότε  πιο αυθεντικές Πολωνέζες είναι αυτές της νοτιοανατολικής Πολωνίας. Έχε υπόψη σου επίσης ότι είναι Καθολικές φανατικές.
Δεν ξέρω αν ο kman αναφέρεται στις Πολωνέζες που ζουν στη Πολωνία ή στο εξωτερικό. Για τη Πολωνία δεν συμβαίνει αυτό τουλάχιστον γενικευμένα. Τώρα και στην Ελλάδα Ελληνίδες κάνουν σχέσεις με Μαύρους, Πακιστανούς, Ινδούς κλπ δεν σημαίνει όμως ότι αυτός είναι ο κανόνας.
Αυτό που ψάχνουν οι (μέσες) Πολωνέζες είναι σιγουριά (δες πρώτη παράγραφο) και σεβασμό. Αν τα έχουν αυτά σου δίνουν τα πάντα.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
 

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Χρησιμες παρατηρησεις.
Αναφερομαι παντα στις πολωνεζες που μενουν πολωνια.
Οχι αυτες που ζουν σε αλλες χωρες και εχουν δεχτει αλλες επιρροες.
Καθομαι και τα σκεφτομαι, λιγο ο καθολικισμος, λιγο η πιο επαρχιακη νοοτροπια, λιγο οι γενικοτερες συνθηκες, νομιζω τελικα οτι μπορει κανεις σχετικα ευκολα να βρει σε πολωνεζα, μια πιο συγκρατημενη και ρεαλίστρια γυναικα σε σχέση με τις αμυαλες ελληνιδες/δυτικοευρωπαιες, κατι οπως ηταν οι ελληνιδες στην δεκαετια του 60 το φανταζομαι.
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
Γράφω πιο πάνω ότι είναι πιο κοντά στα δυτικοευρωπαϊκά πρότυπα τηρουμένων των αναλογιών. Επειδή έχουν μάθει να ζούν δύσκολα οικονομικά (χαμηλοί μισθοί, ανεργία, ΠΟΛΥ λιγότερες κοινωνικές παροχές απ’ ότι παλιά, ακρίβεια στις τιμές που διαρκώς αυξάνεται, είναι πιο προσγειωμένες στη πραγματικότητα αν καταλαβαίνεις τι εννοώ.  
Η επαρχία στη Πολωνία δεν χαρακτηρίζεται από τους πόσους κατοίκους έχει. Για παράδειγμα το Kielce που είναι από τις μεγαλύτερες πόλεις έχει μόνο 200000 κατοίκους. Είναι πολύ μεγάλη χώρα και ο κόσμος δεν είναι συγκεντρωμένος. Επίσης είναι χωρισμένη σε περιφέρειες και κάθε περιφέρεια περιλαμβάνει πολλά χωριά.
Είναι χώρα 2 ταχυτήτων. Η βορειοδυτική Πολωνία έχει πολύ μεγαλύτερη ανάπτυξη από την νοτιοανατολική λόγω μεγάλων επενδύσεων κυρίως από τη Γερμανία, Ιταλία (Fiat) κλπ.
Οπότε  πιο αυθεντικές Πολωνέζες είναι αυτές της νοτιοανατολικής Πολωνίας. Έχε υπόψη σου επίσης ότι είναι Καθολικές φανατικές.
Δεν ξέρω αν ο kman αναφέρεται στις Πολωνέζες που ζουν στη Πολωνία ή στο εξωτερικό. Για τη Πολωνία δεν συμβαίνει αυτό τουλάχιστον γενικευμένα. Τώρα και στην Ελλάδα Ελληνίδες κάνουν σχέσεις με Μαύρους, Πακιστανούς, Ινδούς κλπ δεν σημαίνει όμως ότι αυτός είναι ο κανόνας.
Αυτό που ψάχνουν οι (μέσες) Πολωνέζες είναι σιγουριά (δες πρώτη παράγραφο) και σεβασμό. Αν τα έχουν αυτά σου δίνουν τα πάντα.
Ελπίζω να σε κάλυψα.
euxaristw file gia tis plirofories.ontws kai edw yparxoun ellinides pou pane me kati tetoius an kai oses exw paratirisei itan stin pleiopsifeia xontres i prezogomenes kai sigoura den isxuei se megalo vathmo.gia tis polwnides fantazomai gia na to les etsi tha einai.ante me to kalo polwnia na tin kanw na dw ti psaria tha piasw an piasw.apo oti katalava gia kamaki kaluteri pli gia sena einai krakovia kai wroslaw.alla kai ena tour na kaneis kalo einai an exeis polles meres diakopes.sorry gia ta greeklish kai euxaristw gia tis plirofories.ta leme edw pali an einai.xrono exoume lefta den exoume...xaxaxa :grin: :grin:
 

Chevalier Fidèle

Τιμημένος
Εγγρ.
1 Ιαν 2007
Μηνύματα
21.619
Κριτικές
1
Like
300
Πόντοι
386
euxaristw file gia tis plirofories.ontws kai edw yparxoun ellinides pou pane me kati tetoius an kai oses exw paratirisei itan stin pleiopsifeia xontres i prezogomenes kai sigoura den isxuei se megalo vathmo.gia tis polwnides fantazomai gia na to les etsi tha einai.ante me to kalo polwnia na tin kanw na dw ti psaria tha piasw an piasw.apo oti katalava gia kamaki kaluteri pli gia sena einai krakovia kai wroslaw.alla kai ena tour na kaneis kalo einai an exeis polles meres diakopes.sorry gia ta greeklish kai euxaristw gia tis plirofories.ta leme edw pali an einai.xrono exoume lefta den exoume...xaxaxa :grin: :grin:

Προσπάθησε να το λύσεις αυτό το θέμα με τα greeklish πάντως. Καλό ταξίδι αν πας!
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.103
Κριτικές
3
Like
4.013
Πόντοι
736
Φίλε εαν μου επιτρέπεις και εμένα μια γνώμη μην επενδύσεις ιδιαιτερα στο Krakov. Ειναι μια πάρα πολύ τουριστική πόλη με χιλίαδες τουρίστες καθημερινά, κυρίως Γερμανούς. Είναι ιδιαιτερα ανεπτυγμένη η οικονομία της ( άρα όσες ψαχνονται είναι και χορτάτες και απαιτητικες)και όσες δεν έχουν πρόβλημα να μπλέξουν με τουρίστες , έχουν πολλές επιλογές.  Θα σου έλεγα να κινηθείς σε πιο επαρχία κατάσταση.  Καλό είναι το KRAKOV για τουρισμό , όμορφη πόλη ... αλλά για καμάκι δεν την θεώρω κορυφαία επιλογή.    
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Το Κράκοβ είναι από τις χειρότερες πόλεις.Είναι τίγκα στις μουνάρες αλλά το έχουν ξεσκίσει οι τουρίστες με τις μαλακίες τους(εκατομμύρια μεθυσμένοι Αγγλοι,καυλωμένοι Ιταλοί και Αραβες,οι γκόμενες ούτε που γυρνάνε να σε κοιτάξουνε).
 
OP
OP
tasosedess

tasosedess

Μέλος
Εγγρ.
17 Νοε 2007
Μηνύματα
1.295
Like
4
Πόντοι
16
ενα ακομη παραδειγμα
χθες στην δουλεια μου ειδα μια κοπελλα για πρωτη φορα.Οχι μουναρα,ουτε μπαζο δηλαδη μετριοκαλη .Πλησιαζω αρχιζω το μπλα-μπλα...πολωνεζα...ειναι με τον γκομενο της εδω αλλα δεν μενουν μαζι γιατι μαλωνουν συνεχεια λεει...( αλλα εγω νομιζω πως εννοει οτι εχει καποια σχεση αλλα θα ηταν ευχαριστως διαθεσιμη αν τυχαινε κατι καλυτερο,δεν θεωρω πως εγω ειμαι κατι καλυτερο ,απλα το επισημαινω).Το κακο αλλα ισως καλο, ειναι, οτι φευγει σημερα πισω για πολωνια γιατι σπουδαζει εκει στο katowice ...αφου μενει και σπουδαζει εκει παει να πει πως θα εχει ενα θεμα με τα φραγκα και αυτο την κανει πιο ευκολη την ολη φαση
Αφου μιλησαμε κανα 10λεπτο μαξιμουμ στο τελος μου εδωσε ημεηλ και facebook οταν παω (αν παω :)) προς τα κει να με "ξεναγησει" λιγο...
μπορει να μην ερθει μονη της αλλα με φιλες της ειπε.....
"καλυτερα" λεω εγω  ;) μπορει να προκυψει κατι καλυτερο

Τεσπα,
-το πιθανοτερο ειναι να μην παω
-να παω αλλα να προκυψει κατι καλυτερο εκει
-να παω και να προκυψει κατι καλυτερο μεσα απο την παρεα της

ολα αυτα τα γραφω ενδεικτικα
πως τα φερνει η τυχη καμμια φορα......
κι ενω το ειχα ξεχασει το συμβαν περασαν και 4-5 μηνες,βρηκα εντελως τυχαια το ημεηλ και λεω ...σιγα μη με θυματε...δεν γαμιεται ας στειλω ενα ημεηλ και οτι γινει...
επισημαινω οτι η γνωριμια και η κουβεντα ηταν 10λεπτη περιπου
ελαβα χθες αυτην την απαντηση :grin: :grin:

Hiiii i'm good :) and U? a lot of time has passed...!


wow,what are u doing ,what  kind of business?:cheesy: congratulations!
Uuuu but I live in Gliwice- silesia...its beautiful town also in  south part of Poland 2h drive from Kraków...
.. so U want come here in december? its perfect time for trip:) i hope that it will snow!!!  :cheesy: yessss Christmas is coming :)
and people in this time are very lovely :))) how long u want stay here? ;>


u can find me on a facebook :cheesy:  - **** ******** ,Gliwice,Poland


greetings, ******* ! :-)



να πως ειναι οι πολωνεζες καμμια φορα...... ;)
 

kostas_thai

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2010
Μηνύματα
8.362
Like
4
Πόντοι
66
αχ αχ αχ...α ρε τασο εισαι θεος τελικα...γαμω την κριση και την αφραγκια μου γαμω...υπομονη λοιπον για την ωρα...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom