Νέα

Τραβέλια - γενική συζήτηση

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα giorgospapa
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 24K
  • Εμφανίσεις 5M
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 14 άτομα (1 μέλη και 13 επισκέπτες)

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.347
Like
2.918
Πόντοι
456

ALEXIA ROSSI

Trans
Εγγρ.
22 Μαρ 2013
Μηνύματα
470
Like
278
@ALEXIA ROSSI καλημέρα σας και να έχετε μια όμορφη Κυριακή,

Σας ευχαριστώ θερμά για τα καλά σας λόγια. Προσπαθώ, με κάθε τρόπο, με ευγένεια, όταν δεν παρεκτρέπομαι και εγώ σε "μικρές" επιπολαιότητες όπως όλοι μας, να εκφράζω κόσμια την άποψή μου.

- Ένα από τα βασικά στοιχεία του επαγγέλματος του/της ιερόδουλου είναι η "κοινωνικότητα" την οποία θα πρέπει να νιώθει ο ασκών το συγκεκριμένο επάγγελμα. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο το θεωρώ κρίσιμο, αν όχι πολύ σημαντικό, όταν κανείς "νιώσει" ότι πλέον "δεν μπορεί" να αποδώσει και ότι τον φθείρει αυτή η εργασία να αποχωρήσει.

- Το συγκεκριμένο επάγγελμα θα πρέπει σε κάποιον να αρέσει πολύ για να το κάνει. Έχεις να κάνεις με τη σεξουαλικότητα - που και Φροϋδικά μιλώντας αποτελεί θεμέλιο λίθο - δεν είσαι πχ κομμώτρια ή κάτι άλλο (όχι ότι δεν είναι σπουδαία επαγγέλματα) αλλά είναι τελείως διαφορετικό να κάνεις από αγγαρεία κομμωτική και τελείως διαφορετικό να παρέχεις από αγγαρεία υπηρεσίες ιεροδούλου.

- Το τελευταίο καιρό παρατηρώ αμέτρητες τρανς κοπέλες έχουν μπει στο χώρο του πληρωμένου έρωτα και οι περισσότερες ΔΕΝ θέλουν και δεν τους αρέσει αυτό που κάνουν.
Για να κάνεις αυτή τη δουλειά, αλλά και οποιαδήποτε δουλειά που έχει σχέση με ανθρώπους, θα πρέπει, βαθιά μέσα σου, να έχεις εν-συναίσθηση και τέτοια ευφυΐα που να σου επιτρέπει να απολαμβάνεις αυτό που κάνεις και να νιώσεις ότι σε κάθε ραντεβού μόνο κερδίζεις γιατί κερδίζει και ο άλλος.
Η σχέση με τους πελάτες πρέπει σε κάθε περίπτωση να είναι win-win. Ακόμα και αν με κάποιον πελάτη δεν τα βρίσκεις θα πρέπει να είσαι έτσι "στημένη", από άποψη business model μιλώντας, που μόνο κερδισμένη να βγαίνεις.
Καλη Κυριακη σε ολους.

Αναφορικα με την κοινωνικοτητα και την αποχωρηση....ωωω...με γυρισατε χροοονια πισω.

Που ξαφνικα δεν ηθελα να με αγγιζει κανεις....να πνιγομαι στη σκεψη οτι θα συνευρεθω ερωτικα.
Κλειστηκα ολακαιρο το καλοκαιρι...διαβασα πολυ...12ωρα.
Εδωσα εξετασεις...περασα ....εκοψα μαλλι...κ ξεκινησα σε δημο εδω Θεσσαλονικη να εργαζομαι.Για σεξ ουτε λογος...ουτε σκεψη...εξαφανιστηκε ως δια μαγειας ακομα κ η ιδεα.
Θυμαμαι 174.000 δραχμες ο πρωτος μισθος.
Δεν ηταν αρκετα.
Ξεκινησα κ 2 εργασια.
Διδασκα μουσικη προπαιδεια σε Ωδειο.Σε παιδακια 4-6 χρονων.
Εφευγα απο το σπιτη 7 πρωι-2.30 μεσημερι.
Διαλλειμα κ μετα 5-9 βραδυ.
Για 4 χρονια.
Μετα ηρθε η κοπωση...καταπονηθηκα.
Παραιτηθηκα και απο τις 2 εργασιες.
4 χρονια δεν συνευρεθηκα με κανεναν.ΟΥΤΕ ΜΙΑ ΦΟΡΑ!
Κατοπιν εκανα δωρο στον εαυτο μου ενα 6μηνο διακοπων.Μπαλι..Παρο.
Καποια στιγμη ενοιωσα πως ερχεται η επαννεκινηση.
Ειχα πολλη χαρα μεσα μου γιαυτο...χτυποκαρδια...να νοιωθεις ευτυχια χωρις να εχει κατι ιδιαιτερο συμβει.

Ολο αυτο που συνεβη ηταν μια ιδιαιτερη εμπειρια για μενα .

Αποχωρησα απο μια κατασταση που δεν με ευχαριστουσε πλεον....
Περιπλανηθηκα...εζησα μια 4ετια διαφορετικα.
Κ επεστρεψα οταν το ενοιωσα.

Δεν ξερω αν τα καταφερνω παντα ,μα προσπαθω στη ζωη μου να ειμαι απολυτη κ αξιοπρεπης.
 

diamantino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2018
Μηνύματα
871
Κριτικές
1
Like
1.807
Πόντοι
206
@ALEXIA ROSSI καλημέρα σας και να έχετε μια όμορφη Κυριακή,

Σας ευχαριστώ θερμά για τα καλά σας λόγια. Προσπαθώ, με κάθε τρόπο, με ευγένεια, όταν δεν παρεκτρέπομαι και εγώ σε "μικρές" επιπολαιότητες όπως όλοι μας, να εκφράζω κόσμια την άποψή μου.

- Ένα από τα βασικά στοιχεία του επαγγέλματος του/της ιερόδουλου είναι η "κοινωνικότητα" την οποία θα πρέπει να νιώθει ο ασκών το συγκεκριμένο επάγγελμα. Για αυτόν ακριβώς τον λόγο το θεωρώ κρίσιμο, αν όχι πολύ σημαντικό, όταν κανείς "νιώσει" ότι πλέον "δεν μπορεί" να αποδώσει και ότι τον φθείρει αυτή η εργασία να αποχωρήσει.

- Το συγκεκριμένο επάγγελμα θα πρέπει σε κάποιον να αρέσει πολύ για να το κάνει. Έχεις να κάνεις με τη σεξουαλικότητα - που και Φροϋδικά μιλώντας αποτελεί θεμέλιο λίθο - δεν είσαι πχ κομμώτρια ή κάτι άλλο (όχι ότι δεν είναι σπουδαία επαγγέλματα) αλλά είναι τελείως διαφορετικό να κάνεις από αγγαρεία κομμωτική και τελείως διαφορετικό να παρέχεις από αγγαρεία υπηρεσίες ιεροδούλου.

- Το τελευταίο καιρό παρατηρώ αμέτρητες τρανς κοπέλες έχουν μπει στο χώρο του πληρωμένου έρωτα και οι περισσότερες ΔΕΝ θέλουν και δεν τους αρέσει αυτό που κάνουν.
Για να κάνεις αυτή τη δουλειά, αλλά και οποιαδήποτε δουλειά που έχει σχέση με ανθρώπους, θα πρέπει, βαθιά μέσα σου, να έχεις εν-συναίσθηση και τέτοια ευφυΐα που να σου επιτρέπει να απολαμβάνεις αυτό που κάνεις και να νιώσεις ότι σε κάθε ραντεβού μόνο κερδίζεις γιατί κερδίζει και ο άλλος.
Η σχέση με τους πελάτες πρέπει σε κάθε περίπτωση να είναι win-win. Ακόμα και αν με κάποιον πελάτη δεν τα βρίσκεις θα πρέπει να είσαι έτσι "στημένη", από άποψη business model μιλώντας, που μόνο κερδισμένη να βγαίνεις.
πολύ μα πολύ σωστά. Ταξιδεύω 110 χλμ να ερθω Αθήνα και αφου πάρει το χρήμα αρχίζει να δείχνει μια αντιπάθεια όχι ελευθερο στοματικό ούτε αφησε εμένα στα σχετικά πεταχτα το γαμήσι ...ουτε τα 50 ευρω τα ειχα για πεταμα ουτε να ταξιδευω 3 ωρες πηγαινε ελα για πλάκα.Αυτος είναι και ο βασικος λόγος που δεν ξεκιναω για Αθήνα να ερθω μονο για αυτό και να βγει πατατα ελεοος πια.Οταν βγω στη συνταξη θελω ακομη 11 χρονια θα πηγαινω 3-4 μηνες Πουκετ στα λεντι μπους και οχι μονο
 

giorgos_07

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2008
Μηνύματα
119
Κριτικές
11
Like
389
Πόντοι
311
Καλημερα σε ολους. .σχετικα με τις τιμες,παλια δεν υπηρχε τοσο πολυ ζητηση οπως τωρα. .οχι οτι ειναι λογικες οι τιμες.Παλια θυμαμαι επαιζαν μεχρι 50 τωρα αντε γεια!
 

forza23

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Απρ 2009
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
2
Like
5.415
Πόντοι
1.056
Διαβαζω με προσοχη τα κειμενα σας.Δεν συμφωνω σε ολα μαζι σας.
Αναγνωριζω ομως την μεστη,εμπεριστατωμενη και επι της ουσιας γραφη σας.
Να τοποθετηθω ομως, αναφορικα με τον επαγγελματισμο.
Ειναι σε συναρτηση με το αν μου αρεσει αυτο που κανω, αν με γεμιζει, με κανει να νοιωθω ομορφα .Με ευχαριστει γενικα.
Ισχυει για ολους μας αυτο.

Έκανα μια γύρα στις αγγελίες στο κανεσεξ.
Ανεξάρτητα με την συνάντηση, θεωρείς ότι είναι επαγγελματικό οι φωτογραφίες στις αγγελίες (των περισσοτέρων) να είναι τουλάχιστον προ 5ετίας και λίγα λέω.
Ένα από τα σημαντικότερα κριτήρια επιλογής είναι η εμφάνιση, πόσο δύσκολο είναι να βγουν 3-4 πρόσφατες φωτογραφίες;
 

ALEXIA ROSSI

Trans
Εγγρ.
22 Μαρ 2013
Μηνύματα
470
Like
278
Έκανα μια γύρα στις αγγελίες στο κανεσεξ.
Ανεξάρτητα με την συνάντηση, θεωρείς ότι είναι επαγγελματικό οι φωτογραφίες στις αγγελίες (των περισσοτέρων) να είναι τουλάχιστον προ 5ετίας και λίγα λέω.
Ένα από τα σημαντικότερα κριτήρια επιλογής είναι η εμφάνιση, πόσο δύσκολο είναι να βγουν 3-4 πρόσφατες φωτογραφίες;
Δεν ειμαι εκπροσωπος των αγγελιων του κανεσεξ.
Μπορεις να παρεις την απαντηση,κανοντας την ερωτηση προσωπικα στην καθε τρανς επισκεπτεσαι .
Για να εχεις σφαιρικη αποψη.
 

ALEXIA ROSSI

Trans
Εγγρ.
22 Μαρ 2013
Μηνύματα
470
Like
278
Επιπλεον ...
Δεν αποφευγω να σου απαντησω με προσωπικη αποψη. Περιμενω επισκεπτη κ κανω ταυτοχρονα και βαλιτσες. Δεν μπορω να σου απαντησω με 2-3 σειρες.
Θα σου απαντησω λεπτομερως.
 

giorgos_07

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Ιουλ 2008
Μηνύματα
119
Κριτικές
11
Like
389
Πόντοι
311
Ρε παιδια καλησπερα.Πριν πολυ καιρο ειχα δει ενα μερσεντικο ασπρο 4πορτο στην καβαλας στην μερια προς μεταξουργειο λιγο πριν απο το φαναρι στους κοτοπουλαδες ειχα σταματησει και μου ειχε πει περιμενει παρεα την ειδα και προχθες στο ιδιο σημειο. .ξερει κανεις ποια ειναι?ευχαριστω
 

magkitis1981

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
ξερουμε τρανς Αθηνα που χυνουν πολυ??? αποδεδειγμενα...
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.397
Κριτικές
2
Like
5.579
Πόντοι
2.356
Έκανα μια γύρα στις αγγελίες στο κανεσεξ.
Ανεξάρτητα με την συνάντηση, θεωρείς ότι είναι επαγγελματικό οι φωτογραφίες στις αγγελίες (των περισσοτέρων) να είναι τουλάχιστον προ 5ετίας και λίγα λέω.
Ένα από τα σημαντικότερα κριτήρια επιλογής είναι η εμφάνιση, πόσο δύσκολο είναι να βγουν 3-4 πρόσφατες φωτογραφίες;
Οι πιο πολλές ή μάλλον όλες έχουν κακοτραβηγμένες φωτο
 

magkitis1981

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2014
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
https://*****/erotikes-gnorimies/παρε-με-τωρα-♛ανδριαννα-6976205618/

αυτη ειναι? χυνει πολυ????
 

Glykomoutsounos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Δεκ 2005
Μηνύματα
3.717
Like
2.388
Πόντοι
456
αυτή είναι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Η Αντριάνα θα με ασπρίσει στο πρόσωπο ?? Πόσα θέλει για να με χύσει ???
πάρτη τηλέφωνο να σου πει
 

Calico cat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιουν 2022
Μηνύματα
1.347
Like
2.918
Πόντοι
456
Η Αντριάνα πρώτη φορά που την είχα πάρει κάναμε ιεραποστολικό και όπως γαμούσα αρχίζει και χύνει, έπαθα πλάκα. :erection:

Έβγαλε αρκετή ποσότητα ,ισχύει...
 

968

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.568
Like
7.226
Πόντοι
1.056

Μηπως καποιο μελος ή εξωθεσμικος εχει καποια πληροφορια,καλο θα ειναι να μαθει η μητερα τι μπορει να εχει συμβει.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom